Kauniečiams redakcijaKauniečius stebino neformalūs pasirodymai Laisvės alėjos rūsyje

Paskutinį liepos šeštadienį, 27 mėnesio dieną, „Raudonoji ZOOna“ įsikūrusi Laisvės alėjos 106-uoju numeriu pažymėto pastato rūsyje surengė neeilinį renginį/ koncertą – į rėmus netelpančio meno pasirodymą skirtą netradicinės iniciatyvos globėjų, Tado Ivanausko zoologijos muziejaus, šimtajam gimtadieniui. //youtu.be/IFmIIgr54IA (Ne)formalai? Kaip patys teigia, „Raudonosios ZOOnos“ atstovai yra neformalūs, neinstitucionalizuoti ir visapusiškai laisvi, todėl ir meno pasirodymai čia visiškai skiriasi nuo to, ką galima išvysti antžeminėse susibūrimo vietose. Turbūt todėl ir jų minimos datos žinomos tikrai ne kiekvienam...
Avatar Gabrielė Lukšytė2019 liepos 29

Paskutinį liepos šeštadienį, 27 mėnesio dieną, „Raudonoji ZOOna“ įsikūrusi Laisvės alėjos 106-uoju numeriu pažymėto pastato rūsyje surengė neeilinį renginį/ koncertą – į rėmus netelpančio meno pasirodymą skirtą netradicinės iniciatyvos globėjų, Tado Ivanausko zoologijos muziejaus, šimtajam gimtadieniui.

//youtu.be/IFmIIgr54IA

(Ne)formalai?

Kaip patys teigia, „Raudonosios ZOOnos“ atstovai yra neformalūs, neinstitucionalizuoti ir visapusiškai laisvi, todėl ir meno pasirodymai čia visiškai skiriasi nuo to, ką galima išvysti antžeminėse susibūrimo vietose. Turbūt todėl ir jų minimos datos žinomos tikrai ne kiekvienam kauniečiui. Kaip ir praėjusį šeštadienį vykęs Tado Ivanausko zoologijos muziejaus šimtmečio minėjimas, taip ir kiti čia vykstantys pasirodymai skirti tikrai neeilinėms asmenybėms.

Vos dvi valandos, kurios įsiminė

Vos dvi valandos – tiek truko pastarasis koncertas, kurį „Raudonoji ZOOna“ skyrė savo globėjams ir savotiškai edukacijai. Tačiau šis laikas buvo kupinas įvairiausiomis spalvomis nudažytų jausmų.

Vakaro pradžią, o kartu ir savo parodą atidarė Vytauto ir Austėjos Steponavičių paroda „Raudonos ZOOnos gyvūnai“, kur kitokio meno gerbėjai atskleidė savo požiūrį į Raudonosios knygos puslapiuose surašytus gyvūnus ir jų nykią ateitį.

Vėliau muzikinį foną palaikė paties „Raudonosios ZOOnos“ sumanytojo, Raimondo Eimonto išties analogų neturintis analog-magneto-kaset-vinilinė instaliacija „Varlių choras“.

Taip pat susirinkusieji galėjo pasiklausyti ir kiek kitokio, specialiai svarbiai progai sukurto, Mariaus Pauliko elektroakustinės kompozicijos „Odė neskridusiam paukščiui“ pasirodymo. Vakaras neapsiėjo ir be liaudies improvizacinės muzikos ansamblio „Keramikinės katės“ atliktų kūrinių.

Vakarą vainikavo sveikinančių svečių „Uogienės vyksmas“ bei vakaro pradžioje atidarytos Vytauto ir Austėjos Steponavičių parodos „Raudonos ZOOnos gyvūnai“ uždarymas.

Alternatyviųjų menų globėjai

Raimondo Eimonto iniciatyva „Raudonoji ZOOna“ kiek anksčiau buvo vadinama „Raudonuoju namu“, kurio lokaciją žinojo įmantrių renginių nevengiantys Aleksoto gyventojai. Šiandien ši alternatyvaus meno užuovėja menininkų ir žiūrovų laukia jau Laisvės alėjoje, Tado Ivanausko zoologijos muziejaus rūsyje.

Čia, kone kas savaitę, galima išvysti įvairiausių, kitur sunkiai randamų, atlikėjų, menininkų, neformalų pasirodymus. Avangardas, elektroninė muzika, folk, poezijos koncertai, knygų klubas. Tai vos kelios meno rūšys, kurių gerbėjai tikrai ras tai, ko iki šiol nekantriai laukė Kauno širdyje.

Posted by Kauniečiams on 2019 m. liepos 29 d., pirmadienis

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up