KultūraKą karantino metu veikia „Kauno šokio teatras AURA“? Kviečiame pažiūrėti

Gabija Chomskytė Gabija Chomskytė2020 15 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kaune veikiančio šokio teatro „AURA“ vadovė Birutė Letukaitė karantiną priėmė kaip iššūkį ir sukūrė projektą „Šokėjai karantine“, kad parodytų: šokti galima visur ir visada.

Netikėti pokyčiai turėjo ir teigiamų pasekmių

Prasidėjus karantinui daugybė dirbančių žmonių savo veiklą turėjo perkelti į namus, virtualią erdvę. Menininkai – ne išimtis. Šokio teatro „AURA“ nariai taip pat jau kelis mėnesius kuria improvizacijas saugioje aplinkoje, patys filmuoja ir montuoja siužetus bei talpina juos socialiniuose tinkluose. Kaip pastebi teatro vadovė Birutė Letukaitė, iš pradžių šokėjams nebuvo lengva dirbti savarankiškai. Jie turėjo išmokti save filmuoti ir redaguoti vaizdinę medžiagą, tačiau įgudę dabar gali džiuginti aktyvaus kultūrinio gyvenimo pasiilgusių žiūrovų akis kuriamu originaliu turiniu.

Šokti galima visur ir visada

Būtent tokios neįprastos darbo sąlygos nulėmė, kad projektas „Šokėjai karantine“ labai greitai tapo globaliu. Į jį įsitraukė ne tik lietuvių tautybės šokėjai – „AURA“ jau septynis metus yra tarptautinė grupė. Netikėtai pasaulį apėmusi pandemija sujaukė menininkų planus, tačiau nepaisant visų iškilusių nesklandumų galima teigti, kad kūryba – tinkamas būdas nors kuriam laikui atitraukti mintis nuo visos šios sumaišties.

Kaip ir visi žmonės, menininkai karantino metu susiduria su emociniais sunkumais, tačiau „AURA“ šokėjams šis išbandymų kupinas metas tapo gera proga išmėginti savo galimybes ir neprarasti įgūdžių. B. Letukaitė tikisi, jog kamerose užfiksuoti momentai vėliau atgis scenoje, todėl projektą „Šokėjai karantine“ galima laikyti apšilimu prieš didįjį sugrįžimą.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
„Aura“ ruošiasi sugrįžti į sceną

Geros naujienos šokio gerbėjams – „Aura“ šokio teatro gyvą pasirodymą galėsite išvysti jau netrukus – Kauno gimtadienio metu. Lankydamiesi šventėje gegužės 23 dieną nepamirškite apsidairyti: šokėjus galėsite sutikti įvairiose erdvėse eidami nuo senamiesčio link Soboro.

Daugiau šokėjų pasirodymų rasite „Youtube“ paskyroje „AURA dance theatre“.

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x