Connect with us

Foto

Kaip Kauno grožis atsiskleidžia detalėse? (interviu)

Avatar

Paskelbta

Socialinėje platformoje „Instagram“ galima atrasti vis daugiau paskyrų, kurias gyventojai dedikuoja būtent savo pastebėjimams apie Kauną bei dalinasi įspūdžiais iš pasivaikščiojimų mieste. Vienos tokių paskyrų ( „Kauno detalės“) autorė Raminta dalinasi savo patirtimi užsiimant urbanistine fotografija.

Raminta į Kauną atvyko prieš 15 metų ir studijavo Vytauto Didžiojo universitete. Po studijų kurį laiką buvo išvykusi, tačiau galiausiai nusprendė, kad Kaunas – jos širdžiai artimiausias miestas.

Kodėl paskyrėte vieną iš savo Instagram paskyrų Kaunui? Kuo jus šis miestas sužavėjo?

Turiu dar vieną „Instagram“ paskyrą @cities_and_kitties, kuri, kaip galite spręsti iš pavadinimo, skirta mano kelionėms ir katėms, o @kaunodetales gimė po to kai su draugais pasidalinau Kauno nuotraukomis savo „Facebook“ paskyroje. Sulaukiau daug nuostabos ir padėkų už atradimus, tad nusprendžiau, kad mano pastebimos detalės galėtų būti įdomios platesnei auditorijai.

Kartais atrodo, kad žmonės apie Kauną atsiliepia tik labai gerai arba labai blogai, na o koks buvo jūsų pirmas įspūdis ir kaip ši nuomonė keitėsi metams bėgant?

Dabar manau, kad Kaunas – vienas nuostabiausių miestų, kuriame jauku, gražu ir gera gyventi. O iš pradžių jis man labai nepatiko. Tik po kokių 7 metų, per kuriuos pasikeitė tiek Kaunas, tiek aš, pavyko jį prisijaukinti

Užsiimate urbanistine (miesto) fotografija. Kodėl būtent ši sritis?

Esu kilusi iš nedidelio miesto, kuris negali pasigirti įdomesniais pastatais, tad negaliu nesigrožėti Kaune esančiu architektūriniu paveldu. O kai pradėjau gilintis į pastatų istoriją, atradau dar įspūdingesnių dalykų. Pavyzdžiui, turbūt nedaug kas žino, kad Maironio gatvės 11 name 1922 metais savo parodą buvo surengęs pats M. Šagalas (žymus rusų-žydų XX a. modernizmo tapytojas).

Ar kartais nebūna nejauku fotografuoti žmonių kiemus, langus? Galbūt esate pakliuvusi į kokią nors situaciją, kuomet jus pastebėjo namo, kurį fotografavote, gyventojai?

Kartais būna nejauku, bet aš atrodau gana nepavojingai, tad problemų nekyla. Nesielgiu įžūliai, nors dėl senovinio interjero nuotraukų įeinu ir į pastatų laiptines. Jei pamatau namo gyventoją, jį pakalbinu – žmonės didžiuojasi savo namais ir noriai apie juos pasakoja.

Esu atsargi ir vengiu šunų, nes, nors juos myliu, ne visi tiki mano gerais motyvais. Buvo ir toks atvejis, kai atokioje vietoje pamačiau sukiužusį namuką, bet kai norėjau nufotografuoti, pastebėjau, kad jis visas nukabinėtas stebėjimo kameromis – dėjau į kojas, nes kas žino, kokie dalykai viduje vyksta.

Kaune susijungia daugybė architektūros stilių: tarpukario modernizmo pavyzdžiai stovi greta senųjų medinukų ir panašiai. Ar kuris nors stilius jus domina labiau, nei kiti? Ar turite pamėgtą rajoną, kuriame lankotės dažniau?

Neturiu mėgstamiausio stiliaus. Man gražus ir Italija alsuojantis kiemelis 1789 metais pastatytame Jonavos gatvės pastate, ir tarpukario architektūra, ir spalvoti Žemųjų Šančių medinukai. Būtent pastarasis rajonas ir yra mano mėgstamiausias – ten užklydusi visada atrandu kažką netikėto, o ryškios šio rajono namų spalvos gražios visais metų laikais.

Kur renkate informaciją apie fotografuojamas vietas?

Kauno detalės man yra tik laisvalaikio hobis, kuriam negaliu skirti daug laiko, tad informaciją renku internete, architektūros knygose. Turiu svajonę kada nors nukeliauti į Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senų ir retų spaudinių skyrių ir pasiknaisioti po tarpukario spaudą – tikiu, kad ten rasčiau nuostabių dalykų apie Kauno pastatus.

Na ir pabaigai: gal galėtumėte pasidalinti keliomis rečiau lankomomis, tačiau, jūsų nuomone, įdomiomis gatvėmis arba vietovėmis Kaune? Kokie gi tie miesto perlai, kurių dar neatrado miestiečiai ar naujakuriai?

Kai visi parkai būna pilni žmonių, aš keliauju į Veterinarijos akademijos pastatų kompleksą Tilžės gatvėje. Ten tiek tarpukario, tiek šių dienų architektūra yra įspūdinga. O jau vartų grožis!

Jei noriu pasijusti kaip kurorte, vykstu į Panemunę. Joje gera atmosfera ir daug autentiškos architektūros, kad ir Gailutės gatvės 28 namas.

O jei turite daugiau laiko, siūlau nuvykit iki A. Juozapavičiaus prospekto ir sukti iš jo į mažesnes gatveles. Ten slepiasi daug gero gatvės meno ir medinukų su puošniomis „karbatkomis“ ar originaliu vietinių dekoru.

Gerų atradimų!

Nuotraukų autorė „Kauno detalės“

Skaityti toliau
Advertisement

Foto

Garsenybių vizažistė Irma Baltrušaitienė jau trečią kartą pripažinta geriausia pasaulyje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kiekvieną rudenį geriausi pasaulio vizažo meistrai buvo įpratę rinktis Paryžiuje, kur kasmet vykdavo pasaulio čempionatas, skirtas išrinkti geriausią nuotakos įvaizdį sukūrusį specialistą. Dėl pandemijos šiais metais numatytas renginys neįvyko, tad didžiausia intriga tapo kasmet internete vykstantis foto konkursas “OMC Stylist Creatyve Bridal Makeup”, kurio nugalėtoja tapo Lietuvoje garsenybių vizažiste tituluojama Irma Baltrušaitienė. Ši pergalė jai – jau trečia.

“Konkursas vyko internetu. Meistrai iš viso pasaulio siuntė nuotraukas su atliktais darbais, kuriuos komisija vertino šešiose kategorijose. Aš dalyvavau kreatyvinio nuotakos makiažo rungtyje”, – pasakojo Irma Baltrušaitienė.

Vizažo meistrė atvira – jos sukurtas nuotakos įvaizdis buvo atliktas ekspromtu paskutinę dieną ir apie pergalę specialistė net nesvajojo. “Paprastai tokiems darbams skiriama daug treniruočių, kuriami eskizai, tada jie perpiešiami ant veido. O aš dalyvauti šiame konkurse sugalvojau paskutinę dieną be jokio išankstinio pasiruošimo”, – sakė ji.

Per keletą valandų modeliui Kamilei Minkevičiūtei buvo sukurtas nuotakos įvaizdis, kurį įamžino fotografė Evelina Šumilovaitė. Nuotraukos į konkursą buvo išsiųstos likus vos kelioms minutėms iki termino pabaigos. “Prisipažinsiu, lūkesčių laimėti aš tikrai neturėjau. Ypač kai pamačiau viešai skelbiamus kitų kolegų darbus. Buvo tikrai įspūdingų makiažų”, – sakė meistrė.

Tačiau lietuvės darbas neliko nepastebėtas. Komisija atrinko geriausius dešimt darbų, tarp kurių pateko ir Irmos Baltrušaitienės kurtas įvaizdis. Visi dešimt meistrų tapo konkurso nugalėtojais.

Vizažo čempionė pasakojo, kad tokius darbus padaryti yra labai sudėtinga. “Tai reikalauja tikslumo, simetrijos, kruopštumo. Ranka turi nedrebėti, nes linijas reikia išpiešti ranka. Ir abi puses vienodai. Negalima naudoti jokių trafaretų. Todėl ne kiekvienas tokį darbą gali atlikti. Gyvame konkurse, viskas turi būti atlikta per 45 minutes ir be jokių klaidų, nes menkiausia klaida ir visas tavo triūsas nueina per niek. Todėl tokie darbai ir parodo visą meistro profesionalumą. Jie nepanaudojami kasdienai, tačiau tokie darbai labai išlavina meistro ranką ir teptuko valdymą”, – profesinėmis subtilybėmis dalinosi Irma Baltrušaitienė.


Vizažo čempionės titulą laimėjusi specialistė neslėpė – būti tarp geriausių pasaulio meistrų yra ne tik garbė, bet ir didžiulė atsakomybė, reikalaujanti nuolat tobulintis bei gilinti žinias, domėtis naujovėmis bei tendencijomis. “Man labai svarbu, kad neužsisėdėčiau vienoje vietoje. Tad vizažo dėstytojos darbas Karaliaus Mindaugo profesiniame centre, vizažo sektoriaus pirmininkės pareigos Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijoje, septyneri metai televizijoje, kur grimuoju Lietuvoje gerai žinomus veidus bei darbas salone, kur priimu savo klientus ir puošiu juos šventėms, padeda man judėti į priekį”, – sakė Irma Baltrušaitienė.

Skaityti toliau

Foto

Išskirtinė padėka su pandemija kovojusiems Respublikinės Kauno ligoninės medikams (foto)

kaunieciams.lt

Paskelbta

Per pastaruosius kelis mėnesius mediko profesija Lietuvoje iš mitais apipintos staiga tapo itin vertinama. Prie to prisidėjo ne tik pasaulį sudrebinusi pandemija, bet ir Lietuvos medikų požiūris kovojant su ja: jie neskaičiavo darbo krūvio, nestokojo dėmesio pacientams. Būtent todėl, ankstų antradienio rytą, Kaune įsikūrusio verslo parko „Aušra“ įmonės surengė išskirtinę staigmeną Respublikinės Kauno ligoninės medikams.

„Kuomet viskas pamažu grįžta į įprastą gyvenimo ritmą, labai nesunku pamiršti, ką šįmet jau spėjome patirti ir išgyventi. Pastarųjų kelių mėnesių išbandymai nublanks daugeliui, tik ne medikams. Todėl norime jiems parodyti, kad mums rūpi jų atliktas darbas, kad be galo vertiname jų pasiaukojimą, – teigia verslo parko „Aušra“ atstovė Milda Vaitkutė, – To, kas dėl kiekvieno iš mūsų padaryta, mes nepamiršime ir tariame „ačiū“ baseino ir pirčių erdvės Aušra SPA, REVÙ CLINIC, SportGates, DP60 bei Coffee One vardu. Medikams visi norime atsidėkoti taip, kaip galime – pakviesdami juos atsipalaiduoti tiek fiziškai, tiek emociškai.“

„Patys esame medicinos srities atstovai, todėl puikiai suprantame tą įtampą, kurią jautė valstybinių ligoninių personalas. Visi turime šeimas, žmones, kurie mums rūpi, o visa tai palikti už nugaros ir rūpintis nepažįstamaisiais, ypač tokiomis aplinkybėmis, buvo tikras Hipokrato priesaikos išbandymas. Būtent todėl net nedvejodami prisijungėme prie šios akcijos ir kviečiame medikus pačius atstatyti savo sveikatą bei bent trumpam atsipalaiduoti,“ – sako REVÙ CLINIC vadovė Vilma Viliūšienė.

Prie staigmenos prisidėjusių įmonių komentarai:

DP60:
„Pabėgimo kambario DP60 komanda supranta, kad visų pasaulio padėkų neužtektų medikų darbo įvertinimui, tačiau nuoširdžiai dėkoja už jūsų atliktus bei atliekamus žygdarbius ir taria garsų ačiū! Tikime, kad pastarieji mėnesiai dar labiau sustiprino jūsų komandos dvasią ir norime padovanoti  pakvietimus į DP60 pabėgimo kambarius, kad išbandytumėte komandinį darbą šiek tiek linksmesnėje, neįpareigojančioje ir autentiškoje aplinkoje!“

Aušra SPA:
„Jūsų nuoširdus atsidavimas darbui tuo metu buvo neįkainojama dovana mums – saugiai likusiems namuose. Dabar galime kiek lengviau atsikvėpti ir atsidėkoti Lietuvos medikams dovanodami poilsio akimirkas mūsų “Aušra“ – baseino ir pirčių erdvėje.”

SportGates:
“SportGates – sporto klubas, kurio tikslas sukurti jaukią sporto oazę, dirbančią visiems patogiu laiku. Mūsų bendruomenė jautriai išgyveno šį laikotarpį, todėl nori tarti didelį ačiū medikams, kurie aukojosi dėl kiekvieno iš mūsų sveikatos. Dovanojame kiekvienam medikui 1 mėn. narystę SportGates klube.”

Džiaugiasi palaikymu

„Karantino laikotarpis iš mūsų darbuotojų pareikalavo daug jėgų, drąsos, pasiaukojimo, operatyvumo. Reikėjo pertvarkyti ligoninės veiklą, dirbti nuolat kintančiomis sąlygomis, vaduoti kolegas, tuo pačiu metu ribojant gyvą bendravimą, dirbant pakaitinėmis pamainomis. Didžiuojamės savo darbuotojais, kurie atlaikė koronaviruso iššūkį, ir nuoširdžiai jiems dėkojame. Džiaugiamės, kad prie mūsų padėkų medikams nusprendė prisidėti verslo parko „Aušra“ įmonės. Gera jausti, kad ir pasibaigus karantinui mus vertina bei palaiko“, – už staigmeną dėkojo Respublikinės Kauno ligoninės generalinė direktorė doc. dr. Diana Žaliaduonytė.

Vaizdai iš padėkos susitikimo:

Skaityti toliau

Foto

Joninių šventė Jonavoje – sustabdytas koncertas, nepateisinti prekybininkų lūkesčiai ir įspūdingi šou

kaunieciams.lt

Paskelbta

Birželio 23 d. į Joninių sostinę Jonavą suplūdo gausus būrys žmonių. Šventė vyko tuo pačiu metu trijuose miesto mikrorajonuose, penkiose skirtingose vietose, kad organizatoriai galėtų lengviau suvaldyti žmonių srautus ir sumažėtų koronaviruso plitimo rizika.
Sustabdytas koncertas

Remiantis Vyriausybės numatytais reikalavimais, viešuose renginiuose, kurie vyksta atviroje erdvėje, gali dalyvauti 700 žmonių. Panašu, kad Jonavoje tiek žmonių susirinko dar nespėjus sutemti – apie 22 val. šventės vedėjas susirinkusiems pranešė, kad privalo sustabdyti merginų grupės „Queen of Roses“ koncertą. Paklausta, ar buvo numatytas scenarijus, kad prireiks stabdyti koncertą, Jonavos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Jurgita Serapinė pripažino, kad organizatoriai tai nuspėjo ir pasiruošė iš anksto – renginio metu buvo leidžiamas įrašas su informacija, kad, šventėje susirinkus daugiau nei 700 žmonių, renginys bus stabdomas.

Jonavos kultūros centras negavo šventės dalyvių nusiskundimų dėl susiklosčiusios situacijos. Kalbintas renginio svečias Darius, su draugu prekeiviu atvykęs iš Panevėžio, teigė, kad dėl sustabdyto koncerto jautėsi nesmagiai, tačiau pridėjo, kad supranta Joninių šventės organizatorių sprendimą: „stengiuosi išlikti diplomatiškas, negi akis plėšysi“.

Vis dėlto vėliau koncertas buvo pratęstas ir susirinkusieji galėjo pasimėgauti dar keliomis „Queens of Roses“ atliekamomis dainomis. Šventės kulminacija tapo muzikinis šviesų šou ir šokio bei ugnies reginys, o renginį užbaigė įspūdingi šventiniai fejerverkai.

Siekta užtikrinti dalyvių saugumą

Jurgita Serapinė teigė, kad renginio organizatoriai ėmėsi visų būtinų saugumo priemonių siekiant užtikrinti, kad neplistų koronavirusas: „Joninių slėnyje sužymėjome vietas, kad žmonės sėdėtų vienas nuo kito nutolę metro atstumu. Ant žolės išpurškėme ratus, kokiais atstumais žmonės turėtų stovėti. <…> Nuolatos skambėjo garso įrašas su skelbiama informacija laikytis saugumo reikalavimų, saugaus atstumo. Net kėdes sustatėme šachmatų principu visose erdvėse, kuriose vyko koncertai.“

Renginio metu vyravo tvarka, nors pastebėta, kad žmonės nesilaikė saugumo rekomendacijų: „Iš tiesų policijai apskritai nebuvo darbo – kažkokių incidentų nebuvo arba bent jau mums kol kas nepranešė. Tiesa, žmonės dažnai nesilaikė saugaus atstumo, tai mes, organizatoriai, asmeniškai sakydavom „išlaikykit saugų atstumą“. Prašėm, kad dalyviai būtų su kaukėm, tačiau ne visi jas turėjo, bet visose penkiose vietose, kuriose vyko pasirodymai, buvo dezinfekavimo priemonės.“

Kaip minėjo pašnekovė, siekiant suvaldyti atvykusiųjų srautus, įkurtos penkios pasirodymų vietos. Viso renginio metu skraidė trys dronai, kurie buvo skirti stebėti žmonių srautus: „suskaičiuoti tiksliai žmonių, kurie ateina, išeina ar migruoja iš vieno mikrorajono į kitą, skaičių yra neįmanoma, bet mes visada matėme, kiek ir kur žmonių yra susirinkę. <…> Kadangi šventė vyko atvirose erdvėse, mokami bilietai nebuvo galimi.“

Jurgita Serapinė nurodė, kad renginio atlikėjai pasirinkti sąmoningai: „Koncertai buvo ne ypač garsių pop žvaigždžių, kurios pritraukia daug žmonių, buvo tik vienas koncertas, kuriame pasirodė žinoma grupė „Queen of Roses“. Pasirinkome pristatyti Jonavos meno kolektyvus, kurie surengė liaudiškos muzikos koncertus. Liaudiška muzika domisi ne visi, todėl ir žiūrovių mažiau. Kadangi esame Joninių sostinė, buvo paleistas ir Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo įrašas.“

Sumažėjęs prekybos pelnas

Joninių šventėje Jonavoje be renginio atlikėjų ir dalyvių netrūko prekybininkų, kurie pirkėjams siūlė platų gaminių asortimentą nuo žuvies ir mėsos produktų iki meduolių ir spragintų kukurūzų.

Įmonės „A. Merkio žuvis“ darbuotojai į Jonavą atvyko iš Utenos ir savo produkcija šventėje prekiavo pirmą kartą. Viena iš darbuotojų tikino, kad „nuostolių neturime, nuotaika puiki“, tačiau pripažino, kad prekyba sekėsi vidutiniškai. Pasak jos, tikėtasi suprekiauti daugiau ir „pagal žmonių gausumą pirkimas buvo ne pats geriausias“. Prekybininkai teigė nebijoję po karantino dalyvauti šventėje: „mes per visą karantiną dirbom, kadangi visuomet dirbame lauke“.

Kitaip nei „A. Merkio žuvis“, šeimos kepyklėlės „Vijola“ gaminiais, darbuotojos teigimu, Jonavoje per Joninių šventę prekiaujama ne pirmą kartą. Darbuotoja įžvelgia, kad, lyginant ankstesnius ir šį kartą, skiriasi pardavimų pelnas: „po karantino sumažėjo prekyba“. Pardavėja tikėjosi tokio šventėje susirinkusio žmonių srauto, nes, jos manymu, po karantino „žmonės vėl atsipalaidavo“.

Joninių šventė Jonavoje surengta 31 kartą.

Šventės akimirkos nuotraukų galerijoje ir paspaudus nuorodą: https://bit.ly/2NqPmkY

Skaityti toliau

Foto

Žygis „Girionių girių lobiai“– gamtos paslapčių link

kaunieciams.lt

Paskelbta

Birželio 26 d., 17 val. prie Girionyse esančio stadiono prasidės pirmasis maratonas, kurių planuojami iš viso trys,  po Girionis ir Samylų seniūniją. Į žygį kviečiami Samylų seniūnijos gyventojai bei svečiai, o ypač – Girionių bendruomenės nariai, kurių istorijos, prisiminimai bei žygio pabaigoje išreikšti pastebėjimai, pavers šį maršrutą ypatingu. 
Žygio programa

Registracija į žygį  prasidės 16.45 val. prie Girionių stadiono (Liepų g. 1, Girionys, Kauno r.). Koordinatės: 54.855994, 24.044116.

Žygio pradžia – 17 val. Numatoma, kad Girionių istoriją papasakos pats įkūrėjas. Taip pat lauks kelionė į Girionių parką prie barsukų kalvos, kur dalyviams bus aprodyti dekoratyviai medžiai ir barsukų namai. Vėliau bus lankomasi Vaišvydavos blindaže ir apžvelgti retieji Pakalniškių pievos augalai. Planuojama ieškoti melsvojo gencijono, kopti į Pakalniškių piliakalnį, prisimenant Kauno marių atsiradimo istoriją. Žygio dalyviai sužinos, kas yra tufai, kaip jie susikūrė ir kaip dėl požeminių šaltinių susidaro sufoziniai cirkai. Planuojama, kad dalyviai turės galimybę apžiūrėti Kauno marių pakrantėje esančias kabančias pelkes. Žygio pabaigoje bus lankomasi Raguolių kaime ir pušyne, Girionių paplūdimyje bei prie Žasios upės ir šaltinio pasakojamos legendos apie Laumes. Kviečiame pasiimti su savimi puodelį ar gertuvę ir pripildyti juos gaivaus šaltinio vandens.

Planuojama žygio pabaiga 20. 30 val. Žygio atstumas – 7 km, sudėtingumas – 2 balai.

Pasiruošimas žygiui

Būtina pasirūpinti tinkama avalyne ir patogia apranga. Kiekvienas dalyvis atsakingas už savo sveikatą. Vaikai gali keliauti tik kartu su juos prižiūrinčiais suaugusiais. Rekomenduojama turėti geriamojo vandens, maisto sau ir draugui bei priemones nuo uodų, erkių ir mašalų. Dalyvius ir svečius labai prašome automobilius statyti jiems skirtoje stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos.

Registracija

Dalyvių skaičius ribotas, todėl visus vyresnius nei 9 metai, kviečiame registruotis į žygį paspaudus šią nuorodą: https://bit.ly/2Cyp2Dr
Žygio dalyviai kviečiami, turint galimybę, įsigyti vienkartinį Kauno marių regioninio parko lankytojo bilietą už 1 Eur.

Daugiau informacijos apie žygį: https://bit.ly/3hVbX7t

Kauno marių regioninio parko informacija

Skaityti toliau

Foto

Senjorai vasarą kviečiami praleisti aktyviai

kaunieciams.lt

Paskelbta

Lietuvoje pasibaigus karantino režimui Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras grįžta į įprastą ritmą ir atnaujina pavasarį nevykusių treniruočių grafiką. Vyresni nei 60 metų amžiaus kauniečiai kviečiami vasaros popietes praleisti taiči treniruotėse.

Nesudėtingos, lengvo pobūdžio, koordinaciją lavinančios treniruotės labai mėgstamos vyresnio amžiaus žmonių, kadangi jas išbandyti tikrai gali kiekvienas. Norintys sustiprinti kūno raumenis, lengvai pajudėti ar susipažinti, pabendrauti su bendraminčiais, kviečiami registruotis tel. 867373593. Atsižvelgiant į oro sąlygas, užsiėmimai vyks lauke arba sporto salėje. Treniruotės prasideda nuo liepos 2 d. ir vyks 12 val. antradieniais bei ketvirtadieniais Studentų g. 48, Kaune.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti toliau

Foto

Lietuvos sporto universiteto diplomais didžiuojasi ir žymūs sportininkai

kaunieciams.lt

Paskelbta

Praėjusią savaitę Lietuvos sporto universitete (LSU) įvyko tradicinė akademinio jaunimo šventė – Aktų salėje iškilmingai įteikti bakalauro ir magistro studijų diplomai. Tarp diplomuotų specialistų buvo galima išvysti ir visiems žinomų sportininkų veidus. 

Dėl ekstremalios situacijos šalyje ir siekiant išvengti klastingo viruso plitimo galimybės LSU erdvėse šįkart šventė buvo kitokia: diplomai absolventams buvo teikiami keliais srautais, o diplomantų tėvai, draugai ir visi sveikintojai ceremoniją galėjo tiesiogiai stebėti ekrane prie LSU Centrinių rūmų.

Tarp šiųmečių magistrų – ir žymūs sportininkai: Treniravimo sistemų bakalauro diplomą gavo krepšininkė Dalia Belickaitė, Krepšinio treniravimo ir valdymo magistro studijų programą anglų kalba sėkmingai baigė krepšininkai Lina Brazdeikytė, Darius Sirtautas, Dainius Šalenga, o Sporto edukologijos magistrantūrą – krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai bei imtynininkas Aleksandras Kazakevičius.

Universiteto absolventus sveikino rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė, Tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas. Vaizdo sveikinimą būriui jaunų specialistų atsiuntė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Diplomantų pasveikinti atvyko Kauno miesto vicemeras Andrius Palionis ir garsūs Universiteto alumnai, socialiniai partneriai: Kauno rajono meras Paulius Visockas, Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas ir Kineziterapeutų draugijos narys Rolandas Kesminas.

Šventinę nuotaiką kūrė Vytauto Didžiojo universiteto styginių instrumentų ansamblis.

LSU informacija

Skaityti toliau
Technologijosprieš 5 val

„Nissan“ parodė naująjį „Note“ ir pasidžiaugė „nesenstančiu japonišku futurizmu“, bet yra viena bloga naujiena

„Nissan Note“ – tai nedidelis kompaktiškas hečbekas, pasižymintis ir miniveno dizaino bruožais. Šie automobiliai Europoje buvo pakankamai populiarūs – jie...

Greitos naujienosprieš 6 val

Keičiasi socialinių paslaugų įstaigų veiklos tvarka: grupiniai užsiėmimai – tik laikantis grupių izoliacijos principo

Siekdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis nuo galimo koronaviruso (COVID-19) užkrato bei užkirsti kelią tolimesniam koronaviruso plitimui socialinių paslaugų įstaigose, Sveikatos...

Sportasprieš 8 val

Šeštąją pergalę NKL pirmenybėse iškovojo „Žalgiris-2“

2020.11.26 www.nklyga.lt Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje 92:85 (24:24, 20:22, 26:16, 22:23) palaužė Joniškio „Delikateso“ (2-4) krepšininkus. Rungtynes geriau pradėjo jaunieji...

Greitos naujienosprieš 8 val

INVEGA pasirašė pirmąsias sutartis su alternatyviais finansuotojais dėl paskolų teikimo pagal atnaujintą priemonę „Alternatyva“

2020 11 26 Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė pirmąsias sutartis su alternatyviais finansuotojais „Noviti finance“, „BnP...

Greitos naujienosprieš 8 val

Ministras A. Monkevičius reiškia užuojautą dėl žymaus baltisto Gvido Mikelinio mirties

Laikinai einantis pareigas švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius reiškia nuoširdžią užuojautą mirus žymiam baltistui Parmos universiteto profesoriui Gvidui...

Greitos naujienosprieš 8 val

Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo vidaus tyrimą dėl priemonės „Smart FDI“

2020 11 26 Siekdama nustatyti, ar visoms įmonėms buvo sudarytos vienodos galimybės gauti informaciją apie didelio susidomėjimo sulaukusios priemonės „Smart...

Greitos naujienosprieš 8 val

Baltiją teršiančioms šiukšlėms – nuolatinis aplinkosauginis monitoringas

2020 11 26 Šią savaitę Aplinkos apsaugos agentūra atliko pirmuosius tyrimus pajūrio pakrantėje, ruošdamasi nuolatiniam Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringui,...

Greitos naujienosprieš 11 val

Gruodžio 2 d. dėl planinių elektros tinklų priežiūros darbų, Aleksoto poskyryje nebus teikiamos kontaktinės konsultacijos!

2020-11-26 Gruodžio 2 d. dėl planinių elektros tinklų priežiūros darbų, Aleksoto poskyryje nebus teikiamos kontaktinės konsultacijos! Informuojame, kad gruodžio 2...

Greitos naujienosprieš 11 val

Energetikos ministerija pripažinta profesionaliausia valstybės valdomų įmonių valdytoja

2020 11 26 Šiandien Valdymo koordinavimo centras pristatė tradicinį valstybės valdomų įmonių (VVĮ) gerosios valdysenos indeksą. Energetikos ministerija įvertinta už...

Greitos naujienosprieš 11 val

Dvi Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldžios įmonės paskelbtos gerosios valdysenos lyderėmis

2020 11 26 Šiandien Valdymo koordinavimo centras visuomenei pristatė Valstybės valdomų įmonių (VVĮ)2019–2020 metų gerosios valdysenos indekso rezultatus. Pristatymo metu...

Skaitomiausi