Net ir ištisus metus aktyvūs, didieji Lietuvos miestai žiemą tempą sulėtina. Mažesni miestai neretai su tokia problema susiduria visais metų laikais nepaisant to, jog renginių ir aktyvacijų kasmet daugėja.  Gali pasirodyti, jog vystyti idėjas miesteliuose yra rizikinga, tačiau gerosios patirtys kalba už save.

Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pabrėžia, jog Utena – regiono centras, todėl šiam miestui ypatingai svarbu pritraukti geras idėjas ir investuotojus. Vienas iš Utenos strateginių tikslų – sporto kultūros vystymas. Siekiant tai įgyvendinti, duris atvėrė Daugiafunkcis sporto centras, kuriame sportuoja 11 sporto šakų atstovai, o puoselėjant kultūrinį tobulėjimą –  modernus kūrybinių industrijų centras „Taurapilis“, skirtas plėtoti kūrybinius verslus ir įgyvendinti su menu susijusias idėjas.

A. Katinas teigia, jog kiekvienam miestui svarbu kurti identitetą ir pritraukti verslo atstovus, o geriausia – kai sukuriama tradicija, kaip, pavyzdžiui, tai padarė dešimtmetį Utenoje organizuojamas „Winter Rally“. Meras atkreipia dėmesį, jog Lietuvos automobilių ralio čempionato pirmasis etapas ir drauge pirmasis žiemos festivalis pritraukia daugybę žmonių. Jie vyksta ne tik iš aplinkinių rajonų, bet iš visos Lietuvos. Tokie masiniai renginiai suteikia visapusišką naudą savivaldybei – aktyvėja prekybininkai, kaimo turizmas, amatininkai ir pramogų teikėjai.

Kadangi veiksmas pirmąją „Winter Rally 2019“ dieną vyko Molėtų apylinkėse, Molėtų savivaldybės vicemeras Mindaugas Kildišius taip pat pastebėjo miesto pagyvėjimą, juolab, kad pačiame Molėtų miesto centre žiūrovai renginį galėjo stebėti nemokamai. M. Kildišius teigia, jog respublikinio dydžio renginiuose mato dideles perspektyvas ir jos itin svarbios regionuose.

« 1 5 »
« 1 11 »

Panašios nuomonės laikosi ir Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis, sakantis, jog šaltuoju metų laiku pramogų ir aktyvacijų ypač trūksta. Šiais metais „Winter Rally“ trasos vos keliais kilometrais kirtosi su Ignalinos rajono ribomis, tačiau tai, mero nuomone, puiki bendradarbiavimo pradžia. Politikas pabrėžia apylinkių privalumus: „Čia techniški, vingiuoti keliai, o gamta – nuostabaus grožio. Ar pastebėjote, jog kai niekur nėra sniego, Ignalinoje jo visada būna? Na o jeigu pritrūktų – mes jo atvešime!“ – entuziastingai komentavo H. Šiaudinis.

Na o tradicijas kuria ir abipusis dėmesys. Praėjus kelioms savaitėms po „Winter Rally 2019“ organizatoriai pakvietė į susitikimą per 30 Organizacinio komiteto narių iš trijų savivaldybių, siekiant atsidėkoti už pagalbą įgyvendinant didelį projektą ir „Taurapilio“ kino salėje pristatė video istoriją apie neseniai praūžusį festivalį.