Connect with us

Naujienos

Kauniečiai sukurtą elektra varomą dviratį netrukus pristatys pasauliui

Avatar

Paskelbta

Startuoliai iš Kauno nusprendė – apie jų sukurtą elektra varomą dviratį „Zbike“ turi sužinoti visas pasaulis. Unikalus, novatoriškas dizainas, sportiškas, patogus ir greitas, aplinkai draugiškas, elektra varomas dviratis – štai taip kupini ambicijų apie savo produktą atsiliepia dviračio kūrėjai. 

Išskirtinio ir rankomis kruopščiai surenkamo elektrinio dviračio kūrėjai iš Kauno yra labai netoli svajonės išpildymo – savo unikalų produktą pristatys užsienio rinkai. Kauniečiai startuos ir rėmimo ieškos pasaulyje lyderiaujančioje ir vienoje patikimiausių sutelktinio finansavimo platformoje  – „Indiegogo“.

Kaune tėvas Šarūnas Zabulionis su sūnumi Roku Zabulioniu pradėjo savo hobį prieš 5-6 metus, tačiau įmonė buvo atidaryta tik prieš 2 metus kai prisijungė dar du kauniečiai tėvas ir sūnus Romas ir Karolis Atkočiūnai.

Baigiantis 2019 metams, kūrėjų komanda produktą patalpinti finansavimo platformoje turėjo tik tolimuose planuose, tačiau dabar tai netrukus virs realybe.

„Lietuvoje esame jau pakankamai žinomi, tačiau atėjo metas žengti į priekį. Labai norime, kad apie mūsų produktą sužinotų kuo daugiau žmonių visame pasaulyje.

Taip, sutinkame, kad mūsų komandai kelias, kurį nuėjome iki šiol, nebuvo lengvas. Norėdami patekti į šią pasaulinio lygio finansavimo platformą, susidūrėme su įvairiausias iššūkiais: nuo bandymų atitikti įvairiausius kriterijus iki įmonės registravimo užsienyje.

Tačiau dabar mes esame visiškai pasiruošę su savo produktu atstovauti Kauną ir visą Lietuvą.“– teigė vienas iš „Zbike“ dviračių kūrėjų.

Kas yra „Indiegogo“?

Platforma startavo 2007 metais. Iki šios dienos „Indiegogo“ pagalba į verslą buvo paleista daugiau nei 800 000 inovatyvių verslo idėjų, kurios dabar yra žinomos visame pasaulyje.

Šiuo metu finansavimo platformos rėmėjų grupę sudaro daugiau nei 8 mln. žmonių 235-iose pasaulio šalyse.

„Indiegogo“ – tai internetinė platforma, kurioje naują verslą pradėjęs startuolis gali surasti finansinę paramą ir taip savo kūrybines idėjas lengviau paversti realybe.

Kitaip tariant, ši platforma naujiems verslininkams padeda pasitikrinti savo idėjas,  „padeda lengviau atsistoti ant kojų“ ir atverti duris užsienio rinkai.

Taigi, visai netrukus kauniečiai galės būti iš tų nedaugelių startuolių visoje Lietuvoje, kurie pristato savo produktą pasauliui „Indiegogo“ platformoje.

Elektra varomus dviračius jau spėjo pamėgti ir užsieniečiai

Kauniečių sukonstruotas elektra varomas dviratis jau spėjo sulaukti susidomėjimo ir užsienyje. Tai patvirtina ir daugkartinis Dakaro ralio dalyvis, motociklininkas, kaunietis Arūnas Gelažnikas, kuris klampias dykumas ir bekeles įveikia su „Zbike“ dviračiu.

„Galiu lengviausiai užvažiuoti ant stačių kopų ir stebėti, kaip trasoje manevruojame mes ir kaip sekasi mūsų technikai. Tikrai nemanau, kad paprastas elektrinis dviratis įveiktų tokį išbandymą.“ – teigė A. Gelažnikas.

„Dakare bivako atstumai yra milžiniški, o kelius dažnai atstoja klampus smėlis. Tuos atstumus įveikti pėsčiam ar paprastu dviračiu kainuotų daug papildomų jėgų.“ – pasakojo A. Gelažnikas

Arūnas taip pat pabrėžė, kad norint Dakare sėkmingai pasiruošti fiziškai, „Zbike“ dviratis tapo svarbia pasiruošimo dalimi.

A. Gelažnikas prasitarė, kad Dakare neteko daugiau matyti tokių dviračių. Lietuviai buvo pirmieji, turintys tokį „pagalbininką“. Lenktynininkas teigė, kad jie susilaukė didžiulio susidomėjimo, nes toks patogumas tikrai vilioja Dakare besivaržančius sportininkus.

Pagal tai, kiek užsienyje dėmesio sulaukė dakaro lenktynininkas A. Gelažnikas, važinėdamas su „Zbike“, galima drąsiai manyti, kad dviračio kūrėjai „Indiegogo“ platformoje taip pat bus ne ką mažiau populiarūs.

Kaip atsirado dviračio idėja?

Vienas iš elektrinio dviračio kūrėjų pasakojo, kad idėja sukurti produktą paskatino kasdienybėje sutiktos kliūtys.

„Pakeliui į darbą yra kalnas, į kurį reikėdavo įminti kiekvieną dieną. Pamaniau, reikia kažką daryti, kad būtų lengviau ir neatvykčiau į darbą sušilęs. Pradėjau ieškoti kur tokį galėčiau įsigyti, ir ar išviso toks egzistuoja. Žinoma, tokių jau buvo, tačiau niekur neradau tokio, kuris mane tenkintų.

Pirmasis nusižiūrėtas variantas buvo paprasčiausias dviratis su pritaikyta baterija ir varikliu. Iš karto supratau, kad man nepakanka galios, labai ribotos panaudojimo galimybės. Ieškodamas ir nerasdamas reikiamo dviračio ėmiau galvoti, kad reikia man pačiam padaryti tai, ko niekas neturi.

Galiausiai idėja virto realiu gaminiu. Taip gimė pirmasis modelis Z1.“, – prisiminė pašnekovas.

Dviratis kiekvieno žmogaus kasdienybėje

Neseniai elektrinį dviratį įsigijęs Marius pasakoja, kad kai kasdienybėje pradėjo naudoti „Zbike“ dviratį, kelionės į darbą ar važiavimas „piko“ valandomis tapo daug malonesnės.

– „Labiausiai džiugina tai, kad važiuojant su „Zbike“ nereikia sukti galvos dėl eismo spūsčių. Greita ir mobili transporto priemonė leidžia mieste važiuoti ir manevruoti itin paprastai ir patogiai. Nebevargina suprakaitavę rūbai ir avalynė“, – pasakojo Marius.

Kaip skelbia patys dviračio gamintojai, jeigu dviratis būtų naudojamas tik mieste, su juo nuvažiuoti būtų galima net apie 200 kilometrų. Didesniuose pasaulio miestuose, įveikiant didesnius atstumus, ši transporto priemonė būtų ypač efektyvi.

Vis dėl to, reikia pastebėti, kad elektrinio dviračio vairuotojas pagal visas KET taisykles, eismo saugumui užtikrinti, privalo pasirinkti: užsidėti liemenę ar pritvirtinti baltos ir raudonos šviesos žibintus.

Norintys įsigyti „Zbike“ dviratį gali jį nemokamai ir išbandyti. Tai galima padaryti Romainiuose esančioje gamykloje.

Beje, dviračio kūrėjai prasitarė, kad kai produktas atsiras „Indiegogo“ platformoje elektra varomam dviračiui bus taikoma net 1 tūkst. eurų nuolaida.

Apie tai kaip „Indiegogo“ platformoje sekasi įsitvirtinti dviračio kūrėjų komandai iš Kauno bus galima sekti ir jų internetinės parduotuvės svetainėje.

Reklama

Naujienos

„Eurocash1″ baigė saugos įmonių įsigijimą ir planuoja augti daugiau kaip 30 proc.

Milda Vedegytė

Paskelbta

Kovo 1 d. apsaugos ir inkasavimo paslaugų bendrovė „Eurocash1″ užbaigė sandorį, pagal kurį iš „Maxima LT” įsigijo dvi saugos įmones „Akonkagva” ir „Eigeris”. Nuo šiol daugiau kaip 1100 darbuotojų Lietuvoje  vienijanti saugos bendrovė sustiprino pozicijas ne tik didmiesčiuose, bet ir šalies regionuose. Šiais metais „Eurocash1″ planuoja auginti pajamas daugiau kaip 30 proc.

Naujai įsigytų įmonių integraciją, apjungiant informacines sistemas ir darbo kolektyvus, bendrovė „Eurocash1″ planuoja atlikti antrąjį šių metų ketvirtį. Visiems įmonių darbuotojams bus užtikrintos darbo sąlygos, kuriomis jie dirbo iki šiol.

„Naujų įmonių įsigijimas – tai bendrovės pozicijų įtvirtinimas mažesniuose Lietuvos regionų miesteliuose, – sako Vilius Makauskas, „Eurocash1″ direktorius. – Mūsų veiklą taip pat sustiprins šių įmonių patirtis mažmeninės prekybos apsaugos organizavime, o „Eurocash1″ turima infrastruktūra ir patirtis padės teikti efektyvius sprendimus saugomuose objektuose.”

Nors pandemija pakoregavo saugos įmonės teikiamų paslaugų apimtis, su naujų įmonių įsigijimu siejami tolesni augimo planai tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje. „Dėl sumenkusio atsiskaitymo grynaisiais ir daugelio įmonių prekybos ribojimų sumažėjo inkasavimo paslaugų apimtys, tačiau išaugo apsaugos paslaugų poreikis kitose organizacijose – maisto prekybos tinkluose, vaistinėse, ligoninėse, – pasakoja įmonės vadovas. – Prognozuojame, kad atslūgus pandemijai, smarkiai augs poreikis ir inkasavimo paslaugoms.”

Įsigijusi dvi įmones, šiemet „Eurocash1″ planuoja auginti pajamas daugiau kaip 30 proc. ir pasiekti 15,5 –

16 mln. Eur pajamų kartelę. V. Makausko teigimu, šie tikslai buvo numatyti darant prielaidą, kad švelnėjant karantino sąlygoms kas ketvirtį augs pajamos iš inkasavimo paslaugų, tačiau galutinį finansinį rezultatą gali pakoreguoti LR Vyriausybės taikomi griežtesni ribojimai ir jų nulemtas lėtesnis atsigavimo tempas. Pernai saugos bendrovės pajamos augo 8,3 proc. ir apyvarta sudarė  11,78 mln. Eur – tai daugiau nei buvo prognozuojama metams besibaigiant (buvo numatyta augti 7,5 proc.).

V. Makausko teigimu, nepaisant to, kad koronaviruso plitimаs privertė keisti planus ir darbo organizavimą, saugos bendrovė pristatė naujovių – Lietuvos didmiesčiuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje atidarė modernias individualių seifų nuomos saugyklas, kuriomis klientai privačiai gali naudotis bet kuriuo paros metu. Visos seifų saugyklos įrengtos miestų centruose ir aprūpintos naujausiomis saugos technologijomis, gyventojai bei verslas paslaugomis gali naudotis 24/7 režimu visiškai autonomiškai, net nedalyvaujant saugos įmonių darbuotojams. Taip pat buvo skaitmenizuojamos tos veiklos, kurias saugos bendrovės darbuotojai gali atlikti nuotoliniu būdu.

„Pernai tęsėme investicijas į paslaugų kokybę, naują įrangą  ir paslaugų automatizavimą – bendra investicijų suma 2019–2020 metais Lietuvoje ir Latvijoje viršijo 1 mln. eurų, – teigia V. Makauskas. – Į mūsų bendrovę priėmę daugiau kaip 420 naujų darbuotojų toliau investuosime į paslaugų kokybę ir klientų patirties gerinimą.”

Įdomioji statistika apie „Eurocash1″ veiklą  Lietuvoje ir Latvijoje 2020 m.:

Atsiliepta į 250 tūkst. klientų skambučių – tai vidutiniškai 683 skambučiai per dieną arba 28 – per valandą;
Nuvažiuota 5991652 km: 16,37 tūkst. km kasdien arba 682 km per valandą – daugiau kaip 11 km kas minutę;
Svarbiausia – įmonės darbuotojai išgelbėjo 3 žmonių gyvybes!

Apie „Eurocash1″:

2000 m. įsteigta „Eurocash1″ yra viena iš lyderiaujančių apsaugos ir inkasavimo bendrovių Lietuvoje ir Latvijoje. Įmonė teikia privačių ir juridinių asmenų, jų turto elektroninę ir fizinę apsaugą, diegia išmanius apsaugos sprendimus gyvenamuosiuose ir administracinės paskirties objektuose, teikia individualių seifų nuomos paslaugas. Iš viso „Eurocash1″ saugo daugiau kaip 10 tūkst. objektų, Lietuvoje ir Latvijoje dirba daugiau kaip 1800 darbuotojų.

Skaityti toliau

Naujienos

Darbą pradėjo naujoji Kauno apylinkės teismo kanclerė Jolita Burokaitė

Milda Vedegytė

Paskelbta

Nuo šio pirmadienio prie Kauno apylinkės teismo kolektyvo prisijungė ir Kauno apylinkės teismo kanclerės pareigas eina Jolita Burokaitė.

Pristatydamas teismo kanclerę, Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis pasidžiaugė, kad Jolitos Burokaitės karjera prasidėjo būtent Kauno apylinkės teisme, kur ji įgijo gebėjimus ir ugdė patirtį, kurią vėliau sustiprino dirbdama Kauno apygardos teisme.

„Jolitos puikus teismo administracinio darbo išmanymas ir turima didžiulė patirtis, įgyta einant teismo pirmininko, skyriaus pirmininko patarėjos pareigas, neabejotinai prisidės prie Kauno apylinkės teismo administravimo.“ – teigė teismo pirmininkas Arūnas Purvainis.

Jolita Burokaitė yra įgijusi Teisės bakalauro ir magistro laipsnius. Iki paskyrimo teismo kanclere ėjo Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko patarėjos pareigas. Ji turi ilgametę patirtį, einant Kauno apylinkės teismo pirmininko patarėjos ir teisėjo padėjėjos pareigas.

Kolektyvo vardu teismo pirmininkas Arūnas Purvainis naujajai teismo kanclerei linkėjo sėkmės, energijos ir ryžto priimant sprendimus, kurie be išimties palies visą kolektyvą.

Padėkojusi Teismo pirmininkui už pristatymą, Jolita Burokaitė pažymėjo, kad palikti ankstesnę darbovietę jai buvo sunku, tačiau žinojimas, kad grįžta ten, kur pradėjo savo pirmuosius žingsnius teismų sistemoje, ir kur dirba tiek daug profesionalių ir nuoširdžių žmonių, jai palengvino  išsiskyrimo jausmą. „Prisijungti prie jūsų kolektyvo, man yra didelė garbė ir atsakomybė. Tikiuosi, kad mano įgyta patirtis leis sėkmingai prisidėti prie efektyvios Kauno apylinkės teismo veiklos, atitinkamai įnešant savo indėlį“. – teismo kolektyvui teigė Jolita Burokaitė.

Naujoji teismo kanclerė pažymėjo, kad jai svarbi kiekvieno darbuotojo nuomonė. Dirbdama ji sieks kiekvieną išgirsti ir įsiklausyti į išsakytą nuomonę. Todėl kreipdamasi į teismo kolektyvą, prašė nebijoti išsakyti problemas, lūkesčius ir pasiūlymus.

Galimybę dirbti skirtingose pozicijose, Jolita Burokaitė laiko privalumu, kuris suteikė galimybę suvokti teismo darbuotojų poreikius ir lūkesčius teismo administracijos atžvilgiu, ir leis priimti labiau darbuotojų poreikius ir interesus atitinkančius sprendimus, vykdant savo funkcijas. „Kiek tai priklausys nuo manęs, sieksiu sudaryti darbo sąlygas, kad kiekvienas jaustųsi saugus ir vertinamas bei didžiuotųsi dirbdamas būtent Kauno apylinkės teisme“  – pabrėžė Jolita Burokaitė.

 

Skaityti toliau

Naujienos

Išskirtinė diena Kaunui: Pažaislis pripažintas geriausia 2020-ųjų Europos kino lokacija

Milda Vedegytė

Paskelbta

Kaunas sulaukė neeilinio Europos kino industrijos pripažinimo. Kovo 2-osios vakarą vykusioje nuotolinėje Berlyno kino festivalio ceremonijoje paskelbta, kad Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis išrinktas geriausia 2020 metų filmavimo lokacija Europoje. „Location Award“ nominaciją jau ne pirmus metus inicijavo EUFCN (European Film Commissions Network), o dėl titulo šįkart varžėsi kelios dešimtys pretendentų.

Įvertino kino profesionalai

2020 m. apdovanojimams pasiūlytas rekordinis 28 Europos filmavimo vietų bei regionų skaičius. Kauno filmų biuras komisijai pristatė Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. 2018 m. šioje vietoje buvo filmuojamas HBO ir „Sky“ keturių dalių TV mini serialas „Jekaterina Didžioji“ (angl. Catherine The Great), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko „Oskaro“ laureatė Helen Mirren.

„Džiaugiamės laimėję šį apdovanojimą. Neabejojame, kad EUFCN „Location Award“ padės labiau atskleisti Kauno regiono unikalumą ir padaryti jį dar labiau matomu tarptautiniu mastu ne tik kino gamybos, bet ir kino turizmo srityse. Esame dėkingi HBO, „Sky“, režisieriui Philip Martin, filmo prodiuseriams bei kūrybinei komandai“, – džiugių emocijų neslėpė Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

Komisija, kurią sudarė kino pasaulyje itin pasižymėję ekspertai, tokie kaip Lori Balton (Lokacijų paieškos specialistė ir LMGI steigiančioji narė bei buvusi prezidentė), Valerio Caruso (Cineuropa vadovas), Matthijs Wouter Knol (Europos filmų akademijos vadovas), Julian Newby (Boutique Editions Ltd. steigėjas ir redakcijos direktorius), Julie-Jeanne Regnault (EFAD – European Film Agencies generalinė sekretorė), iš visų pretendentų atrinko penkias geriausias kino lokacijas, kurios ir pateko į finalinį etapą. Čia savo nuomonę pareikšti ir balsuoti už įsimintiniausią vietą galėjo ir visuomenė.

„Šiek tiek užtrukau, kol pavyko teisingai ištarti žodį „Pažaislis“, tačiau manyje yra lietuvių protėvių atkaklumo! XVII a. Baroko stiliaus vienuolynas „Jekaterinai Didžiajai“ suteikė papildomo vizualinio gylio ir mastelio. Su Lietuvos paskatinimu, įspūdingą istorinį svorį turinti vieta tampa neabejotina nugalėtoja. Tikiuosi, kad vieną dieną atsiras priežastis, kuri leis ją išžvalgyti asmeniškai“, – komplimentų vienai išskirtiniausių Kauno erdvių pažėrė ekspertų komisijos narė L. Balton.

Aplenkė įstabias pasaulio vietas

Finale Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis pelnė daugiausia kino entuziastų simpatijų ir pralenkė tokias unikalias vietoves kaip Banská Štiavnica miestelis Slovakijoje, Italijos Tyrolio regione esantis Curon ežeras, Moritzburg pilis Vokietijoje ir Šiaurės Makedonijos Prilep regionas.

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – vienas ryškiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės Rytų Europoje. Šventovę atokiame miške, Kauno marių pusiasalyje, XVII a. vienuoliams kamalduliams pastatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas.

Ansamblis suprojektuotas italų architekto Giovanni Battista Frediani, išpuoštas Lombardijos skulptūros meistrų lipdiniais ir florentiečio tapytojo Michele Arcangelo Palloni freskomis.

Kvapą gniaužianti vienuolyno istorija, trunkanti daugiau kaip tris šimtmečius, pažymėta įvairiomis dvasinėmis tradicijomis, karais, gaisrais ir niokojimo žymėmis. Šiuo metu vienuolynas priklauso Šv. Kazimiero seserų kongregacijai.

Pelnė režisierių simpatijas

Šioje išskirtinėje, baroko perlu neretai vadinamoje lokacijoje 2018 m. buvo nufilmuotos kai kurios HBO ir „Sky“ mini-serialo „Jekaterina Didžioji“ (angl. Catherine the Great) scenos. Filmo kūrėjai Pažaislio bažnyčią pavertė Ortodoksų katedra, o dalis vienuolyno tapo sargybinių stovyklaviete, kareivinių barakų kiemų ir netgi morgu. Ansamblio unikalumas prisidėjo prie autentiškumo pojūčio vaizduojant didingą ir prabangų vienos iš galingiausių monarchių valdymą istorijoje.

„Pažaislio vienuolynas – išties nuostabi lokacija. Kiekvienas režisierius, pamatęs ją, įsimylėdavo. Per daugiau nei dešimtmetį šioje išskirtinėje aplinkoje sėkmingai nufilmavome keletą filmų. Tiesiog negali atsispirti, vis norisi čia grįžti ir nufilmuoti kiekvieną kampelį“, – teigė filmo „Jekaterina Didžioji“ ko prodiuserė (BFS) Lineta Mišeikytė.

EUFCN „Location Award“ apdovanojimai buvo įsteigti 2017 metais. Jų nugalėtojais yra tapę Giorlico miestas Vokietijoje (2017), Korfu sala, kuri yra viena didžiausių Jonijos salyno salų, priklausančių Graikijai (2018), bei Kanarų salyne esanti El Hiero sala (2019).

Aušrinė Vaščėgaitė
Kauno miesto savivaldybės
Ryšių su visuomene skyriaus specialistė
Skaityti toliau

Naujienos

Kauno r. Raudondvario lopšelyje-darželyje „Riešutėlis“ įvestas COVID-19 ligos plitimą ribojantis mokymosi režimas

Siekiant suvaldyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą Kauno r. Raudondvario lopšelyje-darželyje „Riešutėlis“, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. kovo 1 d. įsakymu Nr. ĮS-434, ugdymo įstaigoje nustatomas nuotolinis mokymosi būdas.

Nuo 2021 kovo 1 d. iki kovo 12 d. (įskaitytinai) visoms ugdymo grupėms nustatytas COVID-19 plitimą ribojantis režimas ir mokymas bus organizuojamas nuotoliniu būdu.

Direktoriaus įsakymas

Skaityti toliau

Naujienos

Permainos Ringaudų seniūnijoje

Rimantui Vitkauskui išėjus į kitą darbą, Ringaudų seniūnijai paskirta vadovauti Rūta Slivinskienė.
„Rūta yra Ringaudų senbuvė, todėl gerai žino vietos gyventojų problemas. Ji seniūnijai vadovaus, kol paskelbsime konkursą seniūno pareigoms užimti“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.
R. Slivinskienė yra baigusi Noreikiškių vidurinę mokyklą (dabar – VDU Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija). Vėliau mokėsi Aleksandro Stulginskio universitete (dabar VDU ŽŪA), kur įgijo įstaigų vadybos bakalauro, o vėliau – ir kaimo plėtros administravimo magistro laipsnį.
Patirties įgijo dirbdama Rokų ir Lapių seniūnijose.
R. Slivinskienė jau keletą metų vadovauja Ringaudų bendruomenės centrui, yra įgyvendinusi ne vieną projektą. „Ringaudų bendruomenėje visada buvo aktyvių, pilietiškų žmonių, todėl svarbu išklausyti jų nuomones ir palaikyti iniciatyvas. Tikiu, kad suvieniję bendruomenės ir seniūnijos pastangas, galėsime nuveikti daugiau“, – tvirtino R. Slivinskienė.
Ringaudai yra viena sparčiausiai augančių Kauno rajono seniūnijų, čia aktualios kelių infrastruktūros, ikimokyklinio ugdymo, aplinkos apsaugos problemos.
Naujoji seniūnijos vadovė sakė, kad bus dėkinga gyventojams už pastabas, idėjas ir bet kokią pagalbą.
Skaityti toliau

Naujienos

Į Babtus atskrenda „Aukso Paukštė“

Nuo 1999 metų Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigta metų nominacija „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams šįmet atskris į Babtus ir bus įteikta orkestrui „Algupys“. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje.

Kauno rajono savivaldybė didžiuojasi ir sveikina šį apdovanojimą šįmet pučiamųjų instrumentų orkestrų kategorijoje pelniusį Babtų kultūros centro orkestrą „Algupys“ ir jo vadovą Joną Girnių.

2020 metais orkestras atšventė 50-tuosius veiklos metus, o 2021 metai jiems atnešė aukščiausią apdovanojimą.

Skaityti toliau

Skaitomiausi