Kauniečiams redakcijaKultūraMiestasRenginiaiVideoKaune garbingai sutikta „Nacionalinė ekspedicija“

Avatar Ugnė Kuzavaitė2019 8 liepos
« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »

[youtube_embed]https://youtu.be/1qkVOSM7yGw[/youtube_embed]

Savo žygius per ilgiausias upes dar 2015 metais pradėjusi „Nacionalinė ekspedicija“ šiemet startavo jau penktąjį kartą. Šįkart gana pavojingą maršrutą pasirinkusi komanda Dauguvos upe plaukė per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasiekė Saremos salą Estijoje, o vėliau per Žemaitiją grįžo į Kauną. Čia ekspediciją šūksniais ir ovacijomis pasitiko minia kauniečių.

Sutikime dalyvavo ir Kauno meras

Jau iš tolo atplaukiančius ekspedicijos dalyvius kauniečiai pasitiko plojimais ir šūksniais. Už šalies garsinimą ir ekstremalių sąlygų nepabijojimą miestelėnai visą komandą apipylė pagarba bei šypsenomis. Į sutiktuvių ceremoniją atvykęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis asmeniškai padėkojo kiekvienam iš ekspedicijos narių.

« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »

Birželio 16-ą dieną startavusi komanda aplankė ir Lietuvos miestus. Šiauliuose, Kėdainiuose, Telšiuose bei jų aplinkiniuose miestuose svečiavęsi dalyviai dalijosi su miestiečiais šviežiausiomis emocijomis bei įvykiais.

Grįžo ne visi

Deja, bet į Kaune vykusias sutiktuves sugrįžo ne visi „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai. Vienas ekspedicijos kapitonų, pirmajai „Nacionalinei ekspedicijai“ laivą pastatęs Klaipėdos jūrų muziejaus laivybos istorijos skyriaus vyriausias muziejininkas Romas Adomavičius, liepos 2 d. dingo Kuršių Mariose nublokštas bangos. Deja, bet R. Adomavičiui nepavyko grįžti į krantą. Ekspedicijos dalyviai, netekę brangaus bičiulio, kvietė visus susirinkusiuosius Romo Adomavičiaus atminimą pagerbti tylos minute.

« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »

Patyrė nepamirštamas akimirkas

Jau penktąjį karta vykstančiame žygyje „Nacionalinė ekspedicija“ patyrė neišdildomų istorinių momentų. Svečiuodamiesi kaimyninėse šalyse komandos nariai siekia sugretinti Lietuvai svarbias akimirkas ir perteikti filmuojamose laidose.

Šių metų „Nacionalinės ekspedicijos“ nuotykius žiūrovai galės išvysti jau šį rudenį.

Sutikimo akimirkos:

« 1 reklama iš 7 »
« 1 reklama iš 8 »
Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
  • Prenumeruokite naujieas
  • Scroll Up
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x