KriminalaiMiestasNaujienosRedakcija

Kaune padegta Kalėdų eglė, policija sulaikė padegėją

0

Kauno Rotušės aikštėje šeštadienio naktį buvo padegta Kalėdų eglė, padegėjas sulaikytas, jį sulaikant nukentėjo policijos pareigūnas. Apie įvykį informavo miesto savivaldybė, ugniagesiai, policija.

„Šiąnakt atvira liepsna degė pagrindinė šių dienų Kauno puošmena – Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje. Laimė, žmonės nenukentėjo. Ugniagesiai buvo maksimaliai operatyvūs. Ačiū Jiems!“, – įrašu „Facebook“ informavo savivaldybė.

Kaip BNS patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai, pranešimas apie gaisrą gautas 1 val. 43 minutės. Atvykę ugniagesiai rado atvira liepsna degančią Kalėdų eglę – gaisras likviduotas per tris minutes, iš viso apdegė apie 15 kvadratinių metrų eglės dekoracijų ir konstrukcijų.

Žmonės per įvykį nenukentėjo.

Policijos departamentas informavo, kad apie 1.40 val. prie Rotušės aikštėje stovinčios eglės privažiavo automobilis, iš jo išlipęs vairuotojas apipylė eglę degiu skysčiu ir ją padegęs pasišalino su automobiliu.

Pasak policijos, 1 val. 57 min. Kaune, A. Juozapavičiaus prospekte, sulaikant pasišalinusį asmenį buvo sužalotas 2000-aisiais gimęs Kauno apskrities policijos pareigūnas, jis suteikus medicininę pagalbą gydomas ambulatoriškai.

1982 metais gimęs įtariamasis sulaikytas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto ar kultūrinės reikšmės turinčios vertybės sugadinimo pavojingu būdu. Už tai gali būti baudžiama bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Savivaldybė informuoja, kad gaisro padariniai buvo šalinami dar šeštadienio naktį, o po detalesnės apžiūros bus siekiama rasti sprendimą, kaip Kalėdų simbolį kuo greičiau atkurti.

Pagrindinę miesto eglę, puoštą drugelių dekoracijomis, kūrė daugiametė šio Kauno Kalėdų simbolio autorė, menininkė Jolanta Šmidtienė.

Lietuvoje pirmas atvejis

Priešgaisrinės apsaugos departamento Kauno padalinio specialistai portalui “kaunieciams.lt” sakė, kad toks atvejis jų praktikoje pirmas. “Užsienyje yra tekę matyti. Bet nei Kaune, nei kitur Lietuvoje – nesusidūrėme. Yra tekę gesinti kalėdines eglutes viešose erdvėse, bet tai būdavo  techninio gedimo pasekmės,” – sakoma komentare.
Kalėdinės eglės anksčiau dažniau užsidegdavo buitinėmis sąlygomis, dėl neatsargaus vakarėlių dalyvių elgesio, kai būdavo naudojamos žvakutės ar netvarkingos elektros girliandos.

Vienas garsiai nuskambėjusių atvejų nutiko 2018 metais Rusijos atvejį, kai šventinė eglė dėl kažkokių priežasčių užsiliepsnojo vienoje iš aikščių, tiesiog minios akivaizdoje.

BNS, kaunieciams.lt

4.7 3 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kriminalai