Naujienos

Kačerginėje – išskirtinė pažintis su Rytų Azijos skoniais ir tradicijomis

0

Rytų Azijos kultūrų vakaro Kačerginėje dalyviai svajonių sparnais pakilo virš viliojančių, kvapą gniaužiančių egzotinių kraštų.

Renginio pranešėjas, VDU Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas, atskleidęs savo spalvingą kelionių patirčių knygą ,,Japonijos skoniai ir spalvos”, juokavo, kad keliauti Japonijoje reikėtų kitaip, nei esame pratę Europoje. ,,Keliones mes priimame per regą ir mums svarbiausia yra pamatyti”, – teigė rašytojas. Lengvas ir lankstus vakaro pašnekovas m. dr. A. Zykas, aktyviai puoselėjantis Lietuvos ir Rytų Azijos šalių kultūrinius ryšius, priminė, kad patys japonai keliauja, vadovaudamiesi visais pojūčiais. Jiems ne mažiau svarbu yra palytėti, paragauti, užuosti ir išgirsti.

Dovilės Mikuckienės nuotr.

 

Šiuos vakaro dalyvių pojūčius turtino išradingi renginio atlikėjai. Klausytojo ausį švelniai glostė VDU studenčių Tianzhu Xing ir Jiayin Wang vingri dainos melodija, atliekama kinų kalba, rankose mirgėjo hieroglifais išmargintas tekstas. Visus užbūrė Tai Chi meistro Dou Yaocheng kūno ir sielos harmonijos plastika. Dar labiau nustebino kvietimas čia ir dabar drauge išmėginti šią paprastą ir magišką Rytų Azijos šalių meditaciją. Apie Azijos šalių maisto kultūrą nuoširdžiai pasakojo VDU studentai Vytautas Valiulis, Marius Viliūnas, Miglė Dabrilaitė, Emilija Senovaitytė. Jie priminė, kad japoniška virtuvė oficialiai yra dalis pasaulio kultūros paveldo. Didelė dalis šalies žavesio prarandama neragaujant vietos maisto. Šią galimybę suteikė vakaro rėmėjai – japoniško maisto restoranas YAKATA. Jo atstovė Donata Jadvigaitė gamino ir su meile visus vaišino sušiais – Japonijoje Edo laikotarpiu atsiradusiu greituoju miestiečių maistu.

Dovilės Mikuckienės nuotr.

Valgymo tradiciją bambukiniais pagaliukais įveikti sekėsi ne kiekvienam, tad visiems uoliai talkino šaunieji VDU studentai Yuxuan Tang ir Eugene Ng. Žaismingo vakaro dalyviai pažėrė saują klausimų vakaro lektoriui. Dauguma jų apie Azijos šalių kalbas. Aurelijui Zykui, studijavusiam prestižiniuose Japonijos universitetuose, rengusiam studentus Korėjoje, Kinijoje, Taivane, Japonijoje, dirbusiam Lietuvos Respublikos ambasadoje Tokijuje, sudariusiam japonų ir lietuvių kalbų žodyną, šie klausimai buvo kaip vakaro saldainiukai. Knygų ,,Raudonas ir žalias Taivanas”, ,,Japonijos spalvos ir skoniai” autorius, dirbantis vertėju aukščiausio lygio politiniuose susitikimuose (pvz., vertėjavo Japonijos imperatoriškosios šeimos vizito Lietuvoje metu Jos Didenybei imperatorienei Mičiko), prisipažino, kad tai viena sunkiausių pasaulio kalbų. Nuoširdus lektorius, knygų autorius Aurelijus Zykas, suraitęs kiekvienam vakaro dalyviui po autografą, prisegė ir svaigią svajonių plunksną: ,,Linkiu nukeliauti į Japoniją”. Šiltiems vakaro svečiams padėkojo centro vadovė Aurika Laurinaitienė ir miestelio seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė. Kupini Rytų Azijos įspūdžių šviesos vakaro dalyviai skirstėsi, aptardami naują ciklo ,,Pasaulis iš arti” sueigą.

Dovilės Mikuckienės nuotr.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos