ĮmonėsKaunietis Gyd. odontologas S. Dvylys: dantų implantas – visam gyvenimui, jei bus atlikti šie veiksmai (video)

Daugiausiai lietuviškame Google įvedamamas medicininės operacijos tipas: dantų implantai. O dažniausiai užduodamas klausimas paieškos sistemoje: dantų implantų kaina. Tai yra kone vienintelė chirurginio tipo medicininė procedūra, kurios pavadinime neminimas žodis „operacija“. Todėl iki pat šiol vis dar kyla klausimų, kas sudaro šios paslaugos kainą ir kaip garantuoti, kad investicija būtų pagrįsta. Gyd. odontologas Simonas Dvylys atsako į visus šiuos klausimus.

Dantų implantas – ne dantis, o šaknis

Odontologijos specialistas pradeda nuo to, kad reikia aiškiai pažymėti ir atskirti, kad dantų implantas yra ne dantis, o danties šaknies pakaitalas. „Dėl tam tikrų priežasčių netekote danties. Nieko tokio, tai dar ne nuosprendis. Jį vėl galite turėti visam gyvenimui. Tačiau noriu pabrėžti, kad visa atstatomoji procedūra vyksta analogiškai pagal mūsų anatomiją: natūralūs dantys turi šaknis, kurios įsitvirtinusios kaule – žandikaulyje. Tad sriegiant danties šaknies analogą – implantą, pirmiausiai atliekama chirurginė operacija. 

Gyd. odontologas S. Dvylys

Jos metu atveriamas kaulas, atkeliama gleivinė ir antkaulis, kad kietasis audinys būtų visiškai švarus ir paruoštas operacijai. Pagal iš anksto atliktas rentgeno nuotraukas, gydytojas jau turi pasiruošęs eilę, vis didėjančio diametro chirurginius grąžtelius. Specialistas žino žandikaulio kaulo plotį, ilgį ir pagal tai plečia būsimo implanto ertmę iki reikiamo skersmens.

Atlikus šią procedūrą – gydytojas įsriegia įmplantą į jau paruoštą angą. Atviras kaulas vėl užveriamas minkštaisiais audiniais, susiuvami chirurginiais siūlais. Po operacijos nurodomos tolimesnės gijimo ir priežiūros rekomendacijos.“ – Pasakoja Kaune esančios klinikos „Neodenta“ Gyd. odontologas S. Dvylys.

Kai implantas prigyja – gydytojas odontologas atlieka danties protezavimą. 

Atmetimo reakcija beveik nulinė, tačiau implanto nešiotojas turi daryti namų darbus

Dabar dauguma implantų, o gal ir visi, turi SLA paviršių bei kitas SLA atmainas. Apie tai, kas yra SLA, pasakoja odontologas S. Dvylys.

„Klasikinis SLA implantų paviršius yra pristatytas 1998 m.. Jis pagrįstas stambių dalelių smėliasrovės apdirbimo technika, kuri sukuria makro šiurkštumą titano paviršiuje. Po to atliekamas ėsdinimas rūgštimi, kuris sukuria implanto paviršiaus mikro šiurkštumą. Taip sukuriama ideali struktūra naujų kaulo ląstelių prisitvirtinimui. Daugybė recenzuotų klinikinių ir ikiklinikinių tyrimų patvirtino SLA paviršiaus ilgalaikį veiksmingumą ir patikimumą, todėl galima sakyti, kad atmetimo reakcija beveik nulinė. Tačiau implanto nešiotojas turi jį tinkamai prižiūrėti.“

Po danties implantavimo žmogus turi laikytis gydytojų nurodymų. Taip pat pats užtikrinti dantų higieną. Pirmus metus po operacijos pas gydytoją odontologą lankytis kas 3 mėn. Vizito metu bus atliekama rentgeno kontrolė, patikrinama, kokia minkštųjų audinių būklė. 

Svarbu 2 kartus per dieną valytis dantis, kiekvieną dieną valyti su tarpdančių šepetėliu. Bent 2 kartus per metus apsilankyti pas specialistą dantų higienos procedūrai. 

Implanto priežiūra paprastesnė nei danties tilto

Esminis skirtumas tarp danties implanto ir dantų tilto – operacijai paruošiamų dantų kiekis.

Atliekant pasiruošimą dantų tiltui – šlifuojami šalia esantys dantys, vietoje vieno – užmaunami trys (keturi) danties vainikėliai. Pasitaiko atvejų, kad dedant dantų vainiką – tenka tvarkyti ir šalia esančių sveikų dantų kanalus. Taip pat vienas iš esminių skirtumų – higieninė priežiūra.

Nešiojant danties implantą – burnos higiena būna įprasta, tokia pati kaip ir kiekvieno natūralaus danties. Nes implantas yra dantis, kaip vienetas. Tiltas – priešingai. Tai yra kelių dantų junginys, kurios viduryje esantis dantis (dantys) nėra įtvirtintas žandikaulyje danties šaknies pakaitalu (implantu). Tarsi „kabantis“ ant dantentų audinių. Todėl dantų tilto higiena yra sudėtingesnė: kiekvieną kartą valant dantis – reikia dantų siūlu išvalyti šaknimi nepritvirtinto danties apačią.

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up