GyventojaiKitos sporto šakosSportasKaunietė Laura: „ant vandenlentės jaučiuosi geriausiai”

Dauguma merginų vakarais renkasi šokių pamokas ar valandų valandas praleidžia treniruoklių salėje, tik ne kaunietė Laura Butkutė.  Žavi šviesiaplaukė, užvėrusi vienos IT kompanijos biuro duris, tekina skuba į Lietuvoje sparčiai populiarėjančią vandenlenčių sporto (angl. wakeboarding) treniruotę. Kaip teigė pati, iš Kretingos kilusi, bet dabar jau Kaune gyvenanti Laura, mėgstamų veiklų turi nemažai: lanko funkcinių treniruočių studiją, slidinėja snieglentėmis, su malonumu renkasi keliones, tačiau šiuo metu didžioji dalis jos laisvalaikio yra skiriama vandenlenčių sportui. Nauja sporto...
Ričardas Mikavičius Ričardas Mikavičius2019 10 gruodžio
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
78763185_2651788008193406_3265031608683462656_n
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo
Laura Butkutė, iš asm. nuotr. archyvo

Dauguma merginų vakarais renkasi šokių pamokas ar valandų valandas praleidžia treniruoklių salėje, tik ne kaunietė Laura Butkutė.  Žavi šviesiaplaukė, užvėrusi vienos IT kompanijos biuro duris, tekina skuba į Lietuvoje sparčiai populiarėjančią vandenlenčių sporto (angl. wakeboarding) treniruotę.

Kaip teigė pati, iš Kretingos kilusi, bet dabar jau Kaune gyvenanti Laura, mėgstamų veiklų turi nemažai: lanko funkcinių treniruočių studiją, slidinėja snieglentėmis, su malonumu renkasi keliones, tačiau šiuo metu didžioji dalis jos laisvalaikio yra skiriama vandenlenčių sportui.

Nauja sporto šaka šalyje

Vandenlenčių sportas – tai ekstremali vandens sporto šaka, kuomet sportininkas laikosi ant specialios lentos vandens paviršiuje ir yra lynu tempiamas katerio arba traukiami kabelio.

Lietuvoje ši sporto šaka atsirado neseniai – maždaug 2010 metais ir šiuo metu labai sparčiai populiarėja, įrenginėjami vandenlenčių parkai, kurių šiuo metu šalyje galima rasti virš 30.

Kaunietė Laura pasidalino, kad „Lietuvoje yra du vandenlenčių parkai su rato sistema, kai vienu metu gali plaukti net 8 sportininkai. Taip pat yra daugybę parkų su dviejų bokštų sistema, kuriuose visas dėmesys skiriamas tik tuo metu plaukiančiam vienam sportininkui.“

Hobis, kuris įtraukia, ir kurio nebenori paleisti.

Kartą, per savo gimtadienį, 8 valandą ryte, Laura buvo paprašyta, pasiimti maudimosi kostiumėlį ir ruoštis gimtadieninei staigmenai:

Plaukti vandenlente pabandžiau prieš tris metus, per savo gimtadienį, Kaune esančiame vandenlenčių parke. Neslėpsiu, buvo baisu, nedrąsu, galvoje sukosi daug minčių, ką ir kaip turėčiau daryti. Tačiau padedant treneriui, dirbančiam tame parke, jau pirmąją plaukimo dieną atsistojau ant lentos ir padariau pirmąjį posūkį. Nors išlipus iš vandens rankos ir drebėjo, vistiek labai savimi didžiavausi ir jau žinojau, kad tai tikrai ne paskutinis mano plaukimas.“

Ar sunku išmokti valdytį lentą?

Ši sporto šaka yra panaši į slidinėjimą kalnuose su snieglente, todėl didelė tikimybė, kad tie, kurie jau yra tai išbandę, nesunkiai išmoktų valdyti ir vandenlentę.

Laura prisipažino: „Lengvesni triukai išmokstami greičiau, sunkesni – užtrunka ilgiau, tačiau mokymosi procesas tikrai įdomus bei entuziastingas, kuris skatina tobulėti bei siekti užsibrėžtų tikslų. Išmokus kažką naujo visuomet veide pasirodo šypsena. Tai be galo puikus laiko praleidimas su bendraminčiais ir draugais, kai norisi motyvuoti vienas kitą, eiti į priekį bei džiaugtis pasiekimais.“

Ant vandenlenčių lygūs visi –  tiek vyrai, tiek moterys.

Ne paslaptis, jog ši sporto šaka atima labai daug jėgų ir energijos, tačiau lavina pusiausvyrą, gerina reakciją, o norintys išbandyti savo ištvermę – vandenlentės kaip tik jums. Jeigu Lietuvoje krepšinis labiau populiarus tarp vyrų, tai, anot kaunietės Lauros, „šis sportas populiarus vienodai – tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų.“

„Smagu, kad šia sporto šaka gali užsiimti ir merginos, ir vaikinai. Galbūt vaikinai triukus išmoksta greičiau ir atlieka sudėtingesnes figūras, nes turi mažiau baimių, tačiau merginos tikrai neatsilieka – kuo toliau, tuo labiau jos visus stebina naujų triukų gausa.

Šiame sporte yra svarbūs ne tik triukai, bet ir švarus jų atlikimas, stilius bei išskirtinumas, kur merginos gali parodyti savo išradingumą bei stilingą triukų atlikimą. Visi gali tai išbandyti, reikia tik noro.“

L. Butkutė: „Varžybos – puiki motyvacinė priemonė mokintis kažko naujo“

Kiekvienas sportininkas visada svajoja save išbandyti ir profesionaliose varžybose.

Iki šiol Laura jau spėjo sudalyvauti net šešiose, skirtingų Lietuvos miestų organizuojamų, vandenlenčių sporto varžybose. Pašnekovė atkreipia dėmesį ir į merginų pasirodymus jose:

„Kalbant apie merginas, turime tikrai daug puikiai plaukiančių panelių su nemažu bagažu triukų. Deja, šis sportas nedovanoja net mažiausių klaidų – kartais ir gerai plaukiant koją gali pakišti vos vienas kritimas, po kurio pasirodymą išgelbėti yra labai sunku. Taigi, laimėjimus kartais lemia tiesiog sėkmė.“

“Kaip ir kitose sporto šakose, taip ir vandenlenčių sporte sportininkai yra vertinami pagal tam tikrą vertinimo sistemą. Dauguma parkų rengia tik savo parko varžybas, tačiau turime ir stambesniu varžybų, kurios susideda iš kelių etapų, skirtinguose vandenlenčių parkuose, kaip, pavyzdžiui, Hobby Riders čempionatas, skirtas sportininkams mėgėjams.

Taip pat Lietuvoje rengiamos geriausiai visiems žinomos varžybos “Red Bull Wake2el”, kuriose galima pamatyti stipriausius sportininkus, kovojančius dėl geriausiojo vardo. Šių varžybų metu varžosi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių sportininkai.”

Iki šiol Lauros turimi pasiekimai:

Wakespot varžybos – 1 vieta.

Wake up Kaunas varžybos – 4 vieta.

2019 metų vasarą vykusios Wake up Kaunas varžybos – 2 vieta, taip pat laimėtas „Best trick“ apdovanojimas už „Toeside back roll to revert“ triuką.

Varžybos „The peacok brothers camp“ stovykloje – 1 vieta.

2019 metų vasaros mėgėjų čempionate įvykusios Flip pont varžybos – 3 vieta.

Šiltuoju metų laiku Kaune veikia net keturi vandenlenčių parkai po atviru dangumi. Taip pat Kaune yra ir vienintelis visoje Lietuvoje uždaras vandenlenčiu parkas, įrengtas Girstučio baseine, kuriame dažniausiai lankomąsi šaltuoju sezonu.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up