Connect with us

Gyvenimo būdas

KAD NERIMAS NETAPTŲ TAVO GYVENIMO ŠEIMININKU

Avatar

Paskelbta

Neišglostyti tekstai ir rašiniai sutinka skaitytoją, kai rašančio pasaulį pasiglemžia nerimo banga.

Veikloje būta sustingimo, kelių žingsnių atgal, miegas vis išbudina ir neleidžia nugrimzti į ramų poilsį, išorė kelia susierzinimą ir rankos nusvyra prieš bet kokį daugiau jėgų reikalaujantį veiksmą.

Savęs suvokimas kažkur pasitraukia ir viršų ima neramios mintys.

Atiduoti, regis, nebėra ką, o duoti vis prašoma. Gal net labiau sau iš savęs.

Tomis akimirkomis gerai nepabėgti nuo savęs, savo kūno, savo širdies, savo sielos. Užklimpus į pelkes jos ima mokyti.

Kad ir kaip nelengva išbūti – kviečiu sustoti.

Ko šią akimirką prašo kūnas? Ar ramybe ir šiluma jį liūliuosi? Ar suteiksi postūmį bėgti tvirtu žingsniu per ryto rūką?

Kartu paklausk, ką pasakytų širdis. Kur jos didžiausias noras ir džiaugsmas? Ar dabartinė sustojimo akimirka ją maitina, ar ji prašyte prašo meilės?

Nepamiršk įsiklausyti į sielą. Kur link ji tave veda? Kuria tau patirtis, kad geriau girdėtum povandeninius dūžius. Jie neregimi plika akimi ar bėgant kasdienos keliu.

Kviečiu išbūti sustojimo akimirkas kai jos ateina. Kviečiu atrasti savo ramstį, prašyti pagalbos, kada reikia ir pasikliauti savimi.

Balansas išlieka šviesoje ir sutemose. Tegul jos būna intensyvios iki pačios širdies.

Autorius: Asta Bajarūnaitė (Invictus Way)

Keli patarimai

Jei tave įsuko nerimąstinga būsena, kai mintys neša nuo dabarties ir neledžia pajusti patirties, kai tave įtraukia aplinka ir veja bėgti su ja, verta sustoti ir nuo realybės atsiriboti.

Kelioms dienoms. Kokybiškai. 3-4 dienas kuo galima mažiau realybės, t.y., sąlygotumų kasdienybėje, kuo mažiau išorinių dirgiklių, kuo mažiau kalbų į realybę sugrąžinančių.

Mažiau ir maisto, mažiau informacijos, mažiau ir veiksmo.

Ir leisti pajusti tai kas vyksta šiuo metu. Ką jauti, ką suvoki, kas nori būti išreikšta šioje akimirkoje.

Priimti tai be vertinimo ir sureikšminimo.

Pamatysi, jog nerimas egzistuoja tik tada, kai neleidi sau jausti dabarties, ir veikti iš šio momento taško atspirties.

“Tu turi rasti savo vietą, specialiai pasirinktu laiku, kur nežinai ką rašė šį rytą laikraštyje, nežinai kas tavo draugai, nežinai kam ką skolingas esi, ar kas skolingi tau. Tai vieta, kurioje gali patirti ir atskleisti kas tu esi ar kas gali būti. Tai vieta, kurioje kūrybiškai atrandi save. Pradžioje, gali pastebėti, jog niekas nevyksta. Tačiau, jei turi šventą vietą ir ja naudojiesi, kažkas galiausiai atsitiks.” – Joseph Campbell

Praktikuok. Klausk savęs. Kur esi? Ką veiki? Ką tu jauti? Ar tai tiesa? O gal visa kančia tik vaizduotėje?

Invictus Way

Reklama

Gyvenimo būdas

Kurie nėra pasiruošę tavęs mylėti…

Avatar

Paskelbta

Tai ne puikybės veiksmas, o buvimu sąžiningu su savimi. Tu ir toliau mylėsi juos, tačiau nauju požiūriu, nauju supratimu ir sąmoningumu.

Tai pats sunkiausias dalykas, kurį tau reikės atlikti gyvenime, ir kartu tai pats svarbiausias: nustoti būti įsikabinusiam į tuos, kurie nėra pasiruošę tavęs mylėti.

Nustok dalyvauti sunkiuose pokalbiuose su žmonėmis, kurie nenori keistis. Nustok būti ten, kur tavo buvimas nėra vertinamas. Nustok dalinti energiją žmonėms, kurie nėra pasiruošę mylėti.
Aš žinau, jog tavo instinktai tave skatina daryti viską, kad tik būti geru kitiems, tačiau tai kartu ir impulsas, kuris vogs tavo laiką, energiją, ir tavo blaivų protą.

Kai pradedi būti visu savimi gyvenimui su savais džiaugsmais, interesais ir įsipareigojimais, ne visi bus pasiruošę tave sutikti pusiaukelėje.
Tai nereiškia, kad turi pakeisti save kas esi. Vadinasi, turi atsiriboti nuo žmonių, kurie nėra pasiruošę būti su tavimi.
Jei esi atsiribojęs, subtiliai įžeistas, užmirštas ar lengvai ignoruojamas žmonių, su kuriais praleidi daugiau laiko, nieko gero neduodi nei sau nei jiems atiduodamas savo energiją ir gyvenimo dalį.

Tiesa ta, kad tu nesi visiems ir jie nėra visi tau. Todėl tai yra taip ypatinga kai surandi kelis žmones su kuriais užmezgi autentiškas draugystes, meilę ar santykius: tu žinosi kaip tai brangu ir vertinga, nes tu jau patyrei ką reiškia kai to neturi.

Ir kuo daugiau praleidi laiko stengdamasis forsuoti kitą būti su tavimi kai jie negali ir nenori, tuo daugiau laiko eikvosi save per šį ryšį.

Tavęs tai laukia. Milijardai žmonių šioje planetoje pasitiks tave jų pačių lygyje, tose vibracijose, kuriose jie yra, ir užmegs ryšį per tai į kur jie eina.
…tačiau kuo ilgiau liksi tuos santykiuose, kur tave naudoja lyg pagalvę jų patogumui, kaip planą B, kaip terapeutą ir išnaudoja jų emocijų sugėrimui, tuo ilgiau liksi nuošaly tos bendruomenės, kurios trokšti giliai širdy.

Galbūt, jei nustosi vaidentis jiems, tave mažiau mylės.
Galbūt jie tave pamirš visiškai.
Galbūt, jei nustosi stengęsis, santykiai pasibaigs.
Galbūt, jei nustosi siuntęs žinutes, tavo telefonas liks “miręs” dienomis ir savaitėmis.
Galbūt, jei nustosi kitą mylėjęs, tarp jūsų meilė išnyks.

Tai nereiškia, jog sugadinai santykius. Tai reiškia, jog vienintelis dalykas kas palaikė jūsų santykius buvo energija, kuria tu maitinai. Tai ne meilė. Tai prisirišimas.

Pats brangiausias ir svarbiausias dalykas, kurį turi savo gyvenime yra tavo energija. Laikas nėra tai kas tave riboja, tai tavo energija. Ką duodi kasdien yra tai ko sukursi vis daugiau savo gyvenime. Kam atiduodi savo laiką, tas nusakys tavo egzistenciją.
Kai tai supranti, tu suprasi kodėl tave kankina nerimas kai būni su žmonėmis, kurie nesidalina, ir darbuose, vietose, miestuose, kurie neatitinka tavojo dažnio.

Tu pradėsi suprasti, kad pats svarbiausias dalykas, kurį gali suteikti gyvenimui, sau ir kitiems, kuriuos tu žinai yra tavos energijos apsauga.
Kurk savo gyvenimą ta vieta, kurioje dalyvauja žmonės, kuriems rūpi, kurie išklauso ir kuria bendrą ryšį.

Tu nesi atsakingas už kitų gelbėjimą.
Ne tavo atsakomybė įtikinti kitus, jog jie turi būti išgelbėti.
Tai ne tavo darbas pasirodyti kitiems ir atiduoti savo gyvenimą, vis po truputį, nes tu jauti užuojautą jiems, nes tu jautiesi blogai, nes tu jauti, jog tu “turėtum”, nes jautiesi įpareigotas, nes giliai viduje bijai, jog jie negrąžins to paties. Ir tai nėra meilė, nes tikroji meilė yra paleisti tuos, kuriuos myli ir nėra pasiruošę būti su tavimi, ir galėtų gyventi kaip jie nori gyventi ir tu galėtum surasti tuos su kuriais galėtum dalintis sveika meile abipusiškai. Tai kito lygio sąmoningumas.

Tavo darbas yra suprasti, jog tu esi šeimininkas ir savo gyvenimo puoselėtojas ir, kad tu esi tas, kuris priima meilę, kurios esi vertas.
Nuspręsk, jog esi vertas tikros draugystės, tikro abipusio ryšio ir totalios meilės su žmonėmis, kuriems rūpi sveikata ir gerovė.

Tada palauk tamsoje, tik sekundėlę…ir stebėk kaip greitai viskas pradeda keistis.

Skaityti toliau

Gyvenimo būdas

6 svarbiausi sodo darbai rudenį

kaunieciams.lt

Paskelbta

Rudeniui peržengus į antrąją pusę, pats metas pasirūpinti savo sodu bei paruošti jį žiemos šalčiams. Sugrėbti lapus nuo vejos, surinkti nukritusius obuolius ar pasodinti svogūnines gėles – šiuos darbus žino kiekvienas, tačiau yra ir tų, apie kuriuos dažnai pamirštama, arba šie būna nukeliami pavasariui. Medelyno „Tado ūkis“ kraštovaizdžio specialistė Kristina Cvilikienė apžvelgia svarbiausius darbus rudenį, kurių turėtume nepamiršti atlikti savo soduose.

 1. Vaismedžių genėjimas ir mulčiavimas

Vienas svarbiausių rudens darbų sode – augalų paruošimas žiemai. Svarbu nepamiršti pasirūpinti avietėmis ir stačiastiebėmis gervuogėmis. Remontantinės avietės jau atiderėjo, tad drąsiai galite nukirpti atiderėjusius jų ūglius (kad turėtume 2 derlius), taip pat ir vasarinių aviečių bei gervuogių ūglius.

Nugenėtų vaismedžių šaknis naudinga apmulčiuoti durpėmis. Jei pranašaujama vėsi žiema, vaismedžius reikėtų apdengti ir taip apsaugoti nuo šalnų. Neapdengti medžiai labai nukenčia, o ypač tie, kurie turi paviršutinę šaknų sistemą.

Dar vienas svarbus darbas rudenį – sutvarkyti braškes ir žemuoges, net jei jos remontantinės ir dar yra pasipuošusios uogytėmis. Šios uogos jau vandeningos ir nebeskanios, tad jas galima drąsiai nukirpti. Sutvarkę uogakrūmius, sugrėbkite šalia esančius lapus bei apmulčiuokite augalus.

Vaismedžių genėjimą kraštovaizdžio specialistė rekomenduoja atidėti ankstyvam pavasariui –vasario–kovo mėn.

 1. Lapų grėbimas sode

Nors dauguma sodininkų teigia, kad reikia sugrėbti visus nukritusius lapus, tačiau to daryti nebūtina. Sugrėbti lapus galima tada, kai sode auga mažai vaismedžių. Tačiau jei augalai pasiskirstę dideliame plote, ar Jūsų sodas užima keliasdešimt arų, jų grėbti nebūtina: lapus galima nupurkšti azotine trąša – karbamidu. Karbamidas sudegina visus lapus, kurie vėliau sudyla ir virsta natūralia trąša.

 1. Vaismedžių purškimas

Svarbu atminti, kad būtina prevencija nuo ligų ir kenkėjų. Augalų purškimas – puiki prevencinė priemonė. Augalų purškimui puikiai tiks karbamidas, vario ar geležies sulfatas. Rudenį labai rekomenduojama nupurkšti vaismedžius, o ypač tuos, kurie sirgo šią vasarą ar buvo pažeisti kenkėjų. K. Cvilikienė siūlo pasinaudoti tokiu receptu: 700 g karbamido sumaišykite su 10 l vandens ir juo purkškite vaismedžius. Papildomai į šį tirpalą galite įmaišyti vario ar geležies sulfato: 500 g pasirinkto sulfato sumaišykite su 10 l vandens ir minėtu kiekiu karbamido mišiniu. Priklausomai nuo to, kiek vaismedžių planuojate nupurkšti, mišinio proporcijas atitinkamai galite sumažinti. Jei Jūsų sodas nenukentėjo nuo ligų ar kenkėjų, tirpalo koncentraciją taip pat galite drąsiai sumažinti: imti 400 g karbamido ir 200 g sulfato.

Nors purkšti galima daugelį augalų, yra keletas, kurių specialistė iš savo patirties nepataria purkšti. Tai – šilauogės, visžaliai augalai, rododendrai, persikai.

Purkšti reikėtų kamienus (visus plyšelius, žieves, rieves), lapus (jei tokių vis dar yra), medžių pomedžius, taip pat pomedžiuose likusius lapus.

Jei medžiai yra seni, labai apsamanoję, apkerpėję, reikia purkšti visą medį: kuo didesnę jo dalį nupurkšite, tuo geriau, nes samanose knibždėte knibžda kenkėjų. Nuo nupurkšto medžio samanos gražiai nusilups ir medis atrodys dailiau. Į mišinį, skirtą šiems medžiams nupurkšti, naudinga įpilti geležies sulfato.

Kraštovaizdžio specialistė Kristina su šiuo tirpalu rekomenduoja nupurkšti ir kompostuojamas atliekas, taip pat pakeltas lysves.

 1. Prieš užšąlant, augalus palikime komforto būsenoje

Prieš pat šalnas labai svarbu patikrinti, ar dirva yra drėgna. Tai padaryti nesudėtinga: išsikaskite duobelę per kastuvo gylį, paimkite saują žemės ir suspauskite ją kumštyje. Atleiskite kumštį ir stebėkite: jei žemė išbyrės pro pirštus, tai reiškia, kad ji yra sausa. Tai ženklas, kad būtina prilieti augalus, kad jie nenukentėtų ir neiššaltų.

Vyraujant šaltai, besniegei žiemai, augalai labai kenčia ir ima džiūti, sausa žemė paprasčiausiai užšąla. Siekdami apsaugoti augalus, prieš prasidedant šalčiams, gausiai palaistykite juos. Kad augalas jaustųsi gerai, neužtenka palaistyti tik viršutinio žemės sluoksnio: dirva turi būti gausiai prilieta 80 cm–1 m gylyje. Tačiau jei dirvoje vyrauja gruntiniai vandenys, tai papildomai augalų laistyti nereikia.

Kiek vandens reikia augalui? Pavyzdžiui, didesnei šilauogei reikia apie 20–40 l vandens, o žemaūgiui vaismedžiui – apie 100–160 l. Jei prieš šalčius vyraus sausra, nepatingėkite palaistyti ir viso sodo augalų. Nepagailėkite vandens – tai gali išgelbėti Jūsų augalų gyvybę. Ypač svarbu gausiai palaistyti rododendrus ir kitokius visžalius augalus.

 1. Vaismedžių balinimas rudenį

Ne paslaptis, kad balinti medžiai atrodo išties dekoratyviai, tačiau pagrindinė balinimo paskirtis yra apsaugoti medžius nuo žievėplaišos bei nudegimų – žiemos ir ankstyvo pavasario, kai nuo saulės spindulių apsauganti lapija dėl natūralių priežasčių dar nėra susiformavusi. Nors daugelis vaismedžių balinimo darbus nukelia pavasariui, visgi rekomenduojama juos atlikti dar rudenį.

Svarbu paminėti, kad jaunų vaismedžių balinti nereikia. Jauną augaliuką nuo saulės spindulių galima apsaugoti paprasčiausiai šalia jo iš pietinės pusės įkalant storesnę plokščią lentą – ši užstos saulę ir taip apsaugos jauno vaismedžio kamieną. Galima vaismedžio kamieną apvynioti pagamintais bintais.

Kalbant apie senų vaismedžių balinimą, reikėtų iš anksto pagalvoti apie balinimo mišinį. Vaismedžių balinimo mišinių galima nusipirkti specializuotose parduotuvėse. Į balinimo mišinį galima įpilti vario sulfato, kuris veikia kaip antiseptikas, tačiau jei medžius jau nupurškėte, papildomai jo naudoti nereikia.

 1. Svarbus darbas sode – paruošti duobes iš rudens

Jei pavasarį planuojate sodinti vaismedžius, svarbus darbas sode, kurį reikės atlikti, – paruošti duobes iš rudens. Reikia iškasti 50×70 cm dydžio duobę, į kurią galima įmesti apverstą velėną. Vėliau žemes sumaišyti su kompostinėmis žemėmis ir palikti iki pavasario. Duobėje esančios žemės susės natūraliai: tokiu būdu sodindami augalus pavasarį išvengsite pasodinimo klaidos, kai augalai pasodinami per giliai.

Pavasarį dažnai vyrauja nenuspėjami orai: kartais būna šilta, o kartais – netikėtai iškrinta sniegas. Taigi, kol mus lepina išties puikus rudeniškas oras, naudinga atlikti kuo daugiau sodo darbų rudenį, kad vėliau, išaušus pavasariui, nereikėtų sukti galvos, kaip suspėti viską padaryti.

Skaityti toliau

Gyvenimo būdas

20 ŽENKLŲ, KURIE “KALBA” APIE JŪSŲ SVEIKATOS BLOGĖJIMĄ

Avatar

Paskelbta

Daugelis žmonių šiandien pamiršę apie santykį su savo kūnu. “Dėka” greitesnio gyvenimo, užimtumo, siekdami tikslų, numeta atsirandančias problemas kitiems, nenorėdami sustoti ir suprasti kokia yra priežastis visų tų JŲ problemų.Taip savo sveikatą atiduoda į kitų rankas, o kai rezultatas netenkina, mėgsta rodyti pirštais ir baksnoti, kad tai kitų kaltė. Vaistai, konsultacijos, terapijos ir t.t. Ir žmogus sukasi GYDYMOSI įstaigose visą gyvenimą, uždirbtus pinigus atiduodamas už “lopinimą” žaizdų, kurias patys kuria.

Retas, kuris sustoja, kai kūne kažką suskausta ir atkreipia dėmesį, jog kažkas ne taip.
Nebėga nuo skausmo, o supranta, jog skausmas tik signalas netinkamai veikiančio proceso kūne. Supranta, jog skausmas laikinas.

Mūsų kūnas veikia tobulai, kai jam NETRUGDOMA veikti taip kaip jis daro geriausiai. Tai mums reikia edukuoti save apie kūną, o nenurodinėti kūnui kaip jis turi veikti.
Mes išvis negalime NIEKO KONTROLIUOTI. Mes tik galime ĮTAKOTI savo pasirinkimu ar kūnas sustiprės ir galėsime mėgautis buvimu jame, ar jis silps ir tai bus nuolatinė kančia ir nepatogumas būti jame. Pagrindinis stabdis žmogaus geresnei savijautai yra žmogaus arogancija ir nenoras išmokti, pažinti, ir galiausiai, integruoti. Ir tam nereikia būti specialistu, kad suprasti kas kūnui yra sveika.

Žmogus yra dalis gamtos, o ne atskiras nuo jos. Pažinsi gamtos dėsnius – labiau suprasi ir kaip kūnas veikia. Kai visas dienas leidi patalpose, automobiliuose, ir neturi kontakto su žeme, kūnas duoda signalus, jog laikas sugrįžti prie šaltinio ir pasisemti jėgos.

Toliau, dalinamės keliais patarimais iš mūsų partnerio, Tomo Kravec (mitybos specialisto), su kuriuo esame sukūrę ypatingą sistemąkurioje žmonės išmoksta atstatyti kūno gyvybines funkcijas ir harmonizuoti, bei susitvarkyti su nerimu ir stresu kasdienybėje. Daugiau energijos, mažiau nerimo, daugiau motyvacijos judėti ir veikti, šypsenų ir stabilesnė gera savijauta.

Reikia atsakingiau stebėti savo kūno pokyčius, dažniausiai, jie pasako daug apie mūsų dabartinę sveikatos būklę. Aptarsime pagrindinius faktorius, kurie gali signalizuoti sveikatos pablogėjimus.

 1. Sutrūkinėjusios arba sausos lūpos. Tai gali būti alerginė reakcija į tam tikrą kosmetiką, kurią jūs naudojate, taip pat tai gali būti dantų pasta. Tai įtakoja vaistai ir netinkamas jums maistas. Šį nemalonų simptomą gali iššaukti geležies, cinko ir B grupės vitaminų trūkumas. Dažniausiai tai išsprendžia subalansuota mityba.
 2. Pajuodę paakiai. Dažniausiai tai įtakojama prastos kokybės miego arba nepakankamo jo kiekio. Naktinėjimas prie kompiuterio ar telefono, įtakoja jūsų poilsį ir įtakoja neigiamai, taip pat nepakankamas kiekis skysčių odą priverčia tamsėti po akimis.
 3. Kojų skausmai. Jei po ilgesnio sėdėjimo mašinoje ar lėktuve jums skauda ar maudžia kojas, nenumokite į tai ranka. Tai gali būti labai rimta priežastis. Lietuvoje kiekvienais metais tūkstančiai žmonių kenčia nuo venų trombozės. Venų trombozę gali įtakoti vaistai, kontraceptikai, rūkymas, hormonų vartojimas ir netinkama mityba.
 4. Pilvo skausmai. Tai labai dažnai įtakojama streso ir/arba laktozės netoleravimas. Gali būti infekcija ar uždegimas, pavyzdžiui, krono liga. Tai pavojinga lėtinė liga.
 5. Antakių slinkimas. Tai gali signalizuoti įvairias infekcijas, odos problemas, hormonų disbalansą, imuninės sistemos susilpnėjimą.
 6. Nagų būklė. Jei jūsų nagai tapo silpni, lūžinėja, keičia spalvą ar formą, tai gali būti ženklas, jog jums trūksta geležies. Jei jūsų nagai geltonuoja tai gali rodyti kepenų problemas, nagai turintys baltas juosteles – cinko, vario ar jodo trūkumą. Lūžinėjantys nagai rodo kalcio, geležies ar karoteno trūkumą.
 7. Sausa oda. Tai gali rodyti nepakankamą skysčių vartojimą. Jei jūs neturite vitaminų ar mineralų trūkumo ir geriate pakankamai švaraus vandens, tai gali būti diabeto požymiai. Besilupanti oda ar stipriai trūkinėjanti, signalizuoja apie dermatitą, ypač tiems, kas dirba su tam tikrais chemikalais.
 8. Pastovus kosulys. Tai toli gražu nėra dalykas į kurį jūs turėtumėte numoti ranka. Tai gali būti astmos požymiai, arba pirmieji požymiai plaučių vėžio.
 9. Plaukų slinkimas. Žinoma, tai įtakoja amžius ir tam tikrais atvejais genai. Bet jei jūs pastebėjote staigų ir stiprų plaukų slinkimą, tai gali būti infekcija, liga ar kitos rimtos sveikatos problemos. Rekomenduoju tokiais atvejais pasidaryti bent išsamius laboratorinius kraujo tyrimus.
 10. Knarkimas. Tai nebūtinai rimtos sveikatos bėdos, bet jei knarkimas yra labai dažnas ir garsus, šitoje vietoje reikėtų pasitikrinti sveikatą. Tai gali būti kvėpavimo sutrikimas vadinamas miego apnėja ar polipai.
 11. Pėdų deformacija. Tai gali įtakoti netinkama avalynė. Tai, norėčiau pabrėžti moterims, jos mėgsta puoštis ir autis tokią avalynę, kuri žaloja ne tik pėdas, bet ir stuburą. Viršsvoris, osteoartritas, uždegimai taip pat gali paveikti pėdas. Smegenų traumos tai įtakoja taip pat.
 12. Raudonas veidas. Tai alkoholio vartojimo simptomas ar aukšto kraujo spaudimo, bet tai gali būti ir hormonų disbalansas. Konkrečiau kalbant, žemas tam tikrų hormonų lygis. Pavyzdžiui, moterims vyresnėms nei 40 metų, tai gali būti menopauzės pradžios simptomas. Taip pat tai gali „kalbėti“ Karcinoido sindromas.
 13. Spaudimas krūtinėje. Jei jį lydi rankų drebulys, temperatūros pokyčiai ar sunku kvėpuoti, jūs privalote skirti savo sveikatai daugiau dėmesio ir pasidaryti tyrimus.
 14. Tuštinimasis. Jei jis staiga tampa nereguliarus, tai rodiklis, jog jūsų žarnynas veikia neoptimaliai. Tai gali įtakoti prasta mityba, stresas ar per mažas skysčių vartojimas. Viduriavimas gali signalizuoti žarnyno infekcijas.
 15. Sausos pėdos, kulnai. Tai rodo trūkumą vitaminų A ir E. Taip pat tai gali būti grybelis. Bet jei tai nei vienas ar kitas, tai gali rodyti endokrininės sistemos sutrikimus.
 16. Savijauta tarytum pripūsta, dujų kaupimasis. Didelė kandidos tikimybė. Tai iš esmės – grybelis. Aplaidžiai žiūrint į šį sutrikimą, galite susilaukti rimtų sveikatos problemų. Dujų kaupimąsį vienareikšmiškai sukelia netinkama mityba, alkoholio vartojimas, narkotinių medžiagų, sintetinių produktų ir didelis kiekis saldumynų. Sveika mityba šią problemą išsprendžia gan paprastai.
 17. Staigus svorio kritimas. Jei jūs nesilaikote jokių dietų ir nepradėjote intensyviai sportuoti, bet jūsų kūno svoris sparčiai krenta, tai tikrai nėra normalu ir tai gali paveikti stresas, pirmo tipo diabetas, vėžys, ar kitos rimtos sveikatos problemos. Nežiūrėkite į tai aplaidžiai, kreipkitės į gydytojus ir/ar darykitės tyrimus.
 18. Skausmingos ar kraujuojančios dantenos. Tai gali būti hormoniniai pokyčiai, nėščiosios susiduria gan dažnai su šia problema, ypač antroje nėštumo pusėje. Vaistų vartojimas. Vitamino B12 trūkumas. Parodontozė. O galbūt jūs tiesiog netinkamai valotės dantis su netinkamų dantų šepetėliu.
 19. Mieguistumas ir mirgėjimas akyse. Tai gali būti žemo kraujospūdžio simptomas. Sumažėja venų veiklumas, sulėtėja kraujo apytaka, sumažėja bendras organizmo tonusas. Tai įtakoja stresas, alkoholio vartojimas, netinkama mityba, parkinsono liga, hormonų disbalansas ar per mažas skysčių vartojimas. Pakankamai dažnai tai sprendžia reguliarus fizinis krūvis ar kontrastinis dušas.
 20. Nuolatinis nuovargis, nerimas ir svorio augimas. Tai gali įtakoti skydliaukė. Skydliaukės sutrikimai gali sukelti per didelę arba per mažą hormonų gamybą. Skydliaukės tyrimus galite pasidaryti praktiškai betkokioje klinikoje ar poliklinikoje.

Mylėkite save, mėgaukitės gyvenimu judėdami pakankamai, valgydami kuo daugiau šviežių produktų, mažiau streso ir daugiau darykite tai kas jums suteikia malonumą.

Skaityti toliau

Gyvenimo būdas

Vestuvių įvaizdis: kas tai ir kaip pasirinkti?

kaunieciams.lt

Paskelbta

VilmaWedding, vestuvės Italijoje

Vestuvės, daugeliui žmonių, yra svarbiausia šventė gyvenime. Ir visai nekeista, juk tai – naujo gyvenimo pradžia. Na, o žinant, kokio svarbumo yra ši šventė, savaime suprantama, jog visi jaunavedžiai nori, kad ji būtų tobula. Deja, bet skanus maistas ir gera muzika tėra nedidelės detalės, kurios kuria jūsų šventės įvaizdį.

Jau ne vienus metus dirbdama vestuvių organizatore, pastebėjau, kad jaunavedžių pasirinkimai turi tiesioginės įtakos jų kitiems pasirinkimams. O galiausiai ir bendram šventės vaizdui.

Visai neseniai, kartu su asmeninio įvaizdžio konsultante Milda Glebute surengėm nedidelį seminarą-diskusiją, kurio metu aptarėme, kas yra tas vestuvių įvaizdis ir kodėl jis toks svarbus kiekvienai tuoktis besiruošiančiai porai.

Vilma Rapšaitė, Milda Glebutė

Vilma Rapšaitė (kairėje) kartu su Milda Glebute (dešinėje) seminaro „Kaip pasirinkti vestuvių įvaizdį tinkantį jums?“ metu.

Kas yra vestuvių įvaizdis?

Tiek aš, tiek ir Milda vieningai nusprendėm, kad vestuvių įvaizdis – bendra šventinė stilistika, kai sukuriama vestuvių dienos harmonija. Skamba kiek sudėtingai, bet patikėkite, taip tikrai nėra, kai žinai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

Pirmasis Mildos klausimas auditorijai buvo: „Ką rinktumėtės pirmiau: vietą ar suknelę?“. Ir visai ne šiaip sau šis klausimas buvo užduotas, nes šventės vieta sudaro labai didelę dalį jūsų vestuvių dekoro. Ypač, kai švenčiate vestuves Italijoje.

Šventės vieta – dekoro dalis

Dirbdama ir gyvendama Italijoje, puikai žinau, kokia didelė ši šalis ir kokios skirtingos jos vietovės. Vienur jūs rasite visiška romantika ir laisve alsuojančius vynuogynus, kur galėsite bėgioti, kad ir basi. Kitur – prireiks frako ar smokingo ir griežto silueto suknelės. Jau nekalbant apie tai, kad sportinio tipo batelius šiame regione reikėtų išvis pamiršti.

Kartu su Milda apžvelgėme tris pagrindines vestuvių kryptis Italijoje ir jų stilistinius skirtumus.

 • Bohemiškoji Toskana

Abi su Milda sutikome, kad nedideli vyno ūkeliai, senovinės pilys ir akimis neaprėpiamos alyvmedžių giraitės – laisvė ir meilė gamtai. Čia, pasak įvaizdžio konsultantės, puikiai tinka linas, masyvūs nėriniai, gamtos motyvų papuošalai ir puokštės su lauko gėlėmis. Kita vertus, šilkai ir blizgučiai šiame regione atrodys kiek neskoningai. Čia net ir jaunasis gali nusivilkti švarką, atsiraitot rankoves ar nusirišti kaklaraištį.

Toskanoje švenčiant vestuves, greičiausiai jus visur lydės gamtiniai, kaimo stiliaus motyvai. Ant stalų puikiai atrodys puokštės su smilgomis, švelnios žemiškos spalvos vyraus dekore.

 • Romantiškasis Amalfis

Meilė, jūra ir pietietiškas gyvenimo ritmas supa Amalfio pakrantę. Čia jaunieji kaskart pasijunta it itališkos dainos „O sole mio“ žodžiuose. Juk visa pakrantės architektūra, gamtinės detalės ir vietinių šiltuma sukuria itin jaukų momentą.

Pietų Italijoje jaunosios dažnai renkasi princesiškas sukneles, romantiškas garbanas plaukuose, struktūruotą, bet neperspaustą puokštę.  Jaunieji, tuo tarpu, turėtų dėvėti pilną kostiumą, ryšėti kaklaraištį ar varlytę, bet čia vis dar stilius draugauja su patogumu. Mildos teigimu, vyrai čia gali rinktis spalvingus kostiumus – smaragdo ar tamsiai mėlynus.

Bendrai, šioje vietoje jaunieji geriausiai jausis, jeigu pasirinks įvaizdį, su kuriuo galėtų pretenduoti tapti žurnalo viršelio pora. Švelni prabanga, meilė ir stilius.

Net ir bendrame dekore čia vyraus kiek ryškesnės, bet šviesios spalvos, daug daug citrinų ir jūros motyvai.

 • Prabangioji Šiaurės Italija

Turbūt pati mylimiausia mano darbo vieta – Šiaurinė Italijos dalis su savo nepakartojamo grožio ežerais, kuriuose atsispindi kalnų viršūnės. Tiesa, ši vieta, kitaip nei jau aptartos yra kur kas griežtesnė aprangai.

Pritariu Mildai, kad tokioje vietoje, kaip Komo ežero pakrantė, privalome išlikti klasikos rėmuose. Vien vestuvių dienos fonas kuria itin prabangią ir didingą atmosferą, kuri negali užgožti jaunųjų. Todėl švenčiant šiame regione, įvaizdžio stilistė nuotakoms pataria rinktis griežtus siluetus, sluoksniuotus audinius ir „wow“ efektą kuriančias aprangos detales. Šukuosenos čia taip turėtų būti tvarkingos: kuodai, holivudinės garbanos. Na, o jaunajam čia nebus daug vietos fantazijai. Smokingas ar frakas, juosmens juosta, sąsagos ir kitos klasikinio įvaizdžio detalės čia labai rekomenduotinos.

Bendram šventės stiliui čia puikiai tiks auksinės žvakidės, žvakės, nedidelės tvarkingos puokštės ir, žinoma, krištolas.

Kad vestuvių įvaizdis būtų harmoningas

Sakykite, ką norite, bet tenka pripažinti, kad negalime visi būti visų sričių specialistais. Todėl patiems imtis dekoro idėjų ir savo įvaizdžio kūrimo svetimoje šalyje tikrai nerekomenduoju nei vienai porai. Renkantis viską atlikti patiems, greičiausiai, prarasite begales laiko ir iššvaistysite nemažai pinigų. Gera žinia ta, kad aplink jus yra begalės padėti norinčių meistrų.

Visų pirma, kreipkitės į vestuvių planuotoją, kuri padės apsispręsti dėl bendro šventės stiliaus. Kartu išsirinksite geriausią vietovę, nuspręsite dėl dekoro bei aptarsite šventės eigą. Tai labai svarbu sustyguoti dar iki apsilankymo šventinių drabužių salone.

Na, o kai jau žinosite, kaip atrodys jūsų vestuvės, šventės organizatorė galės jus nukreipti pas įvaizdžio konsultantę. Ji ne tik iki smulkmenų apgalvos visas jūsų asmeninio įvaizdžio detales, bet ir galės parekomenduoti šukuosenų bei makiažo meistrus. Na, o pas juos galėsite užsisakyti ir bandomąsias procedūras.

Nepamirškite, visi vestuvių paslaugų tiekėjai dirba jums ir dėl jūsų. Todėl į kiekvieną iš mūsų galite drąsiai kreiptis ir išsiaiškinti tai, kas jums svarbu.

Seminaro vaizdo įrašą rasite → čia.

Svajojate apie vestuves Italijoje?
Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus, paspaudus → čia (paspaudus mygtuką, atsidarys naujas langas su registracija per Facebook puslapį).

Skaityti toliau

Gyvenimo būdas

5 interjero taisyklės 2020 – 2021-iems metams

kaunieciams.lt

Paskelbta

Interjero dizainas, eglidesign.lt, Egli Design

Kiekvienais metais interjero dizaineriai pateikia tendencijas, kurios geriausiai reprezentuoja tam tikrų metų, sezono arba kito laikotarpio būsto tendencijas. Nors 2020-ieji jau eina į prabangą, tačiau prognozuojama, kad 2021-ųjų pirmasis ketvirtis mažai kuo skirsis nuo to, ką turime savo namuose šiuo metu arba ką mums pataria įsirengti dizaineriai.

Pateiksime tendencijas, kurios geriausiai reprezentuoja paskutinius kelis mėnesiu ir tuo pačiu gerus pusę metų dar „laikysis“. Tačiau atsiminkite, kad geras interjero dizainas yra tas, kuris artimas Jūsų širdžiai, o ne tas, kuris rekomenduojamas savo srities žinovų. Juk būtina savo namuose jaustis gerai.

Vis daugiau dėmesio ekologijai

Ekologijos potėpiai namuose vis labiau populiarėja ir dizaineriai teigia, kad taps dar dažnesni. Kaip ekologija atsiskleidžia mūsų namuose? Per šviestuvus, kuriuos naudojame (vis dažniau perkami LED, kurie taupo energiją) bei buitinę techniką, kuri perkama (žinoma, A+++ klasės). Taip pat perkami ilgaamžiai baldai, kurie pagaminti iš geros kokybės medienos, vengiama plastikinių, galiausiai, investuojama į mažiau dūžtančius. Visa tai – ekologiškumo pagrindas, kadangi kuo daiktas tarnaus ilgiau – tuo jis taps draugiškesnis aplinkai.

Žinoma, taip pat siūloma daugiau dėmesio skirti ir spalvinei gamai, kuri vis dažniau „atsiveria“ ant natūralių, gamtos atspalvių: žalia, ruda, mėlyna, raudona… Visos spalvos yra gana tamsios, ryškios, tad reikia jas derinti, taip pat – palaikyti harmoniją, balansą.

Minimalizmas – klasika

Ekologiškas interjeras dažniausiai neatsiejamas ir nuo minimalizmo, kurio svarbiausia taisyklė – mažiau yra daugiau. Taip skatinama mažiau vartoti ir savo namuose turėti tik tuos daiktus, kurie tikrai reikalingi. Tiesa, minimalistinis interjeras išpopuliarėjo kartu su mažos kvadratūros butais, kuriuose teko įrengti funkcionalias erdves, kad jos nebūtų per daug apkrautos.

Dizaino paslaugas teikiančios įmonės teigia, kad interjeras  kuriamas ne per daiktus, tačiau akcentus, kurie, galbūt, kabinami ant sienų, šviestuvų, karnizų, pamėgtos drąsios sienos, kurios puoštos raštais, skirtinga tekstūra, galiausiai, minimalistiniais akcentais, kurie pasirenkami labai atidžiai įvertinus jų poreikių: pagalvės, paveikslai, nuotraukos…

Minimalistinis interjero dizainas gali būti labai įvairus, tad jį renkantis reikia nuspręsti – ar norite palaikyti modernumą, ar klasiką, o gal lietuviško interjero dvelksmą savo namuose. Susižinojus pageidaujamo stiliaus taisykles – reikia jas pritaikyti modernizmo ideologijai.

Apvalios formos – neįprastos, tačiau reikalingos

Į anksčiau aptartus stilius taip pat įsikomponuoja ir apvalios formos, kurios dažniausiai yra neatsiejama minimalizmo ir tuo pačiu ekologijos dalis. Apvalu – tai žemė, tai nuolatos besisukantis ratas, kuris perteikia gyvybę. Siūlome rinktis ne tik kai kuriuos apvalius baldus, kaip kad stalas arba kėdė, tačiau ir kompozicijas, kurios gali būti kuriamas ant sienų. Pavyzdžiui, tapetai, kuriuose yra apvalūs geometriniai raštai, taip pat – šviestuvus, kurie būdami apvalūs dažniausiai tolygiau paskirsto šviesą (ypač kai ieškomas bendrinis apšvietimas).

Grįžtama prie prabangos

Dar viena pastebima tendencija, kuri galbūt kiek išsiskiria nuo visų anksčiau paminėtų, yra prabangos jausmas, kurio žmonės vėl siekia savo namuose. Ilgai karaliavęs skandinaviškas interjeras jau vadinamas atgyvena, kuri ne tik kad neskoninga, tačiau ir nuvalkiota. Taigi, grįžtama prie tradicinės klasikos, kurioje yra velveto audiniai, taip pat – daugiau medžio, tekstilės ir tuo pačiu daugiau raštų, kurie, žinoma, turi būti derinami tarpusavyje.

Nepamirškite, kad prabanga ir minimalizmas (lygiai taip pat ir modernumas) gali būti gana nesunkiai suderinti. Tik reikia žiūrėti – kokios tekstūros yra naudojamos ir kokios spalvinės gamos. Juk atspalvių sintezė – viena svarbiausių taisyklių kuriant namų aplinką.

Visada rekomenduojama pasinaudoti profesionaliomis interjero dizaino paslaugomis – taip išvengsite klaidų ir nenumatytų išlaidų.

Skaityti toliau

Gyvenimo būdas

Kaip išlipti iš depresijos?

Avatar

Paskelbta

Kai pas mane ateina žmogus prašantis maisto, aš jam duodu maisto. Nemokau jo apie dvasingumą ar nušvitimą. ” – Sadhguru.

Tiesa.

Kiek kartų esi pats tai daręs, ar matęs kitą darantį, kai žmogui sunku, jam brukamos mintys apie karmą. Sakoma: “Pats susikūrei, eik pats tvarkykis, pradėk nuo savęs”, ir panašiai?

Dažnai žmogus pats negali išlipti. Kitaip jis JAU būtų išlipęs.

Galbūt pažvelkime į tai kitu kampu.
Galbūt tu jau esi per daug “savyje”? 
Galbūt tai ir stabdo tau pamatyti kur esi?
Galbūt laikas “išeiti iš savęs”?
Galbūt laikas nustoti klausyti ką patarinėja kiti, ir išgirsti save “iš šono”? 

Pakeliaukime laiku kartu su manimi. 👇

Prisimink akimirkas, kuriose tu jauteisi gyvai.

Kiek jose buvo tavęs? Kiek jose galvojai apie save?

Prisimink akimirkas kai kažkam padėjai; kai tavo dėmesys buvo į kitą žmogų, kai jautei ryšį su juom, kai bendrystė tau reiškė kažką svarbaus.

O kaip tos akimirkos kai tu pasiūlymams ar kvietimams pasakei TAIP?!!!
Kai net akimirkai nesuabejojai ir priėmei sprendimą nelaukdamas užtarimo ar pritarimo savo “avantiūrai”?

Kol veikiame iš savo vidinio turinio, einame širdimi, tol negalvojame  apie savo “Aš” ir “mano”, tol neturime situacijų, kuriose užstrigtume.

Kai tik leidžiame sau persisotinti kitų nuomonėmis, duodame savojo vairo kontrolę kitiems, jaučiame, jog prarandame stabilumą, tikrumą, dalelę savęs. Ir kuo toliau, tuo labiau jaučiame tą kartėlį kiekvieną dieną…jei nieko su tuom nedarome.

Kas yra depresija?

Depresija – emocinės pusiausvyros sutrikimas. Kai mintys ir jausmai nesuderinti, o atvirkščiai, plėšo susikurtą asmenybę į skirtingas puses.

Patiko Jim Carrey išsakyta mintis: “Depresija yra kai tavo kūnas sako: Aš nebenoriu būti šia asmenybe daugiau. Aš nebenoriu nešiotis jos. Tai man per daug.”

Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra:

 • Energijos stoka,
 • Koncentracijos nebuvimas,
 • Sutrikęs miegas,
 • Mintys apie savižudybę,
 • Svorio mažėjimas,
 • Nuolatinis nuovargis,
 • Nebejaučiamas malonumas veiksmuose,
 • Apatija ir nenoras judėti.

Kokios pagrindinės priežastys skandina žmogų vis labiau į šią būseną?

Vaikystės patirtys kai buvo mokoma PATAPTI geru piliečiu.
Kai buvo įteigiama kas yra gerai ir kas blogai mokyklų, televizijos, sociumo, tradicijų ir kultūrų.
Kai mokoma vertinti pasaulį per tam tikrą filtrą, kuris yra sukurtas autoritetų, todėl niekam neturi kilti klausimų ar prieštaravimų, nors tai ir nesutampa su mūsų vidiniu požiūriu.
Kai žmogus yra vertinamas pagal tai ką padarė, ką pasakė, kitu atveju, jis “neturi” vertės.

Priežasčių yra “-niolika”. Ir jas visas sudėjus, lyg akmuo, tai spaudžia krūtinę, jaučiamas veržimas gerklėje, nemalonus jausmas pilve, tesinori užsidaryti vienam namuose. Kur niekas nemoko kaip gyventi, nekiša savų nuomonių kas gerai ir kas ne, kai nebesinori triukšmo, o tylos, ir galbūt, draugystės ypatingos.

Kai esu išgirstas, priimtas, toks koks esu. Kai neskandinam vienas kitą nuomonėmis, o priimam, jog kiekvienas unikalus savo požiūriu, kuris leidžia pamatyti pasaulį kitu kampu, semtis kito patirčių išminties.
Kai bendraujama ne konkuruoti ar kovoti, o sukurti vienas kitam erdvę kurti, atsiskleisti.
Kai ištiesiama ranka duoti, o ne pasisavinti ir atimti.
Kai tėra noras suprasti ir būti suprastam.
Kai “aš nežinau” yra O.K., tarpinė būsena naujo pažinimui.
Kai nebeieškoma pripažinimo, kai nesilyginama su kitais.

Galima įvardinti pagridinę priežastį vienu sakiniu.

Kai norime “pritempti” išorinį pasaulį į savo vidinį, nes buvome įteigti, jog kažkas su juom negerai.

Kas gali padėti kai būna sunku?

Daug kartų aš taip bėgau nuo savęs. Nerdavau į knygas, į seminarus, kursas po kurso, stovyklos, kelionės, “pabėgimai”, meditacijos, kad tik nesusitikčiau su realybe – serga dvasia.

Per daug buvau užsiėmęs savimi, spausdamas ir neleisdamas žaizdoms užgyti.

Tos pamokos daug išmokė mane, ir tuom noriu pasidalinti su tavimi drauge.

Šie mini ritualai man padėjo nustoti suktis tame pačiame rate, kuriame jausdavausi, jog kelio galo nėra.

 • Mažiau veikti, nes REIKIA, ir daugiau atsipalaiduoti ir leisti sau neveikti (patikėk, pasaulis nesugrius per kelias dienas),
 • Laikas gamtoje bent kelias dienas iš eilės reguliariai be technologijų ir kitų žmonių,
 • Sveika mityba – vanduo ir gyvas maistas, poilsis nuo apdirbto maisto,
 • Daugiau tylos be minios žmonių, be lėkimo ir tikslo siekimo,
 • Rašymas – geriausias vaistas kokį esu atradęs – tai tiesioginė sielos išraiška, kuri liejasi per rašiklį ant popieriaus,
 • Lengva mankšta ir tempimai su gilesniu kvėpavimu (gimnastika, joga, pasivaikščiojimas),
 • Poezija,
 • O kartais ir ramus pasibuvimas su sielos draugu, kuriam galiu atsiverti kaip jaučiuosi, be noro gauti atsakymą iš jo – kartais užtenka tiesiog tylaus pasibuvimo,
 • Pagalba kitam – maži geri darbai be noro viešintis ar parodyti kitiems. 

  Dažnai mes per daug darome, padrikai, susitelkę į kiekybę, o ne kokybę. Per mažai būname.
  O kai būname, darome tai kas svarbiausia ir prasmingiausia tiek mums, tiek mūsų bendrystėje su kitais.

Paskutinis patarimas

Pamoka, kuria noriu pasidalinti su tavimi man atvėrė naujas patirtis ir suvokimą, bei savęs priėmimą.

Liautis atidėlioti. Sekti savos širdies ritmu. Kas bus tavimi, jei ne tu?

Nustoti sakyti “NE”, kai iš tikrųjų jaučiu TAIP.
Nustoti aklai patikėti ką sako kiti, kai tai tik jų nuomonė, tik jų patirtis, ir nepriimti tai už vienintelę tiesą.
Nustoti ieškoti tiesos kitų lūpose, mokytis iš asmeninės patirties kas vertinga ir naudinga.
Nustoti lyginti save su kitais, ir nardinti save perfekcionizmo klystekliais.

Jei noriu veikti, aš veikiu. 
Jei noriu ilsėtis, aš ilsiuosi. 
Jei noriu žaisti, aš žaidžiu. 
Jei noriu išreikšti, aš esu. 

Ir kuo daugiau atsakyti į TAIP, jei taip jaučiu iš tiesų.

Kai tik galvoju apie save, esu mažulytis pasaulėlis, dvi pėdos aplink savo ašį, bijau dėl savęs.
Kai atveriu ir išreiškiu save, esu viskas vienu metu, nebelieka baimių, jog prarasti save galiu.

Autorius:  Invictus Way

Skaityti toliau
Mokslasprieš 4 val

B. Grybaitės daktaro disertacijos “Funkcionalizuotų N-(4-metilfenil)- ir N-(4-naftalen-1-il)aminotiazolo darinių sintezė ir tyrimas” gynimas

Autorius, institucija: Birutė Grybaitė, Kauno technologijos universitetas Mokslo sritis, kryptis: gamtos mokslai, chemija, N003 Mokslinis vadovas: Prof. habil. dr. Vytautas...

Greitos naujienosprieš 12 val

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: išsitirti dėl COVID-19 privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

Eil. nr. Šalis (teritorija) Reikalavimai atvykstantiems Šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės 1. Airija  Reklama Turgaus...

Sportasprieš 17 val

L.Pilibaičio įvartis lėmė „Kauno Žalgirio“ pergalę sezono atidarymo rungtynėse

2021.03.05 www.alyga.lt 2021 metų „Optibet A lygos“ sezonas startavo sunkia „Kauno Žalgirio“ pergale, kurią išplėšė po keitimo pasirodęs Linas Pilibaitis....

Greitos naujienosprieš 17 val

Viceministrė: „Klimato politika – ne tik įsipareigojimai, bet ir konkurencingumo lenktynės“

2021 03 05 Klimato krizę pirmiausia sprendžia ne tarptautiniai susitarimai, o nacionalinių valstybių politinė valia. Toks nacionalinės valios įsikūnijimas –...

Naujienosprieš 18 val

Mažiau streso dėl egzaminų: Kauno abiturientams – nemokamos papildomos konsultacijos

Stiprėjant susirūpinimui dėl artėjančių brandos egzaminų, Kaune startuoja nauja iniciatyva – nemokami lietuvių kalbos, matematikos, chemijos, fizikos ir biologijos užsiėmimai...

Skaitomiausi