Connect with us

Naujienos

„Kantar TNS“ tyrimas: telekomunikacijų, draudimo ir LLRI nuomonės lyderiai didino apsukas

Paskelbta

Bankų ir prekybos tinklų nuomonės lyderiai mažina apsukas, tuo tarpu telekomunikacijos ir draudikai spurtuoja. Pernai komunikaciją taip pat ženkliai suaktyvino verslo asociacijos ir Lietuvos bankas. O į lyderio vietą pirmąsyk tyrimo istorijoje išsiveržė ne bankininkystės atstovas – Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, rodo metinis „Kantar TNS“ nuomonės lyderių tyrimas.

Bankai su 6672 citatomis ir prekybos tinklai (3005 citatos) vis dar gerokai atitrūkę nuo draudimo sektoriaus (1956) ir telekomunikacijų (1508). Kita vertus, atotrūkis mažėja dėl pastarųjų komunikacijos spurto: telekomunikacijos sektoriaus atstovų citatų 2017 metais padaugėjo 44 proc., draudikų – beveik trečdaliu (31 proc.), tuo tarpu bankininkų ir prekybos tinklų atstovų citatų sumažėjo atitinkamai 9 ir 5 procentais.

TOP20 nuomonės lyderių sąraše be bankininkystės ir prekybos tinklų atstovų – daugiau nei pusė citatų (52,5 proc. arba 4844 citatų) tenka kitų sričių ekspertams – LLRI, LB, LPK, LPĮA, LVK ir kitiems. Bankininkystės kalbėtojai TOP20 atsiriekė apie 39 proc. visų citatų, prekybos tinklų atstovai – apie 8 proc., o aktyviai komunikuojančio telekomunikacijos sektoriaus atstovai į nuomonės lyderių dvidešimtuką kol kas nepatenka. (Žr. prisegtą lentelę Nuomonės lyderių TOP20).

„Lygindami pastaruosius dvejus metus, pastebime, kad kompanijų top sąraše rokiruotės nežymios ir matome tas pačias bendroves – „Swedbank“, „Maxima“, SEB, „Danske Bank“, IKI. O pagal atskirus atstovus pokyčių daugiau: pvz., Ž. Šilėnas per praėjusius metus pakilo trimis pozicijomis ir atsidūrė pirmoje vietoje, turėdamas dešimtadalį visų TOP20 citatų. Jam užleido vietą ilgą laiką ten buvęs vienvaldžiu komentavimo lyderiu „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Komunikaciją gerokai suaktyvino Lietuvos bankas, Vitą Vasiliauską kilsteldamas per keturias pozicijas aukštyn, į trečiąją vietą sąraše. Gitanas Nausėda, SEB atstovas, penktadaliu sumažinęs savo citatų, smuktelėjo dviem pozicijomis žemyn ir atsidūrė ketvirtoje vietoje”, – reputacijos advokatų lentelės pokyčius komentavo Linas Spėčius, tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ komunikacijos analizės vadovas.

Vertinant reputacijos advokatų TOP20 pagal pasiektus kontaktus – pirmoje sąrašo vietoje vėlgi matome Ž. Šilėną, LLRI su 63,8 mln. kontaktų. Nuo jo kiek atsilieka – N. Mačiulis, „Swedbank“ (61,3 mln.), trečioje vietoje – G. Nausėda, SEB (46,4 mln. kontaktų). Toliau rikiuojasi B. Čaikauskaitė iš IKI, T. Povilauskas iš SEB ir V. Vasiliauskas iš LB (apie 40 mln. kontaktų).

„Pasiektų kontaktų įvertinimas mums rodo ne tik kiek kartų žiniasklaidoje kalbėtojai buvo cituoti – bet įvertina ir nuomonės lyderių matomumą ir pasiekiamas auditorijas. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, V. Vasiliauskas pernai buvo cituotas dažniau, bet buvo pastebimas mažiau negu, tarkime, G. Nausėda“, – skirtumus komentavo „Kantar TNS“ ekspertas.

Vertinant nuomonės lyderius pagal vienos citatos pasiektą kontaktų vidurkį, efektyviausiai komunikavo B. Čaikauskaitė iš IKI ir L. Vilimas, LPĮA – po 87,2 tūkst. kontaktų. Trečias eilėje D. Arlauskas, LVDK su 86,7 tūkst. kontaktų.

Augino nuomonės lyderystę ir per asmenines paskyras

Penki iš TOP20 sąraše esančių aukštose pozicijose nuomonės lyderių – Ž. Šilėnas, G. Nausėda, N. Mačiulis, Ž. Mauricas ir R. Grajauskas – aktyviai komunikavo ir asmeninėse „Facebook“ paskyrose socialiniais, ekonominiais ar politiniais klausimais. Itin aktyvus čia buvo Ž. Šilėnas – 227 įrašai per metus, G. Nausėda – 95.

Pernai pastebima ir didėjanti kalbėtojų koncentracija – nors bendras citatų skaičius nežymiai ūgtelėjo, cituotų atstovų skaičius sumenko vidutiniškai 6 proc. Labiausiai cituotų atstovų kiekį mažino telekomunikacijų (11 proc.), bankininkystės (8 proc.) ir draudimo sektoriai (3 proc.). Mažmeninės prekybos atstovų šiek tiek padaugėjo (2 proc.).

Cituojamų bankininkystės atstovų skaičius mažėja jau kelerius metus iš eilės – skaičiuojant nuo 2011 m. jų sumažėjo 45 proc. Kituose analizuotuose sektoriuose per ilgametę stebėseną tokių ženklių pokyčių nėra.

Skaityti toliau

Rajonas

Kauno rajone atvėrė duris privatūs senelių namai

Paskelbta

Antradienį Girininkų kaime (Kauno r., Rokų sen.) atidaryti 30-ties vietų senelių namai „Rokų gerovė“. Įstaigoje sukurta 18 darbo vietų. Senjorų namai įsikūrė rekonstruotame buvusios  mokyklos pastate, teritorijoje su dideliu kiemu, sodu ir krepšinio aikštele.

„Rokų gerovės“ namų direktorė Virginija Petrauskienė pasakojo, kad bendradarbiaujant su Kauno rajono savivaldybe buvo įgyvendinti du projektai, kuriuos finansavo Europos Sąjunga, Lietuvos vyriausybė bei savivaldybė, įdėta ir privačių lėšų.

Atnaujinus pastatą, įrengta 18 gyvenamųjų kambarių, užimtumo ir poilsio organizavimo patalpos, masažo ir procedūrų kabinetai, koplytėlė, administracinės patalpos, skalbykla, virtuvė, valgomasis, nedidelė biblioteka,  sanitariniai mazgai.

„Rokų gerovės“ kūrimas prasidėjo 2016 m., Kauno rajono savivaldybės tarybai pritarus projektui „Socialinių paslaugų infrastruktūra Kauno rajone“, pagal kurį įstaiga gavo beveik 131 tūkst. eurų ES paramos vidaus darbams. Buvo išgriautos nereikalingos ir įrengtos naujos pertvaros, apšiltintos grindys, pakeistas visas elektros tinklas, paklotos naujos vandentiekio, nuotekų, vėdinimo sistemos, atlikta pilna apdaila.

Vėliau viešoji įstaiga dalyvavo LEADER projekte ir gavo 230 tūkst. eurų paramos pastatui apšiltinti, pakeisti stogo dangą, sutvarkyti aplinką, įrengti saulės kolektorių vandeniui šildyti.

„Siekiame tapti inovatyvia, bendradarbiaujančia įstaiga, kurioje gera gyventi ir dirbti“, – tvirtino V. Petrauskienė.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad „Rokų gerovė“ tarnaus ne tik čia gyvenantiems seneliams, bet ir aplinkinių kaimų bendruomenei, įstaigoje planuojami rengti kino seansai, veiks bibliotekėlė, bus galima rengti sporto varžybas, mankštas. 60 proc. „Rokų gerovės“ darbuotojų – Kauno rajono gyventojai.

Atidaryme dalyvavusi Seimo narė Raminta Popovienė pastebėjo, kad senstančioje visuomenėje labai reikia įstaigų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės ir medicinos paslaugos.

„Gamtoje saulėtekis ir saulėlydis yra vienodai gražūs. Toks turėtų būti ir gyvenimas – su veržliai besiskleidžiančia jaunyste, branda ir ramia, oria bei saugia senatve“, – pritarė vicemeras Paulius Visockas.

Naujuosius senjorų namus pašventino Rokų Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas Virginijus Gražulevičius.

„Rokų gerovės“ direktorę V. Petrauskienę ir kolektyvą sveikino vietos bendruomenės atstovai, kolegos iš kitų socialinių įstaigų.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

COVID-19 protrūkis Kauno įmonėje: laukiama tyrimų rezultatų

Paskelbta

Kaune veikiančioje įmonėje „Hegelmann Transporte“ užfiksavus koronaviruso protrūkį, šiuo metu dedamos visos pastangos, kad situacija būtų suvaldyta. 

Kaip teigia Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras, pagrindinė užduotis šiai dienai – maksimaliai suvaldyti situaciją lokaliame koronaviruso židinyje. Tvirtinama, kad kol kas tai vyksta sklandžiai. „Laukiame naujausių tyrimų duomenų, kuriais vadovaudamiesi nedelsiant imsimės tolesnių veiksmų. Tyrimų rezultatus tikimės gauti artimiausiomis valandomis. Išsamių asmens duomenų apie tiriamus žmones teikti negalime, tačiau patvirtiname, kad be Uzbekijos Respublikos piliečių taip pat ištirta beveik pusšimtis ukrainiečių, dirbančių toje pačioje bendrovėje“, – komentuoja P. Keras.

P. Keras taip pat priduria, kad atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Kauno miesto meras šiandien kreipėsi į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su siūlymu parengti teisės aktą, kuriuo būtų numatytas privalomas asmenų, atvykusių iš trečiųjų šalių, ištyrimas mobiliuosiuose patikros punktuose dėl koronaviruso infekcijos. Taip pat siūloma įtvirtinti pareigą darbdaviams užtikrinti tinkamas apgyvendinimo sąlygas iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykusiems darbuotojams. Pasak Visvaldo Matijošaičio, tokie sprendimai padėtų toliau efektyviai valdyti epidemiologinę situaciją ir ženkliai prisidėtų užkertant kelią panašiems COVID-19 protrūkiams tiek Kauno mieste, tiek ir kitose šalies savivaldybėse.

 

Skaityti toliau

Lietuva

Mokiniams bus teikiama daugiau individualių psichologo konsultacijų

Paskelbta

Psichologo pagalba mokiniams bus prieinamesnė – mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, pedagoginių psichologinių bei švietimo pagalbos tarnybų psichologai teiks daugiau konsultacijų dėl Covid-19 pandemijos sukeltų emocinių, psichologinių sunkumų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, įgyvendindama Ilgalaikių neigiamų Covid-19 pandemijos pasekmių visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų planą,  skyrė papildomų lėšų – iš viso 300 tūkst. Eur –  švietimo įstaigų psichologams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius skatina mokyklų bendruomenes jau dabar naudotis papildoma galimybe psichologo konsultacijoms.

 „Karantino ir nuotolinio mokymosi laikotarpiu vaikai, kaip ir mokytojai bei mokinių tėveliai, patyrė daug įtampų prisitaikydami prie visiems neįprastos situacijos, tad papildoma galimybė gauti psichologo konsultaciją švietimo įstaigoje, pedagoginėje psichologinėje ar švietimo pagalbos  tarnyboje suteiks reikiamą emocinę pagalbą“, – sako ministras.

Konfidencialūs pokalbiai su psichologu gali padėti sušvelninti galimus Covid-19 pandemijos padarinius mokiniams, kurie jaučia nesaugumo jausmą, atskirtį ar nerimą.

Paskirstytos lėšos bus naudojamos švietimo įstaigų psichologams papildomiems darbams atlikti, teikiant pagalbą psichologinių sunkumų patiriantiems mokiniams. Psichologams bus skiriamos priemokos nuo 20 iki 30 proc. atlyginimo iki 2 mėn. laikotarpiui. Savivaldybės ir valstybinės švietimo įstaigos skirtas lėšas gali naudoti iki šių kalendorinių metų pabaigos.

Skiriamos lėšos apskaičiuotos proporcingai pagal psichologų skaičių savivaldybių ir valstybinėse švietimo įstaigose. Iš viso mokyklose, savivaldybių švietimo įstaigose ir pedagoginėse psichologinėse, švietimo pagalbos tarnybose dirba 670 psichologų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi