Connect with us

Sportas

Kaune paskelbti Lietuvos metų dviratininkai

Paskelbta

Penktadienį Kaune, viešbutyje „Best Baltic Kaunas“, surengtas dviračių sporto bendruomenės vakaras – paskelbti ir pagerbti geriausi 2019 metų Lietuvos dviratininkai bei sporto šakos organizatoriai. Metų dviratininke išrinkta Simona Krupeckaitė, dviratininku – Evaldas Šiškevičius, o kylančia žvaigžde – Akvilė Gedraitytė.

Laureatus išrinko sporto gerbėjai, Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) Vykdomasis komitetas ir sporto žurnalistų komisija. Spalio 31 – lapkričio 12 dienomis vykusiame viešajame balsavime internetu dalyvavo 1670 žmonių. Viešasis balsavimas lėmė 50 proc. galutinio rezultato, o po 25 proc. – LDSF Vykdomojo komiteto narių ir sporto žurnalistų komisijos vertinimas. Kandidatams surinkus po lygiai taškų, aukštesnę vietą pelnė daugiau interneto vartotojų balsų gavę pretendentai. LDSF) geriausių dviratininkų rinkimus organizavo penktus metus iš eilės.

Miglė Marozaitė, Dmitrij Leopold ir Olivija Baleišytė. T. Gaubio nuotrauka

Metų dviratininke trečia kartą tapusi Simona Krupeckaitė surinko 8 taškus iš 10 galimų. LDSF Vykdomojo komiteto narių ir sporto žurnalistų balsavime ji buvo pirma, o sporto gerbėjų – trečia. Panevėžietė, kurią treniruoja jos vyras Dmitrij Leopold, šiemet Europos žaidynėse Minske iškovojo aukso (keirinas) ir sidabro (komandų sprintas) medalius bei užėmė 7-ą vietą (sprintas), pasaulio taurės varžybų šeštajame etape pelnė du bronzos medalius (sprintas ir komandų sprintas), Europos čempionate užėmė 4-ą (komandų sprintas) ir 7-ą (keirinas) vietas, pasaulio čempionate užėmė 7-ą vietą (komandų sprintas), iškovojo po tris pergales UCI varžybose Rusijoje ir Panevėžyje.

Antrą vietą antrus metus iš eilės užėmė Rasa Leleivytė. Jos sąskaitoje – 7,5 taško. Rasa šiemet daugiadienėse lenktynėse „Giro delle Marche in Rosa“ (Italija) iškovojo 3-ią vietą, Europos žaidynių grupinėse lenktynėse buvo 9-a, o Europos čempionate – 10-a, „Giro d’Italia“ lenktynių 10-ajame ir 4-ajame etapuose užėmė taip pat 9-ą ir 10-ą vietas. Rasa UCI varžybose 13 kartų pateko į „Top-10“ ir 17 kartų – į „Top-20“, pelnė 224 pasaulio reitingo taškus, iškovodama Lietuvai kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.

Trečioje vietoje – daugiausiai internautų balsų metų dviratininkės nominacijoje surinkusi Katažina Sosna. Šiemet net keturiuose Europos čempionatuose dalyvavusi dviratininkė pelnė 7 taškus. Beje, R. Leleivytė viešajame balsavime jai nusileido 14 balsų. Katažina šiemet iškovojo daugiau nei 10 pergalių, Europos MTB XCM čempionate užėmė 6-ą, o pasaulio – 9-ą vietas, laimėjo UCI varžybas Kroatijoje, Estijoje ir Šveicarijoje, šventė pergales tarptautinėse varžybose Italijoje, Šveicarijoje, Kinijoje, Estijoje ir Prancūzijoje, laimėjo Lietuvos MTB XCO ir XCM čempionatus, Lietuvos plento čempionate iškovojo aukso (asmeninės lenktynės) ir sidabro (grupinės lenktynės) medalius.

Gabrielius Pabijanskas, Gediminas Bagdonas, Paulius Šiškevičius ir Vasilijus Lendel. T. Gaubio nuotrauka.

Evaldas Šiškevičius geriausiu Lietuvos dviratininku išrinktas pirmą kartą. Jis surinko 9,5 taško. Internautų ir sporto žurnalistų balsavimuose jis buvo pirmas, o LDSF Vykdomojo komiteto narių – antras. Evaldas šiemet prestižinėse lenktynėse Paryžius – Rubė (UCI „World Tour“) iškovojo 9-ą vietą, tapo Lietuvos vicečempionu (asmeninės lenktynės), UCI varžybose 7 kartus pateko į „Top-10“ ir 13 kartų – į „Top-20“. Evaldas prisidėjo prie savo komandos „Delko Marseille Provence“ (Prancūzija) draugų pergalių ir prizinių vietų, pelnė 286 pasaulio reitingo taškus, svariausiai prisidėdamas prie kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes.

Antras liko 2017 ir 2018 metų laureatas Gediminas Bagdonas, pelnęs 8,5 taško. Beje, viešajame balsavime jis E. Šiškevičiui nusileido 35 balsais. Gediminas Europos žaidynėse Minske iškovojo 5-ą vietą (asmeninės lenktynės), tapo Lietuvos čempionu (asmeninės lenktynės), o UCI varžybose 7 kartus pateko į „Top-20“. Gediminas prisidėjo prie savo komandos „Ag2r la Mondiale“ (Prancūzija) draugų pergalių ir prizinių vietų, pelnė 135 pasaulio reitingo taškus, prisidėdamas prie kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes.

Trečią vietą užėmė BMX atstovas Gabrielius Pabijanskas, surinkęs 5,5 taško. Jis laimėjo UCI varžybas Čekijoje, tarptautines varžybas Estijoje, tris Latvijoje vykusio SMScredit.lv čempionato etapus bei nugalėjo bendrojoje įskaitoje, apgynė Lietuvos čempiono titulą, iškovojo tris antras vietas UCI varžybose Čekijoje ir Švedijoje, užėmė 8 vietą UCI varžybose Rusijoje ir buvo 9-as Europos taurės etape Belgijoje.

S. Krupeckaitė nedalyvavo renginyje dėl sūnaus ligos. Dviratininkei skirtą prizą atsiėmė D. Leopold. E. Šiškevičius taip pat neatvyko į Kauną, nes jau rengiasi naujajam sezonui Prancūzijoje. Evaldui skirtą prizą atsiėmė jo brolis Paulius.

Akvilė Gedraitytė. T. Gaubio nuotrauka

Akvilė Gedraitytė kylančia žvaigžde (geriausia jaunąja dviratininke) tapo trečius metus iš eilės. Ji pelnė 10 taškų iš tiek pat galimų. A. Gedraitytė, kurią treniruoja Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė, Europos čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse užėmė 4-ą, o asmeninėse lenktynėse – 12-ą vietas, UCI Tautų taurės varžybų trečiajame etape – daugiadienėse lenktynėse Nyderlanduose – buvo 2-a, 5-a ir 6-a, o bendrojoje įskaitoje – 8-a, trečią kartą laimėjo Lietuvos jaunių čempionato grupines lenktynes, o asmeninėse lenktynėse nugalėjo trečius metus iš eilės, daugiadienėse lenktynėse Belgijoje ir Nyderlanduose į pirmąjį penketą pateko 10 kartų (kartą šventė pergalę).

Antrą vietą užėmė Mantas Bitinas (trekas/plentas, 5,5 tšk.), o trečią – Gvidas Usevičius (BMX, 4 tšk.).

Metų kilnaus poelgio nominacijoje nugalėjo Rimvydas Aleksa (Vilkaviškio „Aira“). Jis apdovanotas už pasiaukojimą dėl savo komandos lyderio. Metų dviratininkais mėgėjais tapo Tatjana Petrauskienė („Impuls“) ir Eimantas Gudiškis („Colibri“), surinkę po 10 taškų iš tiek pat galimų. Beje, viešajame balsavime E. Gudiškis antrą vietą užėmusį Arnoldą Valiaugą aplenkė tik trimis balsais. Metų varžybomis tapo „Velopeak500“ (pagrindinis organizatorius – Tomas Vaitkus), o metų LDSF nariu išrinkta viešoji įstaiga „Baltic Speakers“, organizuojanti „Lietuvos plento taurės“ varžybas (vadovas Deividas Vileniškis). Metų iniciatyvos nominacijoje trys pretendentai surinko po 8 taškus. Pirmą vietą užėmė daugiau internautų balsų gavusi tinklalaidė „Algirdas mina dviratį“ (vedėjas Algirdas Purkėnas). Antras liko moterų važiavimas „Minam100“, o trečias – labdaros projektas „Auginam Lietuvai čempionus“. Specialus prizas už bendravimą su dviračių sporto gerbėjais socialinėje erdvėje atiteko G. Bagdonui.

Pagerbti šalies rinktinių treneriai: Artūras Kasputis, Valerijus Konovalovas, Artūras Šiugždinis, Vytautas Juchnevičius, V. Indreliūnas, Viktoras Biga, Kęstutis Česaitis, Dmitrij Leopold, Anatolijus Novikovas, Solveiga Baleišytė, Algimantas Buividas, Donatas Armonas, Donata Šiaudvytė, Šarūnas Pacevičius ir Gediminas Kastanauskas.

2019 M. RINKIMŲ REZULTATAI (skliaustuose – sporto gerbėjų, LDSF VK ir sporto žurnalistų balsavimo rezultatai)

Metų dviratininkė
1. Simona Krupeckaitė – 8 tšk. (3+2,5+2,5) iš 10 galimų
2. Rasa Leleivytė – 7,5 (4+2+1,5)
3. Katažina Sosna – 7 (5+1+1)
4. Miglė Marozaitė – 4,5 (1+1,5+2)
5. Olivija Baleišytė – 3,5 (2+1+0,5)

Metų dviratininkas
1. Evaldas Šiškevičius – 9,5 tšk. (5+2+2,5)
2. Gediminas Bagdonas – 8,5 (4+2,5+2)
3. Gabrielius Pabijanskas – 5,5 (3+1+1,5)
4. Vasilijus Lendel – 4,5 (2+1,5+1)

Kylanti žvaigždė
1. Akvilė Gedraitytė – 10 tšk. (5+2,5+2,5)
2. Mantas Bitinas – 5,5 (4+0+1,5)
3. Gvidas Usevičius – 4 (2+1+1)
4. Gedvinas Serafinas – 4 (0+2+2)
5. Karolis Krukauskas – 3,5 (3+0,5+0)
6. Žygimantas Matuzevičius – 3 (1+1,5+0,5)

Metų LDSF narys
1. „Baltic Speakers“ (Plento taurė) – 8,5 (5+2+1,5)
2. Panevėžio klubas „Dviračiai“ – 7,5 (4+1,5+2)
3. „El-Eko Sport“ – 7 (2+2,5+2,5)
4. „White Puppy“ – 5 (3+1+1)

Metų iniciatyva
1. Tinklalaidė „Algirdas mina dviratį“ – 8 (5+1,5+1,5)
2. Moterų važiavimas „Minam100“ – 8 (4+2+2)
3. Labdaros projektas „Auginam Lietuvai čempionus“ – 8 (3+2,5+2,5)
4. Panevėžio klubas „Dviračiai“ – 4 (2+1+1)

Metų varžybos
1. „Velopeak500“ – 9,5 (5+2+2,5)
2. „Baltic Downhill Cup“ – 8,5 (4+2,5+2)
3. „CX Cup“ = 6 (3+2+1)
4. „MTB Karma“ – 4,5 (2+1+1,5)

Metų mėgėja
1. Tatjana Petrauskienė – 10 (5+2,5+2,5)
2. Vita Degutienė – 7 (3+2+2)
3. Ernesta Tubytė – 6,5 (4+1,5+1)
4. Vilma Baltramaitė – 4,5 (2+1+1,5)

Metų mėgėjas
1. Eimantas Gudiškis – 10 (5+2,5+2,5)
2. Arnoldas Valiauga – 7,5 (4+1,5+2)
3. Rokas Sviderskis – 6,5 (3+2+1,5)
4. Vytautas Blockis – 4 (2+1+1).

ldsf.lt informacija

Skaityti toliau
Spauskite norėdami komentuoti

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Lietuva

Naujuoju Kauno „Žalgirio“ treneriu tapo M.Schilleris

Paskelbta

Pastarosiomis dienomis intensyviai vykusios Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiojo trenerio paieškos baigtos. Lietuvos čempionai pasiekė susitarimą su 38-erių metų specialistu iš Austrijos Martinu Schilleriu.

„Man bus garbė dirbti klube, turinčiame tokias gilias tradicijas. Esu dėkingas, kad galėsiu treniruoti tokią gerą komandą. Nekantrauju pradėti darbą Lietuvoje – šalyje, kuri yra viena iš dominuojančių krepšinio valstybių Europoje, – specialiame „Žalgirio“ gerbėjams skirtame video įraše sakė M.Schilleris. – Manau, kad komanda, kuri yra kuriama, yra labai stipri. Man patinka, kad turime tvirtą branduolį žaidėjų, kurie yra savo karjeros pike arba netrukus jį pasieks. Turime ir veteranų kuriamą lyderystę, ir jaunų, bet labai talentingų krepšininkų. Laukiu, kada galėsiu susisiekti su savo žaidėjais, ir nekantrauju pradėti darbą su jais.“

2004-aisiais metais trenerio karjerą pradėjęs strategas yra sukaupęs nemenką patirtį Europos krepšinyje – didžiąją karjeros dalį M.Schilleris praleido dirbdamas Vokietijos klubuose, taip pat buvo šios šalies vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas.

Nuo 2017-ųjų metų treneris dirbo Solt Leik Sičio „Stars“ komandos vyriausiuoju treneriu NBA G lygoje, o šiemet buvo pripažintas geriausiu šios lygos treneriu.

Dėl COVID-19 viruso protrūkio NBA G lygos sezonas buvo nutrauktas anksčiau laiko, bet iki tol M.Schillerio treniruojamas Solt Leik Sičio klubas iškovojo 30 pergalių ir patyrė 12 pralaimėjimų. Tai buvo antras geriausias rezultatas visoje lygoje.

Naujasis „Žalgirio“ vairininkas garsėja kaip aiškią sistemą turintis ir žaidėjus į ją įtraukti sugebantis treneris, kurio komanda NBA G lygoje išsiskyrė šiai lygai neįprastai protingu krepšiniu.

„Pastaraisiais metais „Žalgiris“ nuveikė labai daug ir aš noriu ir toliau kelti organizacijos lygį, judėti į priekį ir būti šios kelionės dalimi. Kalbant apie mano krepšinio filosofiją: žinoma, mes norime būti stiprūs gynyboje. Mes turėsime aiškias gynybos taisykles, kurių turėsime laikytis, ir taip sukursime vieningą kaip kumštis gynybą. Puolime mes turime išnaudoti aikštelės plotą, dalintis kamuoliu, turime priimti greitus sprendimus ir išnaudoti baudos aikštelę. Norime sukurti gražų akiai krepšinį, kas buvo daroma ir iki šiol“, – teigė M.Schilleris.

Po pokalbių su kandidatais į trenerio vietą „Žalgirio“ vadovybei didžiausią įspūdį paliko būtent M.Schilleris, kuris papirko dideliu savo žinių bagažu, įvairiapusiškumu, disciplina ir gebėjimu išreikalauti iš savo žaidėjų maksimalaus rezultato.

„Martinas yra dar pakankamai jaunas, bet jau nemenką patirtį sukaupęs treneris, kuris atitiko mūsų keliamus reikalavimus. Jo turima vizija atitinka klubo vertybes. Bendraudami su treneriu pamatėme, koks ambicingas jis yra – mūsų požiūriai į darbą visiškai sutapo. Manome, kad kartu su šiuo treneriu mes galime ir toliau tobulėti kaip organizacija“, – apie naują komandos vairininką atsiliepė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Su už Atlanto vis geriau vertinamu ir NBA klubų jau stebėtu treneriu Kauno „Žalgiris“ sutarė dėl dvejų metų sutarties.

Šaltinis: zalgiris.lt

Skaityti toliau

Miestas

Kauno „Žalgirį“ palieka ir Z. LeDay (video)

Paskelbta

Kauno „Žalgirio“ komandoje praėjusį sezoną puikiai rungtyniavęs ir savo vertę pakėlęs Zachas LeDay keliasi į kitą Europos komandą.

Amerikietis pasinaudojo sutartyje su „Žalgiriu“ numatyta galimybe išvykti. Kauno „Žalgiriui“ naujoji krepšininko komanda sumokės išpirką.

Praėjusią vasarą iš Pirėjo „Olympiacos“ komandos į Kauną persikėlęs 26-erių metų aukštaūgis sezono metu padarė didelę pažangą ir tapo vienu svarbiausių komandos žaidėjų.

Eurolygoje per 22 aikštėje praleidžiamas minutes Z. LeDay vidutiniškai pelnydavo po 11,8 taško, atkovodavo po 4,7 kamuolio, atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą ir rinkdavo po 13,2 naudingumo balo.

Lietuvos krepšinio lygoje žalgirietis žaisdavo beveik 6 minutėmis trumpiau, bet vis tiek fiksavo 11 taškų, 4,2 atkovoto kamuolio bei 14,6 naudingumo balo per rungtynes vidurkius.

Šią vasarą Kauno „Žalgiris“ jau taip pat atsisveikino su Edgaru Ulanovu bei trenerių štabo nariais: Šarūnu Jasikevičiumi, Dariumi Maskoliūnu, Tomu Masiuliu ir Justinu Grainiu. Sutartis su komanda sudarė Tomas Dimša, Steve‘as Vasturia ir Marekas Blaževičius, o Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius ir toliau rungtyniaus „Žalgiryje“.

zalgiris.lt informacija

Skaityti toliau

Miestas

Dar vienas „Porsche 911“ „Aurum 1006 km“ lenktynėse: Kauno autobusų stotyje pristatyta „Vytautas gazuotas“ komanda

Paskelbta

Pirmadienį per pietus į Kauno autobusų stotį skubėjusius keliautojus pasitiko neįprastas vaizdas ir garsus opozicinio šešių cilindrų variklio burzgimo garsas: prieš paradines duris prisiparkavo baltai mėlynas „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilis. Savo komandą ir tikslus lenktynėse pristatė Arūnas Strumskis, Mindaugas Platūkis, Linas Skardžiukas ir Ramūnas Čapkauskas.

„Vytautas gazuotas“ – naujas komandos vardas, tačiau prie „Porsche“ automobilio vairo sės jau ne pirmą kartą „Aurum 1006 km“ lenktynėse dalyvausiantys vilkai. Arūnas Strumskis – puikiai žinomas ralio gerbėjams, Lietuvos čempionas ant žvyro, su Mindaugu Platūkiu ir Linu Skardžiuku ne kartą Palangoje važiavęs „Subaru“ automobiliais. Prie jų prisijungė ir nei vienų 1000 km varžybų nepraleidęs Ramūnas Čapkauskas.

„Kaip bebūtų keista, per šią istoriją man dar neteko važiuoti su „Porsche“ automobiliu. Labai smagu, kad dar būna pirmų kartų ir džiaugiuosi turėdamas galimybę pavažiuoti su tokiu automobiliu. Jo dar nebandžiau, bet kadangi tai yra gamykloje sukurtas ir subalansuotas automobilis, nemanau, kad iškils kokių nors problemų adaptuojantis prie jo“, – sakė didelį bagažą čempiono titulų tiek žiedinėse lenktynėse, tiek ralyje sukaupęs Ramūnas Čapkauskas.

„Vytautas Gazuotas“ komandos „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilis yra toks pats, kokiu pernai „Aurum 1006 km“ lenktynes nugalėjo „Jutos“ komanda. „Porsche“ automobiliai Palangoje yra laimėję daugiausiai lenktynių ir įrodė, kad šios markės modeliai geriausiai tinka viešame kelyje įrengtos trasos specifikai. Vis tik sportininkai apie tikslus garsiai nekalba. Automobilis naujas, dar menkai pažįstamas, tad svarbiausiai šiemet jiems yra pasiekti finišą.

„Bent jau kvalifikacijoje pabandysiu paspausti. Nors jos rezultatas nėra pagrindinis dalykas, bet patekti į TOP3 būtų gražu. O lenktynių metu svarbiausia yra protingas bei sąlyginai atsargus važiavimas. O tada jau žiūrėsime, kur mus nuves tempas. Bet manau, kad klasėje galime kovoti dėl podiumo“, – išsiplėtė Ramūnas Čapkauskas.

Kauno autobusų stotis „Vytautas Gazuotas“ komandos pristatymui pasirinkta neatsitiktinai. „Aurum 1006 km“ lenktynės į Palangą pritraukia mases žmonių, užkemša miestą, kurorte kasmet atsiranda neregėtos eismo spūstys. Dėl to sportininkai kviečia žiūrovus rinktis autobusus.

„Mes kviečiame žmones vyksti į Palangą autobusais. Nesėdėti eismo spūstyse, neieškoti parkavimo vietų, ir juo labiau nemokėti už parkingą, o sėsti į autobusą ir ramiai bei patogiai nuvykti į kurortą,“ – kvietė „Vytautas gazuotas“ komandos lenktynininkas Linas Skardžiukas.

Palangos autobusų stotis – kaip tik pusiaukelėje tarp paplūdimio ir lenktynių trasos. Lenktynių savaitgalio metu trasos prieigose susidaro milžiniškos transporto spūstys, šalikelės pristatyto automobilių iki pat tos pačios autobusų stoties. Komanda ragina rinktis žalesnį transportą. Juolab kurorte yra išvystyta tokių transporto priemonių kaip dviračiai, elektriniai paspirtukai nuoma. Nors tai gali skambėti kontraversiškai, tačiau su „Porsche“ lenktyniausianti ekipa palaiko žalias idėjas.

„Visas pasaulis krypsta link ekologiškumo ir ekologiško transporto. Mes palaikome šias idėjas ir skatiname keliauti visuomeniniu transportu, o vidaus degimo variklius palikti sportui ir kovai trasose,“ – papildė „Vytautas Gazuotas“ komandos lenktynininkas L. Skardžiukas.

Nuotraukos: Egidijaus Babelio

Skaityti toliau

Skaitomiausi