Vaikščiojant Kauno gatvėmis galima pastebėti, jog į mūsų gražų miestą užplūsta vis daugiau ir daugiau turistų iš pačių įvairiausių valstybių. Tai patvirtina ir 2019 metų statistika, kuri teigia, jog Lietuvoje turistų skaičius ir toliau auga. Šiais metais turistų atvyko jau 375,6 tūkstančiais daugiau nei 2018 – tais metais. Kaunas tampa vis didesniu turistų traukos centru.

Atvyksta turistai iš viso pasaulio

Vaikščiojant Kauno senamiesčiu ar Laisvės alėja ir sutikus turistą iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ar Vokietijos turbūt niekas nebenustebtų. Šių šalių turistai dažnai užklysta į mūsų miestą bei šalį. Tačiau Kauno Turizmo skyriaus specialistė Ieva Jasaitytė pažymi, jog didėja į Kauną atvykstančių turistų ir iš Skandinavijos regiono. Ypatingai iš Suomijos. Tokiam padidėjusiam srautui įtakos turi tai, kad tarp Kauno miesto oro uosto ir Suomijos miesto Turku oro uosto yra vykdomi tiesioginiai skrydžiai.

« 1 5 »
« 1 11 »

Daugiau svečių sulaukiama ir iš Tolimųjų Rytų – Kinijos, Japonijos. Japonų turistai dažniausiai atvyksta dėl čia 1939-1940 metais gyvenusio ir per šį laikotarpį 10 000 vizų žydų pabėgėliams išdavusio Čiunė Sagiharos paliktų gyvenimo pėdsakų.

Atvykstantys turistai iš Lotynų Amerikos, Australijos, Amerikos ir Kanados turizmo centro darbuotojų jau nebestebina. Į Kauną šių šalių turistų atvyksta nemažas kiekis. Tiesa – jeigu turistai yra atvykę iš Amerikos ar Kanados didžiausia tikimybė, jog į Kauną jie atvyko ieškodami savo giminystės šaknų.

Turistus traukia įprastos lankytinos vietos

« 1 5 »
« 1 11 »

Atvykus į Kauną turistai kaip savo maršrutą pasirenka lankomiausius Kauno miesto objektus – miesto senamiestį ir jo įdomybes, Kauno pilį, Rotušės aikštę.

Nemažai dėmesio susilaukia modernistinė architektūra ir būtent Naujamiestis su gražiausiais savo Art Deco ir Bauhaus stiliaus pastatais. Gatvės menas taip pat tampa populiarėjančiu traukos objektu. Ypač dabar, kai yra daug ką pamatyti, – teigia Turizmo skyriaus specialistė Ieva Jasaitytė.

Atvykstančiam turistui Kaunas turi pasiūlyti ir puikių maisto patiekalų. Ieva teigia, jog gastronomija – turistui ypač aktualus klausimas. Dažnas turistas atvykęs į svečią šalį nori paragauti būtent tai valstybei ir miestui būdingų maisto patiekalų ir gėrimų.

Trečią sezoną turizmo centre dirbanti Ieva pastebi, kad Kaunas tampa vis populiaresniu turizmo centru ir į Kauną atvyksta kiekvienais metais vis didesnis srautas turistų.

« 1 5 »
« 1 11 »

Atvyksta dėl įvairiausių priežasčių

Sutikus keletą turistų prie Kauno pilies ir paklausus kodėl jie pasirinko atvykti į Kauną išgirdome atsakymą, jog jie keliauja aplink Europą ir nori pamatyti Baltijos šalis. Trumpam apsistoję Kaune jie toliau keliaus į Rygą bei Taliną. Per trumpą viešnagę jie nori apžiūrėti miestą, aplankyti Kauno miesto pilį, pasidaryti keletą nuotraukų prie Kauno miesto ženklo.

Kita turistų pora keliauja į Suomiją. Kaip pirmą sustojimą jie pasirinko Kauną, kadangi niekada jame nėra buvę ir dėl to norintys aplankyti ir pamatyti mūsų miestą.

Dar viena sutikta ir užkalbinta turistų pora teigia, jog jie atvyko į Kauną vienai dienai, norėdami apžiūrėti tarpukario laikotarpio modernistinę architektūrą kurios apstu mūsų mieste. Paklausus kokias vietas jie spėjo pamatyti buvo išgirstas atsakymas, kad pasivaikščiojimas po Kauno miesto senamiestį buvo puikus, o tolimesniuose planuose – tarpukario architektūros apžiūrėjimas.

Atsiliepimai patys geriausi

Paklausus sutiktų turistų ką jie mano apie mūsų miestą – išgirdome tik pačius geriausius atsiliepimus. Turistų pora besidominti tarpukario architektūra jau spėjo pasigailėti, kad apsistojo čia tik vienai nakčiai, kadangi miestas jiems paliko puikų įspūdį ir norėtų praleisti čia kur kas ilgesnį laiką.

Kiti turistai gyrė ne tik mūsų miesto grožį, bet taip pat ir maistą.

Taigi, galime teigti, jog didėjantis turistų skaičius Kaune tik dar kartą parodo, koks įdomus, skoningas ir gražus yra mūsų Kaunas.

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments