Šiandien pasirodė labai nelaukta žinia dėl vieno iš didžiausių kelionių operatorių skolų ir gresiančio bankroto – Thomas Cook. Daug Jungtinės Karalystės bei Norvegijos keliautojų liko užsienyje neišleidžiami iš viešbučių ar neturintys skrydžio namo.

Lietuvos klientai didelio smūgio neturėtų pajusti, bet kaip rodo patirtis: jei gali bankrutuoti tokie grandai kaip Thomas Cook, tai tokia situacija gali nutikti ir bet kuriai įmonei.

Kelionių planavimo portalo – Tedo.lt vadovas Tadas Kertenis pataria ką reikėtų pasitikslinti prieš perkant kelionę, kad neliktumėte be kurios nors jūsų kelionės sudedamosios dalies ir būtumėte ramūs, kad išvykus į atostogas Jus aptarnaujantis kelionių operatorius nebankrutuos.

Nr.1 Skirti kas yra Kelionių organizatorius (KO) nuo to, kas yra Kelionių agentūra (KA).

« 1 5 »
« 1 11 »

Kiekvienas kelionių organizatorius, vykdantis veiklą Lietuvoje, turi gauti licenziją, kuri įrodo jog bankroto atveju Jūs saugiai būsite pargabentas namo ar bus sumokėta už Jūsų viešbutį. Atvykstamojo ir išvykstamojo turizmo kelionių organizatorių sąrašą galite rasti čia: http://www.vvtat.lt/data/public/uploads/2019/09/d1_ko_sarasas.pdf

Atkreipkite dėmesį į draudimo sumas – išvykstamojo kelionių organizatoriaus minimali draudimo suma – 50,000€. Ne visos įmonės vadinasi vienodai kaip ir jų prekės ženklas, pvz.: Tedo.lt prekės ženklą valdo UAB Dovilta.

Kelionių agentūros, kurios neturi organizatoriaus statuso yra už nieką neatsakančios įmonės, todėl jei pirksite kelionę į Kretos salą iš kelionių agentūros (Ryanair + viešbutis) ir kitą dieną Jūsų agentūra bankrutuos, galėsite kaltinti tik save dėl to jog neatgaunate pinigų. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad kelionių agentūra negali parduoti Jums dviejų kelionės segmentų tam pačiam laikui, pvz: skrydis ir viešbutis savaitei. Kelionių agentūra gali tik perparduoti, todėl pasitikrinkite prieš pirkdami.

« 1 5 »
« 1 11 »

Nr.2 Išankstiniai pirkimai.

Pirkti kelionę iš anksto tikrai apsimoka. Galite būti tikri, kad gausite neaukštą kainą bei galėsite susiplanuoti savo atostogas iš anksto. Tačiau patarčiau nepirkti kelionių kitam rudeniui, kai dar šis ruduo nesibaigė.
Pastebėjome, kad kelionę pagal kainą ir saugumą geriausia pirkti tarp 9-1 mėn iki Jūsų norimos kelionės datos.

Nr.3 Didelės nuolaidos.

Per gerai, kad būtų tiesa. Šiuo posakiu galite kliautis matydami labai dideles nuolaidas. Didelės nuolaidos iš organizatoriaus pusės gali reikšti, kad yra finansinės problemos ir bandoma surinkti kuo daugiau pinigų arba nesipildo vietos lėktuve, todėl bandoma kuo skubiau išparduoti, kuo pigiau. Nepavykus surinkti reikiamo kiekio keliautojų Jūsų skrydis bei kelionė gali būti atšaukti.

« 1 5 »
« 1 11 »

Nr.4 Facebook/Instagram grupės.

Pastaruoju metu matome nemažą tendenciją Facebok grupių su visokių raktinių žodžių pavadinimais – kelionės pigiau, bilietai pigiau ir t.t… Jų aprašymai dažniausiai būna tokie – nesame kelionių agentūra, esame tik patarėjai, kurie užsideda nedidelį antkainį ir t.t. tokios grupės ne tik, kad nėra kelionių organizatorius, bet ir neturi juridinio asmens atsakančio už jų veiksmus ir galimai padarytą žalą. Taip pat jų patarimai tikrai  ne visada teisingi, kadangi dirbant su daug klientų kelionių organizatoriai žino niuansus vienose ar kitos šalyse. Kelionių mėgėjai ir save vadinantys “ekspertai” nėra linkę visko numatyti ir taip gali padaryti meškos paslaugą perkančiajam – tai šiuo atveju Jums. 

Nr.5  Įmonės veiklos istorija. 

Visų Lietuvos įmonių (taip pat ir kelionių organizatorių ar agentų) istorija yra viešai prieinama www.rekvizitai.lt

Galite pažiūrėti ar įmonė jau gyvuoja daugiau nei metus ar du, ar turi augančią apyvartą, darbuotojų skaičių, atsiliepimų. Jei visa tai radote – galite į tokią įmonę žiūrėti kaip į potencialų savo kelionių partnerį. Jei Jūsų išsirinktos įmonės istorija trumpa ir nėra daug informacijos – siūlyčiau ieškoti kitos.

Galiu nuraminti, kad didžioji dalis Lietuvos kelionių agentūrų ir organizatorių yra stabilios įmonės. Kelionių planavimo portalas – Tedo.lt taip pat organizuoja keliones bei perparduoda kitų organizatorių keliones, todėl patys labai griežtai atsirenkame partnerius pagal jų draudimo sumas, laiką rinkoje bei vadovus.

Taip pat visada galite kreipti į www.tourism.lt ar VVTAT ir pasiklausinėti apie savo pasirinktą kelionių agentą ar organizatorių.

Sėkmės renkantis savo svajonių atostogas ir patikimus kelionės organizavimo partnerius!

#Tedolt #kelioniuportalas #TadasKertenis

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments