Connect with us

Maistas

Kaune gaminamiems šokoladams LAROCHÉ – pasaulinis pripažinimas ir apdovanojimai

Milda Vedegytė

Paskelbta

Lietuviškas LAROCHÉ prekinis ženklas dar kartą buvo pripažintas tarptautiniuose apdovanojimuose. Šį kartą LAROCHÉ CHOCOLATE gavo du bronzos įvertinimus “Academy of Chocolate” apdovanojimuose, kurie vienija viso pasaulio gamintojus ir turi aukščiausios klasės komisiją.

Šiais metais paskelbtuose “Academy of Chocolate ” apdovanojimuose už 2020 metus, Kaune įkurtas šeimos verslas “Laroche”, gavo trečiosios vietos įvertinimus už dviejų skonių šokoladus. Kaip sako šokolado akademijos atstovai, “tai puikus pasiekimas – pirmasis Laroche debiutas ir iš karto du apdovanojimai iš dviejų pateiktų paraiškų”.

“Be galo apsidžiaugėme sužinoję apie gautus apdovanojimus ir abiejų šokoladų sėkmę. Tarsi aplankytų dviguba laimė. Mums tai didelis įvertinimas ir stiprus stimulas judėti pirmyn, stengtis dar labiau. Gavome aiškų ženklą, jog judame teisinga kryptimi. Šokoladų gamyba mums buvo kaip papildoma veikla prie konditerijos, tačiau dabar išaušo metas spurtuoti.”, sako Andrius Martinaitis.

LAROCHÉ rankų darbo šokoladų kolekcija 4X30 – Laroche – Rankų darbo desertai, tortai, macaronsai, eklerai, šokoladai

Jungtinėje Karalystėje įkurtos Šokolado Akademijos apdovanojimuose kasmet dalyvauja keli šimtai šokolado gamintojų iš viso pasaulio. Šią organizaciją dar 2005 metais įkūrė penki pagrindiniai Didžiosios Britanijos šokolado profesionalai. Prestižiniais šokolado akademijos apdovanojimais siekiama nustatyti, pripažinti ir parodyti talentingiausius pasaulio šokolado gamintojus ir geriausius šokoladus. Apdovanojimai kasmet tampa vis stipresni – tai atspindi “gero” šokolado rinkos augimą. Steigimo metais buvo 12 dalyvių, o 2019 metais šis skaičius išaugo net iki 1600 dalyvių iš daugiau nei 45 pasaulio šalių. Kadangi 2020 metai buvo neįprasti dėl pandemijos sukeltų nepatogumų, teko kelis kartus atidėti komisijos susirinkimus, apdovanojimų ceremonija vėlavo ir vyko ne taip kaip įprastai.

Apdovanojimų vertintojų komisiją sudaro 50 žmonių: geriausi šokolado meistrai, gamintojai, žurnalistai, tinklaraštininkai, maisto rašytojai ir kiti šokolado ekspertai iš šios pramonės šakos.

Londone vykstančių vertinimų teisėjai svarsto pagrindines kategorijas: šokoladas nuo pupelės iki plytelės, nuo medžio iki plytelės, pagardinti šokoladai, pieniško ir balto šokolado plytelės, šokoladas su įdaru.

Laroche gaminami šokoladai patenka į kategoriją “pagardinti šokoladai”. Vertinimui sąmoningai buvo parinkti du unikalūs ir pasaulyje analogų neturintys šokoladai: LAROCHÉ No1 Baltasis šokoladas su Oishii matcha arbata, braškėmis, džiovintais grikiais ir citrinų traškiais.

Bei LAROCHÉ No2 Baltasis karamelinis šokoladas su imbieru, imbieriniais sausainiais ir masala prieskoniais.

Šokoladai buvo vertinami pagal išvaizdą, kvapo ir skonio gylį, produktų suderinamumą bei bendrą įspūdį. Štai citata iš komisijos išvados aprašant No1 recepto šokoladą: “Stulbinamai žalias! Bet – kita pusė su liofilizuotomis raudonomis braškėmis ir tai yra grynas vizualinis malonumas. Kreminiai aromatai, braškių natos. Mes plojame individualumui. O mača yra kur kas geresnė nei įprasta – tai rodo kūrybiškumą.” Panašu, jog savo užsibrėžtą tikslą pasiekėme, sako Andrius Martinaitis.

No2 recepto šokolado vertinimas: “Patrauklus. Piramidžių formos plytelė, kitoje pusėje – susmulkinti sausainiai ir imbiero gabalėliai. Šiek tiek sausainių randama plytelės viduje. Kokosinis ir saldus imbierinis aromatas. Labai karamelinis įspūdis iki pat paskutinio kramtomo imbiero gabalėlio, kurio skonis kuriam laikui lieka burnoje. Puikiai subalansuoti prieskoniai.” Šį šokoladą gaminame jau dvejus metus ir populiarumą mūsų vietinėje rinkoje matėme iš karto. Palaipsniui šis tapo mūsų populiariausiu iš šokoladų. Kad reikia siųsti šį šokoladą, dvejonių nebuvo, tikina Andrius.

,,Skaitydami šiuos įvertinimus be galo džiaugiamės ir gavome didelę paskatą tobulėti, kurti naujus skonius. Šokolado sukūrimas yra gan ilgas, tačiau labai įdomus kūrybinis procesas. Dirbame kaip komanda, svarstome įvairias kombinacijas, eksperimentuojame. Radę potencialiai gerą receptūrą pagaminame šiek tiek demo šokoladų ir vaišiname draugus, šeimos narius, savo klientus. Tuomet laukia tobulinimo procesas arba recepto atmetimas” – teigia LAROCHÉ CHOCOLATE atstovas.

,,Komisija taip pat davė keletą pastabų kaip galėtume patobulinti šiuos, apdovanojimuose vertintus, šokoladus. Greitu metu šiek tiek koreguosime receptūros balansą. Juk tai geriausių specialistų patarimai, negalime į juos nuomoti ranka, reikia ruoštis auksui! Štai taip jau sukurtas ir pasiteisinęs receptas bus dar kartą tobulinamas – kūrybinis procesas tęsiasi.”

”Mes tvirtai tikime, jog suteikus žmonėms galimybę paragauti puikaus šokolado, jie turės aiškesnį supratimą ir ieškos „gero“ šokolado sekantį kartą rinkdamiesi iš lentynose esančios gausos. Norime atkreipti žmonių dėmesį, jog šokolado gerumas nėra tiesiog aukštas kakavos procentinis kiekis.” – komentavo Andrius.

Geras šokoladas priklauso nuo daugybės veiksnių, įskaitant kakavos pupelių įvairovę, kur jos buvo auginamos, koks buvo fermentacijos procesas, kaip buvo išdžiovintos ir gabentos, kaip buvo perdirbtos ir atgabentos iki mūsų šalies. Antrasis etapas, kuris iš principo lemia galutinio produkto skanumą yra gamintojo receptas, pagardai bei gamybos metodai. Geras šokoladas nėra tiesiog šokoladas su dideliu kakavos procentiniu kiekiu.

Pagardintų šokoladų kategorijoje, kurią atstovauja LAROCHÉ CHOCOLATE, itin svarbu yra priedų ir prieskonių kokybė. Kurdami šokoladą visada galvojame apie pagardų suderinamumą, kaip jie papildys šokolado skonį ir derės tarpusavyje. Ieškome balanso tarp saldumo ir sūrumo arba rūgštumo, įvedame šviežumo bei traškumo sensacijas.

,,Norėdami rasti geriausius pagardų tiekėjus išbandome bent keletą tokių pačių produktų. Skirtumai neretai nustebina. Pirmenybę duodame ekologiškiems produktams, jeigu jie atitinka skonio reikalavimus. Renkamės tiekėjus, kurie kaip ir mes tiki, jog kiekvienas kąsnelis yra svarbiausias. ”

LAROCHÉ 2019 metais laimėjo bronzos apdovanojimą už šokoladų pakuotes tarptautiniame NAPA konkurse, užkandžių ir saldumynų kategorijoje. Nusileido tik dviems kelias dešimtis metų skaičiuojantiems fabrikams iš Estijos ir Lietuvos.

Daugiau apie šiuos apdovanojimus ir LAROCHÉ galite sužinoti apsilankę jų tinklalapyje: https://laroche.lt/academy-of-chocolate-apdovanojimas-bronza/

Reklama

Maistas

Plovo gaminimas gamtoje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Visi žinome – maistas daug skanesnis valgant gamtoje.

Šiandien pagalvojau, kad jau senokai nevalgiau plovo, tad ilgai nesvarstęs nusprendžiau jį pasigaminti ir patraukiau į parduotuvę nusipirkti reikiamų produktų. Kadangi nesinorėjo plovą gaminti įprastomis namų sąlygomis, nusprendžiau ieškoti vietos gamtoje, kur dar nesu buvęs ir būtų įdomu nuvykti.

Vietos ilgai ieškoti neteko, nuvykus į mišką ir lengvai paėjus geras 35 minutes, pamačiau stūksant gražų, apsamanojusį kelmą. Nusprendžiau, kad jis puikiai pasitarnaus būdamas staliuku. Nuvaliau kelmą dengusį sniegą, tuomet susidėjau visus reikiamus produktus ir įrankius.

Šalia kelmo taip pat užsikūriau lauželį, ant kurio netrukus pradėjau gaminimo procesą.

Plovo gaminimas:

Supjausčiau svogūnus, juos lengvai pakepinau, įdėjau supjaustytais mėsos gabaliukus. Kai mėsos spalva pasikeitė, sudėjau likusius ingredientus: supjaustytas morkas, kelias česnako skilteles, kelis mažiukus pomidoriukus, pomidorų padažą, stiklinę ryžių ir 2 stiklines vandens (naudoju santykį 1 ryžių prie 2 vandens stiklinių). Vandenį pyliau kuo labiau į šoną, kad nesumaišytų viso sudėto tūrinio. Tada uždengiau dangčiu ir palikau geroms 35 minutėms. Joms praėjus patikrinau puodą, tačiau jame dar buvo likę vandens, tad teko palaukti dar kelias minutes, kad išgaruotų vanduo. Dar šiek tiek palaukus nuėmiau dangtį ir plovas jau buvo paruoštas.

Tikiuosi jums buvo įdomu skaityti apie šį neįprastą plovo gaminimą gamtoje. Jei turite idėjų, kokį patiekalą man pagaminti kitą kartą, rašykite!

O štai čia galite pamatyti pilną gaminimo procesą:

Skaityti toliau

Maistas

Kai norisi skaniai, bet paprastai: orkaitėje kepti kiaulienos šonkauliai

Milda Vedegytė

Paskelbta

Nors kiaulienos šonkauliai atrodo neatsiejami nuo dūmo kvapo ir kepimo grilyje, tačiau šaltuoju metų laiku jį kurti prisiverčia ne visi. Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalinasi paprastu, tačiau puikiu receptu, kaip sultingus kiaulienos šonkaulius išsikepti namų orkaitėje.

Grilio klasika laikomų kiaulienos šonkaulių populiarumas pastaraisiais metais auga itin sparčiai. „Karantinas žmones privertė dažniau suktis namų virtuvėje ir patobulino kulinarinius įgūdžius. Praėjusiais metais daugiau nei trečdaliu išaugę kiaulienos šonkaulių paklausa rodo, kad šis patiekalas sulaukia vis didesnio dėmesio. Auga ir šviežių pusgaminių, ir jau kepimui paruoštų kiaulienos šonkaulių pardavimai“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Kepimui paruoštus šonkaulius be didesnių pastangų galima iškepti tiesiog orkaitėje, svarbu nustatyti tinkamą temperatūrą ir kepimo laiką. Itin paklausūs kiaulienos šonkauliai su barbekiu skonio marinatu, tiesa, pernai didelio dėmesio sulaukė ir „Maximos“ pasiūlytos naujovės – šonkauliai su vyšnių, taip pat mėlynių bei medaus su garstyčiomis marinatais.

Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos departamento vadovė B. Baratinskaitė dalinasi receptu, kaip patiems pasiruošti kiaulienos šonkaulius ir juos išsikepti namų virtuvės orkaitėje.

Orkaitėje kepti sultingi kiaulienos šonkauliukai

Reikės: 1 kg kiaulienos šonkaulių, 1 citrinos sulčių, namie paruošto arba parduotuvėje įsigyto prieskonių mišinio, barbekiu padažo.

Prieskonių mišiniui paruošti reikės: 2 v. š. rudojo cukraus, 2 a. š. aitriosios paprikos miltelių, 2 a. š. saldžiosios paprikos miltelių, žiupsnelio druskos bei garstyčių miltelių, 1 a. š. džiovintų raudonėlių, po pusę šaukštelio česnakų miltelių ir maltų juodųjų pipirų.

Barbekiu padažui reikės: 2 šaukštelių alyvuogių aliejaus, pusės svogūno, 1 česnako skiltelės, pusės puodelio obuolių sidro acto, pusės puodelio vandens, pusės puodelio pomidorų padažo, pusės puodelio rudojo cukraus, 2 šaukštelių aštrių garstyčių, šaukštelio Vorčesterio padažo, 2 šaukštelių paprikos miltelių.

Pirmiausia paruoškite padažą: keptuvėje įkaitinkite aliejų ir pakepinkite smulkintą svogūną bei česnaką, kol šie įgaus auksinį atspalvį. Sudėkite visus likusius ingredientus ir kaitinkite, kol padažas užvirs. Sumažinkite kaitrą ir vis pamaišydami virkite padažą apie 25 min., kol jis sutirštės. Paruoštą padažą galite naudoti šonkauliams aptepti, patiekti jau su iškepusiais šonkauliais prie pasirinkto garnyro ar prie kito mėsos patiekalo.

Įkaitinkite orkaitę iki 150°C. Šonkauliai turi turėti šiek tiek riebalų, tačiau ne per daug. Jei riebalai dengia visą šonkaulių eilę, atsargiai pašalinkite riebalų sluoksnį – jų turi likti tiek, kad būtų gražiai pasiskirstę juostelėmis tarp raumenų. Šonkaulius įtrinkite citrinos sultimis ir prieskonių mišiniu. Mėsą dėkite ant kepimo formos ir sandariai uždenkite folija, blizgančia puse į išorę. Kepkite 2–2,5 val., kol mėsa bus minkšta ir lengvai atsiskirs nuo kaulo. Ištraukite šonkaulius iš orkaitės ir nupilkite susidariusį skystį. Padidinkite orkaitės kartį iki 270°C, o tuo tarpu šonkaulius aptepkite barbekiu padažu ir dar 5 min. pašaukite į orkaitę, kol gražiai apskrus.

„Prie šių šonkauliukų puikiai tiks orkaitėje keptos bulvės bei šviežių daržovių salotos. Nesijaudinkite, jeigu padažo paruošėte per daug – barbekiu padažas puikiai tiks patiekti jau su iškepusiais šonkauliais prie pasirinkto garnyro ar prie kito mėsos patiekalo“, – sako „Maximos“ maisto gamybos ekspertė B.Baratinskaitė.

Skaityti toliau

Maisto kelionės

Parmigiana – itališkas baklažanų apkepas

Maisto kelionės

Paskelbta


Šis patiekalas yra tikrų tikriausias comfort food ir manau, kad gali drąsiai konkuruoti su lazanija. Tik vienas patarimas – gamindami būtinai kepkite baklažanus aliejuje, apskrudinkite juos ir nustebsite, koks tai skanus patiekalas!

Iki šiol parmigiana valgydavau tik su pagrillintais baklažanais, bet supratau, kad tradicinis itališkas receptas, kuomet baklažanai gruzdinami aliejuje yra daug kartų geriau! Baklažanai tobulai iškepa, neturi jokio kartumo ir gaunasi labai kreminiai. Beje, noriu pranešti, kad šiandien visose LIDL parduotuvėse prasidėjo itališkų produktų savaitė. Labai mėgstu italų savaitės prekes, nes kokybė tikrai puiki, o ir kainos labai nedidelės.

baklažanų apkepas - permegiana su baklažanais

Parmigiana – itališkas baklažanų apkepas

Tąsus sūris, kreminai baklažanai ir tirštas pomidorų padažas. Tikrai labai skanus apkepas.

Pamaitins: 6

Ingredientai

 • 4-5 baklažanai ieškokite kuo tvirtesnių
 • 2 skardinės po 400ml konservuotų pomidorų
 • 1 šaukštas alyvuogių aliejaus
 • 350 g mozarella sūrio rekomenduoju buivolės pieno
 • 100 g parmezano
 • šiek tiek šviežio baziliko
 • šiek tiek sviesto
 • kelios riekės ciabattos arba 100g džiūvėsėlių
 • 2 skiltelės česnako
 • šiek tiek šviežios petražolės

Gamybos eiga

 1. Nupjauname baklažanų galus, nuskutame odą, supjaustome 1 cm storio riekelėmis.

 2. Sustatome į kiaurasamtį, apibarstome druska ir paliekame 30 min, kad nuvarvėtų sultys ir kartumas.

 3. Į puodą supilame konservuotus pomidorus, alyvuogių aliejų, žiupsnelį druskos ir verdame ant vidutinės kaitros 45 min, kol pomidorai sutirštėja.

 4. Duoną arba džiūvėsėlius sumalame su česnaku, 50g parmezano, druska ir pipirais.

 5. Baklažanus nusausiname, išvoliojame miltuose ir kepame 190 laipsnių aliejuje po 3-4 min iš abiejų pusių. Iškepusius sudedame ant popierinio rankšluosčio, kad nuvarvėtų riebalų perteklius.

 6. Sviestu ištepame kepimo indą, desame sluoksnį baklažanų, pilame pomidorų padažą, barstome tarkuotu parmezanu, uždedame mozarella sūrio. Ant viršaus dedame vėl baklažanus ir viską kartojame.

 7. Ant pačio viršaus gausiai pabarstome tarkuotu parmezanu, suberiame džiūvėsėlių mišinį ir kepame 35 min 200 laipsnių orkaitėje.

Sekite mane Instagram’e: https://www.instagram.com/maisto.keliones/

permegiana su baklažanais

#reklama #lidlpartnerystė

Turinio autoriaus tinklalapis – https://maistokeliones.lt/baklazanu-apkepas-parmigiana/

Skaityti toliau

Maisto kelionės

Amerikietiški sausainiai su degintu sviestu ir šokoladu

Maisto kelionės

Paskelbta


Prisipažinsiu – esu labai nuodėmingas ir tikrai nevengiu saldumynų. Sausainius irgi labai mėgstu, valgau juos dažnai tad parduotuvių lentynose jau esu atsirinkęs savo favoritus. Bet šitie naminiai sausainiai perspjovė visus ragautus, buvo tikrai kažkas naujo ir neragauto! Privalote juos

amerikietiški sausainiai su šokoladu ir degintu sviestu

Amerikietiški sausainiai su šokoladu ir degintu sviestu

Labai nuodemingi, bet labai skanūs sausainukai.

Pamaitins: 20

Ingredientai

 • 280 g miltų universalūs, 550D klasės
 • 225 g sviesto
 • 3/4 šaukštelio maistinės sodos
 • 1 šaukštelis druskos
 • 140 g tamsaus cukraus
 • 100 g balto cukraus
 • 2 kiaušiniai
 • 100 g juodo šokolado

Gamybos eiga

 1. Puode ant aukštos kaitros ištirpiname sviestą ir verdame 10-15 min, kol paruduoja ir pradeda stipriai putoti. Leidžiame jam atvėsti.

 2. Išplakame kiaušinius su baltu cukrumi iki vientisos masės.

 3. Į kiaušinius supilame rudą cukrų ir pravėsusį degintą sviestą, viską išmaišome.

 4. Suberiame miltus, sodą, druską ir smulkintą šokoladą. Viską išmaišome.

 5. Tešlą palaikome šaldytuve per naktį.

 6. Kabiname po 1-2 šaukštus tešlos ir išdėliojame ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Paliekame didelius tarpus, kad nesuliptų – aš vienu metu kepu 9 sausainius.

 7. Kepame 165 laipsnių orkaitėje 15 minučių. Kuomet iškepa, apibarstome jūros druska ir leidžiame pravėsti.

Sekite mane Instagram’e: https://www.instagram.com/maisto.keliones/

amerikietiški sausainiai su šokoladu ir degintu sviestu

Turinio autoriaus tinklalapis – https://maistokeliones.lt/amerikietiski-sausainiai-su-sokoladu/

Skaityti toliau

Maistas

Kepimo bumas neslūgsta – kokie kepiniai dominuos mūsų virtuvėse šiemet?

Milda Vedegytė

Paskelbta

Praėjusieji metai visam laikui įsirašys į istoriją ne tik kaip pandemijos, bet ir virtuvės renesanso pradžia. Staiga užgimusi kepėjų banga tiesiog šlavė iš lentynų mieles, miltus ir suleido savo rankas į tešlą. Tačiau prognozuojama, kad naujasis hobis niekur nedings ir šiemet – pandemijai neslūgstant, miltų pardavimai Lietuvoje nemažėja, o naujų skonių ir patirčių išsiilgę vartotojai suskumba ieškoti kitokių receptų. Tad kokios kepinių tendencijos dominuos šiemet?

„Pernai miltų ir miltinių mišinių pardavimai augo, o su jais – ir naujų kepėjų gretos. Kepimas tapo savotiška savirealizacijos forma ar pramoga, kai kur net įvardijama „eatertainment“ terminu. Tačiau ir šiemet situacijai nesikeičia: pati sulaukiu vis daugiau užklausų ir patarimų prašymų iš pradedančiųjų kepėjų – panašu, kad kepimo įgūdžiai liks su mumis ilgam“, – tikina „Malsenos“ konditerė Sonata Šalkauskaitė.

Mieliniai kepiniai – 2021 herojus

Per pirmąją pandemijos bangą mielės tapo deficitu – jos buvo tiesiog iššluotos iš parduotuvių lentynų. Panašu, kad tai buvo tik pradžia – minkštų, sodrių ir purių kepinių bumas tęsiasi ir šiemet. Tiek Lietuvos, tiek ir viso pasaulio kulinarai, „Instagram“ žvaigždės, didžiosios ir nišinės kepyklėlės – visi nori išbandyti cinamoninius suktinukus, babkas ir kitus minkštus bei purius kepinius.

„Manau, kad artimiausiu metu ypač populiarės etniniai mieliniai kepiniai kaip žydiškoji „challah“ arba slaviškoji babka. „Challah“ – tai „pinta“ duona, praturtinta kiaušiniais ir alyvuogių aliejumi, todėl kepinys yra drėgnas, minkštas ir tirpsta burnoje. Populiarumo susilauks ir babkos – šokolado ar cinamono „sūkuriais“ pagardintos mielinės pynės. Pastebiu, kad šių kepinių jau dabar daugėja lietuviškuose socialiniuose tinkluose“, – sako konditerė.

Kita aktuali tendencija – kepinių hibridai: cruffins, bagnuts, townies, duffins – skamba egzotiškai? Amerikoje dar 2013 prasidėjusi tendencija pagaliau atkeliavo ir į Lietuvą: madingiausios kepyklos jau siūlo savo „cruffin“ (kruasano ir keksiuko hibrido) versijas, o kepėjai atranda šį receptą ir namuose.

„Kadangi šie kepiniai primena garsiąsias cinamono bandeles, manau, kad tai gali tapti nauju šių metų kepimo bumu“, – dalinasi „Malsenos“ ekspertė.

Nauja duonos kepėjų era – paprasčiau ir maistingiau

Duonos kepimas – neabejotinai aktualiausia praėjusių metų kepimo tendencija – šiemet bus kitokia. Anot S. Šalkauskaitės, kepėjai ieškos greitesnių galimybių mėgautis šviežiai kepta duona namuose.

„Pastebima, kad pastaruoju metu auga miltinių mišinių duonai populiarumas. Duoną kepti nori ir tie, kurie neturi įgūdžių ar daug kantrybės. Vakarų pasaulyje miltinių mišinių rastume kone kiekvienuose namuose, tai visiškai įprastas kasdienis produktas, o štai Lietuvoje jie gerokai išpopuliarėjo dėl pandemijos. Panašu, kad jų populiarumas tik augs“, – teigia ekspertė.

Duonos kepimas namuose auga ir dėl to, kad vartotojai nori suteikti daugiau maistingumo savo kasdien vartojamiems produktams.

„Šiemet kepiniuose ims dominuoti tokie skoniai kaip imbieras, ciberžolė, medus, citrusiniai vaisiai. Jie pasižymi sveikatai palankiomis savybėmis, todėl bus naudojami tiek saldžių kepinių, tiek ir duonos kepimo procese. Be to, tai ir natūralūs dažikliai, kurie ne tik suteikia išraiškingą skonį, bet ir patrauklią bei „instagramišką“ išvaizdą“, – sako konditerė.

Pagrindinis skonio herojus – sūdyta karamelė

Šiemet kepėjai išbandys ne tik tokius tradicinius prieskonius kaip cinamonas, vanilė ar šokoladas. Sūrių ir saldžių skonių derinys – tai viena aktualiausių šių metų skonio tendencijų.

„Saldaus ir sūraus skonio kombinacija yra konditerijos šefų slaptas ginklas: žiupsnelis druskos visada pakelia saldžius patiekalus į kitą lygmenį. Ne veltui daugelis prekinių ženklų į saldžius desertus deda krekerių, sūrių riestainiukų, jūros druskos ar sūdytų riešutų. Šiemet tokių eksperimentų matysime ir savo namų virtuvėse“, – teigia konditerė.

Karameliškumui ir gilesniam skoniui išgauti naudosime dar vieną elementą, kurį skonio prognozuotojai įvardija kaip svarbią 2021 m. tendenciją – degintą sviestą.

„Nenuostabu, kad prancūzai degintą sviestą vadina beurre noisette arba lazdyno riešutų sviestu, nes kaip tik taip ir kvepės jūsų virtuvė, kai jį gaminsite”, – teigia S. Šalkauskaitė.

Receptas: sūrios karamelės sausainiai su degintu sviestu

Jums reikės: 287 g „Karališkų“ miltų, 1 a. š. kepimo miltelių, 1 a. š. druskos, 175 g rudojo cukraus, 112 g deginto sviesto, 1 kiaušinio, 200 g juodojo šokolado, 9 irisinių saldainių (minkštos karamelės), stambios druskos kristalų.

 • Įkaitinkite orkaitę iki 180° Į prikaistuvį sudėkite sviestą ir kaitinkite jį ant vidutinės ugnies, kol taps auksinės, rusvos spalvos. Atvėsinkite. Įmaišykite rudąjį cukrų iki kreminės konsistencijos. Įmuškite kiaušinį ir plakite iki vientisos masės.
 • Į kitą dubenį įsijokite miltus, kepimo miltelius bei druską. Išmaišykite. Supilkite sviesto ir cukraus masę, maišykite, kol susijungs. Tuomet įmaišykite susmulkintą šokoladą ir formuokite rutuliukus.
 • Sudėkite rutuliukus ant kepimo skardos ir kepkite apie 12-13 minučių. Kai sausainiai baigs kepti, ištraukite ir iškart įspauskite supjaustytų irisinių saldainių gabalėlius. Pabarstykite sausainius stambiais druskos kristalais. Perkelkite ant vėsinimo grotelių.

Receptas: kruasanų ir keksiukų hibridai – krufinai (angl. cruffins)

Jums reikės: 2 kiaušinių, 235 g šilto pieno, 100 g cukraus, 150 g lydyto sviesto, 1 apelsino žievelės, 2 g druskos, 8 g sausų mielių, 520 g aukščiausios rūšies „Malsenos“ kvietinių miltų, cinamono bei cukraus įdarui.

 • Dideliame dubenyje sumaišykite kiaušinius, pieną, 60 g lydyto pravėsinto sviesto. Įtarkuokite apelsino žievelę, įdėkite druską, įsijokite miltus bei mieles. Šią tešlą minkykite keletą minučių.
 • Pabarstykite tešlos paviršių miltais, apdenkite dubenį maistine plėvele bei rankšluosčiu. Palaikykite tešlą šiltoje namų vietoje apie 4 valandas arba kol tešlos tūris padvigubės. Po kildinimo pamiltuokite stalo paviršių miltais ir išverskite tešlą ant jo. Suminkykite tešlą ir padalinkite ją į 6 lygias dalis.
 • Kiekvieną gabalėlį iškočiokite į ploną stačiakampį. Kiekvieną stačiakampį ištepkite lydytu sviestu bei pabarstykite cukrumi, cinamonu. Tvirtai susukite stačiakampį į pailgus ragelius. Susuktą ragelį padalinkite į dvi lygias dalis, pjaunant išilgai. Turite gauti ilgas tešlos juosteles. Šias tešlos juosteles susukite taip, kad gautumėte sraigės namelio raštą. Likusį kraštelį pakiškite po susuktu Kiekvieną krufiną sudėkite į riebalais pateptą skardą, skirtą keksiukams. Iš paruoštos tešlos turėtumėte gauti 12 krufinų. Leiskite jiems pakilti dar apie 30-60 minučių.
 • Įkaitinkite orkaitę iki 200° Kepkite apie 15-18 minučių vidurinėje orkaitės lentynoje. Dar šiltus krufinusištraukite iš formelių ir pavoliokite cukruje.

Receptas: duona su ciberžolėmis

Jums reikės: 5 g sausų mielių, 200 g aukščiausios rūšies kvietinių miltų, 100 g viso grūdo ruginių miltų, 50 g cukraus, 5 g druskos, 200 g vandens. Vietoje šių ingredientų galite naudoti ir „Malsenos“ baltos duonos mišinį. Pagardinimui – 1 v. š. ciberžolės miltelių.

 • Sumaišykite ingredientus ir minkykite tešlą rankomis apie 5 min, kol ši taps vientisa. Sukrėskite tešlą į aliejumi arba sviestu pateptą stačiakampę metalinę kepimo formą (apie 1,5 l talpos).
 • Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite kildintis apie 5-6 valandas, priklausomai nuo namų temperatūros.
 • Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C ir įdėkite kepimo formą su pakilusia duona (ant grotelių, viduriniame stalčiuje). Kepkite apie 40–45 min., kol įgaus gražiai rusvą spalvą.
 • Iškeptą duoną išimkite iš kepimo formos ir padėkite ant lininio rankšluosčio. Tuomet suvilgykite plutą vandeniu sudrėkintais delnais, uždenkite rankšluosčiu ir leiskite atvėsti.

Skaityti toliau

Maisto kelionės

Tailandietiški lipnūs ryžiai su kokosų pienu ir mangais

Maisto kelionės

Paskelbta


Jei buvote Tailande ir neparagavote šito deserto, tai galiu pasakyti, kad tikrai daug praradote. Na gerai, netirštinsiu spalvų. Verčiau pasakysiu, kad galite šį patiekalą pasigaminti namuose. O kaip rezultatas? Na mane tai nustebino, nesitikėjau, kad gausis taip gerai, nes skonis tikrai labai autentiškas. Tik vienas dalykėlis – tradicinius baltuosius ryžius iškeičiau į žymiai sveikesnius juoduosius, bet, manau, skonio tikrai nepagadino, o jį tik praturtinto.

Beje, šie ryžiai dar vadinami ‘uždraustaisiais ryžiais’, nes senovės Kinijoje dėl mažo derliaus juos būdavo leista valgyti TIK aukštuomenei. Be to, tai labai sveikas produktas, turintis labai gerą maistinę vertę ir plačiai naudojamas kinų medicinoje. Jei jau klausiate, tai šiuos ryžius radau šios savaitės LIDL Vitasia prekių asortimente.

ryžių desertas
tailandietiškas desertas - lipnūs ryžiai

Tailandietiški lipnūs ryžiai su kokosų pienu ir mangais

Tobulai skanus ir labai egzotiškas desertas iš saulėtojo Tailando.

Pamaitins: 4

Ingredientai

 • 200 g juodų ryžių
 • 1 skardinė kokosų pieno
 • 400 ml vandens
 • 6 šaukštai cukraus
 • šiek tiek druskos
 • 1 šaukštas kukurūzų krakkmolo
 • mango patiekimui
 • sezamo sėklos patiekimu

Gamybos eiga

 1. Ryžius nuplauname tekančiu vandeniu ir užmerkiame bent 2 valandoms (užmerkus galima palikti per naktį).

 2. Ryžius nukošiame, suvyniojame į rankšluosti ar marlę ir verdame ant garų 20 min.

 3. Puode pakaitiname 200ml kokosų pieno su 3 šaukštais cukraus ir 1/2 šaukštelio druskos.

 4. Išsigarinusius ryžius sumaišome su kaitintu kokosų pienu, uždengiame ir leidžiame pastovėti bent 20 min.

 5. Puode pakaitinti likusį kokosų pieną su 3 šaukštais cukraus, 1/2 šaukštelio druskos ir kukurūzų krakmolu (krakmolą išmaišome atskirame inde su keliais šaukštais kokosų pieno ir tik tada supilame į bendrą puodą, kad nesusidarytų gumuliukai). Paverdame 3 minutes maišant ant vidutinės kaitros, kol sutirštėja.

 6. Sausoje keptuvėje paskrudiname sezamo sėklas, kol paruduoja (apie 5 min).

 7. Ryžius patiekiame apšlakstę šiltu kokosiniu padažu ir skrudintomis sezamų sėklomis. Šalia išdėliojame mango gabalėlius.

Sekite mane Instagram’e: https://www.instagram.com/maisto.keliones/

lipnūs ryžiai su kokosų pienu

#reklama #lidlpartnerystė

Turinio autoriaus tinklalapis – https://maistokeliones.lt/lipnus-ryziai-su-kokosu-pienu/

Skaityti toliau

Skaitomiausi