Naujienos

Kaltinimai neteisėtu duomenų panaudojimu grįžo bumerangu

0

Vilniaus apygardos teismo nagrinėtoje byloje dėl savavališko tarptautinių studijų organizacijos „Kastu.lt“ duomenų naudojimo – netikėta atomazga. Vadimui Sazonikui reikšti kaltinimai atsisuko prieš patį teismo iniciatorių Arturą Jefomovą.

Apeliacinio teismo komisija patvirtino, kad V. Sazonikas buvo kaltinamas remiantis melagingais parodymais. A. Jefimovas teigė niekada nedirbęs ir net nepažinojęs kaltinamojo. Pasak jo, V. Sazonikas 2009-aisiais įsilaužė į www.kastu.lt tinklalapio administravimo panelę ir nusisavino konfidencialią informaciją. Tuo metu „Kastu.lt“ vartotojai gavo laišką, kad organizacija yra pavogta.

Teismą laimėjęs V. Sazonikas sako, kad šie kaltinimai turi ir kitą medalio pusę. „2008-aisiais kartu su tuometiniu pavaduotoju Arturu Jefimovu nusprendėme pratęsti studijų užsienyje organizavimo veiklą ir įkurti savo nepriklausomą tarptautinių studijų organizaciją Lietuvoje. Tačiau dėl nekonkuravimo sutarties, pasirašytos su bankrutavusia estų įmone „Hakes International“, nenorėjome rizikuoti. Pagal sutartį du metus nei vienas iš mūsų negalėjome būti oficialiai įforminti organizacijos „Kastu International“ įkūrimo dokumentuose. Nors visą organizacijos įkūrimo procesą inicijavau ir vykdžiau aš, o Arturas buvo paskirtas vykdančiuoju partneriu, oficialiai įmonės vadovu buvo paskirtas mūsų bendras pažįstamas Karolis“, – teigia V. Sazonikas.

Pasak jo, abu – ir V. Sazonikas, ir A. Jefimovas – naudojosi tais pačiais dokumentais ir visais prisijungimais prie „Kastu.lt“ sistemos. Tačiau baigiantis nekonkuravimo sutarčiai su estų įstaiga,  įvyko sąmokslas prieš organizacijos įkūrėją. A. Jefimovas 2009 gruodžio 28 d. apgaule įtikino Karolį perrašyti įmonę Arturo vardu ir nuslėpė šį faktą nuo V. Sazoniko. „Tik tada, kai pasiūliau perrašyti organizaciją mūsų vardu, A. Jefimovas man pareiškė, kad aš nebeturiu jokių teisių į savo kurtą organizaciją. Man buvo pasiūlyta toliau joje dirbti, tik už minimalų atlyginimą“, – atvirauja V. Sazonikas.

Teisme V. Sazonikui pavyko įrodyti, kad jis organizacijoje buvo aktyvus dalyvis ir be jo  organizacija 2008 m. nebūtų įkurta. Tikrasis organizacijos įkūrėjas teisme pateikė svarius įrodymus – dokumentus, liudytojų parodymus, elektroninius laiškus – kurie patvirtino, kad jis turėjo visas teises į „Kastu.lt“ organizaciją. Priešingai nei kaltinančioji pusė – ji rėmėsi žodiniais A. Jefimovo kaltinimais.

Vilniaus apygardos teisme V. Sazonikas pripažintas nekaltu. Jo kompiuteryje rasti dokumentai ne tik patvirtino, kad jis nekaltas dėl konfidencialios informacijos naudojimo asmeninams tikslams, bet ir kad jis yra VšĮ „Kastu International“ iniciatorius ir įkūrėjas.

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos