Rūta Janutienė ir Evelina Geležiūnienė aptaria viešuosius apsaugos priemonių pirkimus: kiek ir kokiomis kainomis buvo nupirkta apsauginių kaukių, respiratorių ir kitų priemonių?

„Pirmą kartą per 30 valstybės valdymo metų mes nusprendėme, kad žmogus yra brangesnis negu milijardas“ – kandžią pastabą pateikia žymi žurnalistė R. Janutienė. Moteris priduria, jog Lietuvos žiniasklaida klaidingai įvardino CNN portale paminėtą eksperimentinį vaistą. Tai – tas pats „Remdesiviras“, anksčiau jau taikytas „Ebola“ viruso protrūkio metu.

Taip pat pranešama, kad Danijoje vaikai jau grįžta į darželius, nors ten žaidimų aikštelės vis dar aptvertos apsaugine juosta. Į tai danų tautybės piliečiai žvelgia įtariai, neskubama grįžti prie įprasto gyvenimo. Kinija, tuo tarpu, atvėrė vidaus sienas, tačiau šios šalies gyventojai privalo su savimi nešiotis brūkšninį kodą. Registruotas brūkšninis kodas yra apsaugos priemonė – jis įrodo, kad pastaruoju metu žmogus neturėjo kontakto su užsikrėtusiais asmenimis ir pats nekarščiuoja.

Evelina Geležiūnienė pateikia statistiką: respiratorių iš biudžeto per tarpininkus nupirkta už 10 551 385 eurų; kaukių – 3 492 679 eurų, tai reiškia, jog turime  4 341 571 vnt. respiratorių ir 9 033 832 vnt. kaukių. Kyla klausimas – kas visas šias kaukes sunešios?

« 1 5 »
« 1 11 »

E. Geležiūnienė juokauja, kad pasibaigus karantinui reikėtų surengti apdovanojimus ir „auksinį respiratorių“ įteikti brangiausiai Lietuvoje šią apsaugos priemonę pardavusiai įmonei. Iš pirmosios vietos nesitraukia UAB „Skirgesa“, ši įmonė respiratorių pardavė už 21 eurą. Kinijoje šios prekės kaina yra 1 euras 35 centai.

Įdomus faktas: apsaugines kaukes ir respiratorius taip pat pardavinėjo Panevėžio rajone esantis Bistrampolio dvaras, dvaro savininkas yra kunigas Rimantas Gudelis. Jis, palyginimui, kaukes pardavinėjo už 60 ct./vnt. Kinijoje šios prekės kaina yra 32 euro centai.

Žurnalistės taip pat kelia klausimą: kodėl viešumoje tapo privaloma nešioti apsaugines priemones būtent tada, kai UAB „Maxima“ įsigijo 1,5 mln. vienetų vienkartinių kaukių? Ar tai – sutapimas?

« 1 5 »
« 1 11 »

Kviečiame žiūrėti visą pokalbį:

LRT.lt nuotrauka

4.2 5 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
7 Komentarų
Naujausi
Seniausi Labiausiai balsuojami
Inline Feedbacks
View all comments
Gudė

Čia kaip pažiūrėsi. Mūsu 3 milijonai – tai po 3 kaukes žmogui. Netaip jau ir daug. Prikiša maksimą darant biznį, bet kaukėmis prekiavo ir prekiauja beveik visos parduotuvės. Nenorit duoti uždirbti – siūkit pačios. Sutinku kad kaukės užkniso, bet taisyklės yra taisyklės ir jų privalu laikytis.

VIlius
Janina

Visa kaukės kaina : 0,60eur.+250,00eur.bauda(jei nupliso kaukės virvutė)=250,60eur . O kaip veikia kaukę,tai jau tyliu.

Tadas Blinda

Jūsų tekste yra gramatinių klaidų. Naujas sakinys pradedamas didžiąja raide. Žodis nuplyšo (y ilgoji, š vietoje s). Paskutinis sakinys turėtų skambėti kitaip, pvz., apsauginė kaukė veikia arba neveikia. Būtų smagu ir informatyvu, jeigu pateiktumėte tam tikrus faktus. Neatitinka skaičiai: tai bauda 250, ar 250,60, ar dar kainavo kelionė į vaistinę, dujos maistui gaminti ir elektra telefonui, iš kurio pezate.

Linas

Nenuostabu. Tamsumas ir menkas išsilavinimas būdingas vatnykams 🙂

Don

Graziai veikia atkato aparatas Lietuvoje,be jokiu trukdziu.Ka Moka to neatimsi.Ir niekas nieko nebaudzia

fatyma

Ač niekaip nesuprantu kam tokius pinigus išmetė-nejau mes tokia turtingą šalis- tiek skurstančiu žmoniu….ką seimas darys su tomis kaukėmis