Naujienos

Kaune 26-iuose pastatuose jau įjungtas šildymas

0

Daugiau nei dvi dešimtys pastatų savininkų Kaune jau pasinaudojo galimybe įsijungti centrinį šildymą. Nuo šio antradienio pradėti šildymą savo iniciatyva gali visos miesto mokyklos ir darželiai.

Tarp pradėtų šildyti pastatų – 1 gyvenamasis daugiabutis, 9 bendrabučio tipo gyvenamieji pastatai, 1 individualus namas, Jėzuitų gimnazijos, kunigų seminarijos pastatai bei keletas administracinės paskirties pastatų. Taip pat, bendrovės „Kauno energija“ žiniomis, šildymas jau jungiamas ir prekybos bei pramogų centre „Mega“.

Bendrovė „Kauno energija“ primena, kad, esant vartotojų pageidavimui, galima pastate šildymą įjungti ir anksčiau nei oficialiai paskelbiamas šildymo sezonas. Nepriklausomai nuo to, ar yra oficialiai paskelbta šildymo sezono pradžia, ar ne, daugiabučių namų gyventojai bei organizacijos turi teisę patys nuspręsti, kada jiems savo pastate įsijungti šildymą. Daugiabučių namų gyventojai tai turi nuspręsti gyvenamojo namo bendrasavininkų susirinkime daugumos balsais (50 proc. + 1 gyventojas). Tuomet vartotojus teisėtai atstovaujantis asmuo, t.y. administratorius, bendrijos pirmininkas ar jungtinės veiklos įgaliotinis apie gyventojų sprendimą turi informuoti šilumos tiekėją. Šildymą įjungia ir parametrus sureguliuoja namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Būtina žinoti, kad, įjungus šildymą anksčiau oficialios šildymo sezono pradžios, gyventojams, kurie už šildymą gauna kompensacijas, jos nėra skaičiuojamos. Kompensacijos pradedamos skaičiuoti tik prasidėjus šildymo sezonui. Oficialią šildymo sezono pradžią įstatymo nustatyta tvarka skelbia savivaldybės administracija, kai tris paras iš eilės vidutinė paros oro temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių.

Taip pat svarbu žinoti, kad iki šildymo sezono pradžios visi pastatų šilumos įrenginiai turi būti tinkamai parengti. Už šilumos punktų parengimą bei už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūrą bei remontą pastatų viduje atsakingi gyventojų pasirinkti pastatų administratoriai ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.

http://www.kaunas.lt/2016/10/naujienos/

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos