Connect with us

Įmonės

Kada man gali padėti masažas?

Paskelbta

Kaip pasirinkti masažų kiekį, kokias vietas masažuoti ir kam masažas gali labiausiai padėti, pasakoja RS holistinio masažo meistrė Jolita Puidokienė. 

Masažų kiekis priklauso nuo kūno vietos

Derinant masažą su mankšta ar sportu raumenų kraujotaka kur kas aktyvesnė ir masažo nauda yra ženkliai stipresnė. RS holistinius masažus atliekanti Jolita Puidokienė pasakoja, kad masažo nauda pasijaučia jau po pirmo karto. Pasak moters, ypatingai tai pajaučia tie, kurie ateina, pavyzdžiui, su juosmens skausmais. Tai itin dažnai pasitaikantis negalavimas. Jei pas masažuotoją atvykote dėl įsisenėjusių skausmų, tokiais atvejais nepakanka vieno seanso, kad problema atsitrauktų ilgam. Kitaip tariant, tas kas „užtarnauta“ per daugelį metų, negali būti pašalinama per valandą.

Dažniausiai problemoms spręsti paskiriami keturi susitikimai, kurie suplanuojami kas antrą dieną. Masažuojamas visas kūnas, tačiau daugiausia dėmesio skiriama probleminei vietai. Po tokio kurso rekomenduojami palaikomieji masažai, kurie atliekami maždaug kas keturias savaites. 

Kita dažna problema – skausmai kaklo, menčių srityje. Šiuo atveju kursas labai panašus. Keturi intensyvūs masažai, po kurių seka palaikomieji. Tik masažo metu daugiau dėmesio skiriama viršutinei nugaros daliai. Tokie skausmai dažnai vargina sėdimą darbą dirbančius žmones. Norint išvengti komplikacijų, pas masažuotoją kreiptis rekomenduojama kol skausmas nėra įsisenėjęs. 

Dailesnis kūnas be bado dietos

Tarp moterų populiariausi – figūros modeliavimo masažai. Jų metu šlaunų, sėdmenų apimtis galima sumažinti 3-7 centimetrais. Tokį rezultatą galima pasiekti atlikus 4-5 masažus. Liekninančių masažų dažnumas yra toks pats kaip ir turint nugaros ar kitų problemų. Palaikomųjų masažų kursas tokiais atvejais priklauso nuo to, kaip moteris linkusi pilnėti, ar organizmas kaupia skysčius, koks yra bendras fizinis aktyvumas. Tačiau periodiškumas vidutiniškai yra kas 3-5 savaitės. 

Patarimas darboholikams

Masažai labai aktualūs naktinį darbą  turintiems žmonėms, pavyzdžiui, medikams. Taip pat pas masažuotojus dažnai užsuka ir sporto treneriai.  Dirbant naktinį arba fiziškai intensyvų darbą įprastai atsiranda nusiskundimų dėl pervargimo, išsekimo. Masažo metu atsatomos jėgos, darbingumas. Grįžta energija, lengviau susikaupti, žmonės jaučiasi žvalesni. 

Kada masažas netinka? 

Nerekomenduojama pas masažistą kreiptis dėl ūmios būklės. Tarkim, staigus skausmas ir uždegimas susuko nugarą, sunku judėti, judesiai skausmingi. Tai rodo, kad į masažą jau pavėlavote, nes jums reikalinga skubi pagalba ir tokiu atveju geriausia kreiptis į medikus, kurie įprastai skiria vaistų nuo uždegimo. Nurimus ūmiam uždegimui galima kreiptis į masažuotoją, kuris padės užkirsti kelią ūmios būklės pasikartojimui ir padės pasveikti.  

RS holistinis masažas gydo skausmo priežastis

Pagrindinė šio masažo idėja – kūnas yra nedalomas, darniai veikiantis mechanizmas. Todėl gydymas atliekamas ne tik tose vietose, kur žmogui skauda ar jaučiama įtampa, bet sujudinami ir reikiami taškai, paveikiant visas organizmo sistemas. 

Kuomet jaučiamas skausmas juosmens ar kaklo srityje, tai problema nėra tik toje vietoje. Dažniausiai, skausmas yra tik pasekmė ir jis jaučiamas nebūtinai ten, kur yra pažeidimas. Pavyzdžiui, jei skauda juosmenį, reiškia stipriai įsitempę yra kojų raumenys (nugaros pusėje) ir nusilpęs pilvo presas. Dėl šių pakitimų juosmuo pertempiamas, negali išsilaikyti natūralioje pozicijoje ir ilgainiui pradedame jausti skausmą. Jei skauda kaklą, tai jį  tempia per daug įveržtos mentys. Todėl holistinis masažas paliečia visą kūną. Nors skausmas yra kaklo srityje, bet masažas prasideda nuo pirštų galiukų. Nes visi kūno raumenys susiję tarpusavyje, todėl geriausias rezultatas pasiekiamas atpalaiduojant visus kūno raumenis. Ne tik problemines vietas. 

Masažuotoja Jolita pasakoja, kad vardan norimo rezultato (pavyzdžiui, sveika nugara ar kaklas, lengvos kojos) žmogų siekiama paveikti per 7 minties ir rankos prisilietimus, per visus jo pojūčius: uoslę, regą, skonį, garsą, lytėjimą (kitaip tariant atitinkamą masažo metodiką), intuiciją ir savęs priėmimą. 

Tokiu būdu efektyviai stimuliuojama jo psichosomatika, kraujotaka, limfotaka, fascijos (jungiamojo audinio plėvelės), raiščiai, sausgyslės, sąnariai bei raumenys. Žmogus yra vientisas kūrinys. Masažas atliekamas su tam tikrais akcentais reikalingai kūno vietai bei sujungiant visą kūną į vieną vientisą harmoningą visumą.

Kam tinka masažai? 

Tokios paslaugos, pasak Jolitos, tinka tiek suaugusiems, tiek paaugliams. Per savo praktiką ji tikina išmasažavusi per 700 žmonių: „Kiekvienas ateina su individualiomis, specifinėmis problemomis, visi esame labai skirtingi. Net ir tas pats žmogus kitą kartą atsineša visai kitas įtampas. Tad kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių“ – šmaikštavo Jolita. Baigusi magistrantūros studijas verslo sektoriuje, ji įstojo į Karaliaus Mindaugo profesinę mokyklą masažuotojo kvalifikacijai įgyti. Po dviejų metų mokslų Jolita baigė ISPADO SPA specialisto programą, o dabar yra RS Holistinės masažo mokyklos mokinė bei būsima meistrė.

Norėdami užsirašyti į RS holistinį masažą ar sužinoti daugiau apie procedūras, kreipkitės telefonu +370 698 74535 arba Facebook puslapyje Jolitos masažo terapija.

Skaityti toliau

Įmonės

Kokybiškas poilsis Kaune: SPA malonumai ir visokeriopas komfortas viešnagės mieste metu (video)

Paskelbta

Kokybiškas poilsis svarbus kiekvienam mūsų – nesvarbu, ar norisi pabėgti nuo varginančių kasdienių darbų rutinos, pakeisti aplinką, ar tiesiog pasilepinti įvairių procedūrų malonumais. Tai pokalbio su kaunieciams.lt portalu metu patvirtino ir „Park Inn by Radisson Kaunas“ viešbučio atstovė Evelina Pangonienė bei „Saulėja SPA“ vadovė Elena Bartnikienė.

Bendradarbiavimas leidžia užtikrinti geriausias sąlygas klientams

Visas sritis paveikusi koronaviruso situacija, neaplenkė ir turizmo bei rekreacijos sektoriaus. Tačiau, kaip teigė E. Pangonienė, viso šio chaoso apsuptyje, kaip bebūtų, labai svarbu nepamiršti skirti dėmesio sau bei savo poilsiui. „Nepaisant to, kokie šie metai buvo, kas buvo praeityje – kokybiškas poilsis yra labai svarbu kiekvienam iš mūsų. Ir aš labai džiaugiuosi, kad mes, „Park Inn by Radisson Kaunas“ viešbutis, kartu su „Saulėja SPA“ turime galimybę užtikrinti tą kokybišką ir saugų poilsį“, – pasakojo Evelina.

Kadangi „Saulėja SPA“ centras įsikūręs to paties „Park Inn by Radisson Kaunas“ viešbučio patalpose, SPA centro vadovė prasitaria, kad tarp šių įstaigų vyksta glaudus bendradarbiavimas. „Mes jau 12 metų čia esame kartu, einame petys petin į priekį, draugaujame, vieni kitiems padedame. Ir svečiai, kurie čia atvyksta gauna ir poilsį, ir puikią, saugią vietą nakvynei. Netgi yra padaryta tokia galimybė, kad su chalatais, iš viešbučio kambario galima ateiti pas mus tiesiai į SPA, yra praėjimas, nereikia eiti per lauką, viskas labai gerai suorganizuota“, – bendradarbiavimo ypatumais dalijosi E. Bartnikienė.

Atsinaujinusį Kauną iš naujo atranda ir patys lietuviai

„Park Inn by Radisson Kaunas“ atstovė Evelina taip pat pridūrė, kad pastaruoju metu pastebima, jog itin padaugėjo paskutinės minutės užsakymų. „Tai parodo, kad svečiai į Kauną atvyksta galbūt dar neapsisprendę, ar norėtų čia pasilikti, bet kai pamato, kiek daug čia visko galima nuveikti, kiek yra naujų vietų, kurias verta aplankyti, tada jie paskutinę minutę nusprendžia, kad reikia susirasti viešbutį nakvynei“, – teigė E. Pangonienė.

Moteris taip pat pamini, jog anksčiau didžiąją viešbučio svečių dalį sudarė užsienio turistai, tačiau dabar Kauną iš naujo atranda ir lietuviai. Net ir patys kauniečiai, norintys pabėgti nuo rutinos, trumpam pakeisti aplinką ir skirti laiko sau, mielai savaitgaliui apsistoja viešbutyje.

Didelis dėmesys saugumui

Neretą vis dar kankina šioks toks nerimas, ar apsistoti viešbučiuose, mėgautis SPA procedūromis šiuo laikotarpiu yra saugu. Tačiau tiek „Park Inn by Radisson Kaunas“ viešbučio, tiek ir „Saulėja SPA“ atstovės užtikrina, kad yra daroma viskas, jog klientai galėtų būti visiškai ramūs dėl savo saugumo. Jų teigimu, šimtaprocentinis saugumas užtvirtinamas lankytojams vos įžengus į viešbutį – pažymėtos žymos, kad reikia laikytis tam tikro atstumo, visi darbuotojai yra apmokyti, kaip elgtis, visos dažniausiai liečiamos vietos valomos kelis kartus per dieną, užtikrinamas geresnis vėdinimas kambariuose ir pan. Kaip pridūrė „Saulėja SPA“ vadovė E. Bartnikienė – tokios saugumo priemonės jiems nėra kažkokia naujovė. Ir anksčiau viskas buvo dezinfekuojama, dažnai darbuotojai dirbdavo su kaukėmis, pirštinėmis ir t.t. Tik žinoma, dabar imamasi dar daugiau atsargumo priemonių – pavyzdžiui, šiuo metu, visiems atvykstantiems matuojama ir kūno temperatūra.

Dar daugiau galite išgirsti vaizdo įraše:

Skaityti toliau

Įmonės

„Formosa“ pristato Lietuvoje dar neregėtas naujienas: išbandyti turėtų kiekvienas

Paskelbta

Pirmasis burbulinių arbatų tinklas Lietuvoje „Formosa“, išskirtinę produkciją šalies gyventojams siūlantis nuo 2016 metų, nenustoja stebinti savo klientų. Daugybės lankytojų pamilta arbatinė vėl pristato naujienas – šį kartą kviečia išbandyti kone populiariausią šių dienų Azijos gėrimą!

Receptai – tiesiai iš Taivano

Šių metų pradžioje, dar prieš pasaulį sukaustant pandemijai ir karantino ribojimams, „Formosa“ komanda spėjo apsilankyti Taivane, kuriame susitiko su savo tiekėju. Savaitę laiko praleidę gamykloje, šie ne tik tobulino savo senus receptus, tačiau užsiėmė ir naujų gėrimų paieškomis, kuriais galėtų nustebinti savo klientus. „Per ten praleistą savaitę išragavome beveik 100 skirtingų gėrimų ir į Lietuvą atvežėme naujus gėrimus su kremo puta. Vienas iš jų – rudojo cukraus pieno gėrimas su kremo puta. Šiuo metu tai yra bene populiariausias gėrimas Taivane ir Azijoje. Kraštai nuliejami ruduoju cukrumi, o ant viršaus dedamas kremas, kuris tik dar labiau pagardina šį gėrimą“, – su naujojo gėrimo ypatumais supažindino vienas „Formosa“ įkūrėjų Eividas Petrulis.

Išmoktos paslaptys

„Formosa“ klientai sulaukė ir daugiau naujienų – lankytojai, savo pamiltus gėrimus gardinę tapijokos perlais, galėjo pastebėti, kad jų skonis kiek pasikeitęs. Vizito Taivane metu, „Formosa“ komanda pasirūpino, kad klientų pamėgtas ingredientas juos nustebintų dar labiau. Kaip teigė E. Petrulis, nuo šiol jie tik dar skanesni: „Atnaujinome savo įžymiųjų tapijokos perlų receptus, dabar jie dar skanesni nei buvo. Juos nuoširdžiai atidirbinėjome Taivane ir išmokome kelias mažas paslaptis, kaip juos padaryti dar skanesniais.“

Gėrimai, verti įamžinimo nuotraukose

Apsilankius socialinių tinklų platybėse, galima pastebėti, kad šie tiesiog mirga nuo nuotraukų su įamžintais „Formosa“ gėrimais. O taip yra todėl, kad šie ypatingi ne tik savo skoniu, bet ir atrodo išties įspūdingai. Vieni daugiausiai internautų dėmesio susilaukiantys – „Galaxy Drinks“ serijos gėrimai. Tokį pavadinimą šie įgavo ne veltui, mat savo išvaizda tikrai primena galaktikos platybes. Šiuo metu jų ir vėl galima paragauti „Formosa“ arbatinėse. „Tai labai žaismingi gėrimai, kurie susideda iš dviejų spalvų, o jas sumaišius – šie dar labiau pakeičia savo spalvą. Spalva išgaunama su „drugelio-žirnio gėlės” (angl. butterfly-pea flower) pagalba. Šios gėlės miltelius užpylus vandeniu, gėrimas nusidažo žaismingomis spalvomis“, – magiškai atrodančių gėrimų paslaptį atskleidžia E. Petrulis.

Norintieji atsigaivinti šios arbatinės siūlomais gėrimais, čia gali rasti visų „Formosa“ vietų sąrašą: http://www.formosa.lt/kontaktai/

 

Skaityti toliau

Įmonės

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint kartingais pramogauti saugiai?

Paskelbta

Užplūstantis adrenalinas, lekiant kartingų trasoje, greičio svaigulys, leidžiantis nors trumpam pamiršti visus kasdienius darbus ir pabėgti nuo rutinos. Pasinėrus į pramogų kartingais sūkurį, labai svarbu nepamiršti ir pagrindinių saugumo taisyklių, kurios leis užtikrinti, kad laikas, praleistas kartodrome, ne tik atneš džiugias akimirkas, bet ir bus saugus. Apie esminius šios pramogos saugumo aspektus kaunieciams.lt portalui papasakojo Kaune įsikūrusio „Vilko kartodromo“ projektų vadovė Vytautė Kirvelaitė.

 

Kokias svarbiausias taisykles turėtų atsiminti kartodromo lankytojai, norint, kad čia praleistas laikas būtų ne tik smagus, bet pasivažinėjimas praeitų saugiai bei sklandžiai?

– Visos taisyklės, kurios yra pasakomos instruktažo metu yra labai svarbios. Net tokios, kurios atrodo elementarios, pavyzdžiui: pamačius žalią šviesą – pradedam važiavimo sesiją, o kai užsidega mirksinti raudona – grįžtame atgal į techninę zoną. Kartodrome svarbiausia yra saugi pramoga. Tiek darbuotojų, tiek klientų atžvilgiu. Ypač svarbu atsiminti, kad situacijose, kai užgęsta pramoginis kartingas – asmuo, vairuojantis kartingą, privalo pakelti ranką į viršų ir neišlipant iš kartingo laukti, kol kartodromo darbuotojas įjungs variklį. Kartodromo trasoje negalima išlipti iš pramoginio kartingo, išskyrus tokias situacijas, kada tai daroma išimtinai siekiant išvengti nelaimės, esant pavojui paties pramoginio kartingo vairuotojui ar kitų trasoje esančių asmenų gyvybei ir sveikatai, kartodromo turtui arba, jeigu tai signalizuoja daryti kartodromo darbuotojai.

Ar saugumo instruktažai pravedami ir jau patyrusiems šios pramogos entuziastams ar tik tiems, kurie lankosi pirmą kartą?

– Taisykles kartojame visiems ir visada. Net jei lankytojas lankosi pas mus ir 100-tąjį kartą.

Kaip dažnai pasitaiko atvejų, kai lankytojai numoja ranka į saugumo instruktažą?

– Labai dažnai, nes instruktažo metu sakomi dalykai atrodo elementariai suprantami. Dažniausiai į instruktažo taisykles numoja ranka jaunimas, kurie atėjo čia „nuleisti garą“. Jei matome tokių aršių važinėtojų, kurie kelia pavojų tiek sau, tiek kitiems klientams – stabdome jų važiavimą. Bernvakarių dalyviai taip pat dažnai neklauso instruktažo, nes ateina švęsti ir taisyklės jiems nė motais. Pavyzdžiui, buvo tokia situacija: mes instruktažo metu išdėstėme taisykles apie šviesoforų spalvas, bet užsidegus raudonai, klientas važiavo toliau, ignoruodamas raudoną šviesoforo signalą. Kai pavyko klientą sustabdyti, jo buvo perklausta, ar matė raudoną šviesoforo signalą ir ar atsimena, kas buvo sakyta instruktažo metu. Klientas prisipažino, kad girdėjo, bet laukė raudonos vėliavos mojavimo. Matyt, klientas buvo ralio fanatikas.

Kodėl svarbu laikytis visų saugumo taisyklių? Kokių situacijų yra įvykę, klientams jų nepaisant?

– Pradėdamas važiuoti, atlikdamas manevrus ar posūkius, pramoginio kartingo vairuotojas privalo įsitikinti, kad tai daryti saugu ir nekliudyti kitiems asmenims, laikytis visų taisyklių. Nesilaikant taisyklių įvyksta avarijos, taip pat kaip ir kelyje, važiuojant su mašina. Didelių įvykių kol kas nėra įvykę. Stengiamės visada laikytis saugumo ir drausminame vairuotojus, kai jie jų nesilaiko. Trasa įrengta taip, kad klientui atsitrenkus, jis atsitrenkia į padangas. Labai svarbu apimtam azarto neišlipti iš kartingo, kad nebūtų pervažiuota koja ar kitas vairuotojas, nepamatęs jo, į jį neatsitrenktų.

Kokį pagrindinį patarimą duotumėte asmenims, kurie galbūt dar tik ruošiasi išmėginti pramogas su kartingais?

– Kartodrome pirmiausia laukiami vaikai, kurie gali pradėti važinėti jau nuo 6–7 metų. Jie sėda į mokomuosius kartingus, turinčius apsaugas, kad būtų kiek įmanoma sumažinta avarijų pasekmių rizika. Nesvarbu, kiek tau metų – jei sėdi pirmą kartą už kartingo vairo, pramogaujant svarbu ne kuo greičiau pralėkti tiesiąja, o sugebėti įveikti posūkius, dirbti su stabdžių ir akseleratoriaus pedalais.  Svarbiausia – važiuoti tik išklausius instruktažą ir laikytis visų perspėjimų.

Norėdami apsilankyti „Vilko kartodrome“, kur su visais saugumo reikalavimais Jus būtinai supažindins draugiškas personalas, galite registruotis telefono numeriu +370 686 36003 arba elektroniniu paštu info@vilkokartodromas.lt, daugiau informacijos ieškokite: www.vilkokartodromas.lt/.

Skaityti toliau

Skaitomiausi