Lietuvoje dirbantys kelionių ekspertai vienbalsiai teigia, kad ši vasara – tai pats geriausias laikas įgyvendinti svajonę pailsėti užsienio kurorte ar nukeliauti į egzotinę šalį. Tokių žemų kelionių kainų mūsų šalyje nepamenama, teigia „Kelionių panoramos“ vadovė Kristina Graužinienė. Lietuvoje nuožmiai konkuruojant didiesiems kelionių operatoriams, šiemet susiklostė unikali situacija – nepaisant artėjančio atostogų sezono, kelionių kainos ne auga, o krinta. Be to, kai kurias keliones šiemet galima įsigyti iki 3 kartų pigiau, nei pernai, o taupiesiems savaitės poilsis pietuose gali susirasti kainuoti iki 200 еurų.

Lietuviai laimi iš aršios kelionių operatorių kovos  

„Susiklostė neregėta situacija: Lietuvoje pradėjus veikti dar keliems dideliems kelionių organizatoriams, smarkiai išaugo kelionių pasiūla, o kainos muša žemumo rekordus, –  apie situaciją rinkoje pasakoja K. Graužinienė.  – Tiems, kas ilgą laiką taupė išsvajotai kelionei ar poilsiui prabangiame kurorte, šiemet susiklostė ypač palanki situacija.“

Paslaugų paketą „viskas įskaičiuota“ galima rasti ir už 200 eurų

« 1 5 »
« 1 11 »

Ekspertės pastebėjimu, šie metai išsiskiria tuo, kad įsibėgėjant atostogų sezonui kainos toliau linkusios mažėti. Padaugėjo nebrangių, tačiau šiltą ir patogų poilsį garantuojančių pasiūlymų. „Šiemet pailsėti pietų kurorte galės ir tie žmonės, kurie kelionei galėtų skirti tik 200 eurų. Ir ši kaina apims ne tik skrydžio ir viešnagę viešbutyje, bet ir maitinimo kompleksą „viskas įskaičiuota““, –  apie palankiausius pasiūlymus kalba K. Graužinienė. Kelionių ekspertės teigimu, šį sezoną jau būta atvejų, kai toks kelionės pasiūlymas vienam šeimos nariui tekainavo 164 eurų. „Tie, kam atostogaujant nebūtina didelė prabanga ir pakanka kuklesnių viešbučių sąlygų, šiemet gali pailsėti išskirtinai pigiai“, – sako K. Graužinienė.

Triskart pigesnis poilsis „penkių žvaigždučių“ prabangoje

Dar didesnis siurprizas laukia keliautojų, kuriems patinka ilsėtis prabangiai, itin aukštos kategorijos viešbučiuose ir „viskas įskaičiuota“ sąlygomis. „Populiariuose Turkijos kurortuose poilsis penkių žvaigždučių viešbučiuose vasarą kainuodavo apie tūkstantį eurų vienam žmogui. Tačiau šiemet tuose pačiuose viešbučiuose galima rasti pasiūlymų, kainuojančių triskart pigiau – net ir už 300 eurų. Ir šios sąlygos galioja tik perkantiems keliones Lietuvoje, nes aktyviai konkuruojantys kelionių organizatoriai stengiasi užpildyti ir išparduoti dar žiemą užsakytus reisus bei viešbučius“, –  aiškina K. Graužinienė.

« 1 5 »
« 1 11 »

Verta pasitikrinti – sutaupytos sumos gali pakakti egzotinei kelionei 

Pernai ir šiemet į Lietuvos rinką atėjus net keliems naujiems kelionių operatoriams, smarkiai išsiplėtė kelionių krypčių pasirinkimas. Kaip pasakoja kelionių agentūros vadovė, nors labiausiai lietuvių pamėgtomis kryptimis išlieka Turkija, Graikija, Italija ir Ispanija, šiemet kaip niekad padaugėjo naujų galimybių. Pavyzdžiui, atsirado patrauklių pasiūlymų į Zakintо ar Korfu salаs.

Be to, žymiai geresnėmis sąlygomis galima nuvykti ir į tolimesnę kelionę, pvz. Madagaskarą ar Tailandą. Tokiems keliautojams ekspertė pataria suskubti palyginti skirtingų agentūrų siūlomas kainas. Jos vertinimu, gali atsitikti, kad būtent šie metai pasižymės palankiausiomis kainomis, o kitais metais į kainų karą kelionių organizatoriai leisis gerokai atsargiau.

Kainų analizė negailestinga: atostogauti Lietuvoje kainuos brangiau   

« 1 5 »
« 1 11 »

„Kalbant paprastai, šiemet dėl didelės pasiūlos ir labai mažų kainų tiesiog neapsimoka organizuoti kelionę patiems. Skrydžių bilietų ir nakvynių kainos, siūlomos kelionių organizatorių, gali būti kone dvigubai palankesni, nei perkant savarankiškai“, – pasakoja kelionių ekspertė.

Ji taip pat pažymi, kad šiemet poilsio kaina užsienio kurorte su garantuota saule ir šiluma kaip niekad smarkiai konkuruoja su kainomis Lietuvos pajūryje: „Nors labai vertinu mūsų šalies kurortus prie Baltijos jūros, kainų analizė yra negailestinga – pailsėti Lietuvoje šiemet gali kainuoti gerokai brangiau, nei išvykus.“

Pataria išlikti atidiems ir teirautis daugiau kelionių variantų

Nepaisant palankios progos leistis į keliones, ekspertė visais atvejais pataria atidžiai susipažinti su sutarties sąlygomis. „Net tuo atveju, jei dėl vienų ar kitų priežasčių kelionių organizatoriai negalėtų pasiūlyti jūsų pasirinktos kelionės, drąsiai klauskite kitų variantų – šiemet jų bus pasiūlyta kaip niekad gausiai“, – reziumuoja K. Graužinienė.

Daugiau informacijos: 

Kristina Graužinienė, „Kelionių panoramos“ direktorė
+370 687 11514, kristina@kelioniupanorama.lt