[youtube_embed]https://www.youtube.com/watch?v=0MUvLKW8k2M&feature=youtu.be[/youtube_embed]

S. Darius ir S. Girėnas – neabejotinai kiekvienam dabartiniam lietuviui atpažįstami asmenys. Galima tvirtai teigti, kad beveik prieš šimtmetį šie jaunuoliai buvo garsūs ir pasaulio mastu. 1933 m. liepos 15 d. lietuvių lakūnai S. Darius ir S. Girėnas išsiruošė į skrydį, tuo metu pripažintą drąsiausiu ir rizikingiausiu pakilimu transatlantinių lėktuvų istorijoje. Pilotuodami lėktuvą „Lituanica“ jie ryžosi iš Niujorko pasiekti Lietuvą, taip perskrendant visą Atlanto vandenyną.

Lakūnų skrydis truko 37 valandas 11 minučių. Tuo tarpu telegramų agentūros plačiai po pasaulį paskleidė žinią apie pradėtą „Lituanicos” skrydį. Jų laukė ir visa Lietuva.

Deja, tragiškos lemties sulaukęs skrydis taip ir nepasiekė finišo – lėktuvas „Lituanica“ sudužo nepasiekęs Lietuvos sienos, kartu pasiglemždamas ir lakūnų gyvybes.

« 1 5 »
« 1 11 »

Neliko pamiršti

Nors ši skaudi nelaimė įvyko prieš 86-erius metus, lakūnų pavardės yra linksniuojamos iki šiol. Jų garbei yra pastatyta paminklų, menančių apie jų žygdarbiškumą, drąsą bei meilę tėvynei.

Šiai dienai galime rasti įamžintų paminklų ne tik Lietuvos vietovėse, bet ir Lenkijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Apie S. Darių ir S. Girėną viso pasaulio mastu kalbama ir gedama iki pat šių dienų.

Šiemet, minint jau 86-ąsias skrydžio metines, Kaune buvo surengtas minėjimas. Liepos 17 dieną pagerbti lakūnų prie S. Dariaus ir S. Girėno kapų Šančių kapinėse susirinko daugelis Kauno miesto ir rajono gyventojų. Susirinkusieji dalinosi to laikmečio įvykių prisiminimais ir drauge pagerbė kone garsiausius Lietuvos lakūnus.

« 1 5 »
« 1 11 »

Minėjimo akimirkos:

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments