SveikataKaip taisyklingai naudotis skaitmeniniu termometru?

Redakcija Redakcija2020 12 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Tinkamas termometro naudojimas, temperatūros nustatymui gali padėti jums diagnozuoti ligos simptomus ir stebėti ligos eigą. Jūsų temperatūros pakilimas dažniausiai signalizuoja apie sukeltą infekciją bei parodo, kad organizme vyksta koks nors uždegimas. Kai naudojate bet kokį termometrą, įsitikinkite, kad perskaitėte ir laikotės termometro instrukcijų. Taip temperatūrą pamatuosite tiksliausiai. Na, o kaip naudotis skaitmeniniu termometru?

Normali kūno temperatūra yra apie  37 laipsnių Celsijaus (° C). Jūsų temperatūra dažnai svyruoja nuo  ½ iki 1 ° C. Įprastai temperatūra yra mažesnė ryte ir padidėja per dieną. Aukščiausią tašką pasiekia maždaug vėlyva popiete ar vakare. Skaitmeninis termometras, tai greitas ir tikslus būdas norint nuskaityti kūno temperatūros pokyčius. Skaitmeniniai termometrai yra pardavinėjami daugybe formų ir dydžių, juos galima rasti prekybos centruose ir vaistinėse. Pardavėjas ar vaistininkas jums patars, koks termometras jums labiausiai tinka pagal jūsų poreikius.

Galite naudoti skaitmeninį termometrą trimis būdais: dėti į burną, į tiesiąją žarną ar po ranka į pažastį.  Patarimas — nenaudokite to paties skaitmeninio termometro temperatūros matavimui tiek dedant į burną, tiek į tiesiąją žarną ar po ranka. 

Štai jums keli patarimai, kaip tinkamai matuoti temperatūrą su skaitmeniniu termometru, jį laikant burnoje. Taigi, visų pirma nusiplaukite rankas su muilu ir šiltu vandeniu. Naudokite švarų termometrą, tą, kuris buvo nuplaunamas šaltame vandenyje, išvalytas alkoholiu, o po to skalautas norint pašalinti alkoholį. Niekada nevalgykite ir nieko negerkite mažiausiai 5 minutes, prieš pradėdami matuoti temperatūrą. Įstatykite termometro galą po liežuviu. Laikykite termometrą toje pačioje vietoje maždaug 40 sekundžių. Jei laikysite ilgiau rodmenys toliau didės, o matavimo metu mirksės simbolis F (arba C). Paprastai termometras padarys pyptelėjimą, kai bus baigtas galutinis skaitymas. Jei stebite temperatūros pokyčius, užsirašykite temperatūrą ir laiką.  Baigus matavimus vėl išvalykite termometrą šaltame vandenyje, išvalykite jį alkoholiu ir vėl praplaukite.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Taigi, temperatūros matavimas skaitmeniniu termometru yra dar vienas puikus bei patikimas būdas. Kiekvienu konkrečiu atveju mokėkite bei žinokite, kaip tiksliai tai padaryti. Tuomet gausite geriausius rezultatus bei galėsite užkirsti kelią ligai.

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x