Naujienos

Kaip rasti tinkamą darbuotoją po pandemijos?

0

Pandemijos laikotarpis nemenkai išbalansavo ar net aukštyn kojomis apvertė ne tik paprastų žmonių, tačiau ir verslo kasdienybę. Daugybė įvestų ribojimų ir reikalavimų darbuotojams, ne vienam darbdaviui atnešė didesnių ar mažesnių nuostolių.

Nedarbo tendencijos šalyje visiškai nedžiugina, specialistų trūkumas jaučiamas daugelyje sričių. Vis dėlto darbdaviai viliasi, kad pandeminis laikotarpis nesitęs amžinai ir tikisi, kad rasti darbuotojų praėjus šiai krizei nebus sudėtinga.

Rekomenduojama nelaukti pandemijos pabaigos

Niekas iš tiesų nežino ir negali žinoti, kiek dar ilgai tęsis ši sudėtinga su pandemija ir darbuotojų stygiumi susijusi situacija. Todėl laukti, kada tai pasibaigs, nereikėtų net ir tuomet, jeigu šiuo metu papildomų darbuotojų poreikio nėra. Reikėtų ruoštis ateičiai ir tinkamai jai pasiruošti, kad nereikėtų vytis nuvažiuojantį traukinį.

Išaugęs nedarbo lygis šalyje byloja, kad šiuo metu įvairių sričių specialistų perteklius darbo rinkoje tikrai yra. Tai reiškia, kad praėjus sudėtingai situacijai ir verslams grįžtant į priešpandeminę situaciją, darbuotojų paklausa gali stipriai išaugti. Nenorėdami pramiegoti pačių geriausių darbuotojų, darbdaviai turėtų tam tinkamai iš anksto pasiruošti.

Plėsti darbuotojų paieškos metodus

Tikėtina, kad šie, darbą palikę ar jo netekę, darbuotojai anksčiau ar vėliau bandys sugrįžti į darbo rinką. Todėl vertėtų kreiptis į užimtumo tarnybą ir pasidomėti apie duomenų bazėje esančius jums potencialiai tinkančius kandidatus. Tai padėtų pasiruošti ir susidaryti bendrą vaizdą apie tai, kokia situacija galėtų laukti ateityje.

Taip pat verta palaikyti ryšį bei bendradarbiauti su aukštosiomis mokyklomis, kurie ruošia jums reikalingos srities specialistus. Pasidomėti apie gabius studentus, kurių studijų pabaiga kitais ar dar kitais metais. Galima jiems pasiūlyti atlikti praktiką jūsų įmonėje dar šiuo metu, derinant su studijomis, su teise vėliau įsidarbinti jūsų įmonėje. Tai abipusė nauda tiek studentui, tiek ir darbdaviui.

Taip pat verta peržvelgti savo buvusių ir anksčiau nepasirinktų kandidatų duomenų bazę, bendradarbiauti su personalo atrankų agentūromis. Prisiminti kitų žmonių anksčiau rekomenduotus asmenis, kurių anksčiau negalėjote pakviesti pokalbiui.

Pasiruoškite pakovoti su konkurentais, tam gali tekti padidinti darbuotojui numatytą mokėti darbo užmokestį.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos