Trikotažo gaminius siuvančios įmonės darbuotojai prieš savaitę nusprendė, kad turi patys apsisaugoti nuo plintančios infekcijos ir pabandė pasisiūti kaukes sau.

Įmonės generalinis direktorius sako, kad darbuotojai patys sukūrė gaminį, kuris atlieka tą pačią apsauginę funkciją, tačiau yra daug stilingesnis ir gražesnis, nei įprastos vienkartinės kaukės. Vyras taip pat tvirtina, kad šios kaukės nėra medicininės ar sertifikuotos, tačiau gaminamos iš medžiagos, turinčios sidabro jonų, veikiančių kaip antibakterinė priemonė.

Šios kauniečių gaminamos kaukės, taip pat kaip ir tos, kurios buvo iššluotos iš vaistinių lentynų, nuo viruso neapsaugo. Bet jos padeda apsaugoti aplinkinius, jeigu jau sergate. Buvo planuota pasiūti 1000 vienetų kaukių, tačiau dabar poreikis išaugo bent 10 kartų.

Pasiūti vieną tokią kaukę užtrunka vos 5 minutes. Viena siuvėja per pamainą pagamina jų apie 100. Siuvimo gamybos vadovas sako, kad kaukės išorė pagaminta iš medvilnės, o pusė, besiliečianti prie veido siuvama iš poliesterio, kuris gerai išgarina drėgmę. Todėl nešiojant šią kaukę žmogaus veidas išlieka sausas. Šios kaukės yra daugkartinės, jas galima skalbti, virinti ir vėl naudoti.

Produktui pasiteisinus gamintojai planuoja šių kaukių padovanoti Kauno klinikų medikams. Nes šiuo metu jie siuvasi kaukes patys.

Šiuo metu Lietuvoje jomis neprekiaujama. Įmonė derasi dėl jų pardavimo užsienio šalių kariuomenėms.

Išsamiau – video reportaže:

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
9 Komentarų
Naujausi
Seniausi Labiausiai balsuojami
Inline Feedbacks
View all comments
Rolanda

Apie kokią užsienio kariuomenę galvoja įmonės vadovas, kai Lietuvoje žmonės neturi iš kur kaukių gauti. Visas Lietuvai ir tik Lietuvai. Jūs gaminkit, mes pirksim

Sl.

Pritariu! Kiaulės! Net tokiu metu siekia tik naudos ir pelno sau…

Arturas

Rekia gauti nano medžiagos ir išbandyti ant stendo kai čia. https://www.youtube.com/watch?v=WPRUYv_C7gw

Laima

Kur galima įsigyti?

ADOLFINA

aTSIPRAŠAU, O KODĖL DARBUOTOJOS BE KAUKIŲ, AR JOS NE ŽMONĖS?

Saulius

Siūlau siūti kaukes su vidine kišene, t.y. kad tarp dviejų medvilnės medžiagos sluoksnių būtų galima įterpti vienkartinę popierinę servetėlę ar popierinę nosinę, kuri tarnaus kaip papildomas vienkartinis filtras. Turiu tokią kaukę, labai patogu nes toks popierinis filtras yra tankesnis, negu medžiaga, t.y. sulaiko mažesnius lašelius, yra lengvai pakeičiamas, kai sudrėksta, o kainuoja beveik nieko.

birute

kodel tik dabar

Zita

Šaunuoliai.

Diana

Kur galima įsigyti?