VerslasKaip susigrąžinti mokesčius iš Didžiosios Britanijos?

Itin populiari kryptis darbui užsienyje – Didžioji Britanija. Tačiau dabar vis daugiau kraštiečių pasirenka sugrįžti į gimtinę. Todėl pravartu žinoti, jog dirbusieji ir mokėjusieji mokesčius, sugrįžę turi galimybę juos susigrąžinti.

Ar tikrai galiu susigrąžinti mokesčius?

Žinoma, susigrąžinti galima ne visus mokesčius, o tik pajamų mokesčių permokas. Jeigu permokų nebuvo, tai ir grąžinimas nepriklauso. Dažniau mokesčius bando susigrąžinti asmenys, dirbantys pagal individualią veiklą, tačiau atgauti dalį pinigų gali ir dirbant pagal darbo sutartį, pavyzdžiui, jei:

  • neuždirbote neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) minimumo, bet mokesčius vis tiek mokėjote;
  • dirbote trumpiau nei trunka finansiniai metai;
  • jums buvo priskirtas atsarginis mokesčių kodas (angl. emergency tax code). Jei jūsų kodas baigiasi ,,W1“ arba ,,M1“, tai greičiausiai jums buvo priskirtas šis kodas.

Taip pat reikia paminėti, kad socialinių draudimo įmokų (angl. National Insurance Contributions) susigrąžinti negalite ir pajamų mokesčių permokų susigrąžinimas neturi jokios įtakos jūsų pensijai, pašalpai ar kitoms socialinėms garantijoms.

Kada galiu susigrąžinti mokesčius?

Tą padaryti galite vos grįžę į savo šalį arba finansinių metų pabaigoje. Didžiojoje Britanijoje finansiniai metai prasideda balandžio 6 d. ir baigiasi kitų metų balandžio 5 d. Jeigu žadate grįžti į D. Britaniją tais pačiais mokestiniais metais, tai rekomenduojama deklaraciją teikti finansinių metų pabaigoje. Mokesčių susigrąžinimas – tai tarsi mokestinė dovanėlė, kurią galima atsiimti už praėjusius 5 metus.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš Jungtinės Karalystės?

Norėdami patys susigrąžinti mokesčius, turėsite kreiptis į mokesčių inspekciją (angl. Her Majesty‘s Revenue and Customs). Daug paprastesnis kelias būtų pasinaudoti mokesčių grąžinimo įmonių teikiamomis paslaugomis, kurios už jus pasirūpintų permokėtų mokesčių grąžinimu.

Vis dėlto, abiem atvejais reikalingos yra specialios formos – P45 ir P60. P45 formoje yra informacija apie jūsų uždirbtas pajamas ir sumokėtus mokesčius. Šis dokumentas turi būti pateiktas darbdavio pasibaigus darbo sutarčiai. P60 forma irgi parodo, kiek uždirbote pajamų ir sumokėjote mokesčių už konkrečius mokestinius metus. Ši forma gaunama iš darbdavio pasibaigus finansiniams metams.

« 1 3 »
« 1 3 »

Jeigu neturite šių formų, galite naudoti paskutinį algalapį, tačiau jis kartais atmetamas. Dėl mokesčių susigrąžinimo kreipdamiesi į tuo užsiimančią įmonę, jūs išvengsite rūpesčių, nes jūsų interesus atstovaujanti įmonė gali pasirūpinti reikalingų formų ar kitų dokumentų gavimu bei pateikimu. Tad susigrąžinti mokesčius galite net neturėdami visų reikiamų dokumentų.

Mokesčių susigrąžinimas iš Didžiosios Britanijos trunka apie 2-4 mėnesius. Kaip greitai atgausite permokas priklauso nuo mokesčių inspekcijos ir joje vykdomų procesų.

Todėl nepalikite savo uždirbtų pinigų užsienyje, pasirūpinkite jų susigrąžinimu ir džiaukitės papilnėjusia kišene.

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up