karščius, Karštis alina darbininkus ir mažina darbo našumą, Kaunieciams.lt

Karštis alina darbininkus ir mažina darbo našumą

0

„Darbo našumas per tokius karščius krenta kone dvigubai. Ir nieko nuostabaus. Kai taip kaitina, neįmanoma dirbti žvaliai“ – sakė statybų bendrovės „Avona“ vadovas Česlovas Zabarauskas.

Gauna tamsius akinius

Portalo „Kauniečiams.lt“ kalbinti statybų bendrovių atstovai tikino, jog imasi visų įmanomų priemonių, kad būtų apsaugota lauko sąlygomis plušančių darbininkų sveikata.

Bendrovės „YIT Lietuva“ personalo direktorė Nerilė Naprienė pabrėžė, jog bendrovėje vadovaujamasi Darbo inspekcijos pateiktomis rekomendacijomis.

„Esant karštoms dienoms, darbininkai per pertraukėles nukreipiami ilsėtis į vėsesnes patalpas, darbai organizuojami taip, kad pavyktų kuo ilgiau išvengti tiesioginių saulės spindulių. Statybos vadovai instruktuojami, kaip atpažinti saulės smūgio simptomus, darbininkams išduodami šviesesnės spalvos darbo rūbai bei tamsūs akiniai, saugantys nuo saulės“, – pabrėžė N.Naprienė.

karščius, Karštis alina darbininkus ir mažina darbo našumą, Kaunieciams.lt

Kartais dirba naktimis

„YIT Lietuva“ personalo vadovė atkreipė dėmesį, kad esant karštiems orams daromos dažnesnės pertraukėlės, į darbo vietas tiekiama daugiau geriamojo vandens.

„Esant poreikiui, koreguojame darbo laiką – jį ankstiname, arba keičiame į darbą naktimis, kai darbo sąlygos yra palankesnės. Tai labiau aktualu darbininkams, kurie dirba keliuose. Visose statybvietėse yra vaistinėlės su reikalingomis priemonėmis ir medikamentais“, – informavo „YIT Lietuva“ personalo direktorė.

Bendrovės „Virmalda“ vadovas Virginijus Rabačius sakė, jog svarbiausia darbininkus aprūpinti vandeniu, kad jie galėtų atgauti jėgas atsigerdami ir atsigaivintų apsipylę vėsia srove.

Slepiasi po stogu

Bendrovės „Kauno tiltai“ komunikacijos specialistė Ernesta Razbadauskienė informavo, kad darbininkai aprūpinami mineraliniu vandeniu, o darbai organizuojami taip, kad darbuotojai galėtų pakeisti vieni kitus ir dažniau pailsėti pavėsyje.

„Taip pat darbuotojams nuolat primename, kad net ir nejaučiant troškulio patartina gerti vandenį kas 15 minučių ir nepamiršti dėvėti galvos apdangalo“, – pasakojo dėmesį „Kauno tiltų“ atsovė.

karščius, Karštis alina darbininkus ir mažina darbo našumą, Kaunieciams.lt

Berndrovės „Avona“ vadovas pabrėžė, kad įsivyravęs karštis – sunkus išbandymas ir darbininkams, ir darbų organizatoriams.

„Turime objektų, kuriuose tenka dirbti ant stogo. Vidurdienį temperatūra ant stogo gali pasiekti ir 50 karščio. Suprantama, jog tokiomis slygomis dirbti neįmanoma ir draudžiama. Reikia gaudyti šešėlį, todėl vidurdienį lendame į vidų ir atliekame darbus patalpose“, – pasakojo statybų bendrovės „Avona“ vadovas.

„Kauniečiams.lt“