NaujienosKaip apsaugos priemonės pasiekia medikus? 5 įdomūs faktai

Redakcija Redakcija2020 14 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Per kovą – balandį Lietuvos medikus pasiekė beveik 28 mln. asmens apsaugos priemonių, kurių atskraidinimą organizavo Susisiekimo ministerija. Verčiant šiuos skaičius svorio matavimo vienetais, bendrai, tai yra 550 tonų, atskraidintų 21 lėktuvu. AB Lietuvos paštas, kuris rūpinosi šių priemonių logistika ir pristatymu į gydymo įstaigas, atskleidžia daugiau įdomių faktų: kiek kilometrų nuvažiuota, kiek ligoninių aplankyta, kiek ir kokių priemonių pristatyta.

„Pandemijos pradžioje buvo be galo svarbu kuo greičiau pristatyti medikams būtinas asmens apsaugos priemones, todėl susitelkę dirbome, kad per kuo trumpesnį laiką jos pasiektų mūsų šalį. Asmens apsaugos priemonės oro keliu į Lietuvą yra gabenamos nuo kovo 28 d., dabar mūsų šalį pasiekia ir traukiniais. Dėl gerai suorganizuotos logistikos mūsų medikams nepritrūks apsaugos priemonių nei šiandien, nei ateityje“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevič.

„Kai kovo pabaigoje į Kauno oro uostą su apsaugos priemonėmis nusileido pirmasis lėktuvas, nežinojome, kiek tokių lėktuvų dar leisis ateityje ir kokio intensyvumo tai bus logistinis projektas. Tą kartą tebuvo svarbu padėti kuo greičiau Lietuvos medikus aprūpinti jų darbui itin svarbiomis priemonėmis. Visa pašto komanda, kartu su Susisiekimo ministerija, mobilizavome procesus ir šiandien skaičiuojame ne tik dešimtis nusileidžiančių lėktuvų, bet ir į Lietuvą iš Kinijos atvykstančius traukinius. Džiaugiamės galėdami padėti šaliai tokiu ekstremaliu laiku“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė.

Keli įdomūs faktai apie kovo – balandžio mėnesiais Lietuvos pašto pristatytas apsaugos priemones Lietuvos medikams:

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

1. 550 tonų arba 28 mln. apsaugos priemonių medikams tai: daugiau nei 20 mln. vienkartinių pirštinių, 1,8 mln. medicininių kepurių ir daugiau nei 4,3 mln. kaukių, beveik 4 mln. antpadžių, daugiau nei 350 tūkst. kombinezonų, beveik 860 tūkst. chalatų, daugiau nei 550 tūkst. akinių ir kitų priemonių. Visas jas užsakė LR Sveikatos apsaugos ministerija.

2. Per visą karantino laikotarpį, medikams pristatant apsaugos priemones, Lietuvos pašto kurjeriai nuvažiavo daugiau nei 56 tūkst. kilometrų. Jeigu važiuotume Lietuvos valstybės kontūrais, tiek kilometrų užtektų Lietuvą apvažiuoti maždaug 43 kartus. Pristatydami apsaugos priemones, kurjeriai apvažiavo maždaug 50 miestų ir miestelių.

3. Iš viso kurjeriai priemones pristatė į 218 skirtingų įstaigų, pradedant tokiomis didžiausiomis šalies ligoninėmis, kaip Vilniaus universiteto Santaros klinikos ar Klaipėdos Respublikine ligonine, baigiant mobiliaisiais punktais, karščiavimo klinikomis bei priemonėmis, pristatytomis tiesiai į senelių slaugos namus ar pensionatus. Iš viso atlikti 384 skirtingi reisai.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

4. Prie pagalbos medikams įgyvendinimo prisidėjo apie 70 Lietuvos pašto darbuotojų: logistikos centro darbuotojai, vairuotojai, administracija. Iš jų buvo 48 vairuotojai, kurie per visą šį laiką atliko bent po vieną reisą.

5. Bendrai prie šio projekto Lietuvos pašto komanda jau praleido 1500 darbo valandų arba kitaip 190 darbo dienų.

Apsaugos priemonės medikams vis dar keliauja, todėl ruošiamasi ir toliau prisidėti prie jų logistikos ir pristatymo į gydymo įstaigas.

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x