MiestasKaunas nusiteikė spręsti vieną didžiausių Lietuvos problemų

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 11 balandžio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kaunas nusiteikė spręsti vieną didžiausių Lietuvos problemų – savižudybių problemą. Antradienį tarybos posėdžio metu buvo patvirtinta ilgalaikė savižudybių prevencijos programa.

Ją ruošiant buvo pasitelkti įvairiausi savo sričių specialistai – politikai, visos nevyriausybinės organizacijos (NVO), mokslininkai bei sveikatos įstaigų atstovai.

„Šios analizės metu paaiškėjo, jog pačioje sudėtingiausioje situacijoje žmogus neretai yra paliekamas vienas, „pametamas“, t. y. išėjęs iš ligoninės po bandymo žudytis jis paliekamas likimo valiai. Todėl mūsų darbo grupės ir specialistų užduotis buvo sukurti veiksmų planą ir žingsnių seką, kaip turi veikti skirtingas institucijas vienijanti sistema“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Donatas Večerskis.

Tarybai patvirtinus Kauno savižudybių prevencijos modelį, nuo šiol bus laikomasi „atvejo vadybos“ principo. Vadinasi, už konkretų žmogų bus atsakingas konkretus asmuo, kuris turės užtikrinti, kad žmogus neliks be pagalbos.
Taip pat bus atitinkamai paruošti „vartininkai“ t. y. žmonės, kurie pirmiausia susiduria su nusižudyti bandančiais žmonėmis ar su nusižudžiusiųjų aplinka.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Greitosios pagalbos personalas, policininkai ar priimamajame dirbantys žmonės taip pat žinos esminius žingsnius, kaip turi būti elgiamasi, kaip atpažinti rizikos zonoje esančius, kam turi būti perduodama informacija ir panašiai. Bus užtikrinta, kad žmogus pagalbą gautų savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Parengtos veiksmų matricos pritaikytos dviem žmonių grupėms: pilnamečiams ir nepilnamečiams, jose nurodoma, kaip turi būti pasiūloma pagalba, ką reikia daryti, jeigu asmuo atsisako tokios pagalbos ir pan.

„Kuriant šias matricas, Kaunas patirties sėmėsi iš kitų Lietuvos miestų (Kupiškio ir Vilniaus) bei užsienio šalių, todėl tikimės, jog, į savo strategiją sudėję pačius geriausius pavyzdžius, per artimiausius trejus metus visi kartu pasieksime skaudžių netekčių skaičiaus mažėjimo, o pagalbos laukiantys sulauks jos tinkamu metu ir profesionalios“, – teigė D. Večerskis.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Tarp penkių didžiųjų Lietuvos miestų Kaunas yra antroje vietoje pagal savižudybių skaičių. Nuo 2010 metų Kauno mieste nusižudė 414 žmonių.

Kasmet Lietuvoje per metus nusižudo apie 1000 žmonių.

Šaltinis: lietuve.lt

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x