Kauniečiams redakcijaKultūraRenginiaiKaune įvyko išskirtinis renginys keičiantis požiūrį į meno vertę

Antradienio vakarą kauniečius sukvietė išskirtinis renginys. Das Vegas slapyvardžiu prisidengiančio menininko Vygando Šimelio performensas – aukcionas „Meno vertė“. Pastaruosius kelerius metus gyvenantis tarp Vilniaus ir Stokholmo, menininkas šį projektą vysto jau nuo 2009 metų. Projekto autorius siekia kritiškai reflektuoti meno rinkos veikimo principus, pasitelkti sisteminius meno ekonomikos principus bei naujausių informacinių technologijų metodus – šifravimą ir „blockchaino“ technologijas. Jų pagalba siekiama sukurti meno lauke veikiančią kriptovaliutą, kurios vertė būtų padengta meno kūriniais. Kauniečiams - Pasiūlymai,...
Avatar Domantas Bukauskas2019 19 rugpjūčio

Antradienio vakarą kauniečius sukvietė išskirtinis renginys. Das Vegas slapyvardžiu prisidengiančio menininko Vygando Šimelio performensas – aukcionas „Meno vertė“. Pastaruosius kelerius metus gyvenantis tarp Vilniaus ir Stokholmo, menininkas šį projektą vysto jau nuo 2009 metų.

Projekto autorius siekia kritiškai reflektuoti meno rinkos veikimo principus, pasitelkti sisteminius meno ekonomikos principus bei naujausių informacinių technologijų metodus – šifravimą ir „blockchaino“ technologijas. Jų pagalba siekiama sukurti meno lauke veikiančią kriptovaliutą, kurios vertė būtų padengta meno kūriniais.

Vienas projekto „Meno vertė“ renginys įvyko ir šį antradienį, viename iš Laisvės Alėjos pastatų. Menininkas pardavinėjo keturženklius skaičius, kurių viduryje – kablelis. Tai buvo neįprastas renginys, prikaustęs dėmesį. Aukcionas, kuriame būtų pardavinėjami skaičiai – labai retas reiškinys mūsų šalyje.

Aukcione viskas vyko, kaip ir įprastai. Iš pradžių buvo nustatyta pradinė kaina, kurią buvo galima permušti statant didesnę sumą. Pardavus skaičių – buvo tikrinama ar jis dar nėra užimtas. Įsitikinus, kad skaičius laisvas, menininkas paėmė popieriaus lapą, kuriame antspaudavo laimėtą skaičių su kableliu per vidurį. Praėjus visus šiuos žingsnius nugalėtojui buvo įteiktas sertifikatas, kaip įrodymas, kad nuo šiol skaičius „priklauso“ jam.

Aukcionu metu buvo galima atsiskaityti tik grynaisiais ir tik perfomenso vietoje. Tačiau svarbiausia čia visai ne tai. Idėjos autoriaus tikslas buvo priversti kritiškai apmąstyti meno vertę, sukelti diskusiją ir pakeisti požiūrį.

Šis projektas buvo pristatytas ne tik Kaune, tačiau ir Vilniuje, Stokholme, Kolumbijoje, Barselonoje.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up