Įmonės

Kaip susigrąžinti gyvenimą į savo rankas? (video)

0

Tikslas po tikslo, darbas po darbo, bėgioji, retkarčiais nebesupranti, ar kvėpuoji. Gyvenimas bėga, o vidinės ramybės ir pasitenkinimo nejaučiate? Pasidalinsime keliais praktiniais patarimais, kurie prieinami visiems, tačiau dažnai vis tiek juos pamirštame. Tai padės sustoti ir suprasti, jog pasitenkinimas ir gyvenimo kokybė priklauso ir keičiasi nuo to, kaip puoselėjame savo vidų.

[youtube v=”ISVcse4pvzQ”]

Kol galvoje gyveni, tol gyvenimo nepatiri

Kai šiandien aplink tiek gausu informacijos, ir su kiekviena minute mus bombarduoja begalės garsų, vaizdų, kvapų, pasimesti tokioje gausoje nėra sunku.

Žvilgsnis nuolatos įbestas į išorę ir valdomas nuolatinio stimulo: radijas, televizija, telefonai, renginiai, žurnalai. Dėmesys nuolatos mėtomas iš vienos vietos į kitą.

Su lyg kiekviena reakcija atiduodama begalė mūsų energijos. Noras kontroliuoti tai, kas vyksta aplinkoje, vis labiau gramzdina į pyktį, nusivylimą, depresiją, nerimą.

Kol jėga reikalaujame pasaulį paklusti, tol jaučiame nepasitenkinimą, nes nuolatos kovojame su juo, o jis kovoja su mumis. Vis labiau reikalaujame, o jis reikalauja iš mūsų. Kol vyksta kova, tol vis mažiau laiko lieka tikram gyvenimui.

Ši nuolatinė kova atneša tik ligas. Juntamas nuolatinis stresas, perdegimas viską tvarkyti rankomis, kas sukelia dar daugiau problemų – fizinis ir dvasinis išsekimas, noras „užkimšti“ šias negatyvias nuotaikas maistu, knygomis, filmais, ir viskuo, kas tik leistų nepatirti to skausmo bei nusivylimo sava realybe.

Bet tai gali pasikeisti. Ir labai greitai.

Jei pastovios mintys, jausmai, veiksmai, aplinka „padėjo“ sukurti šią tikrovę, vadinasi pakeitus mintis, kurios sukels atitinkamus jausmus ir skatins atitinkamai veikti, pasikeis ir mūsų rezultatas išorėje. Ką praktikuojame kasdien, tą ir turime.

Didžiausias melas sau – „Neturiu tam laiko“

Paklausus žmogaus, kokių svajonių jis turi ir kiek laiko, kiekvieną savaitę, jis praleidžia jų realizavimui, dažnai pasigirsta atsakymas: „Aš neturiu tam laiko“.

Kiek minučių skiria laiko sau, savo gerbūvio kūrimui, atsako: „Viską darau kitiems, sau laiko neturiu“.

Kažkodėl visada turima laiko kitų žmonių tikslams. Ir jei tai nesusiję su savaisiais, žmogus greitai išsenka fiziškai, emociškai, dvasiškai. Įsitvirtina apatija, nesinori nieko daryti, norisi tik pabėgti.

Jei nejauti pasitenkinimo gyvenimu, galbūt būtų laikas sustoti bent akimirkai ir paklausti – kodėl?

Tada iškyla klausimai – kaip susigrąžinti vidinę ramybę? Kaip pradėti gyventi, jausti, pamilti save labiau, nebeskandinti savęs emocijų liūne? Kaip pasiekti pasitenkinimą kasdienybėje?

Pradėkite nuo mažų žingsnelių meno

Įneškite daugiau gyvumo, įvairumo, tikrumo į savo kasdienį gyvenimą:

  • Į burną vis dažniau dėkite šviežią neapdorotą maistą (80% kūno sudaryta iš to, ką valgai) bei nepamirškite, dienos bėgyje, kūną vis papildyti švariu vandeniu;
  • Judėkite kasdien – kūno mankšta, vaikščiojimas, tempimai, sujungta su taisyklingu kvėpavimu, leidžia išlaisvinti daugiau laisvos energijos (kai turime energijos, mes norime veikti ir judėti);
  • Kasdien skirkite bent 15 min. nuveikti tai, kas jus įkvepia, džiugina. Užsiimkite kūryba, ypatingai senai pamirštų svajonių įgyvendinimu;
  • Kartą per savaitę skirkite laiko tik sau, atlikite tai, ką jau senai atidėliojate, ko širdis geidžia (tai laikas TIK su savimi, be kitų žmonių);
  • Į kasdienybę, į savo erdvę, vis labiau įneškite šviežumo, grynumo, kad tai ką matote, girdite, užuodžiate, liečiate, ragaujate neštų jums džiaugsmą, malonumą, ramumą, kuris įžiebs norą patirti kažką nauja, norą pabūti toje akimirkoje ir niekur nebeskubėti, nebebėgti, o tiesiog pajusti. Jūsų namų erdvė, supantys žmonės, muzika, informacija – ar jaučiatės gerai apsuptas to?
Toks koks esi, tą ir kitam duodi

Kad ir kaip siektume patenkinti kitų norus, padaryti juos laimingais, tačiau patys sirgdami, būdami nelaimingi – nieko kito, kaip tos akimirkos mūsų būseną, kitam duoti negalėsime.

Geriausia dovana, kurią galime vieni kitiems duoti – tai mūsų gerbūvis, kai esame sveiki, patenkinti gyvenimu, realizavę savo svajones, savo šypsenas bei geras emocijas.

Nuo jūsų vidinės būsenos – įtakojama jūsų erdvė, kurioje būnate. Kuo geriau jausitės, tuo geriau atliksite savo darbą, tuo labiau džiaugsis šeima, aplinka. Kuo daugiau turėsite energijos, tuo daugiau bus noro kurti, daryti, veikti, judėti bei nestovėti vietoje, gyvenime įkvėpti vis daugiau naujo gurkšnio.

O vaikai… geriausia, kaip gali jiems padėti – tai būti tuo pavyzdžiu gyvenimo, kurio nori juos išmokyti. Gyvendami pavyzdingai, mes mokysime to ir savo vaikus. Jie tiki ne žodžiais, o matomais, realiais pavyzdžiais. Tad būkite jų herojumi.

Galime dalintis su kitais tik tuo, kuo esame. Kitų gyvenimai jau užimti, būkime vis drąsesni, vedami savo širdies balso būti savimi.

Simonas Skužinskas
Invictus Way

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Įmonės