Kaunas plečiasiKauniečiams redakcijaVideoKaunas – paveldosaugos pirmūnas

Kauniečiai ir miesto svečiai vis dažniau pastebi, kad Kaunas sparčiai atsinaujina. Atsiranda vis daugiau patrauklių lankytinų vietų, o tos, kurios buvo pamėgtos nuo seno – atnaujina savo veidus. Kauno savivaldybės kuriama laida “Kaunas Auga” pasakoja apie tris šviežiausiai atnaujintus Kauno objektus.  Jiesios arba dar kitaip vadinamas Napoleono piliakalnis Ekspertų patarimai kaip įveikti sudėtingiausius pabėgimų kambarius 2019 lapkričio 19 Būsto remontui 2019 lapkričio 19 Kaip Kalėdas pasitikti lieknesniems ir gražesniems? 2019 lapkričio 18 Įveikta mirtina liga...
Donata Zabulionė Donata Zabulionė2019 spalio 28

Kauniečiai ir miesto svečiai vis dažniau pastebi, kad Kaunas sparčiai atsinaujina. Atsiranda vis daugiau patrauklių lankytinų vietų, o tos, kurios buvo pamėgtos nuo seno – atnaujina savo veidus. Kauno savivaldybės kuriama laida “Kaunas Auga” pasakoja apie tris šviežiausiai atnaujintus Kauno objektus. 

Jiesios arba dar kitaip vadinamas Napoleono piliakalnis

Archeologų duomenimis šis piliakalnis buvo supiltas maždaug XIV amžiuje, o 1812 metais nuo jo, savo per Nemuną besikeliančius karius stebėjo pats Napoleonas. Anksčiau ši vieta buvo apleista, bet dabar Napoleono kalnas sutvarkytas, šabakštynai nebetrukdo gėrėtis šia puikia panorama, įrengtas informatyvus stendas. Taip pat patogūs laiptai, kurie turi ir naktinį apšvietimą, tikrai reprezentatyvi vieta atsivesti ir svečių iš užsienio. Jei būsite netoliese būtinai užkopkite! 

Baltoji gulbė – Kauno rotušė

Pernai buvo užbaigta Rotušės bokšto rekonstrukcija ir dabar čia gali patekti visi norintys. Didžioji dalis Kauno Rotušės erdvių bus atverstos visuomenei, įrengti liftai, kad jas galėtų pasiekti visi smalsuoliai, o ekspozicija turės kuo  nustebinti net ir visko mačiusius. Ir tai dar ne viskas! Šiuo metu yra rengiamas projektas, kad Kauno Rotušė taptų moderniausiu muziejumi visoje šalyje. Jau po naujų metų bus skelbiamas konkursas rangovui ir čia prasidės darbai, tad jau visai netrukus Kaunas turės naują muziejų. 

T. Vaižgantas ir jo Kaukas

Paveldosauga Kaune tai ne tik pastatai ir lankytinos vietos, tai daug daugiau. Labai džiugu, kad Kaunas savo istorijai skiria tiek daug dėmesio. Įvardijant tiksliai, Kaunas yra labiausiai paveldosauga besirūpinantis miestas iš visų šalies miestų. Tai sutvarkyti pastatų fasadai, fortai, nepamirštamos ir istorinės asmenybės. 

Daugiau apie auganti Kauną skaitykite čia.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up