Kauno miesto savivaldybė, pirmoji šalyje į želdinių (vienmečių ir daugiamečių gėlynų, krūmų bei vejos) priežiūros pirkimus įtraukusi viešųjų erdvių kokybės standartus (VEKS), sėkmingai užbaigė pirmąjį tokį paslaugų pirkimą. Jį laimėjo dvi įmonės: UAB „Kauno švara” ir UAB „Josvainių gėlės”.

„Džiugina tai, kad pirmasis pirkimas su VEKS metodika praėjo išties sklandžiai, be jokių netikėtumų. Į techninę specifikaciją įtraukti aiškūs kokybės kriterijai tiekėjams leido ne tik tiksliau apskaičiuoti kainas, bet teikiant paslaugas suteiks galimybę ir aiškiau formuluoti užduotis savo darbuotojams. Taipogi džiugina faktas, kad pirkime dalyvavo net 5 įmonės, kai, pavyzdžiui, 2016-aisiais – vos 1. Tai rodo, kad einame teisinga linkme. Akivaizdu, kad aiškūs kriterijai leidžia tiekėjams geriau suprasti ir įvertinti visas pirkimo objekto detales”, – pranešime cituojama Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Konkursus laimėjusios įmonės želdinių priežiūros darbus turės atlikti, laikydamosis aiškių kriterijų, kuriuos apibrėžia VEKS. Naudojant šią metodiką nebelieka vietos interpretacijoms, todėl paslaugų tiekėjai aiškiai žino tikslus bei kokybės reikalavimus, o paslaugos pirkėjams supaprastėja kontrolės mechanizmas.

„VEKS panaudojimą pirkimuose vertiname teigiamai. Jei anksčiau dėl viešųjų želdinių priežiūros galėdavo kilti tam tikrų diskusijų, priklausiusių nuo skirtingų požiūrių, tai dabar turime aiškiai apibrėžtus kriterijus, kaip turi būti prižiūrima žolė, gėlynai ir kiti želdiniai šiltuoju metų laiku. Mums, kaip paslaugų teikėjui, tai yra teigiama žinia, nes turime aiškius kokybinius reikalavimus, pagal kuriuos planuojame darbus bei instruktuojame savo darbuotojus”, – sakė vienos konkurso laimėtojų UAB „Kauno švara” komercijos direktorius Robertas Kaselis.

« 1 5 »
« 1 11 »

Kauno miesto savivaldybė aplinkotvarkos srities viešuosius pirkimus bei paslaugų vykdymo priežiūrą pagal VEKS standartų rekomendacijas ketina vykdyti ir ateityje.

„Kaunui praskynus kelią, jaučiame vis didesnį susidomėjimą VEKS ir iš kitų šalies savivaldybių. Aktyviai kalbamės su Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių miestų ir kitomis savivaldybėmis dėl VEKS panaudojimo jų veikloje. Pasaulinė tokių standartų praktika parodė, kad juos pritaikius, laimi visos pusės: savivaldybėms lengviau kontroliuoti paslaugų vykdymą, tiekėjai turi aiškius darbo kriterijus, o mokesčių mokėtojai džiaugiasi geresne žaliųjų zonų kokybe bei, netgi dažnu atveju, sutaupytomis viešųjų finansų lėšomis”, – sakė VEKS standartus Lietuvoje diegiančios UAB „Optimus monitus” direktorė Ala Kuzmickienė.

statybunaujienos.lt informacija

« 1 5 »
« 2 11 »