pamokas, Kančios mokyklose: kaitra privertė nutraukti pamokas, Kaunieciams.lt

Kančios mokyklose: kaitra privertė nutraukti pamokas

0

Šiandien, trečiadienį, Kauno Tado Ivanausko progimnazijos moksleiviai sulaukė netikėtos žinios – ketvirtadienį ir penktadienį pamokų nebus. Priežastis – svilinantis karštis, kuris klasių patalpas pavertė kone kankinimo kameromis.

Lenda į pusrūsius

„Kelias pastarąsias dienas progimnazijoje vykdavo sutrumpintos pamokos. Bet dabar patalpose nebeįmanoma išbūti. Ypač karšta trečiajame ir antrajame aukštuose. Pats vaikštau, kalbuosi su moksleiviais ir matau, kaip jie jaučiasi. Nei vienas nepasakė, kad yra gerai ir galima kentėti“, – portalui „Kauniečiams“ teigė progimnazijos direktorius Sigitas Alubauskas.

Iki pusvalandžio sutrumpintas pamokas Tado Ivanausko progimnazijoje planuojama atnaujinti nuo pirmadienio. Bet jei karštis nesiliaus, neatmetama, kad pamokų nebus iki pat atostogų – birželio 21 dienos.

Dėl karščio nutraukti pamokas arba kitaip organizuoti ugdymą praėjusią savaitę rekomendavo Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Portalo „Kauniečiams“ duomenimis, maksimalia priemone – visiškai nutraukti pamokas – Kaune kol kas pasinadojo tik Tado Ivanausko progimnazija. Kitose mokyklose pamokos perkeliamos į pusrūsius, specialiai vėdinamas patalpas arba į prie kai kurių mokyklų esančius pavėsį teikiančius žaliuosius plotus.

Tariasi ir su tėvais

Taikos prospekte esančios Kauno Simono Daukanto progimnazijos direktorė Jekaterina Juknevičienė teigė, kad pamokų nutraukti neplanuoja, nes toks yra daugelio tėvų pageidavimas.

„Pamokas tik sutrumpinome. Ugdymo proceas vyksta kitokiose erdvėse, kur yra vėsiau – pavyzdžiui, pirmajame progimnazijos aukšte. Papildomai užsakėme geriamojo vandens, kad vaikai galėtų prisileisti savo gertuves. Turime visuomenės sveikatos priežiūros specialistę, kuri stebi moksleivių būklę. Yra nemažai tėvų, neturinčių kur palikti vaikų. Jie nenorėtų, kad mokykla užsidarytų, bet mes ir neplanuojame užsidaryti“, – portalui „Kauniečiams“ sakė  J.Juknevičienė.

Šarkuvos gatvėje esančios Jono Basanavičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Gintaras Juškevičius informavo, kad pamokos dėl karščio sutrumpintos iki pusvalandžio, imtasi ir kitų priemonių.

„Kūno kultūros užsiėmimai nevyksta lauko stadione – tiktai mažojoje sporto salėje, kuri yra pusrūsyje“, – pabrėžė pedagogas.

Namie – dar karščiau

Kai kuriems vaikams namuose yra karščiau nei mokykloje, todėl jie mielai renkasi mokymo įstaigą. Tokiais pastebėjimais pasidalijo Partizanų gatvėje esančios Kauno Dainavos progimnazijos direktorė Jolanta Vengalienė.

„Nutraukti pamokų kol kas neplanuojame, nors karštis, atrodo, nesiruošia trauktis. Nemažai vaikų sako, kad mokykloje vėsiau nei namuose. Išnaudojame šalia mokyklos esančias erdves, nes greta turime labai gražų, puikiai sutvarkytą parką, kuriame randame pavėsį. Tokios vietos puikiai tinka projektinės veiklos užsiėmimams“, – sakė Dainavos progimnazijos vadovė.

Anot jos, dalis ugdymo veiklos vyksta gerai vėdinamoje sporto salėje. Projektinės veiklos užsiėmimai Dainavos progimnazijoje baigiami iki 12.30 valandos, kai įsivyrauja didžiausi karščiai.

Patrauks į šilą

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos (Vandžiogalos g.) direktorė Palmira Talijūnienė informavo, kad pamokos yra sutrumpintos iki 35 minučių ir baigiasi iki 13 valandos.

„Aplink mokyklą yra projektinėms veikloms puikiai tinkamų žaliųjų plotų, todėl turime, kur slėptis nuo karščio“, – atkreipė dėmesį P.Talijūnienė.

„Aušros“ gimnazijos (Laivės al.) direktorė Nerija Baltrėnienė sakė, kad pamokos gimnazijoje sutrumpintos ir baigiasi ne vėliau 12 valandos.

„Sutrumpinome ir kai kurias pertraukas. Pasilikome tik vieną ilgą – pietų pertrauką. Ugdymo procesą stengiamės organizuoti taip, kad moksleiviams kuo mažiau laiko tektų praleisti patalpose. Pavyzdžiui, esame numatę žygį Panemunės šile, kitas išvykas“, – pasakojo „Aušros“ gimnazijos vadovė.

Situacija – ekstremali

Dar neseniai mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis. Prieš dvejus metus sugalvota juos pailginti.

Pagal numatytus planus, šiemet mokslo metai pradinukams truko 35 savaites (iki birželio 7 dienos), vyresnieji moksleiviai turi mokytis 37 savaites (iki birželio 21 dienos).

Tačiau karštis privertė imtis permainų. Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius ministerijoje neseniai buvo susitikęs su mokyklų ir tėvų bendruomene aptarti ugdymo galimybes per karščius.

Po susitikimo jis teigė, kad pratęsti mokslo metai dėl karščių tapo tikru išbandymu tiek moksleiviams, tiek mokytojams ir situaciją vadino ekstremalia.