Kultūra

Kaunas kvies keliauti „Modernaus meno keliais“ – nuo apleistų laiptinių iki Šančių kareivinių

0

Kauno modernaus meno fondas įsiliedamas į „Kaunas 2022 kultūros sostinė“ programą kvies keliauti „Modernaus meno keliais“ ir pažinti iškilius Kaune kūrusius vėlyvojo modernizmo menininkus – tapytojus.

Įgyvendindamas projektą „Modernaus meno keliais“ Fondas suteiks galimybę pažinti ypatingą miesto kultūros istorijos etapą, kuriame kūrė tokie tapybos meistrai, kaip R. Jankauskas-Kampas, A. Vaitkūnas, V. Povilaitis, L. Drazdauskaitė, N. Arbitblatas ir kt.

Kauniečiai ir miesto svečiai, keliaudami pėsčiomis arba autobusu su menininkais susipažins virtualiai apžiūrėdami jų kūrybą (išskirtiniais atvejais ir gyvai) ir skaitydami biografijas, taip pat apsilankydami tapytojų gyvenamojoje ar kūrybinėje aplinkoje.

Visi norintieji bus pakviesti pasivaikščioti po „vaitkūniškas“ apleistas laiptines ir sodus, kitu žvilgsniu pažvelgti į Aleksoto kalną ir Šančių kareivines, atrasti A. Samulio Vaisių gatvę ir J. Tūbelio vilą, pajausti tapytojų dirbtuvių aurą ir pamatyti „baltąją obelį“.

Kaip sėkmingai išlaikyti matematikos egzaminą

Keliaudami „Modernaus meno keliais“, miestiečiai ir miesto svečiai galės ne tik pasivaikščioti Fondo pasiūlytu maršrutu, bet ir pasinaudoti specialiai sukurtais stendais su QR kodais ir virtualiu žemėlapiu – šiose nuorodose bus gausu iliustratyvių nuotraukų, garso įrašų ir įtraukiančių tekstų lietuvių ir anglų kalbomis apie lankomas vietas, menininkus, jų kūrybą. Keliauti „Modernaus meno keliais“ Fondas kvies grupėmis su gidu arba savarankiškai.

Kitąmet Kaunas ir Kauno rajonas pakvies į daugiau nei 300 kultūros įvykių.

Nuotraukose:
Tapytojų darbai: A.Vaitkūnas / Interjeras apleistame sode, R. Jankauskas / Kampas
Kauno vaizdai: fotografas Andrius Aleksandravičius

Daugiau informacijos:

Namai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra