Connect with us

Miestas

Kauniečiai dalyvavo „Greituosiuose pasimatymuose“. Kaip jiems sekėsi šįkart?

Avatar

Paskelbta

Vasario 8 d. „Greitųjų pasimatymų“ organizatoriai minėjo 10-ies metų gimtadienį. Šių renginių organizatorė Auksė Lasė džiaugiasi, kad prieš dešimtmetį, Kaune prasidėję pasimatymai pamažino vienišių ratą visoje Lietuvoje. Vieni čia antrosios pusės ieško jau dešimt metų, o kiti iškart išeina su pora. Šeštadienį vykęs renginys, tikėtina, jau sujungė ne vieną širdį.

[youtube v=”2YE5k_rezEk”]

4 minutės pažinti žmogų

Kiekvienas „Greitųjų pasimatymų“ dalyvis gauna lygiai 4 minutes, skirtas prie stalelio prisėdusio vyro ar moters pažinimui. Po to, į kėdę sėda kitas asmuo, ir taip, per mažiau nei valandą laiko, susipažįstama su 10 skirtingų priešingos lyties atstovų.

Pasibaigus laikui dalyviai anketoje pažymi, ar norėtų su kuriuo nors asmeniu bendrauti toliau. Sutapus simpatijoms, jau kitą dieną jie gauna kontaktus pažinčiai tęsti.

Reklama

„Niekas nepasikeitė. Taip, kaip ieškojo prieš dešimt metų, taip ieško ir dabar“, – vienu sakiniu veiklos dešimtmetį apibūdino „Greitųjų pasimatymų“ organizatorė Auksė Lasė.

Vyrui reikia moters, o moteriai reikia vyro

Organizatorė pabrėžė, kad per 10 m. pasikeitė tik žmonės:

„Ciklas keičiasi – vieni susiranda porą, tada ateina nauji žmonės. Bet tendencija išlieka. Vyrui reikia moters, moteriai vyro. Tad pažinčių klausimas aktualus ir toks renginys reikalingas.

Renginio organizatorė Auksė Lasė.

Aišku, aš manau, kad žmonės ir internete gali susirasti antrąją pusę, bet „greitieji pasimatymai“ yra reali pažintis, ir labai patogi – per vieną vakarą susipažįsti su dešimt skirtingų priešingos lyties atstovų, o užtrunki tik valandą. Dabar daugelis yra užsiėmę, dirbantys, todėl skubantiems ir taupantiems savo laiką, tai puiki proga pabendrauti, ir jei nesusirasti antrą pusę, tai smagiai praleisti laiką, susirasti draugų, praplėsti kontaktų ratą.“

Lankosi beveik dešimt metų

Į šventinį vakarą atvyko ir vienas ištikimiausių „Greitųjų pasimatymų“ dalyvių – Kęstutis. Organizatorei padovanojęs gėlių, 42-ejų metų vyras juokavo, kad šis renginys jam kaip tradicija, kurios nutraukti kol kas nežada.

2011 m. Kęstutis pirmą kartą sudalyvavo pirmajame „Greitųjų pasimatymų“ renginyje. Paklaustas, kas per tuos metus pasikeitė, vyras pajuokavo, kad bent jau jis paseno tai tikrai, o tada susimąstė ir rimtai atsakė:

„Žmonės nepasikeitė, kaip ir seniau, taip ir dabar dar gana užsidarę. O moterys… na, žinot, materialiniai dalykai dabar ima viršų. Seniau viskas buvo paprasčiau.“

Nors Kęstučiui teko užmegzti ir rimtesnes draugystes, į gimtadienio šventę vyras atvyko vienas, teigė, kad jo tikslas smagiai praleisti laiką, bet juokėsi, kad galbūt šis vakaras lemtingas, ir sutiks tikrąją meilę.

Vyriausiam dalyviui – 80-imt metų

Į gimtadienio šventę atvyko ir itin garbingas svečias – Vytautas. Jis vyriausias „Greitųjų pasimatymų“ dalyvis, šiemet senjorui sukanka 80-imt metų.

Energingas ir gerai nusiteikęs vyras pasakojo, kad šie pasimatymai jam smagi pramoga, kurių metu jis ne tik ieško antrosios pusės, bet ir susipažįsta su įvairiais žmonėmis.

Vyras juokavo, kad šių pasimatymų dėka užmezgus rimtesnę draugystę, sunkiausia dalis į juos nebeiti:

„Draugavau ilgesnį laiką, smagu buvo, bet paskui vėl norėjau čia ateiti, pabendrauti, pašokti… Jaunesnių paieškoti…“ – juokėsi vyras.

Smagi pramoga, ar proga susirasti antrąją pusę?

Į gimtadienio šventę susirinkusios dailiai pasipuošusios moterys ir itin pasitempę vyrai išankstinio plano neturėjo. Paklausti, ko tikisi iš šio vakaro, atsakė skirtingai: „Gerai praleisti laiką“, „Pasiklausyti muzikos, pasimėgauti vakaro programa“, „Užmegzti pažintį“…

Dalyvių gerą nuotaiką kūrė muzikinė programa.

Vieni čia atvyko pirmą kartą, apie tokį renginį sužinoję į pažįstamų, draugų ar net jau suaugusių vaikų. Tačiau visi sutarė dėl vieno, kad negali žinoti, ką vakaras atneš, gal bus lemtingas ir pavyks sutikti tikrąją meilę.

Sėkmingų istorijų neskaičiuoja

„Tokių pasimatymų idėja nėra nauja. Užsienyje ji jau seniai labai populiari. O Lietuvoje to kaip ir nebuvo, todėl ir nusprendėm pradėti ją įgyvendinti ir čia. Juk antros pusės paieška yra aktuali bet kokioje šalyje. Pabandėm ir sėkmingai tęsiam šią veiklą jau 10 metų“, – apie „Greitųjų pasimatymų“ idėją Lietuvoje, pasakojo A. Lasė.

Pasak jos, vienintelė problema yra ta, kad lietuviai vis dar gana konservatyvaus būdo, ilgai svarsto, ar eiti į tokio tipo pasimatymus, ar ne. Visgi, galiausiai atėję – lieka patenkinti. O daugelis, užmezga pažintis, sukuria šeimą, susilaukia vaikų. Organizatorė sako, kad jau seniai nebeskaičiuoja padėkų, laiškų ir gerų atsiliepimų.

Štai, viena, į gimtadienio šventę atvykusi porelė, jau skaičiuoja 6-us draugystės metus. Abu vieningai sutaria, kad tokie renginiai reikalingi, ir visoms vienišoms širdims pataria čia apsilankyti, ir ne vieną, ne du kartus. Porelė juokavo, kad juk net gerų batų iš vieno karto neišsirinksi, tad, ką kalbėti apie antrąją pusę.

Skaityti toliau
Reklama

Miestas

Kauno centre nebelieka ,,Maximos” parduotuvės

Milda Vedegytė

Paskelbta

Eitvydo Kinaičio nuotrauka

Nuo antradienio, sausio 12 – osios, Kęstučio gatvėje nebeliko ,,Maximos” parduotuvės. Ši parduotuvė buvo įrengta tarp Laisvės alėjos fontano ir tilto į Nemuno salą, tačiau nuo šiol jos durys užvertos visam.

Kęstučio gatvėje įsikūrusi ,,Maximos” parduotuvė veikė net 17 metų, o nutraukti veiklą nusprendė sausio 12- ąją, pasibaigus nuomos sutarčiai. Parduotuvės vieta buvo itin gera, lankytojų skaičius taip pat nemažas. Šiuo metu tikimasi, kad buvusiems parduotuvės lankytojams tai nesukels didelių nepatogumų ir jie skatinami lankytis kitose šio tinklo parduotuvėse. Jos darbuotojams taip pat buvo pasiūlyta pereiti į kitas, šalia esančias, ,,Maxima” parduotuves.

Šiuo metu Kaune veikia net 23 ,,Maximos” parduotuvės, kurios yra strategiškai išsidėsčiusios visame mieste. 2020 metais Kaune nebuvo uždaryta nei viena šio tinklo parduotuvė, todėl šiemet Kęstučio gatvėje buvusios ,,Maximos” uždarymas buvo netikėtas daliai kauniečių.

Skaityti toliau

Miestas

Kaunas imasi netradicinio ženklinimo: žiemos pramogų erdvėse – svarbūs įspėjimai

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Skubančius džiaugtis žiemos pramogomis Kauno mieste ant snieguotų kalnų ir kalnelių šiomis dienomis pasitiks naujovė – įspėjamieji ženklai. Masiniu traukos objektu tapusiose žiemiškų pramogų erdvėse jie primins apie esminius karantino reikalavimus. Tokias lenteles numatyta įrengti 15 viešų vietų.

„Pramogaukite atsakingai. Virusui šaltis nebaisus“, – skelbia žaismingi ženklai, primindami, kad būtina dėvėti apsaugines kaukes bei laikytis saugaus atstumo.

Pastebėta, kad, vos iškritus gausesniam sniegui, daugelis pamiršo prašymus nesibūriuoti ir laikytis kitų „karantininių“ saugaus elgesio taisyklių.

Iki šiol tvarką prižiūrėję ir gyventojus geranoriškais įspėjimais drausminę Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai bei policijos pareigūnai sulaukė pastiprinimo. Nuo šiol viešose vietose švietėjišką misiją papildys naujieji ženklai. Jie ragins pramogautojus, net ir leidžiantis kalnų ar kopiant į juos, dėvėti veido apsaugos priemones bei laikytis saugaus atstumo.

Reklama

„Lėkdami rogėmis ar slidėmis nuo kalno už greičio viršijimą baudos neužsidirbsite, bet pamiršta kaukė gali prišaukti nemalonumų, todėl svarbu nepamiršti elementarių taisyklių ir jų uoliai laikytis“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Pagaliau sulaukus rimtesnių žiemos šalčių, svarbu pasirūpinti ne vien šilta apranga, rogėmis ar slidėmis, bet ir kitais svarbiais atributais. Snieguotoms pagundoms neatsispyrę gyventojai primygtinai raginami dėvėti apsaugines veido kaukes, vengti susibūrimų, išlaikant saugius tarpusavio atstumus.

Pasak Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Rimanto Vilimo, pareigūnai ir specialistai patikrinimus viešose vietose vykdo net ir savaitgalį: „Pastaruoju metu dirbame kasdien, daugiau dėmesio skirdami būtent žiemos pramogautojų kontrolei. Prie kalnelių dažnas nesilaiko saugaus atstumo, ne visi dėvi veido kaukes – kol kas apsiribojame geranoriškais įspėjimais.

Apie saugumo rekomendacijas viešose vietose primename ir per garsiakalbį. Tai ypač atkreipia gyventojų dėmesį. Suprantame, kad žmonės yra išsiilgę pramogų, bet raginame juos elgtis atsakingai. Karantinas dar nesibaigė, tad laikytis reikalavimų yra būtina.“

Pirmieji specialūs ženklai su įspėjamaisiais užrašais viešose pramogų vietose kauniečius pasitiks jau šį savaitgalį.

Karantino ribojimai numato, kad vyresniems nei 6 metų asmenims visose viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, kurios priglunda ir visiškai dengia nosį bei burną. Išimtys yra taikomos sportuojantiems asmenims, oficialių varžybų dalyviams, taip pat neįgaliesiems, kurie dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukių. Jiems rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Investicijos į pastatų atnaujinimą: startavo naujas paveldotvarkos programos sezonas

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Septintus metus iš eilės tęsiama Kauno paveldotvarkos programa kviečia pastatų savininkus tvarkyti bei puoselėti jiems priklausantį nekilnojamąjį turtą, taip prisidedant prie gražesnio miesto veido. Kauno savivaldybė pasirengusi ženkliai prisidėti, dalinai finansuojant fasadų atnaujinimo darbus. Bendromis pastangomis atgimė jau virš 130 objektų. Šiemet tokiai tvarkybai irgi numatyta solidi suma – beveik pusė milijono eurų. Paraiškų laukiama iki pat kovo vidurio.  

Paramai – 400 tūkst. eurų

„Per šešerius metus drauge su veikliais kauniečiais apvalėme miesto centrą nuo byrančio tinko ir aptriušusių fasadų. Darbininkų pastoliai pasiekė ir atokesnius mikrorajonus. Matome akivaizdžius pokyčius – išgražėjusį miestą, akį traukiančius dailius pastatus, kurių kasmet vis daugėja. Paveldotvarkos programa duoda akivaizdų rezultatą, o miesto indėlis čia tikrai pasiteisina.

Karantinas sujaukė daugelį planų, pristabdė gyvenimo ritmą, bet tikrai jo neparalyžiavo. Vis dar turime nemažai likusių senų, apleistų pastatų. Jų šeimininkus raginame neatidėlioti ir pradėti jau dabar. Manau, šiuo sudėtingu laikotarpiu miesto parama čia bus itin naudinga“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Reklama

Šiemet Kauno senamiestyje, centrinėje miesto dalyje bei atokesnėse vietose esančių pastatų tvarkybai savivaldybė numačiusi skirti ne mažiau kaip 400 tūkst. eurų. Planuojama, kad per 2021 metus pavyks atnaujinti bent dvi dešimtis architektūros objektų.

Paraiškų ir kitų kvietime nurodytų dokumentų laukiama iki šių metų kovo 12 dienos. Pastatų savininkai ar bendruomenės plačiau su programa gali susipažinti internete: bitly.com/paveldotvarkos-programa.

Padengs iki pusės kaštų

„Kaune turime jau beveik pusantro šimto paveldotvarkos programos sėkmės istorijų, tačiau nekantriai laukiame šiųmetinio papildymo. Norisi padėkoti gyventojams, verslininkams ir institucijoms už bendradarbiavimą bei padrąsinti dvejojančius ryžtingiau imtis pokyčių. Mes prisidėsime atsakydami į rūpimus klausimus, konsultuodami dėl tvarkybos metodų bei skirdami dalinį finansavimą.

Per programos gyvavimo laikotarpį pavyko patobulinti ne vieną procesą – supaprastinti dokumentų teikimo tvarkas, išplėsti paveldotvarkos programos geografiją ir atliekamų darbų spektrą. Visos galimybės yra, tereikia tik pačių kauniečių noro“, – teigė Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Paveldotvarkos programoje gali dalyvauti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, valdantys paveldosauginius statinius visame Kaune. Nuo praėjusių metų dalinis finansavimas taip pat skiriamas į kultūros vertybių registrą neįrašytiems pastatams, esantiems senamiestyje ir naujamiestyje.

Miesto indėlis gali siekti net iki 50 procentų. Už šias lėšas galimi pastatų fasadų sutvarkymo, autentiškų spalvų ir architektūrinių elementų atkūrimo darbai, byrančių ir nesaugių balkonų remontas. Taip pat gali būti finansuojamas atnaujintų fasadų apšvietimo įrengimas bei pastatų pritaikymas žmonėms su judėjimo negalia.

Daug istorinių architektūros objektų

Nuo 2015 metų tokia Kauno savivaldybės iniciatyva pasinaudojo daugiau kaip 130 pastatų savininkai, atnaujinę jiems priklausančius kultūros paveldo statinius. Tvarkybos darbus dalinai finansavęs miestas iš viso skyrė daugiau kaip 2,8 mln. eurų. Net pusšimtis visų atnaujintų pastatų įtraukti į Kultūros paveldo objektų registrą.

Užbaigtų darbų sąraše rikiuojasi ilga eilė architektūriškai reikšmingų ir daugeliui atpažįstamų objektų: japonų diplomato Čiunės Sugiharos namas, Aleksoto funikulieriaus komplekso pastatai, tarpukario modernizmo ikona laikytas Jono Lapėno namas, buvęs viešbutis „Lietuva“ ir daugybė kitų Kauno architektūros vertybių.

Dėmesio sulaukė ir religinės paskirties pastatai – fasadą pakeitė Jėzuitų vienuolyno kompleksas, dominikonų Dievo kūno bažnyčios pagrindinis fasadas. Miestas taip pat prisidėjo prie seserų benediktinių vienuolyne vykstančių darbų.

Daugiau atnaujintų objektų galima rasti virtualiame žemėlapyje: bit.ly/paveldotvarka.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Kaune griežtinama naminių paukščių laikymo kontrolė

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Miesto teritorijoje auginti naminius paukščius draudžiama, tačiau Kaune vis dar atsiranda šios taisyklės nepaisančių. Praėjusią savaitę miesto pakraštyje, Amaliuose, buvo nustatytas paukščių gripo atvejis namų ūkyje, auginusiame po keletą vištų, žąsų, ančių ir kalakutų. Siekiant suvaldyti ligos plitimą ir užbėgti tokiems atvejams už akių, Kaune griežtinama kontrolė.

Atsakomybė nesilaikantiems taisyklių

Nors nustatyto tipo paukščių gripas žmonėms nepavojingas, sparnuočiams jis gali būti pragaištingas. Amaliuose užfiksavus šio gripo atvejį, kuomet dar gruodžio paskutinėmis dienomis privačiame namų ūkyje ėmė gaišti ten auginami naminiai paukščiai, žymiai išaugo apsikrėtimo rizika.

Gyvūnų laikymo Kauno mieste taisyklės bei kiti teisės aktai aiškiai nurodo, kad naminius paukščius auginti galima tik žemės ūkio paskirties žemės valdose ir turint raštišką kaimynų sutikimą bei kitus dokumentus. Kitaip tariant, be kelių išimčių, naminių paukščių auginimas, išskyrus dekoratyvinius sparnuočius, miesto teritorijoje yra draudžiamas. Už taisyklių pažeidimus numatytos piniginės baudos.

Reklama

„Vis dar pasitaiko žmonių, kurie nori apeiti taisykles. Tačiau jos tam ir sukurtos, kad būtų išvengta tokių incidentų kaip šis. Būtent dėl to Kaune stipriname kontrolę. Viešosios tvarkos specialistai kartu su seniūnijų darbuotojais aktyviau tikrins namų valdas miesto teritorijoje, žvalgydamiesi nelegaliai auginamų paukščių. Norisi tikėti, kad tikrintojams gyventojų bausti nereikės, tačiau kol kas tai vienintelis būdas užkirsti kelią pažeidimams“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Nešerti laukinių paukščių

Kauniečiams, kurie iki šiol pro pirštus žiūrėjo į galiojančias taisykles, primygtinai siūloma miesto teritorijoje auginamus paukščius laikyti tik uždarose patalpose ar bent sandariuose aptvaruose. Tai padės juos apsaugoti nuo tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais.

Būtina pasirūpinti, kad naminiai paukščiai nebūtų girdomi vandeniu iš atvirų vandens telkinių ir apskritai negalėtų prie jų prieiti. Labai svarbu užtikrinti, kad atvirose erdvėse neliktų nė vieno sparnuočio. Tik taip bus sumažinama apsikrėtimo ir paukščių gripo plitimo rizika.

Tiesa, šis gripas pavojingas ne tik naminiams paukščiams. Specialistai ragina žiemą nemaitinti laukinių sparnuočių, nes toks penėjimas jiems nenaudingas fiziologiškai, o tuo pačiu skatina paukščius būriuotis. Dabartinėmis sąlygomis, siaučiant itin užkrečiamam paukščių gripo virusui H5N8, tai itin pavojinga.

Pastebėjus laukinių vandens paukščių gaišenas apie tai reikia pranešti ištisą parą veikiančia nemokamo telefono linija 8 800 40 403 arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentui tel. 8 37 313 516.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Naujoji „Moderna“ vakcina pasiekė Kauną: pirmieji 2,4 tūkst. skiepų – esantiems didžiausioje rizikoje

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Antradienio popietę į Kauną pristatyta pirmoji „Moderna“ vakcinos nuo koronaviruso siunta – 2400 dozių. Kauno miesto poliklinika iš anksto pasirengė vakcinavimo procesams, todėl jau nuo trečiadienio prioriteto tvarka bus pradėti skiepyti socialinės globos įstaigų ir slaugos ligoninių pacientai bei personalas, taip pat mobiliajame patikros punkte, karščiavimo klinikoje ir kituose karštuose taškuose dirbantys medikai, kasdien susiduriantys su COVID-19 atvejais.

Vadovausis prioritetų tvarka

Antradienį po pietų į Kauno miesto poliklinikos Dainavos padalinį, lydint policijos konvojui, atgabenta pirmoji amerikiečių farmacijos kompanijos „Moderna“ vakcinos siunta. Visos Lietuvą pasiekusios 2,4 tūkst. dozių atkeliavo būtent į Kauną.

Iki šiol tik priešakinėse Kauno ligoninėse vykęs vakcinavimo procesas nuo trečiadienio peraugs į kur kas didesnio masto veiksmą. Sausio 13-osios popietę Kauno miesto poliklinikos medikai pradės itin lauktą kauniečių skiepijimą.

Pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytus prioritetus pirmiausiai vakcinos sulauks didžiausios rizikos grupei priskiriami socialinės globos įstaigų gyventojai, slaugos ligoninių pacientai, jų personalo darbuotojai, taip pat socialiniai specialistai, teikiantys pagalbą žmonėms namuose.

Reklama

Iš Kauno miesto poliklinikos medikų sudarytos mobilios komandos su vakcinomis vyks tiesiai į įstaigas, kad jų gyventojai bei darbuotojai būtų paskiepyti maksimaliai saugiai ir patogiai. Pirmoji vieta – Kauno K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė.

Neseniai persirgusiems COVID-19 liga prieš vakcinavimą numatyta atlikti greituosius antikūnų testus. Nustačius, kad asmuo turi susiformavusį imunitetą, jam skiepo neprireiks.

Tuo pat metu trečiadienį popiet startuos ir vakcinavimo procedūros iš anksto tam paruoštame Centrinio pašto pastate, Laisvės alėjoje. Čia pirmieji eilėje – mobiliajame patikrų punkte, karščiavimo klinikoje ir mobiliose komandose dirbantys medikai, kasdien patiriantys tiesioginę akistatą su sergančiaisiais COVID-19.

Pasirengę didinti apimtis

„Ragindamas kauniečius laikytis karantino reikalavimų ir medikų rekomendacijų, saugant vieni kitus, kaskart pabrėždavau, kad turime ypač pasistengti dėl vyresnio amžiaus žmonių – tėvų, senelių, kaimynų ar net visai nepažįstamų. Šiandien žinome, kad vakcina – jau visai čia pat. Pirmiausiai ji pasieks būtent tuos, kuriems tai gyvybiškai svarbu. Turime būti tikri, kad šie žmonės turi maksimalią apsaugą nuo grėsmingos ligos.

Kauno miesto poliklinikos medikai pavyzdingai susidorojo su užduotimis, kai reikėjo užtikrinti mobilaus patikrų punkto bei karščiavimo klinikos veiklą. Tikiu, kad šie profesionalai susitvarkys ir su visuotinės vakcinacijos iššūkiais, užtikrinant sklandų gyventojų skiepijimą Kauno mieste“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša sako, kad pirmąją vakcinos siuntą planuojama panaudoti per artimiausias 5 darbo dienas: „Turime detalų veiksmų planą pagal pirminį gaunamą vakcinos kiekį – kasdien paskiepyti vidutiniškai po 480 žmonių. Toliau darbo apimtis reguliuosime pagal tai, kaip greitai sulauksime kitos vakcinos siuntos. Jei tai neužtruks, esame pasirengę didinti pajėgas ir darbo apimtis, kad žmonės būtų paskiepyti kuo greičiau.“

Eilėje – poliklinikų medikai

Paskiepijus globos įstaigų, slaugos ligoninių pacientus bei personalą, socialinius darbuotojus ir priešakinėse linijose dirbančius medikus, toliau pagal prioritetinę tvarką eilė ateis koronaviruso tyrimus atliekančių laboratorijų darbuotojams, ligos židiniuose dirbantiems Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams, o galiausiai – ir pirminės sveikatos priežiūros medikams.

Toliau seks ir revakcinacija: antroji „Moderna“ vakcinos dozė pagal instrukcijas privaloma praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po pirmojo skiepo.

Naujausiais duomenimis, iki šiol Kaune paskiepyta jau per 5 tūkst. LSMU Kauno klinikų ir Kauno ligoninės medikų. Tarp jų – 366 medicinos srities darbuotojai, patenkantys į 65+ amžiaus grupę.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Miestas

Kaune pradinukų priežiūrą esant būtinybei užtikrins dvi mokyklos

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Nuo antradienio (sausio 12 d.) Kauno pradinių klasių mokiniai, negalint saugiai likti namuose, bus prižiūrimi dviejose miesto įstaigose – Kauno „Nemuno“ ir Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklose. Išskirtinais atvejais, tėvams ar kitiems namiškiams negalint pasirūpinti vaiko priežiūra namuose, kauniečiams sudarytos galimybės atžalas vesti į šias įstaigas. Čia bus užtikrinta vaikų priežiūra ir maitinimas, tačiau mokymas vis tiek vyks nuotoliniu būdu.

Visą praėjusią savaitę, nuo pat nuotolinio pradinukų mokymo pradžios, specialistai stebėjo ir analizavo situaciją tam, kad būtų priimti tinkamiausi sprendimai. Kauniečiai į karantino ribojimus pažiūrėjo itin atsakingai – per praėjusią savaitę visame mieste į mokyklas po žiemos atostogų buvo atvesti vos keli pradinių klasių auklėtiniai.

„Nepaisant neeilinės ir sudėtingos situacijos, Kauno mokinių tėvai parodė didžiulį sąmoningumą ir susitelkimą. Ačiū visiems, kurie laikosi šiandieninių reikalavimų ir rekomendacijų, supratingai žiūri į dabartines sąlygas ir pagal išgales stengiasi vaikų ugdymą bei priežiūrą užtikrinti namuose.

Vis dėlto yra profesijų, kurių atstovai tiesiogiai stoja į kovą su COVID-19. Miesto pareiga užtikrinti deramą jų atžalų priežiūrą, kad medikai, specialiųjų tarnybų pareigūnai, socialiniai darbuotojai ir kiti savo sričių profesionalai galėtų dirbti be papildomų rūpesčių“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Reklama

Matant nedidelį atvedamų vaikų skaičių, nuspręsta nuo sausio 12 d. atverti dvi mokyklas – Kauno „Nemuno“ (A. ir J. Gravrogkų g. 9) ir Kauno Bernardo Brazdžionio (Partizanų g. 22). Jas pradinukai gali lankyti tais atvejais, kai tėvai ar globėjai negali dirbti per atstumą ir tuo pačiu užtikrinti vaikų priežiūros namuose.

Tokios sąlygos taikomos išimtinai medikų, specialiųjų tarnybų pareigūnų bei kitų profesijų atstovams, jei jų darbas tiesiogiai susijęs su COVID-19 pandemijos valdymu bei prevencija, taip pat esant neišvengiamai būtinybei.

Norėdami pasinaudoti tokia galimybe, tėvai ugdymo įstaigoms turės pateikti savo darbo pobūdį patvirtinančius dokumentus.

Laikantis visų saugumo reikalavimų, mokyklose bus užtikrinama vaikų, kurių tėvai darbo funkcijas privalo atlikti darbo vietoje ir negali dirbti nuotoliniu būdu, priežiūra ir maitinimas. Tačiau įprastos tiesioginės pamokos nevyks – su pagalbos specialistų priežiūra šiųdviejų mokyklų suoluose mažieji kauniečiai taip pat mokysis nuotoliniu būdu.

Kitais atvejais tėvai, negalintys dirbti nuotoliniu būdu ir prižiūrėti pradinuko, turi galimybę gauti ligos išmoką. Už vaiko priežiūrą ji gali būti mokama vaiko tėvams, globėjams ar dirbantiems seneliams.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau
Naujienosprieš 7 val

Kauno klinikose pradėta medikų revakcinacija COVID-19 vakcina

Sekmadienį Kauno klinikų darbuotojai pradėti skiepyti antrąja COVID-19 vakcinos doze. Revakcinacija bus tęsiama atitinkamai tiems darbuotojams, kuriems po pirmojo skiepo...

COVIDprieš 1 d.

Praėjusios paros naujų COVID-19 atvejų statistika

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti...

Sportasprieš 1 d.

Neįprastose kontrolinėse rungtynėse – užtikrinta pergalė prieš Gargždų „Bangą“

[embedded content] „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes pasirengimo cikle. Roko Garasto auklėtiniai Kaune rezultatu 10:2 sutriuškino Gargždų...

Naujienosprieš 1 d.

Kaip šaltuoju metų laiku pasirūpinti savo augintiniu?

Staiga atšalus orams ir oro temperatūrai kritus net iki -20, svarbu nepamiršti ne tik saugotis patiems, bet pasirūpinti ir savo...

Greitos naujienosprieš 2 d.

Paveiktų šalių sąraše lieka Lichtenšteinas ir Šveicarija, galios tie patys atvykimo reikalavimai

2021 01 15 Šiuo metu galiojantis koronaviruso (COVID-19) infekcijos paveiktų šalių ir regionų sąrašas nėra keičiamas ir lieka galioti dar...

Miestasprieš 2 d.

Kauno centre nebelieka ,,Maximos” parduotuvės

Nuo antradienio, sausio 12 – osios, Kęstučio gatvėje nebeliko ,,Maximos” parduotuvės. Ši parduotuvė buvo įrengta tarp Laisvės alėjos fontano ir...

Greitos naujienosprieš 2 d.

Į prioritetinį vakcinuojamų asmenų sąrašą įtraukti aukšto meistriškumo sportininkai

autor. Aidas Jarušaitis Į prioritetinių grupių asmenų skiepijimo COVID-19 ligos vakcina sąrašą įtraukiami 2021 metų Tokijo olimpinių, paralimpinių žaidynių rinktinių...

Sportasprieš 2 d.

Antroje rungtynių pusėje varžovus paleidęs „Žalgiris“ krito prieš „Zenit“

[embedded content] Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 20-ojo turo rungtynėse patyrė nesėkmę. Martino Schillerio auklėtinai Sankt Peterburge rezultatu 65:77 (14:17, 22:15,...

Greitos naujienosprieš 2 d.

Vidaus reikalų ministerija ir Dingusių žmonių paramos centras tęsia bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir ir Dingusių žmonių šeimų paramos centras pasirašė tęstinę finansavimo sutartį dėl Dingusių vaikų karštosios...

Greitos naujienosprieš 2 d.

Emocinės pagalbos linija 1809 jau gali kreiptis ir tėvai

Šalyje įvedus griežtesnius karantino apribojimus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį į psichologinę bei emocinę žmonių sveikatą. Nuo pavasario visi...

Skaitomiausi

Pasiūlymai

Reklama