MiestasKaune spausdinami medikų apsauginiams skydams skirti rėmeliai

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka jungiasi prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos ir savo turimu 3D spausdintuvu gamina rėmelius medikų apsauginiams skydams.

kaunas.mvb.lt nuotr.

Biblioteka jau kurį laiką naudoja inžinerinį paketą, kurio pagalba supažindina mažuosius bibliotekos lankytojus su įvairiomis aukštosiomis technologijomis, tarp kurių – ir 3D spausdintuvas. Šis spausdintuvas bibliotekoje naudojamas tiek edukacijoms, tiek ir daiktų spausdinimui iš lankytojų atsineštų brėžinių. Šiuo, karantino, metu 3D spausdinimo paslauga laikinai neteikiama ir spausdintuvas laisvas.

Bibliotekos atstovai, suprasdami situacijos rimtumą ir reaguodami į medikams reikalingų apsauginių priemonių trūkumą, mielai prisidėjo prie iniciatyvos ir pradėjo bibliotekos turimu 3D spausdintuvu bei medžiagomis spausdinti medikams skirtus laikiklius apsauginiams skydams.

Šio projekto ėmėsi IT specialistai Šarūnas Ašmantas ir Tadas Žalionis. Jie apie iniciatyvą sako: „Kritinės situacijos visada suvienija žmones ir atskleidžia geriausias jų savybes. Todėl pasaulyje atsirado daug iniciatyvų, kurios stengiasi padėti stabdyti viruso plitimą, iki tol, kol pramonės, gaminančios apsaugos priemones, pajėgumai pavys laiką. Patys pažeidžiamiausi žmonės yra tie, kurie stovi priešakinėse kovos su virusu pozicijose, tai yra gydytojai. Deja, jie liko visiškai be reikiamų priešvirusinių „šarvų“. Mūsų biblioteka, kaip ir daugelis kitų neabejingų organizacijų ir žmonių, stengiasi pagelbėti gydytojams, iki pramonė sugebės juos aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis.“

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Bibliotekoje atspausdinti rėmeliai bus suporuoti su apsauginiais skydais ir bekontakčiu būdu perduoti Kauno regiono gydymo įstaigoms. Jie gaminami laikantis visų saugumo reikalavimų: dėvint pirštines, atliekant dezinfekciją ir kt.

 

kaunas.mvb.lt informacija

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x