Įmonės„Juodojo penktadienio” karštinė: masinė nuolaidų banga jau čia pat

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 27 rugsėjo
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Pasauliui „mažėjant”, perimame vis daugiau tradicijų, įpročių ne tik iš artimiausių kaimyninių šalių, bet ir viso pasaulio. Viena jų – amerikietiškasis „Juodasis penktadienis”, kuris įtraukė ne tik pardavėjus, bet ir pirkėjus, lyg čia buvęs.

Pradžia – dar XIX amžiuje

Amerikiečiai penktadienį renkasi švęsti Padėkos dienos, o pasibaigus jai, ne visi skuba ilsėtis – atkakliausi nuolaidų medžiotojai pakilę nuo stalų keliauja prie parduotuvių, kur laukia išauštant „Juodojo penktadienio” – masinio apsipirkimo dienos, kuri oficialiai laikoma kalėdinio pirkinių sezono pradžia.

Pirmą kartą „Juodasis penktadienis” buvo paminėtas dar XIXa., kai godūs Volstrito verslininkai supirko didžiulius aukso kiekius, kad galėtų išpūsti jo kainą. Tačiau šis dirbtinis burbulas subliuško ir 1869m. rugsėjo 24 d., penktadienį, JAV sukėlė finansinę krizę, bet tai ne vienintelė „Juodojo penktadienio” atsiradimo priežastis. Teorijų šia tema yra nemažai ir dauguma jų turi mažai ką bendro su pirkiniais. Pasak kai kurių amerikiečių istorikų, pirmasis „Juodasis penktadienis” buvo susijęs su neatėjimo į darbą banga, kuri apėmė darbuotojus po Padėkos dienos.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kokios pirkinių ir juodos spalvos sąsajos?

Remiantis dar viena teorija, pirmą kartą „Juodojo penktadienio” terminu žiniasklaidoje buvo apibūdinta diena, kai pardavėjai pirmą kartą po ilgo laiko uždirbo reikšmingas pinigų sumas. O pavadinimas prigijo todėl, nes parduotuvės rezultatai buvo užrašomi juodu tušu ir gerų pardavimų dienomis sąskaitose vyravo būtent ši spalva.

Geidžiamiausios – elektronikos prekės

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Nors „Juodasis penktadienis” yra būtent kalėdinio sezono pradžia, dažniausiai žmonės perka įvairiausius elektroninius įrenginius ar buitinę techniką savo namams. O dovanoms taip pat puikiai tinka televizoriai, žaidimų konsolės ar garso sistemos.  Dauguma šios dienos laukia visus metus, kad galėtų pagaliau įsigyti taip ilgai trokštamus pirkinius.

Daug nereikalingų pirkinių

„Juodąjį penktadienį” nuolaidos būna išties įspūdingos, tad labai sunku pasiklysti ir išleisti kur kas daugiau nei suplanavome, bei įsigyti nereikalingų pirkinių. Kad to išvengtumėte – planuokite savo pirkinius bei nusistatykite griežtas biudžeto ribas. Jei keliaujate į fizinę parduotuvę – pasiimkite tik tiek pinigų, kiek galite išleisti.

Nuolaidų sezonas

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Įsitvirtinus „Juodajam penktadieniui” atsirado ir šios tradicijos atšakų, kurios po truputį pastebimos ir Lietuvoje – „Kibernetinis pirmadienis”, kuris prasideda po juodai gerų išpardavimų savaitgalio. O šią dieną daugelis apsipirkinėjimui ir pasirenka – nereikia kęsti šurmulio ir grūsčių, o nuolaidos kartais būna net didesnės.

Kada prasideda „Juodojo penktadienio” išpardavimai Lietuvoje?

Išpardavimų ir nuolaidų medžiotojai žino, kad mūsų šalyje „Juodasis penktadienis” vis dažniau trunka ne vieną dieną, o visa savaitgalį. Žinoma, geriausios kainos pasiūlymams prekybininkai vis dar linkę pasirinkti vieną dieną.

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x