krikštas, Kauniečiai prisiminė Lietuvos olimpinį krikštą, Kaunieciams.lt

Kauniečiai prisiminė Lietuvos olimpinį krikštą

0
98

Prieš 95-erius metus kukli sportininkų delegacija – futbolo komanda ir du dviratininkai pirmąkart išvyko į olimpines žaidynes atstovauti Lietuvai.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities taryba, Lietuvos sporto muziejus ir sporto veteranų klubas „Ąžuolynas“ surengė Lietuvos sportininkų, dalyvavusių Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, 95-erių metų sukakties minėjimą. Į šią šventę buvo pakviesi futbolo bei dviračių sporto šakų atstovai.

Minint šią sukaktį visų pirma buvo aplankyti Paryžiuje dalyvavusios olimpinės delegacijos vadovo Stepo Garbačiausko ir jo žmonos Elenos Kubiliūnaitės-Garbačiauskienės, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidento Vytauto Augustausko, Stefanijos Astrauskaitės ir daugybės kitų garsių sportininkų kapai.

Muziejuje parvykstančių iš kapų jau laukė gausus buvusių Lietuvos iškiliausių dviratininkų, futbolininkų bei kitų sporto šakų atstovų būrys. Visus atvykusius šiltai ir maloniai sutiko muziejaus vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Gilė“. Visi atvykusieji buvo supažindinti su nauja Lietuvos sportininkų dalyvavimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse paroda „Lietuvos olimpinis krikštas“.

Didžiojoje muziejaus salėje susirinkusius šventės dalyvius iškilmingai pasveikinęs muziejaus direktorius Pranas Majauskas savo pranešime stebėjosi, kaip 1922 m. įsikūrusi Lietuvos sporto lyga sugebėjo parengti ir palydėti Lietuvos olimpinę rinktinę į Paryžiaus olimpines žaidynes. Juk naujai atkurtos Lietuvos ekonominė, politinė, socialinė ir kultūrinė padėtis buvo nelengva.

Tiesa, pirmoji olimpinė rinktinė, vadovaujama Stepo Garbačiausko, buvo kukli – futbolo komanda ir du dviratininkai. Nors mūsų sportininkai ten pergalių nepasiekė, bet tai buvo pirmasis dalyvavimo aukščiausio rango varžybose krikštas.

Po pagrindinio pranešimo susirinkusius pasveikino Ramūno Karbauskio patarėja Vaida Pranarauskaitė, vaizdžiai pasisakė buvęs ilgametis Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas Romanas Levinskas, buvęs Lietuvos šaulių sąjungos pirmininkas Juozas Širvinskas, vienas iškiliausių Lietuvos dviratininkų Juozas Grybauskas, buvęs ilgametis Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus pavaduotojas Arūnas Kazlauskas, ilgametis Kauno futbolo rinktinės narys, vėliau treneris bei dėstytojas Povilas Grigonis, garsi moterų futbolo žaidėja Ingrida Siliūnienė, šiuo metu dirbanti futbolo trenere, Kauno apskrities futbolo federacijos vadovas Romas Pikčilingis bei buvęs Kauno miesto meras, garsus krepšininkas Gediminas Budnikas.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities taryba šiam neeiliniam įvykiui paminėti parengė ne tik sveikinimų, bet ir Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkų nuotraukų bei parsivežtų apdovanojimų nuotraukų atminimo lakštų. Po pasisakymų susirinkusiuosius gražiai pasveikino ,,Gilės“ ansamblio dainininkės ir muzikantai. Visi šventės dalyviai buvo pakviesti pasižiūrėti naujai parengtos unikalios Paryžiaus olimpinėms žaidynėms skirtos parodos.

sportas.info informacija

Facebook Comments