NaujienosVerslasVideoŽmonių istorijos

Kaune gyvenantys turkai Laisvės alėjoje reikalavo savo pinigų (video)

0

Šiandien Kaune, Laisvės alėjoje įvyko mieste dirbančių turkų bei juos palaikančių miestiečių protestas, dėl darbuotojams nemokamų algų. Turkijos bendrovės „Kayi construction“ Lietuvos filialas kiekvienam darbuotojui skolingas ir keliolika tūkstančių siekiančias sumas. 

[youtube v=”WfMcok0n_FU”]

Situaciją aiškinsis tarptautiniu mastu

Sausio 10 dieną Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (toliau – LPSK) apie susidariusią situaciją informavo  Tarptautinę ir Europos profesinių sąjungų konfederacijas. Turkijos bendrovės „Kayi construction“ filialas Lietuvoje yra atsakingas už S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybas. LPSK duomenimis ši įmonė 52-iems  darbuotojams iš Turkijos nemoka atlyginimų ir iki dabar kiekvienam jų yra skolinga nuo 7 iki 12 tūkst. eurų. 

P. Remeikos nuotr.

Savivaldybė nutraukė sutartį su nesąžiningais rangovais

Kauno miesto savivaldybė pranešė, jog dėl esminių sutarties punktų nevykdymo sutartį su „Kayi construction“ nutraukia. Ir žada skelbti naują konkursą rangovo paieškoms. Savivaldybės iniciatyva nutraukta sutartis atgauti neišmokėtų pinigų nesutrukdys. Darbuotojams iš turkijos atsikovoti uždirbtus pinigus padeda Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija bei Gegužės 1-osios profesinė sąjunga.

P. Remeikos nuotr.

 

Darbuotojai išnaudojami ne tik Lietuvoje

„Kayi construction“ darbus atlieka įvairiose šalyse. LPSK pirmininkės Ingos Ruginienės teigimu, tokios įmonės, kurios išnaudoja darbuotojus ir pamina jų teises, neturi gauti užsakymų, o ypač – viešąjame sektoriuje. LPSK susisiekė ir su Turkijos statybininkų profesine sąjunga, kuri minėtą įmonę vadina „košmaru“. Ir teigia, kad su darbuotojais ši įmonė panašiai elgiasi visose šalyse. Turkijos statybininkų profesinės sąjungos atstovai susisiekė su tautiečių šeimomis Lietuvoje ir nuolat seka situaciją.

P. Remeikos nuotr.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos