ĮmonėsKaunietės istorija: jos rūbais vaikams prekiauja JAV ir Kanados butikai

Sandra Galdikaitė Sandra Galdikaitė2020 1 balandžio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kai Dovilei gimė neišnešioti dvynukai – ji buvo, praktiškai, atkirsta nuo visuomenės. Todėl pradėjo ieškotis sau mielos veiklos. Pradėjo ją vykdyti ir netrukus ją perkėlė į internetinę parduotuvę. Moteris taip išvystė prekybą, kad po vaikų auginimo atostogų tiesiog nebegrįžo į darbą. Kaunietė sako, kad viską, ką ji darė – gali pritaikyti kiekvienas, norintis gyventi iš savo kuriamų rankdarbių. Dovilė dalinasi savo istorija ir patarimais.

Viskas prasidėjo prieš 7 metus, kai moteris pagimdė neišnešiotas dvynukes. Mergaitės buvo labai mažos, todėl net ir vidurvasarį krito jų kūno temperatūra. Neišnešiotukų skyriaus intensyvios terapijos slaugės patarė, kad tokiose situacijose gelbsti natūralios vilnos liemenės. Tai ir buvo pirmieji gaminiai, kuriuos numezgė Dovilės mama. Moteris buvo pakerėta idėjos, kad tiesiog iš siūlų kamuolio galima sukurti norimo dizaino rūbelius.

Pirmaisiais mėnesiais naujagimių priežiūrai reikėjo skirti beveik 24 val. per parą. Tačiau kai dvynukai šiek tiek ūgtelėjo ir pradėjo naktimis miegoti – veikliai moteriai pradėjo trūkti užsiėmimų.

Dovilės vaikai
Prekybą Lietuvoje perkėlė į Amerikoje populiariausią internetinę platformą

„Vaikų maitinimas užimdavo labai daug laiko, todėl prasiblaškymui naršydavau internete. Vieno tokio naršymo metu ir atradau ETSY“. Jau po kelių dienų Dovilė susikūrė savo paskyrą ETSY platformoje ir pradėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose pardavinėti savo rūbelius kūdikiams.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

ETSY – tai tarsi didžiulė organizuojama paroda, kurioje tu gali įsirengti savo stendo vietą ir ten save pristatyti bei pardavinėti tai, ką nori. Tačiau yra vienas esminis dalykas: norint, kad iki tavo stendo kažkas ateitų – turi su tuo daug dirbti. Neužtenka sukelti prekių į ETSY ir laukti, kol kris pardavimai.

„Kai nuolat dirbi ir tobulini ETSY pardavimus – į tavo paskyrą ateina vis daugiau žmonių. Tai gali būti ne tik paprastas pirkėjas, bet ir būsimas verslo partneris. Dėka šios platformos mane pastebėjo JAV ir Kanados butikai, čia radau tokias verslo galimybes, kurių niekaip nebūčiau radus pati.“ – pasakoja Dovilė

Dovilė Mikelėnienė
Pradėjo organizuoti mokymus

„Kai dirbi sau ir dar internetu, būdama namie su mažais vaikais, pradedi jaustis izoliuota. Norisi kokio nors suaugusiųjų pokalbio. Tuo metu aktyviai dalyvaudavau ETSY Lithuania komandos veikloje. Todėl kartais, dėl malonumo, tiesiog parašydavau žinutes tik žengiantiems ETSY prekyboje pirmuosius žingsnius, pabandydavau patarti, kas negerai, kaip pasitaisyti. Taip pradėjo sklisti gandas, kad padedu žmonės su ETSY parduotuvėmis.“

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Deja konsultacijoms laiko neliko, kai moteris pradėjo vystyti ir kitus savo verslus.

„Tam, kad vienu metu galėčiau padėti daugiau žmonių – su 30 metų įmones konsultuojančia eksperte Inga Uus pradėjome organizuoti seminarus.“

„Vieną dieną sulaukiau laiško iš Dovilės, susitikome, pasikalbėjome ir nusprendėme, kad mums pakeliui. Pakviečiau ją prisijungti prie savo organizuojamų seminarų versliems žmonėms“ – sako Inga Uus, verslo konsultantė ir „Decreo“ įkūrėja.

Ingos sritys yra strateginis verslo vystymas, strateginio marketingo vystymas, kūrybiškumas. Šiose srityse konsultuoja įmones bei taip pat organizuoja mokymus, kuriuose tokie žmonės kaip Dovilė kartu gali pasidalinti savo asmenine patirtimi.

Patarimai tiems, kurie norėtų pragyventi iš savo rankdarbių

„ETSY platforma yra gyvybiškai svarbi kūrėjams. Lietuva yra per maža rinka, o čia pilna labai talentingų žmonių. Tai yra ir gerai – turime kuo didžiuotis, bet ir blogai – mes visi viską mokame pasidaryti patys. O tuo tarpu už Atlanto, mūsų rankdarbiai yra egzotika, už kurią jie nori mokėti pinigus“.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Dovilė sako, kad norint eiti į ETSY platformą privalu atsiminti kelis dalykus:

 1. Nuo pat pradžių ETSY laikykite savo darbu, o ne hobiu. Iš karto apgalvokite, ką gaminsite, kiek tai kainuos, kuo išsiskirsite, kaip reklamuosite savo parduotuvę, kas bus pirkėjas ir kodėl jis apsipirks būtent jūsų parduotuvėje. Turint planą visada žinosite, kada, ką, kaip daryti.
 2. Prisiminkite, žmonės internete neperka daiktų, jie perka nuotraukas, todėl su vidutinės kokybės, susiliejusiomis ar su blykste fotografuotomis nuotraukomis tikrai nepasiseks. Jūsų parduotuvė turi atrodyti kaip stilingas butikas, o ne turgaus stendas. Pasidomėkite, kaip fotografuoti kokybiškas nuotraukas patiems, arba investuokite į profesionalaus fotografo paslaugas.
 3. Nuo pat pradžių galvokite apie didelius užsakymus: kaip organizuosite gamybą jeigu rytoj Jums į parduotuvę ateis 100 užsakymų? Nesiūlau iškart samdyti daug žmonių. Tačiau rekomenduočiau susirasti siuvėją, supažindinti ją su jūsų gaminių lekalais ir paklausti: ar padėtum man su padidėjusiu užsakymų kiekiu.
 4. Žinau, kad lietuviai yra linkę savo darbą įkainoti, praktiškai, nuliu. Bet tęsiant pasisekusio verslo temą prisiminkite, kad samdytas darbuotojas už nulį nedirbs. Į kainodarą iš karto įsiskaičiuokite sumą, už kurią jūsų pareigas dirbtų samdytas žmogus.
 5. Jeigu norite į savo parduotuvę atsivesti pirkėjų srautą – turite aiškiai suprasti, ETSY platformos „žaidimo taisykles“. Jokiu būdu nekopijuokite raktinių žodžių nuo kitų parduotuvių. Kaip parinkti sėkmingus raktinius žodžius, kurie atves būtent į jūsų parduotuvę – reikia žinoti daug lemiamų veiksnių.

Kaunietė atskleidžia, kad seminarus visada planuoja taip, lyg viską darytų nuo pradžių. Paruošia veiksmų planą. Nes žmonės turi žinoti seką visame informacijos sraute, ką po ko reikia daryti. Artimiausiame susitikime, gegužės 30 d., Dovilė pasidalins kiekvienu savo verslo istorijos žingsniu – „Veiklos ETSY platformoje sėkmės istorija“.

Bus aptariami visi elementai, kurie svarbūs kuriant parduotuvę. Kaip sėkmingai ją optimizuoti paieškos varikliams, pagreitinti darbus bei kaip juos automatizuoti.

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
 • Prenumeruokite naujienas
 • Scroll Up
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x