Connect with us

Miestas

Kaunas nusilenkė trims drąsioms moterims

Paskelbta

Violeta, Jūratė ir Kornelija – šios trys moterys praėjusį savaitgalį sulaukė tūkstančių kauniečių plojimų. Kauno savivaldybės vykdytos socialinės kampanijos „Tai buvo geriausias sprendimas mano gyvenime“ herojėmis tapusios globėjos buvo apdovanotos Valstybės dienos proga surengtoje šventėje.

„Tai yra trys drąsios moterys, kurios ne tik ryžosi priglausti tėvų netekusius vaikus, bet ir sutiko savo pavyzdžiu paskatinti kitus kauniečius pasvarstyti apie globą. Šios moterys ėmėsi labai svarbios ir kilnios misijos, už kurią visų kauniečių vardu noriu joms padėkoti“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Simboliška, bet iškilminga apdovanojimų ceremonija vyko Globėjų dienos išvakarėse. Kaip tik šią šventinę dieną savo darbą baigė du mėnesius prekybos centre „Akropolis“ veikusi konsultacinė erdvė „Pastogė“. Joje kauniečiai ir miesto svečiai galėjo jiems patogiu metu užsukti pasikalbėti vaikų globos klausimais. Čia dirbo tiek profesionalūs konsultantai, tiek realūs globėjai, todėl žmonės galėjo gauti visapusišką informaciją ir iš teorinės, ir iš praktinės pusės.

Vaikų globa rūpi visiems žmonėms

Nors socialinės kampanijos „Tai buvo geriausias sprendimas mano gyvenime“ herojėmis tapusios moterys, kaip ir jų istorijos, yra skirtingos, jas visas vienija gyvenimo prasmės paieškos bei noras pasidalinti savo meile, rūpesčiu ir namais.

„Patikėkite, savo istoriją norėjosi papasakoti ne dėl žinomumo ar garbės siekio. Tai mes darėme, nes tikime, kad pozityvios istorijos uždega kitus. Esame paprasti, jautrūs žmonės, kurie kažkada nepabūgo visų sklandančių mitų ir priėmė sprendimą į savo namus ir širdis priimti tuos, kuriems mūsų reikėjo labiausiai“, pasakojo Violeta Bukmanienė.

Jos žodžius patvirtina ir informacija apie prekybos centre veikusio stendo lankytojus. Pokalbiuose dalyvavo įvairaus amžiaus, tiek vieniši, tiek šeimas ir biologinius vaikus jau turintys kauniečiai. Nors dauguma jų buvo moterys, bet ir pasitaikydavo vyrų.

„Pati augau sudėtingomis sąlygomis, o sukūrus savo šeimą visada kirbėjo mintis padėti panašaus likimo vaikams ir įrodyti pasauliui, kad nesvarbu kokiomis sunkiomis sąlygomis prasideda žmogaus gyvenimas, kiekvienas iš mūsų galime būti laimingi ir sėkmingi ateityje. Globojamo vaiko pokyčiai – tai didžiulė varomoji jėga, tarsi pagrindas šios gražios misijos“,– apie pasirinkimą kalbėjo kita globėja Jūratė Basevičienė.

„Mūsų visuomenė yra pakankamai jautri, bet nelinkusi priimti sprendimų. Dažniausiai Lietuvoje pradedama jautriai reaguoti tik atsitikus nelaimėms. Žmonės stebi, seka nutikusius įvykius, skaito straipsnius, komentuoja, žiūri laidas, bet trūksta suvokimo, jog kiekvienas iš mūsų privalo pasistengti, kad tokių atvejų būtų kuo mažiau. Todėl kviečiu kiekvieną apsvarstyti, kaip mes, paprasti žmonės, galime padėti tiems, kam mūsų pagalbos reikia labiausiai. Kviečiu neatstumti ir neatsiriboti, o priimti, padėti, pasidalinti savo gerumu. Kaune jau matome didelį palaikymą tokioms iniciatyvoms, tad belieka nesustoti ir dirbti visiems išvien“, – ragina globėja Kornelija Jakštaitė.

Tai tik pradžia

„Visus tuos du mėnesius stengėmės nelaukti žmonių, o eiti pas juos patys. Vienas didžiausių konsultacijų tikslų buvo vaikų globos žinomumo didinimas. Kitaip tariant visuomenės švietimas. Kvietėme pasikalbėti apie vaikus, apie tai kaip mes visi galime padėti be artimųjų globos likusiems ir dėl to kenčiantiems vaikams. Per visą kampaniją įvyko daugiau nei 400 konsultacijų. Iš jų 200 žmonių realiai susidomėjo galimybe tapti globėjais. Tokie rezultatai džiugina ir yra varomoji jėga nesustoti“, – kampanijos rezultatus komentavo Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Socialinės kampanijos „Tai buvo geriausias sprendimas mano gyvenime“ herojų istorijos ne tik padidino vaikų globos žinomumą, bet taip pat sustiprino teigiamą globėjų įvaizdį.

„Mūsų organizacija jaučia žmonių susidomėjimą vaikų globa tiesiogiai. Todėl žinome, kad judame teisingu keliu ir nežadame sustoti. Eisime ten, kur renkasi jautrūs ir pilietiški žmonės. Todėl kviečiu visus rugpjūčio 24 d. į „Laisvės pikniką 2019. Idėjų festivalį“, kuriame būsime ir mes. Kalbėsime apie vaikus, apie tėvus, apie namus ir saugią vaikystę, apie tai kaip kiekvienas iš mūsų galime padėti, kad kuo daugiau laimingų žmonių augtų mūsų valstybėje“, – ragino Vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorė Gražina Didžbalienė.

Daugiau informacijos galima rasti internete – http://sprendimas.kaunas.lt

Kauno miesto savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau
Spauskite norėdami komentuoti

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Miestas

Kviečiame registruotis į Anthropos.lt dirbtuves bibliotekoje

Paskelbta

Kauno apskrities viešoji biblioteka, įgyvendindama tarptautinį projektą „Green Bridges“, kartu su taikomosios antropologijos asociacija „Anthropos.lt“, liepos 22 dieną 18 val. kviečia jau į antrą suneštinį pikniką-dirbtuves „Maistas ne(be)maistas. Maistas antropologiškai ir švaistymo problema“!

Piknike-dirbtuvėse ir pasikalbėsime apie antropologinį požiūrį į maistą ir maisto švaistymą. Gvildensime klausimą, koks maistas laikomas valgomu arba nevalgomu. Kodėl tai, kas valgoma vienuose pasaulio kraštuose, kituose nelaikoma maistu? Kodėl nevalgome visko, kas nenuodinga? Diskutuosime, kokią įtaką mūsų mintys apie maistą daro maisto išmetimo praktikoms ir kokios to pasekmės mūsų planetai.

Dirbtuvių rengėjai prašo atsinešti savo mėgstamą sumuštinį ar užkandį, taip pat pledą atsisėsti.

Susitinkame 18 val. prie bibliotekos laiptų. Jei oro sąlygos leis, dirbtuvės vyks pievoje prie bibliotekos, kitu atveju susibursime bibliotekos viduje. Vietų skaičius ribotas, todėl prašome registruotis elektroniniu paštu renginiai@kvb.lt arba telefonu (8 37) 32 44 17.

Dirbtuvės yra dalis tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos. „Green Brigdes“ komanda, siekdama iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatindama bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką ir artimą gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos informacija

Skaityti toliau

Lietuva

Keleivių vežėjai vertina pirmą mėnesį po pilno veiklos atnaujinimo

Paskelbta

Birželio viduryje „Kautra” informavo atnaujinusi 95% savo tarpmiestinio pervežimo reisų. Praėjus mėnesiui vežėjai dalinasi įžvalgomis kaip pasikeitė keliautojų įpročiai, kurios kryptys atsigavo greičiau, kurių reisų dar laukiama.
„Bandome į situaciją žiūrėti pozityviai. Džiugu, kad neliko apribojimų kelionėms autobusais. Ne taip pozityviai nuteikia pasikeitę gyventojų įpročiai. Vyresni keleiviai išlieka mažiau mobilūs. Daugiau žmonių įsisavino nuotolinį darbą ar mokslą. Deja, mūsų darbui tai atsiliepia neigiamai. Kol kas į autobusus sugrįžo du trečdaliai keleivių jei lyginsime su praėjusiais metais”, – pasakojo „Kautros” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.
Pavasarį tik atnaujinus tarpmiestinį susisiekimą, anot vežėjų, populiariausi maršrutai buvo į sostinę. Dabar situacija keičiasi – reisai į sostinę yra tie, kurie sunkiausiai sugrįžta į prieš metus buvusią situaciją.
„Tai stebina, nes po karantino Vilniaus kryptis buvo pirmaujanti. Vis tik reisų buvo mažiau, konkurencija taip pat buvo mažesnė. Siejame tai ir su sumažėjusia mokslų apimtimi. Kalbu ne tik apie studentus, bet ir įvairių kursų, tobulinimosi programų dalyvius. Dabar didžiajai daliai ugdymosi persikėlus į nuotolinį mokslą šių keleivių bent laikinai netekome. Jaučiame, kad žmonių, įmonių įpročiai pasikeitė”, – minėjo L. Skardžiukas pridūręs, kad po karantino keleivių mažiau vyksta taip pat Šilalės, Skuodo, Joniškio kryptimis.
Didžiausias keleivių srautas į pajūrį
Pasak vežėjų atstovo daugiausiai keleivių šiuo metu vyksta pajūrio kryptimi. Minima, kad į pajūrį eismas organizuojamas tokiomis pat apimtimis kaip ir 2019 metų vasarą.
„Važiuojame tiek pat reisų kaip ir pernai, autobusai važiuoja tokie pat, kad ir štai į Nidą keliauja dviaukštis autobusas. Vis tik keleivių skaičius neatitinka praėjusių metų. Nors pasiūla yra tokia pati, keleivių sulaukiame apie 80% srauto lyginant su praėjusiu sezonu”, – pasakojo pašnekovas.
Vežėjai mini, kad po karantino pasikeitė ir bilietų pirkimo tendencijos – keleiviai rečiau perka bilietus kasose, o internetinės bilietų prekybos skaičiai grįžta į įprastas vėžes.
„Pardavimai bilietų kasose atsigauna sunkiai. Jei kalbėtume procentais tai būtų apie 55% iki tol buvusių pardavimų stotyje. Elektroninė prekyba tarpmiestiniais bilietais galima sakyti sugrįžo į įprastus skaičius – svyruoja tarp 90-100% lyginant su praėjusiais metais. Deja to negalėčiau pasakyti apie tarptautinį susisiekimą – kol kas internetu parduodama apie 20% bilietų, lyginant su 2019 metų vasara. Tam įtakos turi vis dar ribojamas keliavimas tarp šalių, žmonių atsargumas.
Manau  keleiviai per karantiną pakeitė savo įpročius, juos kiek paveikė ir viešoje erdvėje girdimas skatinimas įsigyti prekes ar paslaugas internetu, vengti atsiskaitinėjimo grynaisiais. Taip pat prie didesnio pirkimo internetu manau prisidėjo ir mobiliosios programėlės autobusubilietai.lt atsiradimas”, – kalbėjo Kauno autobusų stoties vadovė Laima Pakusienė.
Pradžioje daugiau siuntų nei keleivių 
Pavasarį atnaujinę darbą vežėjai minėjo, kad pradžioje tikisi, jog siuntų pervežimas leis atsistoti ant kojų.
„Pradžioje tikrai buvo daugiau siuntų nei keleivių. Jei į autobusus šiuo metu sugrįžo du trečdaliai keleivių, tai siuntų apimtys šiuo metu yra pasiekusios 90% apimčių lyginant su praėjusiais metais. Karantinas be abejo padarė žalos – reikėjo susigrąžinti klientus, kuriuos praradome per kelias savaites kuomet buvome sustabdę darbą. Vis tik buvo proga ir atrasti naujų. Šiuo metu terminalai visoje šalyje yra atnaujinę darbą. Įdomu pastebėti, kad padaugėjo atsiskaitymų kortelėmis. Klientai kaip įprato per karantiną taip ir liko”, – pasakojo „Siuntos autobusais” vadovė Indrė Ūsaitė – Šlenderienė pridūrusi, kad vasaros metu viena iš populiariausių siuntų yra dviračiai.
Anot vežėjų atstovų autobusai ir toliau yra dezinfekuojami bei vėdinami prieš ir po reiso. Autobusuose prie įėjimo durų keleiviams sumontuoti dezinfekatoriai.
Šaltinis: ELTA
Skaityti toliau

Miestas

Kauno „Žalgirį“ palieka ir Z. LeDay (video)

Paskelbta

Kauno „Žalgirio“ komandoje praėjusį sezoną puikiai rungtyniavęs ir savo vertę pakėlęs Zachas LeDay keliasi į kitą Europos komandą.

Amerikietis pasinaudojo sutartyje su „Žalgiriu“ numatyta galimybe išvykti. Kauno „Žalgiriui“ naujoji krepšininko komanda sumokės išpirką.

Praėjusią vasarą iš Pirėjo „Olympiacos“ komandos į Kauną persikėlęs 26-erių metų aukštaūgis sezono metu padarė didelę pažangą ir tapo vienu svarbiausių komandos žaidėjų.

Eurolygoje per 22 aikštėje praleidžiamas minutes Z. LeDay vidutiniškai pelnydavo po 11,8 taško, atkovodavo po 4,7 kamuolio, atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą ir rinkdavo po 13,2 naudingumo balo.

Lietuvos krepšinio lygoje žalgirietis žaisdavo beveik 6 minutėmis trumpiau, bet vis tiek fiksavo 11 taškų, 4,2 atkovoto kamuolio bei 14,6 naudingumo balo per rungtynes vidurkius.

Šią vasarą Kauno „Žalgiris“ jau taip pat atsisveikino su Edgaru Ulanovu bei trenerių štabo nariais: Šarūnu Jasikevičiumi, Dariumi Maskoliūnu, Tomu Masiuliu ir Justinu Grainiu. Sutartis su komanda sudarė Tomas Dimša, Steve‘as Vasturia ir Marekas Blaževičius, o Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius ir toliau rungtyniaus „Žalgiryje“.

zalgiris.lt informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi