Miestas

Kaunas švenčia gimtadienį: lydimi muzikos garsų dangų nuspalvino oro balionai

0

Kaunas švenčia gimtadienį: lydimi muzikos garsų dangų nuspalvino oro balionai

Šeštadienį 613-ąjį gimtadienį švenčiantis Kaunas pirmąją dovaną savo gyventojams išpakavo kaip niekada anksti – vos patekėjus saulei veiksmas prasidėjo miesto puošmena tapusioje Vienybės aikštėje. Sulaukus palankių oro sąlygų į dangų pakilo pagrindiniai šventės atributai – ryškiaspalviai oro balionai, kuriais buvo galima grožėtis tiek iš atvirų erdvių, tiek iš balkonų, terasų ar kiemų.

Nuo aukščiausio Vienybės aikštės pastato stogo elektroninės muzikos garsais miestiečius žadino ir švęsti kvietė didžėjus Šarūnas Šimaitis-Less Feeling. Atlikėjo muzikinį pasirodymą buvo galima stebėti ir lovoje gurkšnojant rytinę kavą ar arbatą – visa programa buvo tiesiogiai transliuojama internete.

Po spalvingos įžangos kauniečių laukia šventės tęsinys įvairiose miesto vietose. Įsidienojus Laisvės alėjoje gyventojus ir miesto svečius savo pasirodymais džiugins Kauno fortepijoninis trio bei Kauno valstybinio muzikinio teatro baletas.

Kol bus išpakuojama dar viena dovana Rotušės aikštėje, gera miestiečių nuotaika pasirūpins gausus būrys atlikėjų: Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis, Adrian Carlo Bibiano, Ieva Navickaitė, „Šokio namai“ bei Kauno kultūros centras.

Vakarop Iš LR Istorinės prezidentūros kiemelio muzikinį sveikinimą siųs ir legendinis Kauno bigbendas, be kurio sunkiai įsivaizduojamos pačios ryškiausios bei nuotaikingiausios miesto šventės.

Kaip sėkmingai išlaikyti matematikos egzaminą

Ir tai dar ne viskas! Kauno šokio teatras „Aura“ pasirodys pagrandinėse senamiesčio gatvėse ir Laisvės alėjoje. Skirtinguose miesto rajonuose kauniečius džiugins gyvo garso melodijos ir pusšimčio skirtingų instrumentų kuriami koncertinės įstaigos „Kauno Santaka“ festivalio „BandFest Kaunas 2021“ programos garsai.

Be to, planuojama atidengti net tris gatvės piešinius dedikuotus menui. Vienas iš jų bus skirtas šokio teatrui „Aura“ (Nemuno g. 20 a.),  kitas – Kauno simfoniniam orkestrui (Mickevičiaus g. 28), o trečiasis – nuo 1967 metų leidžiamam kultūros bei meno žurnalui Nemunas (Kęstučio g. 62).

Naujausią informaciją apie miesto gimtadienį sekite Kauno savivaldybės socialiniuose tinkluose – feisbuke ir instagrame!

Visa šventinė programa: bit.ly/kaunas-svencia

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas