Kauniečiams redakcijaMiestasKauniečiai raginami pasisemti kantrybės: visi įvažiavimai bus sutvarkyti

Avatar Arūnas Dambrauskas2019 13 rugpjūčio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Ar plačiais mostais tvarkant miesto gatves nebus užmiršti apleisti įvažiavimai į daugiabučių namus? Gal jie liks nesutvarkyti? Tokios abejonės neramina kai kurių daugiabučių gyventojus.

Laiškas redakcijai

Redakcijai „kauniečiams.lt“ atsiųstame skaitytojo laiške rašoma: „Kada pradės Kaune tvarkyti įvažiavimus į kiemus? Gyvenu Ukmergės 36 name. Įvažiuoti į kiemą reikia sugebėjimo, nes nuplėšia apačią. Šiuo įvažiavimu naudojasi 4 namai. Kreipėmės į savivaldybę, bet nieko. Prašau padėti“.

Kauno miesto savivaldybės atstovai patikino, kad situacija yra žinoma ir bėdos bus pašalintos.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis paaiškino: „Pirmiausia asfaltuojami švietimo ir gydymo įstaigų įvažiuojamieji keliai, kuriuos reikia remontuoti. Šįmet įvažos buvo tvarkomos Žaliakalnio, Gričiupio, Dainavos seniūnijose. Per pastaruosius metus suremontuota apie 300 įvažų į daugiabučių kiemus, švietimo, ugdymo ir kitas viešąsias įstaigas. Kauniečių prašome kantrybės, vienu ypu negalime sutvarkyti per keletą dešimtmečių nugyventų įvažiavimų, bet nuosekliai tą darome.“

Plati programa

Panašių situacijų, kaip Ukmergės gatvėje, mieste yra ne viena. Avarinės būklės įvažos – įsisenėjusi problema. Siekiant ją panaikinti, numatytos nemenkos lėšos. Kauno miesto savivaldybė ne kartą yra patikinusi, kad yra konkretus planas ir jis bus įgyvendintas.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Įvažų į daugiabučių kiemus remonui per metus skiriama apie 1,2 mln. eurų ir, kaip pabrėžiama, numatytos lėšos efektyviai įsisavinamos.

Prasta įvažų būklė dažnai liudija, kad ir daugiabučių kiemai yra nesutvarkyti, nepritaikyti gyventojų patogumui. Atsižvelgiant į tai, dar jau anksčiau buvo patvirtinta daugiabučių kiemų atnaujinimo programa „Tvarkom kiemą!”

Šios programos pristatyme rašoma: „Per pastaruosius pora metų daugybė kauniečių pasinaudojo savivaldybės siūloma pagalba atnaujinant paveldinių pastatų fasadus. Nuo šiol analogiška miesto parama gali pasinaudoti ir atnaujinti savo kiemus norintys daugiabučių namų gyventojai. Pateikę prašymą savivaldybei, kauniečiai gali tikėtis iki 50 proc. kiemo tvarkymo išlaidų padengimo.“

Svarbu laikytis nuoseklumo

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Pabrėžiama, jog kiemų tvarkymo programoje ypač svarbus darbų eiliškumas (tačiau kiemų tvarkymo darbai įvažų į daugiabučius neaprėpia – redakcijos pastaba).

Planuojant sutvarkyti daugiabučio kiemą, darbai atliekami tokia tvarka: suformuojamas sklypas, parengiamas techninis projektas, atliekami statybos darbai.

Jeigu gyventojai jau turi suformavę sklypą, jie gali pretenduoti į paramą rengiant projektą, o po to ir samdant darbų rangą. Tačiau nesuformavus sklypo negalima tikėtis gauti lėšų kitiems darbų etapams.

Pasipylė prašymai

Tvirtinama, jog tik paskelbus apie kiemų tvarkymo programą buvo pasirašytos 84 sutartys.

2018 metais buvo įgyvendinti 24 projektai, gyventojai gavo daugiau kaip 100 tūks. eurų paramos.

„Programa sulaukia itin didžiulio susidomėjimo. Šių metų pavasarį savivaldybė gavo daugiau kaip 50 naujų prašymų tvarkymo darbams. Įgyvendinus šiuos darbus daugiabučių gyventojams bus skirta 200 tūks. eurų parama“, – skelbiama savivaldybės pranešime.

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x