LaisvalaikisKaune – pirmoji tokia stovykla paaugliams su žinomais Lietuvos žmonėmis

Tėvai ir vaikai suka galvą, kokia veikla užsiimti, kad laisvomis rudens atostogų dienomis neslėgtų rudeniškas oras ir jo suvaržymai įdomioms veikloms. Žinomų žmonių komanda iš visos Lietuvos nusprendė šį laiką išnaudoti organizuodami netradicinį projektą – „9 Zuikiai“. Pirmą kartą Lietuvoje, Kauno r. vyks kūrybinė konferencija paaugliams, stovyklos principu. Tačiau skirtumas nuo įprastų stovyklų toks, kad savo profesine patirtimi su paaugliais kūrybiškų profesijų žmonės dalinis neformalia pranešimų skaitymų metodika, o įsiliejant į stovyklos gyvenimą ir paaugliams...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 spalio 23

Tėvai ir vaikai suka galvą, kokia veikla užsiimti, kad laisvomis rudens atostogų dienomis neslėgtų rudeniškas oras ir jo suvaržymai įdomioms veikloms.

Žinomų žmonių komanda iš visos Lietuvos nusprendė šį laiką išnaudoti organizuodami netradicinį projektą – „9 Zuikiai“.

Pirmą kartą Lietuvoje, Kauno r. vyks kūrybinė konferencija paaugliams, stovyklos principu. Tačiau skirtumas nuo įprastų stovyklų toks, kad savo profesine patirtimi su paaugliais kūrybiškų profesijų žmonės dalinis neformalia pranešimų skaitymų metodika, o įsiliejant į stovyklos gyvenimą ir paaugliams įdomias veiklas.

Ryšys su paaugliais per asmenines patirtis

Televizijos, kino ir teatro aktorius Artūras Murauskas neslepia, kad jo profesija yra dažnai žmonių suvokiama, kaip nerūpestingos žvaigždės gyvenimo paradoksas. Tačiau anaiptol taip nėra.

„Mažai romantikos tame teatre ir aktorystėje, bet yra savų privalumų. Reikia sužinoti apie tokius dalykus, kuriais galbūt niekada gyvenime nebūtum sugalvojęs pasidomėti.

Pavyzdžiui, kai dirbau su N.Gogolio „Pamišėlio užrašai“ ir norint tai padaryti profesionaliai – turėjau domėtis įvairiomis psichinėmis ir patologinėmis ligomis. 

Kitas atvejis – angliakasio vaidmuo kine. Nagrinėjau, domėjausi, skaičiau kaip iš viso tą anglį gauna, kokie įrankiai, koks darbo pobūdis. Kai kuriu personažą – vaizduotė ima piešti tą žmogų ir imi suprasti, kad tas personažas, pavyzdžiui, klauso Vagnerio muzikos. Tada pradedi klausyti Vagnerio, nes nori įsijausti ir suprasti personažo pasaulėžiūrą,

Šiaip tai toks pats darbas kaip ir visur. Kiekvieną kartą prieš pradedant bet kurią veiklą – reikia į ją įsigilinti. Tik skirtumas tame, kad aktorystėje tu nuo ryto iki vakaro, ar net nakties sukiesi darbe. Šį profesija reikalauja laiko, fizinių bei psichologinių pastangų.

Jaučiu, kad jau turiu kuo pasidalinti su jaunimu ir pateiksiu jiems argumentų!”– sako Artūras.

Kaune gyvenanti stilistė ir kūrybos vadovė Olesia Les pripažįsta, kad jai yra buvę akimirkš, kai buvo pagundų paslysti ir pabėgti nuo savo unikalumo.

„Kai aplinkui girdi tiek daug visokių nuomonių, įtaigos – labai lengva pasimesti ir pabėgti nuo savasties. Man taip pat buvo ir pakilimų, ir nuopuolių.

Aš supratau, kad kūrybiškumas tai nėra tiesiog dailiai nutapytas paveiksliukas ar gražiai surištas kaspiniukas. Kūrybiškas mąstymas – naudingas visur: darbe, versle, moksluose, bendravime ir t.t. 

Netgi ir tada, kai abejojau pačia savimi ir tai, ką darau – supratau, kad pati turiu ieškoti drąsos ir netikėtų sprendimų. Turiu prisiimti atsakomybę už tuos sprendimus, mokėti apginti savo tiesą ir nenuklysti nuo būvimo savimi. Tokią mintį įkvėpsiu ir paaugliams, kuriems jau yra tas laikas, kai renkasi savo ateities kelią.“ – be užuolankų apie savo patirtį atvirauja Olesia.

Rašytoja Kamila Golod, kuri jau išleidusi net 2 knygas („Drąsa būti savimi“ bei „Skolinta iliuzija“) sau vis primena, kad tai, kas vyksta aplinkui – gali būti absoliuti iliuzija.

„Socialiniai tinklai ir visuomenė formuoja požiūrį, kad mes turime būti tobuli, negalime liūdėti ar patirti nesėkmių, rodos lyg viskas yra lengvai pasiekiama.

Man pačiai nebuvo ir nėra lengva. Knygos rašymas ir išleidimas reikalauja begalę jėgų ir ilgo laiko, net metų metais. Nėra taip, kad tu tiesiog parašai knygą, ji tuoj pat atsiduria knygynuose ir ji žaibiškai išperkama, o tau tik plaukia pinigai. Kelias, ką tu turi nueiti iki to yra varginantis bei sunkus ir net ne visada sėkmingas.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad svajonių siekti verta, bet jos greičiau pildosi kai nebijai būti unikalus“- savo žinutę konferencijoje | stovykloje anonsuoja rašytoja Kamila.

„9 Zuikiai“ konferencijos | stovyklos paaugliams tikslas 

„Ruduo – tai toks metas, kai slegia viskas: darbų, mokslų krūvis, šaltėjantys orai, lietūs, pilkėjanti šviesa, vis ilgiau užsidarome namuose ir susisukus į kokoną niekur nesinori išeiti. O tai dar ir daro įtaką mūsų mintims, bendravimui su aplinkiniais, komentarams, veiklai ir, žinoma, unikaliai kūrybai.

Pasikalbėjus su keliomis kolegomis – pasidalinome idėja, o kodėl to meto neapvertus aukštyn kojomis ir kaip tik padaryti priešingai – sukurti tokį laiką, kuris įkvėptų išeiti iš namų veikti ir kurti? 

Komandoje jau yra 10 pranešėjų: Radijo laidų ir renginių vedėjas Ričardas Mikavičius, Grafikos dizainerė ir įmonių prekinių ženklų kūrėja Lina Mass, juvelyrė ir verslininkė Viktorija Venclovaitė Orkinė, kineziterapiautė Nijolė Bajorūnė, kūno kalbos mentorė Laura Šukienė, profesionalus aktorius Artūras Murauskas, stilistė Olesia Les, būsimas teisininkas ir kino analitikas Dominykas Narmontas, video kūrybininkė-žurnalistė Sandra Galdikaitė, rašytoja-koučingo specialistė Kamila Golod.

Kai kurie iš jų gyvens kartu su paaugliais visą stovyklos laiką, kai kurie vis prisijungs ir savo pranešimais bei dirbtuvėmis įsilies į stovyklos gyvenimą.

„Paaugliai – jauni, savo unikalumą formuojantys žmonės. Kuo daugiau jiems bus atveriami ne nustatyti mokslų bei visuomenės stereotipai, o plačių kūrybinio unikalumo klodai – tuo laimingesnė ir sąmoningesnė ateitis jų laukia.“ – mintimis dalinasi video kūrybininkė, žurnalistė bei „9 Zuikiai“ idėjininkė Sandra Galdikaitė.

Paaugliai visi gyvens vienoje vietoje – Kauno r. esančioje viloje „9 Vėjai“, gamtos apsuptyje. Tai stovykla | konferencija 13 – 18 m. paaugliams, per moksleivių rudens atostogas: 2019 10 25 – 2019 10 31.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up