Miestaskauniečiai sprendė, kokiems pokyčiams įkvepia menas

« 1 reklama iš 6 »
« 1 reklama iš 11 »

Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje  įvyko Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuoto projekto „Menas pokyčiams“ baigiamasis renginys – diskusija, kaip meninė raiška gali padėti mažinti socialinę atskirtį, vienatvę, kokios sveikatos priežiūros ir kultūros įstaigų bendradarbiavimo galimybės.

Diskusijoje dalyvavo projekto vykdytojos: gydytoja psichiatrė, poetė, Klaipėdos universiteto docentė dr. Jūratė Sučylaitė ir dailės terapeutė Aušra Šūmakarienė, taip pat Moterų krizių centro pirmininkės pavaduotoja Renata Muščinskė, gydytojas psichiatras doc. dr. Rytis Leonavičius, Lietuvos dailininkų sąjungos narys doc. Eimutis Markūnas ir kiti.

Visi diskusijos dalyviai sutarė, kad sveikatos priežiūros ir kultūros įstaigos gali bendradarbiauti, siekdamos visuomenės sveikatinimo tikslų. Bibliotekos yra saugi, padedanti asmenybei augti aplinka, sveikatos priežiūros profesionalai gali paskatinti krizes išgyvenusius žmones ne užsidaryti, o dalyvauti kultūriniuose, edukaciniuose renginiuose. Menininkai yra pajėgūs padėti atskirtį patiriantiems žmonėms išreikšti save kūrybinės raiškos priemonėmis ir tokiu būdu dalintis tais dvasiniais išgyvenimais, kuriuos kitaip suku ar nepriimtina  išreikšti.

Projektas atskleidė, kad žmonės nori gauti vaizdžiai, sveikstančiųjų liudijimų kalba perteiktų psichologijos žinių – psichologai, meno terapeutai sugeba sukurti aplinką, kurioje galima mokytis vieniems iš kitų ir gauti naujos reikalingos informacijos. Bibliotekos yra atviros, kviečia bendradarbiauti menininkus ir psichologus, patys bibliotekininkai daro daug. Literatai profesionalai ir bibliotekininkai domėjosi, kur mokytis metodų, padedančių į kūrybos procesą įtraukti didesnių psichologinių problemų turinčius asmenis, kaip kūrybiškai sieti į visumą literatūrinės kūrybos ir sveikatinimo tikslus.

« 1 reklama iš 6 »
« 1 reklama iš 11 »

Diskusija – baigiamasis projekto „Menas pokyčiams“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginys.
Projekto partneriai: Lietuvos biblioterapijos asociacija, Lietuvos dailės terapijos asociacija, VšĮ Kūrybos terapijos namai, Kauno moterų krizių centras.

kaunas.mvb.lt inf.

Dalinkitės su savo draugais
  • Prenumeruokite naujieas
  • Scroll Up