Nacionalinė, Kaune garbingai sutikta „Nacionalinė ekspedicija“, Kaunieciams.lt

Kaune garbingai sutikta „Nacionalinė ekspedicija“

0

Savo žygius per ilgiausias upes dar 2015 metais pradėjusi „Nacionalinė ekspedicija“ šiemet startavo jau penktąjį kartą. Šįkart gana pavojingą maršrutą pasirinkusi komanda Dauguvos upe plaukė per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasiekė Saremos salą Estijoje, o vėliau per Žemaitiją grįžo į Kauną. Čia ekspediciją šūksniais ir ovacijomis pasitiko minia kauniečių.

Nacionalinė, Kaune garbingai sutikta „Nacionalinė ekspedicija“, Kaunieciams.ltSutikime dalyvavo ir Kauno meras

Jau iš tolo atplaukiančius ekspedicijos dalyvius kauniečiai pasitiko plojimais ir šūksniais. Už šalies garsinimą ir ekstremalių sąlygų nepabijojimą miestelėnai visą komandą apipylė pagarba bei šypsenomis. Į sutiktuvių ceremoniją atvykęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis asmeniškai padėkojo kiekvienam iš ekspedicijos narių.

Birželio 16-ą dieną startavusi komanda aplankė ir Lietuvos miestus. Šiauliuose, Kėdainiuose, Telšiuose bei jų aplinkiniuose miestuose svečiavęsi dalyviai dalijosi su miestiečiais šviežiausiomis emocijomis bei įvykiais.

Grįžo ne visi

Deja, bet į Kaune vykusias sutiktuves sugrįžo ne visi „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai. Vienas ekspedicijos kapitonų, pirmajai „Nacionalinei ekspedicijai“ laivą pastatęs Klaipėdos jūrų muziejaus laivybos istorijos skyriaus vyriausias muziejininkas Romas Adomavičius, liepos 2 d. dingo Kuršių Mariose nublokštas bangos. Deja, bet R. Adomavičiui nepavyko grįžti į krantą. Ekspedicijos dalyviai, netekę brangaus bičiulio, kvietė visus susirinkusiuosius Romo Adomavičiaus atminimą pagerbti tylos minute.

Nacionalinė, Kaune garbingai sutikta „Nacionalinė ekspedicija“, Kaunieciams.ltPatyrė nepamirštamas akimirkas

Jau penktąjį karta vykstančiame žygyje „Nacionalinė ekspedicija“ patyrė neišdildomų istorinių momentų. Svečiuodamiesi kaimyninėse šalyse komandos nariai siekia sugretinti Lietuvai svarbias akimirkas ir perteikti filmuojamose laidose.

Šių metų „Nacionalinės ekspedicijos“ nuotykius žiūrovai galės išvysti jau šį rudenį.

Sutikimo akimirkos: