Lietuvoje praeitais metais startavo viena iš „Barking“, estų startuolio, paslaugų – parkavimo vietų dalijimosi platforma. Šiuo metu Vilniuje jau yra šiek tiek daugiau nei 500 parkavimo vietų, prieinamų vairuotojams. Šiais metais planuojama plėtra į Kauną.

Idėjos esmė yra paskatinti privatų verslą bei viešąsias įstaigas dalintis laisvomis parkavimo vietomis su eiliniais vairuotojais. Sistema įmonėms padeda efektyviai išnaudoti stovėjimo aikšteles ir surinkti ženklią papildomų pajamų sumą, kurią, pavyzdžiui, galima panaudoti veiklos išlaidoms padengti.

„Barking“ platforma naudojasi ne tik privatus verslas, bet ir gyvenamųjų namų bendrijos, teatrai, švietimo įstaigos. Platų sistemos klientų ratą lemia ir tai, kad stovėjimo vietas galima išnuomoti tik mažo užimtumo metu, tai gali būti nedarbo valandos, savaitgaliai, šventinės dienos.

Parkavimo vietų dalijimosi paslauga sprendžia ir aktualias didmiesčiams parkavimo problemas.

Suteikiant prieigą prie uždarų aikštelių vidiniuose kiemuose ar požeminiuose garažuose, galima atlaisvinti automobiliais apkrautas gatves, neblokuoti eismo juostų, sumažinti spūstis ar avarines situacijas, kylančias parkuojant transporto priemonę intensyvaus srauto gatvėse.

« 1 5 »
« 1 11 »

„Barking“ platforma paremta daiktų interneto principu. Į vartus, barjerą ar užkardą įmontuojamas įrenginys, kuris siunčia signalą serveriui, o pastarasis astpindi visą informaciją programėlėje vartotojams.

Tai leidžia vairuotojams įvažiuoti/išvažiuoti ir atsiskaityti už parkavimą naudojant mobiliąją aplikaciją. Aikštelių savininkai reguliuti srautus, kainą, prieinamumą ir kitus rodiklius gali jiems suteikiamoje paskyroje.

statybunaujienos.lt informacija

« 1 5 »
« 1 11 »