Connect with us

Naujienos

“Kantar TNS” metinio tyrimo tendencijos: su medijomis gyventojai praleidžia darbo dienai prilygstantį laiką – 7,5 val.

Paskelbta

2017 m. tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai per parą prie įvairių komunikacijos kanalų (TV, spauda, radijas, internetas) vidutiniškai praleidžia kone darbo dienai prilygstantį laiką – 7 val. 27 min. Kiekvieną dieną naudojamasi daugiau kaip trimis kanalais, o beveik trečdalis gyventojų naudojasi keletu iš jų vienu metu.

Daugiausia gyventojų per parą pasiekė TV (83,6 proc.) ir internetas (67,9 proc.), toliau rikiuojasi radijas (49,1 proc.) ir spauda (22,7 proc.). Daugiau kaip pusė gyventojų (55,3 proc.) naudodami medijas griebiasi kompiuterio, 38,7 proc. – mobiliojo telefono ir tai yra 8 procentiniais punktais daugiau nei 2016 metais. Maždaug dešimtadalis (10,5 proc.) medijas naudoja per planšetinį kompiuterį.

“Stiprėja tendencija naudotis keliomis medijomis vienu metu, vadinamasis multitasking – taip elgiasi beveik trečdalis gyventojų (29 proc.) Ypač tai būdinga jaunesnių amžiaus grupių atstovams – kelias medijas vienu metu naudoja 36 proc. pastarųjų, o mažiausia dalis yra tarp vyriausio amžiaus gyventojų – apie ketvirtadalį. Ypač sunku atsitraukti nuo interneto – maždaug pusvalandį per dieną jo naudojimas persidengia su kitais kanalais”, – kasmetinio tyrimo rezultatus komentavo “Kantar TNS” media ir įžvalgų vadovė Renata Mackevičienė.

Trečdalį dienos praleidžiame prie TV, ketvirtadalį – klausydamiesi radijo

2017 metais TV programas žiūrinčių žmonių skaičius nemažėjo, o laiko prie TV ekrano trukmė toliau augo. Itin augo vaikų prie TV ekranų leidžiamas laikas – jie prie TV ekranų praleidžia 2 val. ir 3 minutes – 6 proc.daugiau negu ankstesniais metais. Televizorių ilgiau ėmė žiūrėti ir suaugusieji – prie TV ekranų jie pernai vidutiniškai praleido po 4 val. ir 17 min. – tai yra dvylika minučių arba 5 proc. daugiau negu ankstesniais metais. Vidutiniškai gyventojas prie TV praleidžia beveik 4 valandas.

Bendrai radijo kasdien pasiekiama klausytojų auditorija kinta nedaug. Kasdien radijo klausosi apie 70 proc. 16-74 m. amžiaus Lietuvos gyventojų. Tačiau pernai radijo klausymosi laikas išaugo 16 procentų: 2017 m. gyventojas per dieną radijo klausėsi vidutiniškai 2 val. 54 min. (2016 m. – 2 val. 30 min.).

Spaudos segmente tvirčiausiai laikosi savaitraščiai

2017 metų duomenimis, bent vieną periodinio leidinio numerį skaitė 74 proc. 15- 74 m. Lietuvos gyventojų. Lojalių skaitytojų (vidutinė auditorija) 2017 metais buvo 62 proc.

Savaitraščiai, kaip ir ankstesniais metais, išlieka daugiausiai auditorijos pasiekiančia periodikos forma, kurios bendra auditorija 2017 metais siekė 60 proc. “Pastebime, jog popieriniu formatu išlieka tie spaudos leidiniai, kurie randa optimalų verslo modelį, kaip apjungti spausdintą leidinį ir internetinę jo versiją, taip pat pateikiantys išskirtinį, kokybišką, analitinį turinį, pritaikytą nišinei auditorijai," – sakė R. Mackevičienė.

Dienraščių bendra auditorija 2017 m. buvo 33 proc. Mėnesinių ir retesnio periodiškumo leidinių auditorija per metus liko stabili. 2017 metais Lietuvos gyventojai laikraščius skaitė vidutiniškai 12 minučių per dieną, žurnalus – vidutiniškai 13 minučių per dieną, šie skaičiai per metus beveik nepakito.

Internetas tampa kasdieniu palydovu ir vyresnio amžiaus žmonėms

2017 metų bendrieji Lietuvos interneto skvarbos rodikliai (bendra mėnesio auditorija) augo 2 procentiniais punktais. Lietuvos gyventojų, besinaudojančių internetu, dalis kinta nežymiai, tuo tarpu sparčiau didėja dalis reguliariai besinaudojančių internetu.

"Per pastaruosius ketverius metus labiausiai, dešimčia proc. punktų, augo interneto dienos auditorija – nuo 60 iki 70 proc. Ši tendencija turėtų išlikti ir artimiausiu metu – augs Lietuvos gyventojų dalis, kuriems internetas yra kasdienė medija, labiausiai tai bus pastebima vidutinio ir vyresnio amžiaus grupėse, nes jaunimo naudojimasis internetu jau ir taip yra tapęs kasdiene rutina", – tyrimo rezultatus komentavo "Kantar TNS" ekspertė.

Pasak jos, jaunimo amžiaus grupėje (15-29 m.) interneto pasiekimas beveik nekinta ir siekia 93 proc. Tuo tarpu 30-49 m. amžiaus grupėje dienos pasiekimas augo daugiausiai, nuo 75 proc. iki 82 proc. Interneto dienos auditorijos augimas pastebimas ir vyriausioje 50-74 m. amžiaus grupėje, nuo 40 proc. 2016 metais iki 45 proc. 2017 metais.

Kitąmet jungiantis prie interneto gali dominuoti išmanieji

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, jau kelerius metus pastebima tendencija, jog kasmet auga žmonių dalis, kurie prie interneto jungiasi per išmanųjį telefoną. 2017 metais taip jungėsi 64 proc. interneto naudotojų – 6 proc. punktais daugiau nei 2016 metais (58 proc.). Tuo tarpu nešiojamaisiais kompiuteriais jungėsi 67 proc. interneto vartotojų.

"Per trejus metus tų, kurie prie interneto jungiasi išmaniuoju telefonu, padaugėjo 2,3 karto. Prognozuojama, kad ateinančiais metais bus pasiektas lūžio taškas, kai naudojimasis internetu per išmaniuosius aplenks nešiojamuosius kompiuterius. Šias tendencijas svarbu turėti omenyje verslui", – sakė Renata Mackevičienė.

Augo naudojimasis socialiniais tinklais

2017 metais TOP5 veiklos internete išliko tos pačios kaip ir anksčiau: naudojimasis paieškos sistemomis, naujienų skaitymas, vaizdo įrašų žiūrėjimas, elektroninis paštas bei informacijos apie prekes ir paslaugas paieška. Socialiniais tinklais 2017 metais kasdien naudojosi 45 proc. Lietuvos gyventojų, 6 proc. punktais daugiau nei 2016 m. Akivaizdu, kad didžiausia dalis socialinių tinklų vartotojų koncentruojasi jaunimo grupėje (15-29 m.) – 89 proc. šio amžiaus atstovų kasdien lankėsi socialinėje erdvėje. Vidutinio amžiaus grupėje kasdien naudojasi kas antras, o 50-74 m. amžiaus grupėje vos daugiau dešimtadalio (13 proc.)

Didžiausias reguliarių naudotojų augimas 2017 metais matomas "Instagram", "Pinterest" ir "LinkedIn" socialiniuose tinkluose. "Facebook" (97 proc. soc. tinklų naudotojų) ir "Youtube" (94 proc.) naudotojų skaičius per metus nepakito ir jie išlieka populiariausi socialiniai tinklai Lietuvoje.

Keturi iš dešimties gyventojų perka internete

Kalbant apie elektroninę komerciją, 42 proc. Lietuvos gyventojų teigė perkantys internete. Daugiausia perkančiųjų internete buvo 15-29 m. amžiaus gyventojų tarpe – 67 proc., tačiau lyginant su 2016 m. didžiausias augimas pastebimas 30-49 m. grupėje, nuo 47 proc. iki 55 proc. Perkančių internete tarp 50-74 m. amžiaus gyventojų kiekis nekito – jų buvo 16 proc. Dažniausiai internetu perkama bilietai į renginius, drabužiai ir batai, kosmetika ir parfumerija, buitinė, elektroninė technika bei lėktuvo bilietai.

Skaityti toliau

Kultūra

Vaikus vasarą praleisti pakvietė Kauno rajono biblioteka

Paskelbta

Jau antrąjį kartą Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka vaikus kviečia vasarą praleisti įdomiai, turiningai ir šiuolaikiškai. Bibliotekoje gausu ne tik pačių naujausių knygų, bet ir įvairių šiuolaikinių technologijų, įdomių žaidimų bei edukacinių užsiėmimų, tad vaikai tikrai nenuobodžiaus.

Nuo liepos 7 d.  prasidėjo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojama vaikų vasaros stovykla „Praleisk vasarą šiuolaikiškai“, kurią finansuoja Kauno rajono savivaldybė.

Tris savaites vaikai iš Garliavos ir jos apylinkių čia draugaus bei įdomiai leis laiką. Projekto „Praleisk vasarą šiuolaikiškai“ tikslas – ne tik skatinti turiningą vaikų vasaros poilsį, bet ir sukurti sąlygas jų saviraiškai, fiziniam aktyvumui bei įvairiapusiam ugdymui.

Vaikai dalyvaus skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, kur, kartu su bibliotekininke Šarūne Baltrušaitiene ir draugais skaitydami knygas turės galimybę laimėti iniciatyvos organizatorių įsteigtus puikius prizus. Taip pat jų laukia Viešosios bibliotekos dailininkės Rūtos Martinavičiūtės ir edukatorės Kristinos Meilutės vedami  įvairūs meniniai-kūrybiniai užsiėmimai. Jų metu vaikai išmoks piešti paveikslėlius 3D piešimo priemonėmis, pasigaminti mėlynuosius antspaudus, magnetukus, raktų pakabukus, piešti ant vandens, marginti savo šešėlį ir kita.

Šiuolaikiškoje bibliotekoje gausu interaktyvių priemonių. Vaikai kartu su IT specialistais Sonata Salelioniene bei Mariumi Zaleskiu susipažins su interaktyviomis bitutėmis, konstruos robotukus, fotografuos dronais, planšetėmis kurs savo 3D herojus, pieš 3D pieštukais, žais Minecraft žaidimus ir išbandys kitas technologijas.

Pasitelkus viešosios bibliotekos sukurtą virtualų gidą, kraštotyrininkė Virginija Tamašauskienė pakvies stovyklautojus pasivaikščioti po Kauno rajoną su virtualios realybės akiniais.

Žinoma, netrūks ir įprastų vaikų mėgstamų žaidimų. Esant geram orui vyks kvadrato, futbolo, petankės, badmintono varžybos bei kiti judrieji žaidimai, o subjurus orui bibliotekos vaikų centre visada lauks daugybė naujų ir jau pamėgtų stalo žaidimų, xbox konsolė bei visų labai mėgstamas stalo futbolas.

Tam, kad vaikų vasara būtų dar įvairiapusiškesnė, stovykloje bus irsvečių. Praėjusią savaitę bibliotekoje jau lankėsi Saulius Lipinskas iš Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos skyriaus. Jis vaikus supažindino su senoviniais lietuvių liaudies instrumentais, mokė jais groti ir net padovanojo po skudutį. Stovykloje dar laukia kūrybinės aitvarų gaminimo dirbtuvės su edukatore Viktorija iš Zapyškio, klouno Vytuko edukacinė cirko programa ir susitikimas su skaitymo skatinimo programos „Žaidžiame teatrą“ atstovais.

Tikimės, kad vasaros stovykla bibliotekoje vaikams atneš gerų įspūdžių, suteiks naujų žinių ir padės atrasti naujų pomėgių, susirasti draugų. Juo labiau, kad nemaža dalis vaikų stovyklauja jau antrus metus ir vieni kitus pažįsta.

Praėjusiais metais smagiai praleidę vasarą vaikai noriai čia sugrįžta ir šiemet. Taip biblioteka sulaukia ne tik naujų lankytojų, bet ir skaitytojų. Neretai paskui vaikus į biblioteką ateina ir tėveliai, kurie vėliau įsitraukia į suaugusiems skiriamas veiklas bei renginius.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 30-yje padalinių taip pat vyksta vasaros stovyklos ir užimtumas vaikams bei paaugliams, bendradarbiaujant su laisvalaikio salėmis bei Viešosios bibliotekos darbuotojais. Smagu, kad Viešoji biblioteka ir jos padaliniai savo veiklomis prisidės prie turiningesnės Kauno rajono vaikų vasaros.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Skaityti toliau

Įmonės

Vieta šventei tikros magijos apsuptyje – kur tokią rasti Kaune?

Paskelbta

Vienas pagrindinių sėkmingos ir įsimintinos šventės atributų – tinkamai parinkta vieta. Juk visada norisi užtikrinti, kad šventės dalyviai, šiai pasibaigus, su savimi išsineštų pačius geriausius įspūdžius ir dar ilgai prisimintų svarbiausias akimirkas. Tokią vietą Jūsų šventei Kaune siūlo „Lost escape“, kur pasisėdėjimą pokylių salėje galėsite suderinti su magijos ir paslapčių kupinu pasauliu, atsiveriančiu čia įrengtuose pabėgimo kambariuose.

Aleksote, Seniavos pl., įrengta erdvė dėl galimybės sutalpinti apie 30-40 žmonių, gali tapti puikiu pasirinkimu tiek įmonės vakarėliui, tiek komandos formavimo – team-building’o renginiams, tiek įspūdingo gimtadienio šventei ar smagiam draugų kompanijos pasisėdėjimui. Nesvarbu, kokią šventę nuspręstumėte čia surengti – neužmirštami įspūdžiai garantuoti!

Pramogos – visų poreikiams

Naujai įrengtoje salėje šventės svečiams nuobodžiauti tikrai nebus kada – čia kiekvienas ras sau patinkantį užsiėmimą. Sporto entuziastai čia turės galimybę išmėginti stalo futbolą, šiuolaikinių technologijų gerbėjai galės pasinerti į virtualios realybės pramogas ar išbandyti jėgas Playstation žaidimuose, o norintieji pabendrauti gamtos apsuptyje, tai galės padaryti erdvioje lauko terasoje. Šventės dalyviams neteks sukti galvos ir dėl to, kur palikti automobilį – čia savo transporto priemonę galėsite saugiai pasistatyti aptvertoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Tad išmetus iš galvos visus rūpesčius, beliks atsipalaiduoti ir mėgautis švente!

Galimybė nusikelti į kitus pasaulius

Norint savo šventei suteikti dar daugiau magiškų atspalvių, toli keliauti neteks – tame pačiame pastate įrengti ir du pabėgimo kambariai, kurie leis apsilankyti burtininko irštvoje ar trumpam persikelti į praeitį. Pirmajame kambaryje turėsite valandą laiko burtininko name surasti nemirtingumo eliksyrą, o antrajame, „Steampunk“ – laiku atgal sugrįšite į pramonės perversmo laikotarpį! „Lost escape“ įkūrėjo Evaldo teigimu, apimti adrenalino, lankytojai, įveikę užduotis viename kambaryje, dažnai iš karto skuba ir į antrąjį: „Visi būna kupini emocijų, susijaudinę, džiaugiasi, kad įveikė užduotis. Jaučiasi komandinė dvasia, kad kartu išsprendė galvosūkius. Jaučiamas ir adrenalinas, neretai jo veikiami žmonės nori eiti išbandyti jėgas iš karto kitame kambaryje.“

Apsilankymas pabėgimo kambariuose suteikia ir puikią galimybę šventės dalyviams sutvirtinti tarpusavio ryšius, mat kai kurios užduotys reikalauja itin gero vienas kito supratimo ir susikalbėjimo. „Pabėgimų kambariuose labai svarbu komandinis darbas. Yra nemažai užduočių, kurių vienas žmogus negali niekaip įvykdyti, todėl būtina dirbti kartu, padėti vienas kitam, dalintis idėjomis. Komandos, kurios dirba kartu, dažniausiai ištrūksta iš kambario geresniu laiku, todėl visada primename būti komandiškiems“, – pasakoja Evaldas.

Jeigu norite neužmirštamos šventės, kupinos magiškų akimirkų – rezervuokite laiką „Lost escape“!

 

Skaityti toliau

Rajonas

Kauno rajone atvėrė duris privatūs senelių namai

Paskelbta

Antradienį Girininkų kaime (Kauno r., Rokų sen.) atidaryti 30-ties vietų senelių namai „Rokų gerovė“. Įstaigoje sukurta 18 darbo vietų. Senjorų namai įsikūrė rekonstruotame buvusios  mokyklos pastate, teritorijoje su dideliu kiemu, sodu ir krepšinio aikštele.

„Rokų gerovės“ namų direktorė Virginija Petrauskienė pasakojo, kad bendradarbiaujant su Kauno rajono savivaldybe buvo įgyvendinti du projektai, kuriuos finansavo Europos Sąjunga, Lietuvos vyriausybė bei savivaldybė, įdėta ir privačių lėšų.

Atnaujinus pastatą, įrengta 18 gyvenamųjų kambarių, užimtumo ir poilsio organizavimo patalpos, masažo ir procedūrų kabinetai, koplytėlė, administracinės patalpos, skalbykla, virtuvė, valgomasis, nedidelė biblioteka,  sanitariniai mazgai.

„Rokų gerovės“ kūrimas prasidėjo 2016 m., Kauno rajono savivaldybės tarybai pritarus projektui „Socialinių paslaugų infrastruktūra Kauno rajone“, pagal kurį įstaiga gavo beveik 131 tūkst. eurų ES paramos vidaus darbams. Buvo išgriautos nereikalingos ir įrengtos naujos pertvaros, apšiltintos grindys, pakeistas visas elektros tinklas, paklotos naujos vandentiekio, nuotekų, vėdinimo sistemos, atlikta pilna apdaila.

Vėliau viešoji įstaiga dalyvavo LEADER projekte ir gavo 230 tūkst. eurų paramos pastatui apšiltinti, pakeisti stogo dangą, sutvarkyti aplinką, įrengti saulės kolektorių vandeniui šildyti.

„Siekiame tapti inovatyvia, bendradarbiaujančia įstaiga, kurioje gera gyventi ir dirbti“, – tvirtino V. Petrauskienė.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad „Rokų gerovė“ tarnaus ne tik čia gyvenantiems seneliams, bet ir aplinkinių kaimų bendruomenei, įstaigoje planuojami rengti kino seansai, veiks bibliotekėlė, bus galima rengti sporto varžybas, mankštas. 60 proc. „Rokų gerovės“ darbuotojų – Kauno rajono gyventojai.

Atidaryme dalyvavusi Seimo narė Raminta Popovienė pastebėjo, kad senstančioje visuomenėje labai reikia įstaigų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės ir medicinos paslaugos.

„Gamtoje saulėtekis ir saulėlydis yra vienodai gražūs. Toks turėtų būti ir gyvenimas – su veržliai besiskleidžiančia jaunyste, branda ir ramia, oria bei saugia senatve“, – pritarė vicemeras Paulius Visockas.

Naujuosius senjorų namus pašventino Rokų Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas Virginijus Gražulevičius.

„Rokų gerovės“ direktorę V. Petrauskienę ir kolektyvą sveikino vietos bendruomenės atstovai, kolegos iš kitų socialinių įstaigų.

Skaityti toliau

Skaitomiausi