Jeigu esate iš tų žmonių, kurie mėgsta suburti šeimą bei draugus prie bendro vakarienės stalo ar tiesiog mėgautis aukštos kokybės maistu žvakių šviesoje su antrąja puse – visa tai rodo, kad valgomasis kambarys yra jūsų namų širdis.

Tad kodėl jam neparodžius išskirtinės meilės ir jo neatnaujinus? Tokie paprasti dalykai kaip dideli valgomojo stalai, dekoruoti šviežių vaisių dubenėliu, gėlėmis, šalia vėjyje romantiškai plazdenančios užuolaidos ir panašios detalės – visa tai pavers erdvę nepaprastai elegantiška. Jeigu ieškote idėjų, kaip atnaujinti savo valgomąjį kambarį, siūlome pasinaudoti dažniausiais interjero dizainerių patarimais.

Kilimas – dailus valgomojo kambario „rėmelis“

Bet kokioje erdvėje naudojamas kilimas vaidina itin svarbų vaidmenį – jis „įrėmina“, atskiria skirtingas namų zonas, padeda kurti jaukumą, pripildo erdvę šiluma. Renkantis kilimą interjero dizaineriai pataria nepadaryti vienos didelės klaidos: nepasirinkti pernelyg mažo aksesuaro. Jeigu ištraukiate kėdę iš po stalo ir ji atsiduria už kilimo zonos, ant plikų grindų – reiškia, kilimas per mažas.

Dideli, elegantiški valgomojo stalai ir kėdės neturėtų būti atskirti kilimo, priešingai: šių dviejų baldų tipų kompozicija turi tapti vienalyte valgomojo dalimi. Taigi, rinkitės tokio dydžio kilimą, jog šis padengtų didžiąją dalį visos erdvės, iki pat sienų.

Veidrodis – prabangai atskleisti

Ne paslaptis, kad veidrodžiai – tai puikūs, namų erdvei ypatingai tinkantys aksesuarai. Jų kaip interjero detalių pagrindinė paskirtis yra vizualiai padidinti zoną, kurioje jie pakabinti. Veidrodį galite kabinti vietoje paveikslo, ant didžiausios ir labiausiai matomos valgomojo kambario sienos.

Ši viena paprasta detalė nušvies kambarį, jis akimirksniu taps erdvesnis, didesnis. Verta paminėti ir tai, jog veidrodžiai gyvenamosioms zonoms suteikia prabangos pojūtį. Valgomojo stalai ir kiti baldai, šalia kurių kabinami dideli veidrodžiai, taip pat atrodo elegantiškiau.

Naujos užuolaidos – maksimaliam atgimimui

Senųjų užuolaidų pakeitimas naujomis – tai greitas ir efektyvus žingsnis, kuris suteikia naują įvaizdį visiems valgomajame stovintiems baldams. Pasirinkę šviesius ir plonus audinius, suteiksite erdvei jaukumo ir įsileisite daugiau natūralios dienos šviesos. Pastelinių spalvų – baltos, pilkos, kreminės – užuolaidos yra ilgaamžės, nes jos niekada neišeina iš mados, tad kartą atnaujinus, nereikės jų greitai keisti.

Gėlės ir augalai – gamtos gaiva kambaryje

Lengvai atnaujinsite savo valgomojo kambarį kaip tikri interjero ekspertai, jeigu jame tam taip pat panaudosite žalius gamtos akcentus – gyvus augalus. Jie bet kokiai erdvei suteikia gyvybės, gaivumo. Centre stovintys ištaigingi valgomojo stalai ir kėdės dažniausiai lemia, kad šios erdvės kampai lieka tušti. Taigi, juos puikiai galite užpildyti plačialapiu, dideliu vazoniniu augalu, medeliu. Jeigu mėgstate alyvuoges, galite pastatyti jų medelį – jis šiandien itin populiarus.

Žinoma, augalais puošti galite ne tik tuščius kampus, tačiau ir patį valgomąjį stalą. Jį papuoš į vazoną įmerktos spalvingos lauko gėlės, puokščių kompozicijos. Ryškios, kvapnios gėlės gali tapti puikiu akcentu, kuris paįvairins erdvės atspalvių gamą.

Vitrina – valgomojo komplektą papildanti detalė

Ar kada nors pagalvojote, kad vitrina gali tapti puikia vieta valgomajame, kurioje galite išdėlioti visus gražiausius servizus, puodelius? Jie, beje, bus po ranka užsukus svečiams. Siaura, aukšta, nemažai lentynų turinti vitrina, kurioje išdėlioti klasikiniai balti indai, gali tapti unikaliu šedevru, išryškinančiu interjerą.

Dideli ir platūs valgomojo stalai, šalia stovinčios kėdės, plevėsuojančios užuolaidos, gėlės – tai kombinacija, kuri pavers jūsų valgomąjį kambarį nepamirštamu. Keletas interjero detalių: to pakanka, kad erdvė atsinaujintų ir teiktų tokį patį didelį džiaugsmą, kaip vėl ką tik įsikėlus į naujus namus.

5 1 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments