Kauniečiams redakcijaVideoKaunas – paveldosaugos pirmūnas

Kauniečiai ir miesto svečiai vis dažniau pastebi, kad Kaunas sparčiai atsinaujina. Atsiranda vis daugiau patrauklių lankytinų vietų, o tos, kurios buvo pamėgtos nuo seno – atnaujina savo veidus. Kauno savivaldybės kuriama laida “Kaunas Auga” pasakoja apie tris šviežiausiai atnaujintus Kauno objektus.  Jiesios arba dar kitaip vadinamas Napoleono piliakalnis Gyvenimo būdas Kikbokso čempionas Sergej Maslobojev dalinasi savo vyriškumo ritualais 2020 28 vasario Įmonės Kaune pristatoma išskirtinė pramoga griliaus vakarėlio fanams! 2020 27 vasario Archeologų duomenimis šis...
Donata Zabulionė Donata Zabulionė2019 28 spalio

Kauniečiai ir miesto svečiai vis dažniau pastebi, kad Kaunas sparčiai atsinaujina. Atsiranda vis daugiau patrauklių lankytinų vietų, o tos, kurios buvo pamėgtos nuo seno – atnaujina savo veidus. Kauno savivaldybės kuriama laida “Kaunas Auga” pasakoja apie tris šviežiausiai atnaujintus Kauno objektus. 

Jiesios arba dar kitaip vadinamas Napoleono piliakalnis

Archeologų duomenimis šis piliakalnis buvo supiltas maždaug XIV amžiuje, o 1812 metais nuo jo, savo per Nemuną besikeliančius karius stebėjo pats Napoleonas. Anksčiau ši vieta buvo apleista, bet dabar Napoleono kalnas sutvarkytas, šabakštynai nebetrukdo gėrėtis šia puikia panorama, įrengtas informatyvus stendas. Taip pat patogūs laiptai, kurie turi ir naktinį apšvietimą, tikrai reprezentatyvi vieta atsivesti ir svečių iš užsienio. Jei būsite netoliese būtinai užkopkite! 

Baltoji gulbė – Kauno rotušė

Pernai buvo užbaigta Rotušės bokšto rekonstrukcija ir dabar čia gali patekti visi norintys. Didžioji dalis Kauno Rotušės erdvių bus atverstos visuomenei, įrengti liftai, kad jas galėtų pasiekti visi smalsuoliai, o ekspozicija turės kuo  nustebinti net ir visko mačiusius. Ir tai dar ne viskas! Šiuo metu yra rengiamas projektas, kad Kauno Rotušė taptų moderniausiu muziejumi visoje šalyje. Jau po naujų metų bus skelbiamas konkursas rangovui ir čia prasidės darbai, tad jau visai netrukus Kaunas turės naują muziejų. 

T. Vaižgantas ir jo Kaukas

Paveldosauga Kaune tai ne tik pastatai ir lankytinos vietos, tai daug daugiau. Labai džiugu, kad Kaunas savo istorijai skiria tiek daug dėmesio. Įvardijant tiksliai, Kaunas yra labiausiai paveldosauga besirūpinantis miestas iš visų šalies miestų. Tai sutvarkyti pastatų fasadai, fortai, nepamirštamos ir istorinės asmenybės. 

Daugiau apie auganti Kauną skaitykite čia.

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up