Naujienos

Kalėdinė dovana zoologijos sodo lankytojams

0

Ar esate matę, kaip sniegu džiaugiasi snieginiai leopardai ar šiauriniai elniai? O ar galėtumėte pagalvoti, kad ledinis vanduo ruoniui ypač patinka? Artėjant didžiosioms metų šventėms Lietuvos zoologijos sodas kiekvienam lankytojui dovanoja viliojančią galimybę pamatyti, kaip žiema džiaugiasi sodo gyventojai! Visą gruodžio mėnesį (įskaitant ir šventines dienas bei savaitgalius), norintiems apsilankyti zoologijos sode bus suteikta 20 % nuolaida vienkartiniams bilietams.

„Daugelis nustemba sužinoję, kad sodas dirba ištisus metus, net per šventes. Žiema ne išimtis! Kai kuriems sode esantiems gyvūnams žiema yra pats mėgstamiausias ir tinkamiausias metasׅׅ“, – teigia Lietuvos zoologijos sodo Komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Andriuškaitė. Kai kurie gyvūnai pasijunta savo stichijoje – jiems nebereikia slėptis nuo saulės, kaitros, jie gali mėgautis žemesne temperatūra ir iškritusiu sniegu. Todėl žiema puikiausias laikas pamatyti zoologijos sodo gyventojus kitokius ir susipažinti su tais, kurių galbūt vasarą nepastebite. Pasak L. Andriuškaitės, visuomenėje vyrauja nuomonė, kad žiemą zoologijos sode nėra ką pamatyti, tačiau apsilankę tikrai nustebsite.

Žiemą susipažinsite su šiauriniais elniais, atkeliavusiais į sodą iš Kalėdų senelio šalies Suomijos. Šie gyvūnai dar kitaip žinomi kaip Kalėdų senelio transportas – tai šiauriniai elniai, kurie Kalėdų naktį traukia senelio roges. Žiemą apsilankę sode taip pat pamatysite snieginius leopardus, amūrinius tigrus, snieginius ožius, korsakus ar arktinius vilkus. Šie gyvūnai būna gražiausi žiemą, jų kailis tampa daug puošnesnis. Net mums įprastos, miškuose lakstančios lapės, žiemą tampa išties karališkai gražios.

Be gyvūnų, visą gruodį, zoologijos sode lankytojai, žinoma, galės išvysti ir Kalėdines dekoracijas. Viena didžiausių prekybos elektronikos dalimis ir komponentais įmonių Baltijos šalyse UAB „Lemona“ sodą papuošė net 4236 kalėdinėmis lemputėmis! „Zoologijos sodas – išskirtinis objektas ne tik Kaune, bet ir visoje šalyje. Norime, kad šiuo kalėdiniu laikotarpiu jis nebūtų pamirštas, o atvirkščiai – spindėtų ryškiai ir šventiškai!“ – teigė įmonės generalinis direktorius Raimondas Arlauskas. Be šviečiančių dekoracijų, apsilankymo zoologijos sode metu, bus galima pasigrožėti ne tik pačių darbuotojų ir savanorių gamintomis dekoracijomis, bet ir dekoracijomis, kurias gamino gyvūnai! Mat įvairių kanopinių žvėrių – ožkų, avių, lamų, kupranugarių apgraužtos šakos panaudotos sodo puošybai.

 Žiema zoologijos sode – tai išskirtinė galimybė išvysti gyvūnus kitokius – vienus pakeitusius kailiuką, kai kuriuos visai nebijančius sniego, o trečius besimėgaujančius šaltuku. Gruodis pats geriausias laikas aplankyti zoologijos sodą ir parsinešti namo pačius egzotiškiausius ir smagiausius prisiminimus!

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos